موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

شرایط تحصیل افراد زیر دیپلم در کانادا برای مهاجرین

شرایط تحصیل افراد زیر دیپلم در کانادا برای مهاجرین | کانادا یکی از صنعتی ترین و اقتصادی ترین کشور های جهان به شمار می رود و از این جهت در صدر کشور های مهاجر پذیر قرار گرفته است. طولانی ترین مرز جهان، بین کانادا و آمریکا قرار دارد و تمامی فرآیند های اقتصادی بین دو کشور از این راه، مسیر می گردد. از این رو برای مهاجرت به کانادا بایستی به نکاتی از جمله سطح بالای استاندارد های زندگی، آب و هوا، مزایای آموزش و تحصیل، بازار کار و تنوع فرهنگی توجه کرد. همان طور که می دانید، کانادا در سطح بین‌المللی به ‌عنوان یکی از بهترین مناطق برای زندگی و تحصیل شناخته می شود. شهر هایی همچون، انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک، بسیاری از برترین دانشگاه های بزرگ و معتبر را در خود دارد، از این رو، جالب است بدانید که کانادا، به دلیل بالا بودن سطح آموزشی و امکانات ویژه در میان مقاصد تحصیلی برتر دنیا جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل است که همه ساله علاقه مندان بی شماری برای دریافت ویزای تحصیل در کانادا اقدام می کنند. نکته ای دیگر که اهمیت مهاجرت به این کشور را چندین برابر می کند، این است که کانادا مرکز توجه متقاضیان تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان است، از آنجایی که زبان رسمی این کشور، انگلیسی است، مهاجرت و اخذ ویزا را به مراتب بهتر از دیگر کشور ها نشان می دهد. همان طور که می دانید، در حال حاضر، بسیاری از افراد علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های کشور کانادا هستند زیرا مدارک آن ها دارای اعتبار جهانی است و دولت این کشور نیز، امکانات رفاهی بسیاری را برای آن ها فراهم می کند.

سیستم آموزش مدارس در کانادا

نکته ای جالب که همه را به مهاجرت تحصیلی در کانادا تشویق می کند، یکپارچه بودن نظام و سیستم آموزشی این کشور می باشد. با اینکه کبک یکی از بزرگ ترین استان های کاناداست، اما سال های تحصیلی مدارس در آن نسبت به دیگر مناطق این کشور، متفاوت است. به عنوان مثال تحصیلات دوره ابتدایی در استان کبک شش سال و در دیگر استان های کانادا، 5 سال می باشد. جالب است بدانید که سیستم عمومی آموزش در کانادا توسط دولت های ایالتی و محلی و برنامه آموزشی تحت استان ها، نظارت می شود. در واقع می توان گفت که نظام آموزشی، تمامی مدارس را تحت کنترل خود در آورده است. تحصیلات در کانادا شامل چند دوره می شود که می توان آن ها را در دوران ابتدایی و دبیرستان طبقه بندی کرد. این دو دوره تحصیلی بایستی 12 سال به طور بینجامد. البته دانش آموزان پس از گذراندن آن سال ها می توانند در کالج های خصوصی و دولتی، دانشگاه ها و مدارس فنی حرفه ای مشغول تحصیل شوند. افراد در کالج قادر هستند مواردی همچون علم و فناوری،  هنرهای کاربردی و تکنولوژی را بیاموزند. جالب است بدانید که دوران مدرسه تا سن 6 تا 18 سالگی به طول می انجامد. دوران ابتدایی شامل سنین 5 یا 6 سالگی می شود و 8 سال طول می کشد. علاوه بر این، دبیرستان معمولا 9 تا 12 سال تحصیلی را در برمی گیرد و علاقه مندان می توانند در هر مقطعی که باشند، نسبت به دریافت ویزای کانادا برای تحصیل اقدام فرمایند.

 

شرایط تحصیل افراد زیر دیپلم در کانادا
شرایط تحصیل افراد زیر دیپلم در کانادا

مقاطع تحصیلی در مدارس کانادا

کشور کانادا نیز مانند دیگر کشور های جهان، دارای مقاطع تحصیلی خاصی است. برای مثال، دانش آموزان ابتدایی تا کلاس پنجم به تحصیل می پردازند و پایه ششم را ندارند. در حالی که تعدادی دیگر تا مقطع هشتم را هم برگزار می شوند. جالب است بدانید که در برخی از نواحی، بلافاصله تا دانش آموزان وارد مقطع هفتم میشوند بایستی برای گذراندن کلاس هشتم، مدرسه خود را عوض کنند و از به بعد می توانند تا کلاس دوازدهم در آن مدرسه تحصیل کنند. در واقع این نوع مدارس متوسطه اول و متوسطه دوم، نامیده می شوند. تعداد دیگری از مدارس نیز، امکانات ویژه ای در اختیار والدین قرار می دهند تا قبل و بعد از ساعت مدرسه از کودکان شان مراقبت شود. تحصیل در کانادا بر اساس مقاطع تحصیلی به صورت زیر می باشد.

 • مقطع مهد کودک اول
 • مهدکودک دوم که همان پیش دبستانی است
 • مقاطع اول تا ششم تحصیلی
 • مقطع متوسطه اول یا همان هفتم و هشتم
 • دبیرستان و یا متوسطه دوم، کلاس های نهم تا دوازدهم
 • مهد کودک و دبستان در کانادا

همان طور که می دانید، کودکان دارای نیاز های مهمی هستند و از آن ها بایستی به درستی مراقبت شود. بدین منظور دولت کانادا و سیستم آموزشی آن، امکانات فوق العاده ای را برای کودکان فراهم آورده است که شامل، مهد کودک، اتاق مخصوص کودک، لباس کودک، برنامه های کودکانه، بازی های مخصوص بچه ها و عکس بچه، می شود. اخذ اقامت کانادا و همزمان تحصیل در این کشور، از جمله مسائل مهمی می باشد که خانواده ها معمولا قبل و بعد از ورود به خاک کانادا، نگران آن ها هستند. مهد کودک ها و دبستان های این کشور نیز تحت حمایت نظام آموزشی کل و دولت کانادا است و امکانات ویژه ای برای تحصیل برای آن ها فراهم شده است. تصور کنید که تازه به کانادا مهاجرت کرده اید و صاحب فرزند نیز هستید، در حالت عادی اولین کاری می کنید، فرزند خود را در یکی از دبستان ها و مهد کودک های مطرح، ثبت نام می کنید. دو نوع مهد کودک در کانادا داریم که یکی از آن ها مراقبت از کودک در خانه و دیگری مراقبت از کودک در مکانی مانند مهد کودک و دبستان، می باشند. جالب است بدانید که این مهد ها نوزاد های 5 ماهه به بالا را می پذیرند. دولت کانادا نیز امکاناتی برای والدین در نظر گرفته است که کودکان و نوزادان خود را به مدت 5 روز در کودکستان قرار دهند و خود به کار و فعالیت های روزانه مشغول گردند.

 

شرایط تحصیل افراد زیر دیپلم در کانادا
شرایط تحصیل افراد زیر دیپلم در کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا

اگر علاقه مند مهاجرت به کانادا باشید و فرزندانی دبیرستانی داشته باشید، خیال تان راحت باشد، زیرا دبیرستان های کانادا جزو پر متقاضی ترین و معتبر ترین مدارس جهان به شمار می روند. جالب است بدانید که دانش آموزان پس از طی کردن دوران ابتدایی، وارد دوره دبیرستان می شوند که این دوره به مدت 5 تا 6 سال به طول می انجامد. دروس در سه سال آخر دبیرستان به صورت تخصصی تر ارائه شده و دانش آموزان 80 واحد آموزشی را در این سه سال پشت سر می گذارند تا به صورتی حرفه ای آماده رفتن به دانشگاه شوند.

مقاطع تحصیلی قبل از دانشگاه

در دولت کانادا کودکان را از 3 سالگی آماده می کنند تا در آن ها حس مسئولیت پذیری، افزایش خلاقیت، پرورش برخوردهای اجتماعی و استقلال طلبی به وجود آید. جالب است بدانید که بازه های زمانی تحصیل در مهد کودک ها 3 ساله می باشد. کودکان پس از گذراندن این مقطع می بایست در دوره های اجباری ابتدایی که شش سال طول می کشد، ثبت نام کنند. سال تحصیلی در کشور کانادا از اواسط شهریور ماه یعنی اوایل ماه سپتامبر آغاز می شود. مدت زمان سال تحصیلی ده ماه می باشد.

شرایط تحصیل در کانادا برای افراد با مدرک دیپلم

همان طور که می دانید کانادا  از جمله کشورهایی است که زبان رسمی آن انگلیسی می باشد و به همین دلیل در صدر کشور های مهاجر پذیر قرار گرفته است و بسیاری از افراد علاقه دارند که برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنند. در حالت کلی موضوعی وجود دارد که ذهن بسیاری از افراد را خود مشغول می کند، متقاضیان دوست دارند بدانند که چگونه با مدرک دیپلم وارد کشور کانادا شوند و به تحصیل بپردازند. نکته ای که در هر صورت بایستی در نظر بگیرید این است که تحصیل در کانادا شامل دو مرحله جدای از هم می باشد. در مرحله اول افراد باید نسبت به دریافت پذیرش از دانشگاه های معتبر و کالج های آن، اقدام کنند و پس از آن وارد مرحله دوم که اخذ ویزاست، شوند. شاید برای تان عجیب باشد ولی کانادا از جمله کشور هایی است که در هر مقطع تحصیلی و در هر سنی، شرایط لازم را برای افراد و علاقه مندان به مطالعه در این منطقه صنعتی، فراهم می کند.

 

شرایط تحصیل افراد زیر دیپلم در کانادا
شرایط تحصیل افراد زیر دیپلم در کانادا

مزایای تحصیل در کانادا

کانادا با وجود اینکه یکی از صنعتی ترین و مهم ترین مناطق جهان به شمار می رود، از جمعیت کمی برخوردار است. به همین دلیل سالانه تعداد بسیاری از مردم جهان تلاش می کنند تا مدارک خود برای مهاجرت به کانادا آماده کنند و از امکانات رفاهی و کیفیت زندگی این کشور، بهره مند شوند. می توان به این نکته نیز اشاره کرد که دولت کانادا شرایط و راه حل های آسانی برای دانشجویان و دانش آموزان فراهم آورده است که آن ها با داشتن مدارکی می توانند از دانشگاه ها، کالج ها و مدارس معتبر این کشور، پذیرش بگیرند و نسبت به اخذ ویزای تحصیلی کانادا، اقدام کنند. در نتیجه، بهره گیری از تجربیات یک وکیل مهاجرتی بسیار الزامی می باشد. وکلای پارسی کانادا از جمله افراد با تجربه و قابل اعتماد هستند که در تمامی مسیر های مهاجرتی، متقاضیان را همراهی می کنند. تحصیلات در این کشور مزایا و فوایدی دارد که در این بخش به آن ها می پردازیم:

 • همراهی کردن خانواده
  جالب است بدانید که یکی از ویژگی های مثبت در ارتباط با تحصیل در انواع مقاطع این کشور، داشتن حق همراه می باشد. این نکته بدین معنا خواهد بود که دانشجویان و دانش آموزان می توانند برای همراهان خود، درخواست ویزا کنند. برای مثال، اگر فردی زیر 18 سال داشته باشید، می توانید همراه آن به کانادا مهاجرت کنید.
 • بهره گیری از اقامت راحت
  کانادا از جمله کشور هایی است که در آن، علاقه مندان می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی و اقامت در کنار هم، اقدام کنند. از دیگر مزایای تحصیل در کانادا می توان به این نکته ای ویژه توجه کرد که دانشجویان و دانش آموزان می توانند پس از پایان تحصیل خود، به مدت 2 تا 3 سال در این کشور ساکن شوند و پس از آن در جست و جوی باشند.
 • بالا بردن مهارت های زبان انگلیسی
  فرد متقاضی باید بتواند در آزمون آیلتس نمره مناسبی را اخذ کند و حدکثر امتیازات مطلوب را به دست آورد. تمامی امتیازات اخذ شده، بر طبق چهار مهارت، گوش کردن، صحبت کردن، نوشتن و خواندن مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ارائه مدرک زبان برای برنامه تحصیلی الزامی است و متقاضیان باید نسبت به یادگیری و دریافت مدرک آن، اقدام فرمایند.

سخن آخر
همان طور که در مقاله گفته شد، کشور کانادا به دلیل داشتن امکانات و مزایای خوب برای تحصیل، مورد علاقه دانش آموزان در سراسر جهان می باشد. از این جهت برای دریافت پذیرش در یکی از مدارس معتبر این کشور، اخذ ویزای کانادا و تحصیل در این کشور نیز الزامی می باشد. اگر شما هم جزو این گروه از افراد هستید که به دنبال محقق سازی اهداف زندگی و تحصیل در این منطقه صنعتی، می باشید، ، بهترین کاری که باید انجام شود مشورت با افرادی است که در این زمینه مهارت و تجربه کافی داشته باشند. باید بدانید که مهاجرت یکی از مواردی است که زندگی یک فرد را تغییر می دهد و در ابتدای کار نیز، امری آسان نخواهد بود، زیرا ممکن است در صورت عدم توجه به راهنمایی های یک مشاور، سرمایه و دارایی بسیاری از این طریق از دست رود. اما نگران نباشید، زیرا پارسی کانادا با تجربه چندین ساله در زمینه مهاجرتی و تحصیلی، می تواند یاری کننده شما در این راه باشد. همچنین، پارسی کانادا، از روشی نوین برای ارائه خدمات مشاوره ای به متقاضیان مهاجرتی استفاده می کند تا بدون هیچ مشکلی افراد را به اهداف دیرینه شان برساند.

می 12, 2020

نویسنده : زینب رضایی
صنایع اونتاریو

صنایع اونتاریو

صنایع اونتاریو صنایع اونتاریو | سرمایه گذاری در کشور کانادا از جمله روش های مهاجرت به این کشور می باشد اگرچه بسیار پرهزینه بوده و دارای ریسک فراوانی است اما چنانچه تجربه مدیریت داشته باشید خواهید توانست که در مسیر موفقیت گام بردارید.این کشور برای نیروی کار تحصیل کرده ارزش ارزش بالایی قائل می شود […]

بیشتر بخوانید...
شغل در کانادا

ایجاد یک میلیون شغل در کانادا در ماه ژوئن

ایجاد یک میلیون شغل در کانادا در ماه ژوئن ایجاد یک میلیون شغل در کانادا در ماه ژوئن | با کنار گذاشته شدن محدودیت هایی که بنابر شرایط بر کانادا حاکم بود انگار که به این کشور انرژی مضاعفی داده شد. تعداد زیادی از کانادایی ها و آن هایی که اقامت دائم این کشور را داشتند […]

بیشتر بخوانید...
هَوایِ تازهِ چَند

هَوایِ تازهِ چَند

کانادا سومین هوای پاک رو در بین کشورهای دنیا داره؛ موقعیت جغرافیایی ویژه و استفاده از وسایل نقلیه عمومی، دلایل اصلی این اتفاق هستن. پ ن: کاش قبل از اینکه کارمون به چنین جاهایی کشیده بشه، به فکر آسمونمون باشیم!!!

بیشتر بخوانید...

شهرها و مکان های دیدنی کانادا

شهرها و مکان های دیدنی کانادا شهرها و مکان های دیدنی کانادا | دومین کشور بزرگ جهان، کانادا هیچ کمبودی در مناظر زیبا و مکان های منحصر به فرد برای گردشگران ندارد. این کشور با داشتن شگفتی های طبیعی باورنکردنی و شهر های پرجنب و جوش یکی از زیباترین کشورها برای سفر است. در غرب […]

بیشتر بخوانید...
‫2 دیدگاه در “شرایط تحصیل افراد زیر دیپلم در کانادا برای مهاجرین
 1. آرین کریمیگفته

  5 ماه پیش

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر. من تو ترکیه تا مقطع ۱۱ درس خوندم اما قبل از گرفتن مدرک تحصیلی ۱۲ یا دیپلم کارمون درست شد و تا چند ماه آینده برای همیشه به کانادا میریم. حالا سوال من اینه که من بدون داشتن کارنامه صرفا با دادن یک آزمون میتونم وارد کالج یا حداقل کلاس ۱۲ بشم ؟ (چون اطلاعات درسیم از هر نظر کافیه) یعنی تستی وجود داره که باهاش تعیین سطح بشم ؟ خیلی ممنونم ازتون

  1. Moderatorگفته

   5 ماه پیش

   درود بر شما با مشاوران موسسه تماس بگیرید تا راه کار شرکت در تعیین سطح را براتون توضیح بدن

ارسال نظرات