موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ | یکی از راه های مهاجرت به کانادا و ورود به خاک این کشور، دریافت ویزای استارت آپ می باشد. در حالت کلی برای استفاده از این ویزا باید شرایط خاصی داشته باشید، در غیر این صورت به هدف خود که راه اندازی کسب و کار است، نخواهید رسید. همان طور که می دانید، کانادا یکی از بزرگ ترین و ثروتمند ترین کشور های دنیاست و مساحت بسیار گسترده ای دارد. پایتخت کانادا، شهر اتاوا است و شامل شهر های مهمی همچون، آلبرتا، کبک، بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان می شود. کسانی که قصد رفتن به کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارند، بهتر است با یک وکیل مهاجرتی زبده مشورت کنند زیرا پای سرمایه و دارایی آن ها در میان است و زیرا در غیر این صورت ممکن است فرد تمام زندگی خود را از دست بدهد. جالب است بدانید که از طریق ویزای استارت آپ کانادا خواهید توانست اقامت را به صورت دائم به دست آورید. زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی می باشد اما باید توجه کنید که برای مهاجرت به برخی از شهر های کانادا می بایست زبان فرانسه را هم آموزش ببینید. در حالت کلی، ویزای استارت آپ یکی از بهترین و جدید ترین روش های های مهاجرت است که اداره مهاجرت کانادا از این طریق صاحبان کسب و کار و ایده پردازان را از سراسر جهان جذب می کند و امکاناتی را برای راه اندازی تجارت به آن ها ارائه می دهد. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید، برخورداری از اطلاعات در این زمینه می باشد که پارسی کانادا می تواند در راستای تحقق اهداف مهاجرتی شما، موثر باشد.

معرفی کلی ویزای استارت آپ

در حالت کلی، استارت آپ به راه اندازی کسب و کار و ایجاد سرمایه گذاری در کانادا گفته می شود که توسط عده ای که دارای ایده ای خلاقانه هستند، برقرار می شود. بنابراین اگر شخصی صاحب دارایی بوده و فکر هایی در راستای بهبود روند اقتصادی کشور کانادا در ذهن داشته باشد، دولت این کشور می تواند از طریق فعالیت های نو و کاربردی، او را در اصطلاح به کار دعوت کند. این ویزا به منظور جذب کار آفرینانی طراحی شده است که ظرفیت راه اندازی شرکت های نو و تازه را دارند و می توانند برای جوانان و دیگر مهاجران شغل ایجاد کنند. از این رو علاقه مندان به منظور راضی کردن دولت کانادا باید بتوانند یک ایده خوب و مناسب ارائه دهند. در این صورت، ویزای استارت آپ به فرد و خانواده اش تعلق خواهد گرفت و در این راستا نیز، اقامت کانادا نیز اعطا خواهد شد. به این نکته توجه داشته باشید که در کانادا مجاز نیستید که به سرمایه گذاری شخصی بپردازید، مگر اینکه سازمان های معرفی شده از شما بخواهند تا به سرمایه گذاری در کانادا مشغول شوید. بنابراین، برنامه ی ویزای استارت آپ، مهاجرین را تشویق می کند تا شرکت ها و سازمان های خود را این کشور گسترش دهند و در این راستا فرصت های شغلی بسیاری را به وجود بیاورند. علاوه بر این اگر شخصی باشید که دارای سرمایه و علاقه مند به راه اندازی شرکت باشید، دولت کانادا شما را از مشاوره های متخصصین خود بی بهره نمی گذارد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ
مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ

اقامت کانادا از طریق ویزای استارت آپ

در صورتی که قصد دارید در یکی از استان های کانادا شرکت و یا کسب و کاری جدید راه اندازی کنید و در نتیجه، موفق به دریافت ویزای استارت آپ شوید، بایستی مدت زمان بررسی مدارک توسط اداره مهاجرت را در نظر بگیرید. زمان انجام این فرآیند با توجه به مرکزی که امور شما را به عهده دارد، متفاوت خواهد بود و پس از اینکه درخواست توسط اداره مهاجرت ارزیابی و ارسال شد، مشاهده ویزای استارت آپ کانادا برای فرد امکان پذیر خواهد بود. علاوه بر این در نظر داشته باشید که پس از پذیرفته شدن درخواست، خواهید توانست اقامت کانادا را دریافت کنید. باید بدانید که برای جلوگیری از بروز هر گونه بیماری در این کشور، باید تست پزشکی انجام دهید و سوابق کارهای امنیتی نیز توسط اداره پلیس مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در نتیجه پس از ارسال این مدارک و پذیرفته شدن درخواست، شما می توانید با ارسال پاسپورت تان، ویزای اقامت در این کشور را اخذ کنید. جالب است بدانید که برای ورود به خاک کانادا، علاوه ویزای اقامت، درخواست آغاز استارت آپ و مدارک پزشکی، بایستی نسبت به تهیه اسنادی همچون، عکس و اطلاعات صحیح هویتی، اقدام کنید تا تمام مطالب درج شده در مدارک و پاسپورت با هم دیگر مطابقت داشته باشد. علاوه بر این، در صورت دریافت ویزای خلق کسب و کاری جدید، گروه مشاوران پارسی کانادا می توانند برای شما ویزای کار در این کشور را به مدت شش ماه فراهم کنند. در حالی اجازه زندگی در این کشور به آن ها داده می شود که بر روی ایده و تفکر خلاق شروع کار، تمرکز داشته باشند. یکی از مزایایی که دولت کانادا برای کارآفرینان فراهم کرده این است که، در صورت مواجه شدن طرح و ایده با شکست، به هیچ عنوان اقامت اخذ شده برای فرد و خانواده اش را باطل نمی کند و شانسی دوباره برای ایده پردازی و کار روی پروژه را به فرد می دهد.

 

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار در ویزای استارت آپ

همان طور که می دانید برای تاثیر گذاری بیشتر دریافت این ویزا و ثبت شرکت در کانادا، بهتر است برخی از شاخص های اقتصادی مانند مالیات برآورد فردی، مالیات بر درآمد شرکت، نرخ بیکاری و تولید ناخالص داخلی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. جالب است بدانید که توجه به میزان مالیات به آن دلیل اهمیت دارد که هر چه نرخ شاخص اصلی و مالی کمتر باشد، فرد بیشتر به سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در کانادا علاقه مند خواهد شد. باید در نظر بگیرید که پس از مهاجرت، نه مکانی برای زندگی دارید و محیط کاری که در آن کسب و کار ایجاد کنید، پس بهتر است پس از دریافت اقامت دائم، نسبت به راه اندازی و ثبت شرکت در کانادا و پیاده سازی ایده های خویش، اقدام کنید. همه دولت ها تحت هر شرایطی از مردم و کار آفرینان مالیات می گیرند، در حالی که دریافت درصدی از مالیات در کشور کانادا تغییری نکرده است و این خبری بسیار خوشحال کننده برای کارآفرینان خواهد بود. این اتفاق زمانی می افتد که با تأسیس یک شرکت یا راه اندازی کسب و کار و ایده ای جدید، کارمندانی استخدام کرده و حقوق، بیمه و مالیات آن ها را سر وقت پرداخت کنید. لذا باید به این نکته توجه کنید که شاخص های اقتصادی همچون مالیات و درآمد در دریافت ویزای استارت آپ، تاثیر بسزایی می گذارد.

 

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ
مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ

چگونگی روش استارتاپ کانادا به صورت کلی

در این روش فرد موظف است تا با نوشتن و طرح کردن ایده ای جدید و خلاقانه، برای مهاجرت به کانادا اقدام کند. این ایده ها در صورتی که نظر اداره مهاجرت را جلب کند، انجام پذیر خواهد بود. پس از نگارش و مطمعن بودن از پذیرفته شدن، بهتر است ایده نوشته شده به یکی از شرکت های معتبر نظیر صندوق های سرمایه گذاری کارآفرینی و مرکز رشد استارتاپی، ارائه شود. زمانی که این طرح توسط یکی از شرکت ها و سازمان های گفته شده، مورد تایید واقع شد، فرآیند ویزای استارت آپ، آغاز می شود. در حالت کلی اخذ این نوع ویزا های کانادا کار راحتی نیست و به تنها انجام آن میسر نخواهد بود. از این جهت به علاقه مندان کارآفرینی در کانادا توصیه می شود تا پس از تصمیم نهایی و خلق ایده ای تاثیرگذار، با مشاوران مهاجرتی همچون مشاوران پارسی کانادا هم گام شوند تا بدون هیچ مشکل و از بین رفتن سرمایه، در این مسیر موفق شوند. به علاوه اگر تمام مراحل توسط یک وکیل مهاجرتی انجام شود، پروسه اخذ اقامت دائم، در مدت 12 تا 16 ماه به طول می انجامد.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا

جهت دریافت اقامت از طریق ویزای استارتاپ الزامی است که برخی از شرایط در نظر گرفته شود. یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین شرایط، برخورداری از دانش زبان انگلیسی و یا فرانسوی می باشد که فرد باید مهارت های نوشتاری، گفتاری، شنیداری و خواندن را در خود تقویت کند و پس از کسب نمره ای کافی و قابل قبول، برای دریافت این ویزا اقدام کند. در حالت کلی به منظور دریافت این ویزا لازم است فرد در یکی از سه آزمون آیلتس جنرال، تی ای اف و CELPIP-G شرکت کرده و نمره مناسب را به دست آورد. دقت کنید که در صورت نداشتن نمره کافی این درخواست رد می شود. در این بخش، برخی از شرایط اصلی دریافت ویزای استارت آپ را بیان می کنیم. یکی از شرایط ویزای استارتاپ درکانادا، برخورداری از یک سرمایه اولیه می باشد، زیرا اداره مهاجرت کانادا، هیچ بودجه اولیه مالی را برای افرادی که ساکن شدن در کانادا را دارند، در نظر نمی گیرد. پس برای انجام این کار بهتر است که حدود شش ماه از سال، برای شروع زندگی خود و خانواده، سرمایه ای داشته باشید و در انتها باید به این نکته توجه کنید که یکی از مهم ترین شرایط و ضوابط دریافت ویزای استارت آپ در کشور کانادا، ثابت کردن کسب و کار و جذب کردن اعتماد یکی از شرکت هایی است که قرار است با او همکاری کنند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ
مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ

مراحل دریافت ویزای استارت آپ

یکی از روش های مهاجرت به کانادا، دریافت ویزای استارت آپ است که با بکار گیری این ویزا، افراد می توانند با ایده پردازی های جدید و خلاقانه ای که به اقتصاد کانادا کمک می کند، اقامت دائم را دریافت کنند و از امکانات فوق العاده این سرزمین پهناور برخوردار شوند. شاید به این فکر کنید که شروع تجارت در کشوری که در آن غریب هستید و سابقه و تجربه کاری و زندگی ندارید، امکان ناپذیر به نظر برسد. اما بهتر است بدانید کشور کانادا علاوه بر فراهم کردن شرایط زندگی در این کشور، به افراد اجازه می دهد تا در صورت پذیرفته نشدن ایده هم، در این کشور بمانند. لذا به علاقه مندان توصیه می شود تا برای سرمایه گذاری در کانادا، تمام شرایط را در نظر بگیرند و مدارک خود را به سرعت تهیه کنند. برای واجد شرایط بودن بایستی مالک حداقل 10 درصد از یکی از سهام های جهانی باشند، این مقدار برای راه اندازی یک تجارت الزامی است. نکته دوم این است که در صورت پذیرفته شدن ایده، فرد متقاضی باید از یکی از سازمان های مورد قبول ویزای استارت آپ، نامه دریافت کرده باشد تا بداند کدام سازمان پس از ورود به این خاک، به منظور ثبت شرکت در کانادا، از آن ها حمایت خواهد کرد. همان طور که در قسمت های قبلی گفته شد، داشتن سرمایه اولیه و مقدار لازم دارایی در حساب بانکی، برای کسانی که قصد کارآفرینی دارند، ضروری می باشد.

شرایط عمومی و هزینه های زندگی در کانادا

همان طور که می دانید کانادا کشوری مهاجر پذیر است که شرایط مطلوبی داراد و امکانات رفاهی بسیاری را برای متقاضیان فراهم می کند. یکی از دلایلی که مردم تمایل دارند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند، هزینه های زندگی در کانادا است که نسبت به کشور های اروپایی و آمریکا پایین نمی باشد. دولت کانادا شرایط مناسبی را برای کار و تحصیل در این کشور به وجود می آورد، حتی برخی از افراد می توانند در حین تحصیل به فعالیت های شغلی بپردازند. از این رو همه می گویند که کانادا سرزمینی مناسب برای مهاجرت و زندگی است. برخی از دانشگاه های این کشور نیز اجازه بورس شدن را به دانش جویان می دهد آن ها می توانند بدون هیچ مشکلی وارد خاک کشور کانادا شوند. برخی دیگر نیز به منظور سرمایه گذاری و یا اخذ ویزای همچون استارت آپ برای ویزای کانادا اقدام می کنند. به علاوه، در حالت کلی بهتر است اطلاعاتی درباره سیاست و امور اقتصادی کانادا داشته باشید. جالب است بدانید که زندگی در کشوری که تمام سیاست های آن بر اساس مهاجرانی که به آن وارد شده اند، برنامه ریزی شده است، ممکن است پیچیده به نظر برسد. ولی در صورتی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشید و یا برای دریافت ویزاهایی همچون .استارت آپ، برنامه ریزی کرده اید، به شما توصیه می شود، با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید تا در ارتباط با هزینه های زندگی در کانادا، شما را یاری کند، به این دلیل که آگاهی داشتن از مواردی مهم، نظیر هزینه های خانه، خورد و خوراک، پوشاک و حمل و نقل، جزو اساسی ترین مسائل به شمار می رود و فرد متقاضی می بایست قبل از مهاجرت، تمام اطلاعات خود را در این باب کامل نماید.

 سخن آخر

همان طور که در مقاله گفته شد، علاقه مندان برای اخذ ویزای سرمایه گذاری، کارآفرینی و ثبت شرکت در کانادا و انجام امور مربوط به آن، باید به دنبال یک وکیل حرفه ای و قابل اعتماد باشند. پارسی کانادا بهترین و زبده ترین و مشاوران را دارد که سالانه متقاضیان بسیاری را برای اخذ ویزای استارت آپ در کانادا هدایت می کند. برای اینکه با پارسی کانادا آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم که نگاهی به وب سایت آن بیندازید و از مقاله های آن که توسط تیم ترجمه تهیه شده است، استفاده کنید. علاوه بر این، اگر رویای زندگی، تحصیل و کار به کانادا را در سر دارید، بهتر است فرم ارزیابی مهاجرت ما را کامل کنید و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

می 14, 2020

نویسنده : زینب رضایی
شغل پرستاری در کانادا

شغل پرستاری در کانادا

پرستاری در کانادا شغل پرستاری در کانادا | کانادا کشوری است که در آن برخی از مشاغل به سرعت پیشرفت می کنند و شغل پرستاری یکی از آن ها می باشد. علاوه بر این، کانادا پرستاران  را با طیف گسترده ای از سطوح مختلف آموزش و تجربه آگاه می کند. پرستاران در کانادا از اهمیت […]

بیشتر بخوانید...
تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

تحصیل در رشته داروسازی در کانادا

تحصیل در رشته داروسازی در کانادا تحصیل در رشته داروسازی در کانادا | با تحصیل در کانادا که یکی از قدرتمند ترین کشور ها از نظر اقتصادی و آموزشی است می توانید از مزایای بسیاری بهره مند شوید. کانادا با داشتن بهترین دانشگاه و کالج ها مورد استقبال دانشجویان زیادی قرار می گیرد. اکثر دانشگاه […]

بیشتر بخوانید...
استان بریتیش کلمبیا

پذیرش جدید استان بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا پذیرش جدید استان بریتیش کلمبیا | استان بریتیش کلمبیا در جدیدترین پذیرش خود که در تاریخ 19 ماه می برگزار شده است از 158 کاندیدا دعوت کرده تا تقاضای خود برای انتخاب استانی ثبت کنند. برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا این کاندیدها را از طریق سیستم اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا Express Entry […]

بیشتر بخوانید...
کمبود داروی سرطان در کانادا

کمبود سه داروی ضروری سرطان در کانادا

کمبود سه داروی ضروری سرطان در کانادا | انکولوژیست ها در شهر مونترال و سر تا سر کانادا در مورد کمبود شدید سه داروی ضروری سرطانی هشدار دادند. هم چنین آن ها نمی دانند که دوباره در چه زمانی این دارو در دسترس قرار می گیرد. سه داروی کمیاب سرطانی عبارتند از لوکوورین که جهت […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات