موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به یونان

قبل از اینکه به موضوع مهاجرت به یونان بپردازیم، اجازه دهید که اطلاعاتی در مورد این کشور ارائه بدهیم. کشور یونان، جنوبی ترین شبه جزیره ی بالکان است و بخش عمده ی مساحت این کشور را جزیره ها تشکیل داده اند. در واقع جزایر حدود یک پنجم مساحت این کشور را تشکیل داده و بخش وسیعی از محیط آن توسط آب احاطه شده است. این کشور از لحاظ مساحت و وسعت با کشور انگلستان قابل قیاس است. یونان حدود دو هزار جزیره دارد که ۱۷۰ مورد از این جزایر قابل سکونت و آباد هستند. واحد پول یونان یورو بوده و پایتختش آتن است.

این کشور آثار تاریخی زیادی دارد که باعث شده مقصد گردشگری بسیاری از توریست ها باشد. اخیرا کشور یونان و همچنین شهر آتن به یکی از مقاصد بزرگ سرمایه گذاری تبدیل شده است. امکان اخذ اقامت سریع یونان و اخذ ویزا برای والدین و خانواده یکی از دلایل عمده ی انتخاب این کشور برای مهاجرت می باشد. یکی از روش های اخذ اقامت یونان، قابلیت این کشور برای سرمایه گذاری است.

هزینه های زندگی در یونان

هزینه زندگی در یونان، یکی از مباحثی است که در اخذ اقامت هر کشور مطرح است. کسانی که قصد سرمایه گذاری در کشور یونان را دارند و یا به قصد کار و یا تحصیل به یونان می آیند و قصد مهاجرت به یونان را دارند، مسلما هزینه های زندگی برای شان اهمیت دارد. در مورد هزینه های زندگی در یونان، فاکتور بسیار مهمی وجود دارد که آن تورم سالانه است. تورم کشور یونان در سال های اخیر همیشه زیر ۲ درصد بوده است و در آخرین مقدار ثبت شده، این تورم به اندازه ۰٫۸۶ رسیده است. این نرخ تورم بسیار مناسب است و بسیاری از کشورها تلاش می کنند که تورم سالانه ی اقتصاد خود را به این مقدار برسانند. در واقع هزینه های زندگی در این کشور ثبات زیادی دارد و گرانی در این کشور تقریبا وجود ندارد.

مهاجرت به یونان و اخذ تابعیت یونان

مسئله مهم دیگری که در بحث مهاجرت به یونان وجود دارد، اخذ اقامت این کشور و نهایتا تابعیت یونان می باشد. به طور کلی بعد از مهاجرت به یونان، افراد می توانند بعد از گذشت 5 سال اقامت دائم یونان را دریافت کنند. به منظور اخذ پاسپورت یونان و یا اخذ تابعیت یونان بایستی که شخص به مدت حداقل ۷ سال در کشور یونان اقامت داشته باشد. درمجموع می‌توان گفت که شخص باید 12 سال در کشور یونان زندگی کرده باشد تا واجد شرایط اخذ اقامت دائم یونان شود. کشور یونان اجازه دو تابعیتی بودن را به اتباع کشورهای خارجی می دهد. یعنی نیازی نیست که شخصی که از کشور دیگری به یونان آمده باشد و تبعه این کشور است از تابعیت اولیه ی خود انصراف دهد.

فرم ارزیابی مهاجرت

شرایط کلی اخذ اقامت دائم یونان عبارت است از:

  • حداقل سن 18 سال
  • نداشتن سوپیشینه ی کیفری
  • داشتن حداقل 12 سال اقامت قانونی در کشور یونان
  • اطلاع کافی از فرهنگ، زبان تاریخ و تمدن این کشور

پاسپورت کشور یونان از لحاظ رتبه بندی در رتبه 4 قرار دارد. همانطور که می دانید با داشتن این پاسپورت می توانید به 120 کشور جهان بدون ویزا سفر کنید.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های مهاجرت به یونان و اخذ اقامت این کشور، سرمایه گذاری است. اما به منظور اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری قبل از هر چیز بایستی فاکتورهای مرتبط با سرمایه گذاری را در این کشور بررسی کنیم. یکی از فاکتورهای مهم در سرمایه گذاری، ریسک مصادره ی اموال توسط کشور مقصد است. مطابق با آمار منتشر شده در سال های 2015 تا 2017 نرخ مصادره اموال دو واحد است و این در حالی است که در سال 2019 این نرخ به پایین ترین حد ممکن خود و نزدیک به صفر رسیده است. این موضوع نشان می دهد که سرمایه گذاری در کشور یونان بسیار امن و مطمئن می باشد. سرمایه گذاری در یونان از طرق مختلف امکان پذیر است. این سرمایه گذاری ممکن است در مورد خرید املاک یا ثبت شرکت های تجاری یا خرید شرکت و یا راه اندازی یک کسب و کار و یا تجارت کوچک باشد. شما با مبلغی حدود 250 هزار یورو می توانید برای خود، خانواده و والدین تان در کشور یونان اقامت بگیرید. اما اقامت یونان از این طریق مشروط بر این است که در مدت 5 سال اولیه اقامت، اجازه ی کار ندارید و بعد از گذشت 5 سال می توانید شروع به کار کنید. در این نوع اقامت، تحصیل فرزندان تان رایگان است. همچنین به یاد داشته باشید که پس از گذشت ۷ سال به راحتی می توانید پاسپورت یونانی خود را بگیرید.

سرمایه گذاری با خرید ملک

راه دیگر گرفتن اقامت یونان، مشروط بر داشتن تمکن مالی است که به نوعی خود حمایتی تلقی می شود و با داشتن درآمد ماهیانه امکان پذیر است. در واقع شخص باید نشان دهد که نیازی به کار کردن در یونان برای هزینه های زندگی اش ندارد و فقط می خواهد در این کشور اقامت داشته باشد. اما معمولا تمدید این نوع اقامت در کشور یونان بسیار سخت است و ریسک زیادی دارد.

اخذ اقامت سریع یونان و مبلغ کم سرمایه‌ گذاری در این کشور باعث شده است که افراد زیادی تمایل داشته باشند که در این کشور سرمایه گذاری کنند. البته اخذ اقامت برای والدین از این طریق نیز بر این علاقمندی بی تاثیر نیست. در واقع این یکی از دلایلی است که روش اخذ اقامت با سرمایه گذاری به یکی از روش های محبوب در کشور یونان تبدیل گردیده است.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

راه دیگر اخذ اقامت کشور یونان، از طریق اخذ ویزای تحصیلی یونان می باشد. تا سن 15 سالگی تحصیل در این کشور اجباری است و نمرات دوران تحصیل بین ا تا 10 می باشد. بعد از گذراندن دوره های متوسطه، افراد معمولا به سمت یادگیری علوم فنی و یا مهارت های خاص می روند. مثلاً در مدارس عالی علوم آتن دوره های سه ساله کالج ارائه می شود که در آن افراد می توانند در رشته هایی مانند مکانیک، عمران، برق و الکترونیک مشغول به تحصیل شوند و مدرک بگیرند. در یونان بعد از اتمام دوران دبیرستان، افراد می توانند وارد دانشگاه شده و بعد از گذشت مدت 4 سال مدرک کارشناسی خود را بگیرند. در دوره ی بعدی یعنی مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو باید 4 ترم را بگذراند که به مدت 2 سال یا بیشتر طول می کشد. برای ورود به مقطع دکترا نیز باید، فرد مدرک فوق لیسانس داشته باشد. دوره دکترا در یونان معمولاً در زمینه های مطالعاتی و تحقیقاتی ارائه می‌شود. بان رایج در دانشگاه های یونان، زبان انگلیسی بوده و کلیه ی دروس آموزشی به زبان انگلیسی ارائه می شود. مدارک زبان مورد تایید این کشور، تافل و آیلتس می باشد. بعد از اینکه تحصیلات فرد در این کشور به اتمام رسید به مدت 6 ماه تا یک سال اجازه دارد که شغل پیدا کند و مشغول کار شود و در صورت پیدا کردن شغل می تواند اقامت دائم خود را بعد از گذشت 5 سال بگیرد. دانشگاه های یونان بورسیه های تحصیلی زیادی ارائه می دهند. با اینکه شرایط اقتصادی در این کشور مناسب نیست اما بورسیه های تحصیلی همچنان ارائه می شوند. در مقطع لیسانس تعداد بورسیه ها بسیار اندک است اما بیشتر بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا و فوق لیسانس برای انجام پروژه های مطالعاتی و تحقیقات در نظر گرفته می شود.

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت یونان، از طریق ازدواج است. در واقع اگر همسر فردی در کشور یونان باشد و اقامت این کشور را داشته باشد، می تواند به راحتی برای همسرش اقدام کرده و از طریق قانونی ویزای یونان را دریافت کند. یعنی فرد به راحتی می تواند بعداز گذشت 3 ماه از بدو ورود به این کشور از طریق قانون اتحاد خانواده اقدام کرده و در خواست پیوستن به همسر و فرزندان خود را ثبت کند. مطابق با این قانون فرد می تواند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود اقدام کند. در این روش ابتدا به همسر ویزای 5 ساله موقت داده می شود و در صورت پایدار بودن ازدواج، ویزای دائم به آنها تعلق خواهد گرفت. یکی از شرایط تمدید اقامت یونان، حضور فیزیکی در این کشور می باشد. اشخاص باید در هر یک سال حدود 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند و در صورتیکه تمام این شرایط را رعایت کنند می توانند اقامت خود را برای ۵ سال دیگر تمدید نمایند.

چرا پرونده ی مهاجرتی خود را به موسسه مهاجرتی پارسی کانادا بسپارم؟

موسسه مهاجرتی پارسی کانادا با دارا بودن یک دهه سابقه در امور مهاجرتی به سایر نقاط جهان، این افتخار را دارد که به منظور اخذ ویزای مهاجرتی خود در کنارتان باشد. مشاورین مهاجرتی زبده و حرفه ای موسسه مهاجرتی پارسی کانادا ضمن مشاوره ی رایگان، مطابق با شرایط مالی و زندگی شما بهترین روش مهاجرتی را پیشنهاد می کند. این موسسه با داشتن سابقه ی درخشان در اخذ انواع ویزاهای مهاجرتی، تا پایان انجام پروسه ی مهاجرتی در کنار شما خواهد بود.

چنانچه در هر قسمت مفاهیمی برای شما وجود دارد که ابهام آور است و یا سوالاتی برای شما مطرح می باشد تنها کافیست با ارسال کلمه ویزا به شماره 30006016 و یا با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی ما، منتظر تماس مشاوران ما از موسسه پارسی کانادا باشید. مشاوران ما آماده هستند که تمامی سوالات شما را پاسخ داده و در این مسیر راهنمای شما باشند.

ارسال نظرات