موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

بهترین کشور برای مهاجرت، معرفی 5 گزینه عالی

بهترین کشور برای مهاجرت، معرفی 5 گزینه عالی | مهاجرت، راهی است برای رسیدن به آرزوها و اهدافی خاص که البته در افراد مختلف متفاوت هم می باشد. نه تنها ما ایرانی ها، بلکه می توان گفت تمام افراد در سراسر جهان می توانند بنا به دلایل مشخصی تصمیم به مهاجرت می گیرند. اما آنچه اهمیت دارد این است که این تصمیم بر چه اساسی اتخاذ می شود و آیا می تواند نیاز های شما را بر طرف کند و شما را به اهداف تان برساند یا خیر؟

به هر حال فردی که تصمیم به ترک وطن و سرزمین مادری خود می گیرید، حتما اهداف بزرگی در سر دارد. پس اگر نتواند به این اهداف برسد، قطعا برایش یک شکست تلقی می شود. هیچ کدام از افرادی که تصمیم به مهاجرت می گیرند، نمی خواهند چنین تجربه ای داشته باشند. به همین دلیل کارشناسان پارسی کانادا امروز تصمیم گرفتند، در این نوشته شما را با پنج تا از بهترین کشورها برای مهاجرت آشنا کنند. پس این نوشته را از دست ندهید…

بهترین کشور برای مهاجرت
بهترین کشور برای مهاجرت

فاکتور های انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت

حق انتخاب یکی از حقوق اولیه ما انسان ها است. درست است که ما برای به دنیا آمدن و انتخاب محل تولدمان حق انتخابی نداشتیم، اما می توانیم برای آینده خود و فرزندان مان تصمیم گیری کنیم و کشور و مکانی را انتخاب کنیم که به معیار ها و اهداف ما نزدیک تر باشد. یادتان باشد که این انتخاب بسیار حیاتی است و می تواند مسیر زندگی شما را به طور کلی تغییر دهد. پس لازم است که با دقت و ظرافت خاصی دست به انتخاب بزنید.

همه می دانیم که برای مهاجرت باید به فکر محلی باشیم که درآمد بهتری در آن داشته باشیم و ازرفاه اجتماعی خوبی برخوردار باشیم. اما این تمام چیزی که می خواهیم نیست و تنها با تکیه بر این موارد نمی توانیم بهترین کشور برای مهاجرت را انتخاب کنیم. همانطور که گفتیم این تصمیم یک انتخاب حیاتی است، پس کمی مو شکافانه تر به این موضوع نگاه کنید تا آینده ای روشن و پر از موفقیت پیش روی خود داشته باشید.

اگر می خواهید بهترین کشور برای مهاجرت را انتخاب کنید، باید اول از هر چیزی معیار های خودتان را مشخص کنید. زمانی که بدانید دنبال چه هستید و چرا می خواهید از کشور مادری تان مهاجرت کنید، راحت تر می توانید کشور مقصد تان را انتخاب کنید. اما برای اینکه بتوانید معیار های تان را نیز ساده تر ارزیابی کنید، ما به شما کمک کرده ایم و سوالاتی را در زیر عنوان کردیم، با پاسخ دادن به آن ها، سطح توقعات خود از برنامه مهاجرتی تان و معیارهای مورد نظرتان از کشور مقصد را عمیق تر و دقیق تر، ارزیابی کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت
بهترین کشور برای مهاجرت
 • اکنون در چه شرایطی قرار دارید؟
 • چرا می خواهید مهاجرت کنید؟
 •  از چه شرایط اقتصادی/ اجتماعی/ سیاسی برخوردار هستید؟
 •  فرهنگ شما چگونه است و چه مسائلی برای تان از لحاظ فرهنگی اهمیت بیشتری دارد؟
 •  چقدر می توانید برای زندگی در کشور خارجی هزینه کنید؟
 •  به دنبال چه آزادی هایی هستید؟
 •  تا کجا می خواهید از رفاه برخوردار باشید؟
 •  چقدر سرمایه برای هزینه های مهاجرت خود کنار گذاشته اید؟
 • آیا حاضرید با شرایط سخت هم مهاجرت کنید؟
 •  به دنبال چه آینده تحصیلی یا کاری در خارج از کشور هستید؟
 •  میان درآمد شما چقدر است؟

یک گوشه دنج و آرام بنشینید و تمامی این سوالات را روی کاغذ پاسخ دهید. در نهایت خودتان هم متعجب خواهید شد! چرا که تا افکار و برنامه های تان را روی کاغذ نیاورید، نمی توانید برنامه ریزی دقیقی برای آن ها داشته باشید. با این کار ذهن خود را نظم دهی کرده اید و با آگاهی بیشتر به سراغ انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت می روید. در نهایت با توجه به پاسخ این سوالات ببینید کدام یک از پنج کشور زیر، که ما بر اساس ارزیابی های زیاد به عنوان بهترین گزینه ها برای مهاجرت انتخاب کرده ایم، مناسب شما هستند.

کانادا، اولین گزینه مهاجرتی

شاید از اینکه کشور کانادا را در اولین رتبه مشاهده می کنید، تعجب نکرده باشید. این روز ها تقریبا نیمی از افرادی که قصد مهاجرت دارند، هدف اصلی شان کشور کانادا است. این کشور به خصوص در سال های اخیر بسیار مورد توجه مهاجرین ایرانی قرارگرفته است. کشور کانادا از لحاظ اقتصادی بسیار قدرتمند می باشد و جزء کشور های توسعه یافته ای است که همچنان تمایل دارد با جذب مهاجرین متخصص و حرفه ای به رونق اقتصادی خود کمک کند.

شما در این کشور می توانید به راحتی بعد از سه سال کار کردن، برای اقامت دائم درخواست دهید. اما برای استفاده از این روش باید به دنبال مهاجرت به کانادا با ویزای جاب آفر باشید. روش های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که اخذ ویزای کاری یکی از آن ها است. یکی دیگر از متداول ترین روش های مهاجرت به کانادا، از طریق تحصیل در این کشور می باشد. اما توصیه ما این است که به خوبی درباره رشته تحصیلی و آینده کاری آن رشته در کانادا فکر کنید، تا بعد از اتمام تحصیلات تان بتوانید همان جا مشغول به کار شوید.

ویزای معروف دیگری که برای مهاجرت به کانادا از آن استفاده می شود، ویزای skill worker است. از آنجایی که دولت کانادا برای جذب نیرو های متخصص اهمیت زیادی قائل است، این برنامه مهاجرتی را ترتیب داده است تا از طریق آن افرادم تخصص بتوانند وارد این کشور شوند و از مزایای زندگی در کانادا بهره مند شوند.


 

 

 

 

استرالیا، دومین گزینه مهاجرتی

یکی دیگر از کشور های ایده آل برای مهاجرت، کشور زیبا و خوش آب و هوای استرالیا است. این کشور در رتبه بندی ها از لحاظ شرایط خوب و ایده آل آموزشی و صدور ویزای کار برای مهاجرین ایرانی جزء ده کشور اول می باشد. استرالیا از آن دسته از کشور هایی است که نرخ بیکاری در آن پایین است و حتی در شرایط رکود اقتصادی جهانی نیز، از ثبات خوبی برخوردار بوده است. با دریافت برخی از انواع ویزا های کشور استرالیا می توانید، بعد از گذشت پنج سال برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهید.

آلمان، سومین گزینه مهاجرتی

از آنجایی که کشور آلمان پیرو حوزه شینگن است، یکی از گزینه های عالی برای مهاجرت به اروپا به حساب می رود. نرخ بیکاری نیز در این کشور پایین است و توانسته افراد جویای کار زیادی را از سراسر جهان، جذب خود کند. حتما می دانید که اقتصاد اروپا در دستان آلمان است و رهبری آن به نوعی به عهده این کشور می باشد. از طرفی با مهاجرت به آلمان شما می توانید از امتیاز تحصیل رایگان برای فرزندان خود استفاده کنید.

امریکا، چهارمین گزینه مهاجرتی

از اقتصاد برتر و قدرتمند و حقوق بالا در کشور امریکا همه خبر دارند. همین موضوع هم باعث شده است، مهاجرین به فکر عزیمت به این کشور باشند. اما همه از اختلاف میان دو کشور ایران و امریکا هم خبر داریم و همین موضوع مسیر مهاجرت به این کشور را برای ایرانی ها دشوار و چالشی تر کرده است. به هر حال برای مهاجرت به امریکا می توانید از روش هایی مانند، ازدواج، کار، تحصیل و سرمایه گذاری استفاده کنید.

یکی از انواع ویزایی که مهاجرین زیادی در سراسر جهان از آن برای اخذ اقامت امریکا استفاده می کنند، ویزای کار EB3 می باشد. اما باز هم به دلیل وجود تحریم ها علیه ایران، ایرانی ها نمی توانند از این ویزا استفاده کنند، اما این روش برای دیگر ملیت ها یکی از گزینه های ایده آل مهاجرت به امریکا است.

بهترین کشور برای مهاجرت
بهترین کشور برای مهاجرت

نیوزلند، پنجمین گزینه مهاجرتی

جاذبه های گردشگری نیوزلند باعث شده است، هر ساله گردشگران زیادی از این کشور دیدن کنند و در طی همین رفت و آمد ها، فکر مهاجرت به این کشور، در سر خیلی ها افتاده است. نیوزلند در همسایگی استرالیا است و از قوانین این کشور هم تبعیت می کند. نیوزلند یک اقتصاد بسیار پیشرفته و پر رونق دارد و بد نیست بدانید اگر اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، به راحتی و بدون ویزا به 172 کشور در سراسر جهان، سفر می کنید.

ما سعی کردیم در این مقاله پنج تا از بهترین کشور ها برای مهاجرت را برای شما ذکر کنیم، اما قطعا کشور های دیگر هم می توانند با توجه به شرایط و معیارهای شما، جزء گزینه های خوب و ایده آل قرار گیرند. به همین منظور توصیه می کنیم، از طریق همین صفحه و چت رایگان با کارشناسان مهاجرتی پارسی کانادا، شرایط خود را عنوان کنید، تا آن ها بهترین روش را برای مهاجرت در اختیار شما گذارند…

اکتبر 18, 2020

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا
تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا | کانادا به عنوان دومین کشور پهناور دنیا یکی از بهترین کشورها از لحاظ رفاه و سطح رضایت از زندگی است. سیاست کشور کانادا برای تامین آرایش و رفاه شهروندان نه تنها مخصوص مردم این کشور، بلکه شامل کلیه افرادی است […]

بیشتر بخوانید...
تاثیر زبان در مهاجرت به کانادا
تاثیر زبان در مهاجرت به کانادا

تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی درهای زیادی را برای مهاجران به کانادا باز می کند. تاثیر زبان در مهاجرت به کانادا | تسلط به زبان برای کاندیداهای اکسپرس اینتری می تواند به امتیاز بزرگی تبدیل شود. زبان انگلیسی و یا فرانسوی مهارتی است که اکثر مهاجران با تسلط به آن شانس بیشتری برای پذیرفته […]

بیشتر بخوانید...
کنفرانس های علمی کانادا
چگونگی شرکت در کنفرانس های علمی کانادا

کنفرانس های علمی کانادا کنفرانس های علمی کانادا | یکی از راهکارهای افزایش شانس پذیرش با بورس در دانشگاه ها برای متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا، دارا بودن رزومه قوی و مستند آکادمیک است که باعث تقویت رزومه ی آنان شده و زمینه ی رقابتی شدن با دانشجویان دیگر را برای آن ها فراهم می کند. […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات