شرایط زندگی در کبک کانادا

کانادا کشوری واقع در قاره آمریکای شمالی است که از ۱۰ استان و سه قلمرو تشکیل شده است. پایتخت این کشور اتاوا و بزرگترین شهر این کشور تورنتو می باشد. ایالت های کانادا شامل آلبرتا، ادمونتون، انتاریو، بریتیش کلمبیا، پرینس ادوارد آیلند، ساسکاچوان، کِبِک، مانیتوبا، نووااسکوشیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور است و قلمروهای آن شامل نورت وست تریتوریز، نوناوت و یوکان می باشد. دراین مقاله قصد داریم در خصوص شرایط زندگی در کبک کانادا توضیحاتی ارائه دهیم.

استان کبک با جمعیتی بالغ بر 7،600،000 نفر بزرگترین استان کانادا می باشد. کبک استانی چند فرهنگی است و به خاطر تپه های گرد، جنگل های وسیع، و مسیرهای آبی زیادش شهرت دارد. در حقیقت ایالت کبک از 1,000,000 دریاچه و مسیر آبی تشکیل شده است و این امر باعث شده که آب تازه بیشتری نسبت به استان های دیگر کانادا داشته باشد.

زندگی در کبک

زندگی در کبک

شهر و طبیعت در هماهنگی کامل

شهر کبک و منطقه اطراف آن با رودخانه باشکوه خیابان لارنس، یکی از مهمترین آبراه های آمریکای شمالی است. این کلان شهر که دارای 7،657،070 نفر جمعیت است ، ده ها رودخانه کوچک تر نیز دارد. کبک سیتی مرکز استان کبک است. این شهر تابستان های خیلی گرمی دارد به گونه ای که دمای هوا در این فصل به بالای ۳۰ درجه می رسد. با این وجود زمستان ها آن نیز بسیار سرد بوده و گاها دما به ۲۰ یا حتی ۳۰ درجه زیر صفر نیز می رسد.

منطقه کبک سیتی در گوشه جنوب شرقی استان کبک، نزدیک به مرز آمریکا واقع شده است. این شهر بابت جنگل های مخلوط لوور و تعداد زیادی دریاچه و کوه، محیطی ایده آل برای استراحت و تفریحات سرگرم کننده در فضای باز (به عنوان مثال پیاده روی، اسکی، دوچرخه سواری، اتومبیل برفی، قایقرانی، شکار، ماهیگیری، سگ و غیره) است.

شهر کبک در سال 1608 توسط ساموئل دوچاپلین تاسیس شد. اولد کبک تنها منطقه مستحکم شهری در آمریکای شمالی و به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته می شود. با ساختمان هایی بی نظیر و معماری زیبایش که زبانزد تمامی بازدیدکنندگان است. قدم زدن در کنار خانه های سنگی بلند و سقف های چند رنگ آن تجربه ای بسیار جالب برای گردشگران خواهد بود.

شهر کبک مکانی بی نظیر و امن برای زندگی

شهر کبک و منطقه اطراف آن به عنوان مکانی امن برای زندگی شناخته شده است. این شهر کمترین میزان جرائم در آمریکای شمالی را دارد و از این رو به عنوان امن ترین منطقه شهری در کانادا برای بزرگ کردن کودکان شناخته شده است.

شهر کبک با ترکیبی از تاریخ، مدرنیته، فرهنگ و طبیعت، بازتابی از مردمی است که در اینجا زندگی می کنند. از خصوصیات این شهر می توان به امنیت، پویایی، مهمان نوازی و پر جنب و جوشی مردم آن اشاره کرد. علاوه بر این، این شهر دارای اقتصاد مقاومتی است و کیفیت زندگی فوق العاده ای دارد.

شهر کبک همواره در طول سال میزبان جشنواره ها و رویدادهای مهمی است که منجر به شکل گیری یک فضای شاد برای افراد شده است. مهاجرت و ترک وطن به یک کشور جدید تصمیم دشواری خواهد بود و بایستی افراد برای انتخاب کشور مقصد حساسیت بالایی به خرج داده تا انتخاب درستی داشته باشند.

بهداشت و درمان در کبک

شهروندان از خدمات درمانی اولیه رایگانی برخوردار بوده و ساکنین ‏آن می توانند از خدمات درمانی مناسبی بهره مند باشند. به منظور این که بتوانید پس از مهاجرت به کانادا از خدمات بیمه در ایالت کبک برخوردار شوید یک دوره انتظار سه ماهه برای شما وجود خواهد داشت و بعد از آن می توانید از خدمات درمانی رایگان بهره مند شوید.

شرایط کار در کبک

به منظور این که بتوانید به صورت قانونی در ایالت کبک مشغول به کار شوید، بایستی که شماره بیمه اجتماعی خودتان را در کانادا داشته باشید از این رو به محض رسیدن به این استان برای اینکه بتوانید کار خود را به صورت قانونی شروع کنید. بهتر است که برای دریافت این شماره بیمه درخواست دهید. اهمیت انجام این کار در این است که در واقع کارفرمایان کانادایی خواهند توانست که کیفیت و تجربه کاری شما را در این ایالت مورد بررسی قرار دهند.

به منظور این که بتوانید در این ایالت مشغول به کار شوید فراموش نکنید که بایستی مهارت زبانی خود را در استفاده از زبان انگلیسی و یا فرانسوی تقویت کنید و اما افرادی که به دنبال زندگی در کبک هستند چنانچه بتوانند مهارت خود را در استفاده از زبان فرانسوی تقویت کنند خواهند توانست موقعیت های کاری پیش روی خود را افزایش دهند، همچنین این فعالیت موجب شد تا اخذ ویزای کار کانادا یکی از هدف های علاقه مندان شود.

حتما بخوانید:
کار در کبک

و اما افرادی که به دنبال زندگی در کبک هستند، بهتر است که در اولین روزهای اقامت خود در یک بانک محلی و یا موسسه مالی حساب باز کنند.  از این طریق می توانند امور مالی خود را سازماندهی کرده و اطلاعات مالی مورد نیاز را برای خرید خانه و اتومبیل، دریافت کنند. همین طور  می توانند راهنمایی هایی در مورد پرداخت هزینه های آموزشی و نیز دوران بازنشستگی  دریافت کنند.

پول رایج در کشور کانادا دلار و سنت است. نکته قابل توجه در مورد استان کبک این است که در شرایطی که فرزند زیر ۱۸ سال داشته باشید، می توانید از کمک هزینه کودک در کانادا بهره مند شوید. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران پارسی کانادا در ارتباط باشید.

زندگی در کبک

زندگی در کبک

شرایط آموزش و تحصیل در کبک

آموزش تحصیلی در کبک به ۴ سطح تقسیم می شود: ابتدایی، متوسطه، کالج و دوره های بعد از متوسطه(دانشگاه) تمامی قوانین و استانداردهای آموزشی از سوی دولت ایالتی تنظیم می شود. تحصیل در کانادا در شهر کبک می تواند برای شما یک تجربه ایده آل باشد. شهر مونترال که در استان کبک واقع شده است، در واقع به عنوان بهترین شهر دانشجویی جهان شناخته می شود.

هزینه تحصیل در این استان نسبت به سایر شهرهای کانادا ارزان تر بوده و از این رو برای دانشجویان خارجی مقرون به صرفه تر می باشد. استان کبک دارای ۹ دانشگاه است که سه دانشگاه آن انگلیسی زبان بوده و بیشتر مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار می گیرد.

در این میان می توان به دانشگاه های کانادا از جمله مک گیل اشاره کرد که در کانادا رتبه اول را به خود اختصاص داده است و در جهان رتبه 33 را دارد. این دانشگاه برای رشته هایی همچون علوم پایه، پزشکی و مهندسی دارای شهرت جهانی می باشد.

دانشگاه کنکوردیا هم در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته است. تمرکز اصلی این دانشگاه بر روی رشته های علوم پایه، پزشکی، مهندسی و بازرگانی است و به عنوان یکی از برترین دانشگاه ها در سطح جهان شناخته شده است.

زبان رایج در کبک

زبان رسمی مردم در ایالت کبک فرانسوی ست. اگرچه مردم این منطقه به انگلیسی نیز مسلط می باشند، اما اغلب مردم از زبان فرانسوی استفاده می کنند و نسبت به زبان تعصب خاصی دارند. مونترال دومین شهر بزرگ کانادا و البته دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان است که در استان کبک واقع شده است.

مذهب مردم کبک

تقریباً حدود ۸۰ درصد از ساکنین کبک دارای مذهب مسیحیت بوده و  ۷۵ درصد از آن ها را فرقه کاتولیک ها تشکیل می دهند. ۳ درصد از مردم این ایالت نیز مسلمان هستند.

گردشگری در کبک

کبک گونه های متنوعی از گیاهان و حیوانات را دارا می باشد، به همین دلیل است که از طبیعت بکر و زیبایی برخوردار است. از این رو سالانه میزبان گردشگران بسیاری است که از سراسر جهان برای دیدن و لذت بردن از این طبیعت به این شهر می آیند.

اقتصاد کبک

از سال ۱۹۸۷ بنابر توافق نامه تجاری که بین آمریکا و کانادا بسته شد، صادرات به این کشور افزایش قابل توجهی داشته است. این باعث ایجاد یک فضای اقتصادی مثبت شده است. اقتصاد کبک بر پایه بخش خدمات و همچنین تولید می باشد و تقریباً چیزی حدود ۸۵ درصد از تولیدات کانادا به کشور آمریکا صادر می شود.

هزینه های زندگی در کبک

به طور کلی هزینه زندگی در کانادا در شهر کبک را می توان به دو بخش تقسیم کرد، هزینه های ثابت و هزینه های متغیر. هزینه مورد نیاز برای تهیه مسکن و حمل و نقل جزو هزینه های ثابت است.

زندگی در شهر کبک در مقایسه با سایر شهر های بزرگ آمریکای شمای به صرفه تر است، ولی به هر حال هزینه هایی مثل هزینه حمل و نقل می تواند بخش زیادی از بودجه ماهیانه شما را به خود اختصاص دهد.

هزینه تهیه خانه در کبک

آیا در حال مهاجرت به کبک هستید اما هنوز خانه مورد نظر خود را انتخاب نکرده اید؟ به منظور این که بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید بهتر است که در ابتدا آپارتمانی را به صورت موقت اجاره کنید و بعد از آن با صحبت کردن با مشاوران املاک انتخاب مناسبی داشته باشید. West Island ناحیه ای است که در شمال غربی مونترال واقع شده است. جمعیت زیادی از ساکنین این قسمت را ایرانیان و مخصوصاً دانشجویان تشکیل می دهند. بنابراین اگر به دنبال تهیه مسکن در این استان هستید، این ناحیه می تواند جای مناسبی برای شما باشد.

طبق برآوردهای انجام شده هزینه مسکن برای یک فرد مجرد در استان کبک به صورت ماهانه چیزی حدود ۳۰۰ دلار بوده و برای یک زوج بین ۳۵۴ تا ۴۰۰ دلار می تواند متغیر باشد.

هزینه حمل و نقل

اما هزینه حمل و نقل عمومی برای یک نفر در ماه چیزی حدود ۷۰ دلار بوده و این میزان برای دانشجویان و افراد بالاتر از ۶۵ سال می تواند حدود ۳۰ تا ۳۵ دلار شامل تخفیف شود.

زندگی در کبک

زندگی در کبک

مزایای زندگی در کبک کانادا

کبک دومین استان پرجمعیت کانادا است و زندگی در آن می تواند از لحاظ شرایط و کیفیت مزایای زیادی داشته باشد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

مناظر دیدنی کبک

کبک سه پارک ملی را در خود جای داده که بیش از 927 کیلومتر مربع وسعت دارند. این پارک ها فرصت خوبی برای کمپینگ، پیاده روی و نیز تماشای مناظر حیات وحش ایجاد می کنند.چه در منطقه شهری و چه در ناحیه روستایی کبک زندگی کنید، به هر حال می توانید از این طبیعت بکر لذت ببرید.

قیمت ارزان برق

هزینه برق در کبک در مقایسه با سایر شهر های کانادا کمتر است و البته ارزان ترین قیمت را در کل منطقه آمریکای شمالی دارد.  البته برق این منطقه معمولا از منابع تجدید پذیر تامین می شود.

قیمت ارزان مسکن

قیمت اجاره مسکن در محیط های شهری و روستایی کبک، در بین 68 شهر آمریکای شمالی رتبه چهارم را دارد و از این لحاظ جزء شهرهای ارزان قیمت کانادا به شمار می رود.

آب و هوای کبک

ساکنان ایالت کبک می توانند از هر چهارفصل سال لذت ببرند. آب و هوایی مرطوب و تابستان هایی که گرمای آن آزاردهنده نیست. در زمستان ها هم گاهی در این منطقه برف می بارد.

ورزش در هوای باز

آب و هوای کبک طوری است که به علاقمندان به ورزش در فضای باز امکان می دهد تابستان ها از ورزش هایی مثل پیاده روی، دوچرخه سواری،کایاک سواری و یا قایق رانی لذت ببرند. اواسط پاییز هم فرصت خوبی است برای ورزش های زمستانی مثل اسکی، اسنوبورد، هاکی در فضای باز و سایر ورزش های زمستانی.

مشکلات زندگی در کبک کانادا

زندگی در کبک برای بسیاری افراد می تواند جذاب باشد ولی از آنجا که هیچ گلی بدون خار نیست، برخی جنبه های زندگی در ایالت را هم می توان در نوع خود مشکل یا ایراد به شمار آورد.

آب و هوای سرد

پیش تر کفتیم گفتیم که آب و هوای این ایالت چهارفصل را می توان از جمله مزایای آن به شمار آورد. ولی شاید نظر افراد سرمایی این نباشد. همینطور افرادی که سالخورده هستد یا از بیماری های استخوانی و عضلانی رنج می برند، کمتر می توانند خودشان را با شرایط آب  هوایی کبک وفق دهند.

هزینه های سنگین گرمایش گازی

کبک زمستان های سردی دارد و این مساله نیاز به استفاده از وسایل گرمایشی را بیشتر می کند. به طور کلی هزینه گاز مصرفی در کبک در مقایسه با سایر ایالت های کانادا بیشتر است. البته با توجه به ارزان تر بودن هزینه برق مصرفی در این ایالت، بسیاری از ساکنان آن ترجیح می دهند از وسایل گرمایشی برقی استفاده کنند.

ضرورت تسلط به زبان فرانسه

اگر کسی به اندازه کافی به زبان فرانسه مسلط نباشد، زندگی در ایالت کبک برای او کمی دشوار خواهد بود. تابلوهای خیابانی، فرم های رسمی در ادارات و سایر اسناد رسمی در کبک به زبان فرانسه هستند.

هزینه های سنگین مالیاتی

ایالت کبک به دلیل وضع مالیات های سنگین در سراسر آمریکای لاتین چندان خوشنام نیست. ساکنان این ایالت علاوه بر مالیات درآمد، ملزم به پرداخت مالیات فروش نیز هستند.

جشنواره های کبک

بخش مهمی از زندگی همه ما انسانها را اوقات فراغت تشکیل می دهد. کسانی که به قصد مهاجرت وطن خود را ترک می کنند، نیاز دارند تا با فعالیت های تفریحی در اوقات فراغت کمی خود را سرگرم کرده و  از غم دلتنگی برای وطن خود بکاهند. به همین خاطر ما هم در این قسمت قصد داریم که به فستیوال ها و جشن هایی که در استان کبک برگزار می شود اشاره کنیم.

just for Laughs

این فستیوال بزرگترین فستیوال کمدی جهان بوده که در ماه جولای برگزار می شود. این جشنواره فرانسوی زبان که اولین بار درسال 1983 برگزار شد، دو روز طول می کشد.

کارناوال زمستانی کبک

این کارناوال به عنوان قدیمی ترین فستیوال زمستانی کانادا شناخته می شود که در طول آن مجسمه های یخی همراه با رقص نور در طول شب و روز به همراه ساز و آواز در شهر گردانده می شوند. در طول این کارناوال برنامه های سرگرم کننده بسیار زیادی برگزار خواهد شد که برای ورود به آن هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

برای مثال ورزش هایی نظیر اسکی، هاکی، سورتمه رانی از جمله فعالیتهای هستند که جلوه ویژه ای به مراسم می بخشند. همچنین حضور افرادی که به رقص محلی در این مراسم می پردازند، شکوه و جذابیت این فستیوال را بیشتر می کند.

فستیوال تابستانی کبک

این فستیوال به عنوان یکی از موفق ترین رویدادهای استان کبک به حساب می آید و از سال ۱۹۶۸ تا به امروز همه ساله برگزار شده است. علاقه مندان موسیقی از سراسر جهان برای شرکت در این فستیوال به این استان می آیند. طبق آمار موجود سالانه ۱۳۵ هزار بلیت برای شرکت در این مراسم به فروش می رسد. علاقه مندان به موسیقی های راک، کلاسیک، فرانسوی، پاپ و غیره از شرکت در این مراسم لذت می برند.

فستیوال فیلم کبک

این فستیوال در ماه سپتامبر برگزار می شود که در طول آن فیلم های کوتاه بلند و کلاً برتر جهان به نمایش گذاشته می شود. در حال حاضر سازندگان فیلم کوتاه و البته ۵۰ کمپانی فیلم سازی با این فستیوال همکاری می کنند.

فستیوال بین المللی جاز

این فستیوال که در شهر مونترال برگزار می شود، سالانه میزبان ۳ هزار هنرمند از ۳۰ کشور جهان می باشد. در مجموع می توان گفت که در طول این فستیوال حدود ۶۵۰ کنسرت برگزار می شود که ۴۵۰ تای آن در فضای باز و کاملا رایگان است.

لس فرانکو فولیس د مونترال!

این جشنواره در واقع برای بزرگداشت زبان فرانسوی و هنرمندان موسیقی است و از حدود 1000 هنرمند فرانسوی زبان از سراسر جهان میزبانی می کند. در هنگام برگزاری این جشنواره بیش از ۵۰۰ هزار نفر می توانند اجرای این هنرمندان را از نزدیک ببینند. همچنین هنرمندان اجازه دارند که قطعات موسیقی شان را در روی سن به اجرا در آورند.

کبک در یک نگاه

زندگی در کبک در مجموع می تواند خیلی جالب و هیجان آور باشد. مزایایی مثل برق ارزان قیمت، منظره های زیبا، جشنواره های مختلف یا حتی امکان ورزش های زمستانی بخشی از اتفاقاتی هستند که با زندگی در این ایالت کانادایی می توانید آنها را تجربه کنید. البته ممکن است برخی افراد به دلیل اختلاف زبان یا آب و هوای کمی سردتر با مشکلاتی در این ایالت مواجه شوند. ولی بی شک برای آنها هم راه حلی وجود دارد. با این اوضاف نیز شاید علاقه مند به اخذ ویزای توریستی کانادا شده باشید، پس برای بهتر انجام شدن این کار با مشاوران پارسی کانادا تماس بگیرید.

در مجموع مهم این است که کبک ویژگی های منحصر به فردی دارد که می توانید به راحتی آن را به عنوان خانه ای برای خود بپذیرید و آینده خود را در آن پایه ریزی کنید!

چنانچه به فکر مهاجرت به کشور کانادا هستید تنها کافیست فرم ارزیابی مهاجرتی ما را در سایت مهاجرتی پارسی کانادا پر کرده و منتظر تماس مشاوران ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید