موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

آشنایی با دانشگاه آلبرتا | دانشگاه آلبرتا که در سال 1908 تأسیس شده است در زمینه تحقیقات و پژوهش بسیار فعال بوده است. اساس این دانشگاه بر اساس کارهای تحقیقاتی و دانش بینان تأسیس شده است. حدود 80 درصد دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند. این دانشگاه از پنج پردیس تشکیل شده است که چهار پردیس در شهر ادمونتون از جمله پردیس اصلی شمال است که حدود 50 بلوک شهری را در بر می گیرد.

سایت پنجم دانشگاه یعنی پردیس آگوستانا ، تقریباً حدود یک ساعت با ادمونتون فاصله دارد که در شهر خوش و آب و هوای کمروز واقع شده است. حدود 1000 دانشجو در پردیس کوچکتر آگوستانا تحصیل می کنند که دارای رشته های علوم انسانی است. علاوه بر این، بیش از 70،000 فارغ التحصیل از این دانشگاه، شرکت های را در سراسر جهان تأسیس کرده اند که یکی از افتخارات این دانشگاه به حساب می آید. هم چنین این دانشگاه برنده یک جایزه نوبل است. افزون بر این، دانشگاه آلبرتا دارای فارغ التخصیلان مشهوری است که شامل جو کلارک (شانزدهمین نخست وزیر کانادا) ، ریموند لمیو (کاشف اثر آنومری) ، ریچارد تیلور (یکی از دانشمندان فیزیک ذرات) ، بورلی مک لاچلین (هفدهمین رئیس دادگستری کانادا) و مارگارت آتوود (رمان نویس و منتقد ادبی) است که از افتخارات دیگر این دانشگاه به حساب می آید.

این دانشگاه در رشته هایی از قبیل هنر ، تجارت ، مهندسی و پزشکی دانشجو می پذیرد. زبان آموزش در آن انگلیسی است ، به استثنای پردیس دانشگاه سن ژان که در آن زبان اصلی، زبان فرانسوی است. بیش از 20 درصد از دانشجویان این دانشگاه، بین المللی هستند و شهریه های بیشتری نسبت به دیگر دانشجویان دارد.

تقویم دانشگاهی این دانشگاه به صورت ترم های پاییزی و زمستانی و همچنین ترم های اختیاری بهار و تابستان است. مسکن برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در ادمونتون و پردیس آگوستانا در دسترس است.

آشنایی با دانشگاه آلبرتا
آشنایی با دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا وابسته به مؤسسات تحقیقاتی مهم مانند موسسه ملی چند رشته ای فناوری نانو است. این دانشگاه همچنین بیش از 400 توافق نامه های پژوهشی، آموزشی و تبادل دانشجو با دانشگاه های سراسر جهان مانند دانشگاه مونیخ در آلمان و دانشگاه استرالیا غربی دارد. اگر به دنبال تحصیل در کانادا هستید، این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر کانادا است. موضوعاتی که رشته های این دانشگاه پوشش می دهند عبارتند از:

 • بهداشت و درمان که شامل رشته های پزشکی و دندانپزشکی است.
 • هنر و علوم انسانی که شامل رشته های باستان شناسی، هنر و طراحی ، تاریخ، فلسفه و الهیات، زبان، ادبیات و زبانشناسی است.
 • علوم طبیعی که شامل رشته های شیمی، فیزیک و اخترشناسی، ریاضیات و علوم آمار، زمین شناسی، علوم محیط زیستی و دریایی است.
 • حقوق
 • علوم کامپیوتری
 • کسب و کار و اقتصاد که شامل رشته های علوم اقتصادی و اقتصاد سنجی، کسب و کار و مدیریت، حسابداری و امور مالی.
 • روانشناسی
 • مهندسی و فناوری که رشته هایی همچون مهندسی عمومی، مهندسی الکترونیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک و هوافضا را در بر می گیرد.
 • علوم اجتماعی مانند جغرافیا، مطالعات ارتباطات و رسانه، جامعه شناسی، علوم سیاسی و مطالعات بین المللی.
 • علوم زیستی که رشته هایی همچون کشاورزی و جنگلداری، علوم زیست شناسی، علوم ورزشی
 • آموزش

علاوه بر این ، دانشگاه آلبرتا دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین برنامه های معتبر تبادل دانشجو را ارائه می دهد. همچنین ، یک دوره توسعه حرفه ای توسط دانشگاه برگزار می شود که به دانشجویان کمک می کند تا درک بهتری از برنامه درسی داشته باشند. این دوره نه تنها مهارت های دانشجویان را تقویت می کند بلکه دانش موردنیاز برای شرکت در کلاس ها را نیز فراهم می کند. علاوه بر این ، برنامه تبادل دانشجو، این امکان را به دانشجویان می دهد تا زیر نظر کارشناسان صنعت و اعضای هیئت علمی دانشگاه، نکات حرفه ای خوبی را یاد بگیرند ، و همچنین دانش عملی در مورد رشته مورد علاقه خود را کسب کنند. هدف از دانشگاه آلبرتا از برگزاری این دوره ها، ارائه مهارت و دانش های تخصصی به دانشجو است.

دانشگاه آلبرتا خدماتی از جمله اسکان ، مراقبت روزانه ، خدمات درمانی ، بیمه درمانی به دانشجویان ارائه می دهد، همچنین مکان هایی برای پیاده روی ، حمل و نقل شبانه روزی را ارائه می دهد. علاوه بر این خدماتی همچون تلفن اضطراری 24 ساعته ، دسترسی به خوابگاه کنترل شده (کلید ، کارت امنیتی و غیره) را به دانشجویان ارائه می دهد.

اتحادیه دانشجویی دانشگاه آلبرتا SU)) یک نهاد رسمی است که نماینده کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی است و به عنوان یک مدافع قوی برای دانشجویان در دانشگاه و در تمام سطوح دولتی عمل می کند. هم چنین این دانشگاه مشاغلی را برای فارغ التحصیلان در نظر می گیرد و طیف گسترده ای از خدمات دانشجویی دیگری از قبیل کافی شاپ ها، مکان های تفریحی و استراحت، سوپر مارکت، دفاتر فنی مختلف، و دیگر تسهیلات را به دانشجویان ارائه می دهد.

این دانشگاه همیشه در تلاش بوده است تا یک جامعه دانشگاهی سالم فراهم کند و با استفاده از استراتژی های زیر در جهت ارتقاء سلامت دانشجو قدم بردارد:

 • شرکت در برنامه های مختلف بهداشت و سلامت و همکاری نزدیک با وزارت بهداشت کانادا
 • آموزش مهارت های بهداشتی-سلامتی برای بهبود سطح کیفیت
 • انجام تحقیق و پژوهش در زمینه های مختلف بهداشت و سلامت
 • ایجاد محیط سالم و بهداشتی برای کلیه دانشجویان
آشنایی با دانشگاه آلبرتا
آشنایی با دانشگاه آلبرتا

همانطور که قبلا بدان اشاره شد، این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر تحقیقاتی جهان است و دارای رتبه چهارم در کانادا است و باعث می شود افراد تحصیل کرده و زبده ای از این دانشگاه، فارغ التحصیل شوند.

علاوه بر این، با بهره مندی از برنامه های متنوع کارآموزی و معرفی دانشجویان به بازار کار و ارائه فرصت های شغلی مختلف، فارغ التحصیلان این دانشگاه از لحاظ معرفی فارغ التحصیل به بازار کار در رتبه اول کانادا قرار دارد.
سازمان QS که رتبه دانشگاه ها در جهان را منتشر می کند در واقع یک مجله بین المللی است که میزان محبوبیت و عملکرد دانشگاه ها را در سراسر جهان اندازه گیری می کند. آن ها اعتبار دانشگاه را براساس میزان خروجی مؤثر فارغ التحصیلان آموزش عالی می سنجند. QS همچنین نسبت اساتید و معلمان بین المللی و دانشجویان حاضر در دانشگاه ها و مقالات چاپ شده آن ها را در نظر می گیرد. پس از محاسبه و مقایسه این معیارها ، QS دانشگاه ها را به ترتیب در رتبه بندی قرار می دهد. بر اساس این رتبه بندی، این دانشگاه در رتبه چهارم کانادا قرار دارد.

مهر 16, 1398

جاذبه های گردشگری کانادا

جاذبه های گردشگری کانادا

جاذبه های گردشگری کانادا جاذبه های توریستی کانادا | مناظر و شگفتیهای کانادا ، از جمله کوهستانها و تندراه های سرد پوشیده از برف تا خطوط ساحلی و چمنزارهای پهناور هستند. حال تصور کنید این مناطق با معماری زیبا و خارق العاده ی شهرهای کانادا ترکیب شود و ببینید که چه شاهکاری رقم می خورد.در […]

بیشتر بخوانید...
جاذبه های گردشگری مونترال

جاذبه های گردشگری مونترال

شهر مونترال جاذبه های گردشگری مونترال کانادا | شهر مونترال ترکیب درخشانی از امروز و دیروز ، تاریخ و مدرنیته جدید و قدیم است . این شهر تکه های بسیار جذاب از اروپای قدیم ، بین هیاهوی جدید آمریکای شمالی و میانی است . این شهر مکانی است که در آن عطر کشور فرانسه ، […]

بیشتر بخوانید...
زندگی در ادمونتون

زندگی در ادمونتون

زندگی در ادمونتون زندگی در ادمونتون | شهر ادمونتون (Edmonton) پایتخت استان آلبرتای کانادا است. این شهر در ساحل رودخانه ساسکاچوان شمالی قرار دارد. ادمونتون مرکز فرهنگی، دولتی و آموزشی است و سالانه به دلیل برگزاری جشن ها و فستیوال های زیاد به شهر جشنواره کانادا نیز شهرت دارد. همچنین این شهر نقطه آغاز پروژه‌ […]

بیشتر بخوانید...
زندگی در تورنتو کانادا

زندگی در تورنتو کانادا

زندگی در تورنتو زندگی در تورنتو کانادا | تورنتو بزرگترین شهر کانادا است و در انتهای جنوبی انتاریو قرار دارد. بر اساس تحقیقات انجام شده، این شهر حدود 2.5 تا 3 میلیون نفر جمعیت دارد. جالب است بدانید نصف بیشتر ساکنان تورنتو را مهاجرانی تشکیل داده که به بیش از 140 زبان و گویش در […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات