موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

 

University of Toronto (UofT)

پنج دانشگاه برتر کانادا در رتبه بندی جهانی ۲۰۱۸ | در دانشگاه تورنتو بيش از ٧٠٠ مدرک کارشناسي و ٢٠٠ مدرک فوق ليسانس ارائه شده است و يکي از بهترين دانشگاه هاي دنيا در زمينه پزشکي است. بيش از ٦٨،٠٠٠ دانش آموز تمام وقت ، که حدود ١٦ درصد آنها بين المللي هستند دراين دانشگاه مشغول به تحصيل مي باشند .

فارغ التحصيلان برجسته شامل پنج نخست وزير کانادا و نويسندگان مايکل اونداکت و مارگارت اتوود هستند. در مجموع ١٠ برنده جايزه نوبل به نوعي با UofT مرتبط هستند.

پنج دانشگاه برتر کانادا
پنج دانشگاه برتر کانادا

University of British Columbia (UBC)

UBC يکي از رقابتي ترين دانشگاهها در کانادا است و تعدادي بورس تحصيلي هم براي دانش آموزان ارائه مي دهد.
دو دانشگاه وجود دارد، يکي در ونکوور (پرديس اصلي) و يکي در Kelowna هفت جايزه نوبل با دانشگاه همخواني دارد، همانند ٦٩ دانشمند رودز و ٦٥ مدال المپيک.

بزرگترين cyclotron در جهان – يک نوع شتاب دهنده ذرات – در UBC در TRIUMF، آزمايشگاه ملي کشور براي فيزيک ذرات و هسته اي قرار گرفته است .دانش آموزان و محققان به ١٢ دانشکده در دانشگاه ونکوور و ٧ دانشگاه ديگر در دانشگاه Kelowna سازماندهي شده اند. UBC يک برنامه کارشناسي مشترک ويژه با – Science Poموسسه عالي آموزشي در پاريس ارائه مي دهد.

در مجموع ، بيش از ٥٠،٠٠٠ دانشجوي تمام وقت در UBC ثبت نام مي کنند و يک چهارم از آنها بين المللي هستند. سه تن از نخست وزيران کانادا در UBC تحصيل کرده اند، از جمله جاستين Trudeau، نخست وزير فعلي، که با مدرک ليسانس از مدرک تحصيلي فارغ التحصيل شد.

پنج دانشگاه برتر کانادا
پنج دانشگاه برتر کانادا

McGill University

دانشگاه مک گيل تنها نهاد کانادايي است که در مجمع جهاني رهبران دانشگاهي انجمن جهاني، که رهبران ٢٦ دانشگاه برتر جهان را تشکيل مي دهد، نمايندگي مي کند.

اين دانشگاه در سال ١٨٢١ تأسيس شد و محوط ه اصلي در پايه Mount Royal در مرکز شهر مونترال تاسيس شده است . در سال ١٨٢٩، مک گيل اولين دانشکده پزشکي کشور را تأسيس کرد و تا به امروز نمره هاي دانشگاه به ويژه در رتبه
بندي جهاني براي افراد باليني است .

اين دانشگاه بيش از ٣٠٠ دانشجوي تحصيلات عالي را به بيش از ٤٠،٠٠٠ دانش آموز از ١٥٠ کشور مختلف ارائه مي دهد و خود را به عنوان يکي از موسسات متنوع بين المللي کانادا معرفي مي کند.

لئونارد کوهن خواننده و ترانه سرا و بازيگر ويليام شاتنر فارغ التحصيلان مک گيل هستند. اين دانشگاه همچنين دانش پژوهان رادز را نسبت به ساير دانشگاه هاي کانادايي ادعا مي کند. ورود به دانش آموزان داراي نمرات متوسط بالاتر از هر دانشگاه ديگري در کشور است.

پنج دانشگاه برتر کانادا
پنج دانشگاه برتر کانادا

McMaster University

دانشگاه مکمستر در هميلتون ، انتاريو با محوط ه اصلي واقع در ١٢١ هکتار زمين در نزديکي باغ گياه شناسي سلطنتي هاميلتون واقع شده است .اين دانشگاه پس از ويليام مکمستر، سناتور کانادا و بانکدار برجسته اي که ٩٠٠٠٠٠ دلار به تاسيس موسسه اهدا کرد، نامگذاري شده است.

دانشکده پزشکي مک به کارشناسي مشهور است و دانشگاه همچنين در سراسر دانشکده هاي مهندسي، کسب و کار، علوم انساني، علوم اجتماعي و علوم تدريس مي کند. اين دانشگاه تاکيد زيادي بر تحقيقاتي دارد که هدف آن برخي از نيازهاي فوري در جامعه، به ويژه در زمينه علوم بهداشتي است . اين شامل تحقيقات از موسسه تحقيقات سلول هاي بنيادي و سرط ان است که سطوح پوست انسان را به سلول هاي خوني تبديل مي کند که مي تواند کمبود اهداکنندگان خون را کاهش دهد.
دانش آموزان و اعضاي هيئت علمي از بيش از ٩٠ کشور دنيا مي آيند و دانشگاه داراي ٧٠ قرارداد تبادل بين المللي با دانشگاه هاي سراسر جهان است.

پنج دانشگاه برتر کانادا
پنج دانشگاه برتر کانادا

University of Montreal

دانشگاه مونترال (تنها دانشگاه فرانکفون در پنج رده برتر) دومين دانشگاه بزرگ کشور است که تعداد دانشجويان آن بيش از٣٧٠٠٠ دانشجو است . يک چهارم دانش آموزان بين المللي هستند. هفتاد و چهار درصد از دانشجويان در مقطع کارشناسي ثبت نام کرده اند. اتحاديه دانشجويان هر دو دانشجوي کارشناسي و کارشناسي ارشد هستند.

بسياري از رهبران کسب و کار مشهور، فارغ التحصيلان اين دانشگاه هستند، از جمله مدير اجرايي شرکت فناوري متحده . فارغ التحصيلان ديگر براي کمک به پژوهش هاي علمي، از جمله نوآوري هاي در انرژي هسته اي، ادراک بصري و رمزنگاري کوانتومي ذکر شده اند.

ده مقام برتر کبک ، فارغ التحصيل دانشگاه ، علاوه بر بسياري از مقامات دولتي ديگر که در مونترال تحصيل کرده اند، هستند.

پنج دانشگاه برتر کانادا
پنج دانشگاه برتر کانادا

مهر 28, 1398

ارسال نظرات