پنج دانشگاه برتر کانادا در رتبه بندی جهانی ۲۰۱۸

 

University of Toronto (UofT)

پنج دانشگاه برتر کانادا در رتبه بندی جهانی ۲۰۱۸ | در دانشگاه تورنتو بیش از ٧٠٠ مدرک کارشناسی و ٢٠٠ مدرک فوق لیسانس ارائه شده است و یکی از بهترین دانشگاه های دنیا در زمینه پزشکی است. بیش از ۶٨،٠٠٠ دانش آموز تمام وقت ، که حدود ١۶ درصد آنها بین المللی هستند دراین دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند .

فارغ التحصیلان برجسته شامل پنج نخست وزیر کانادا و نویسندگان مایکل اونداکت و مارگارت اتوود هستند. در مجموع ١٠ برنده جایزه نوبل به نوعی با UofT مرتبط هستند.

پنج دانشگاه برتر کانادا

پنج دانشگاه برتر کانادا

University of British Columbia (UBC)

UBC یکی از رقابتی ترین دانشگاهها در کانادا است و تعدادی بورس تحصیلی هم برای دانش آموزان ارائه می دهد.
دو دانشگاه وجود دارد، یکی در ونکوور (پردیس اصلی) و یکی در Kelowna هفت جایزه نوبل با دانشگاه همخوانی دارد، همانند ۶٩ دانشمند رودز و ۶۵ مدال المپیک.

بزرگترین cyclotron در جهان – یک نوع شتاب دهنده ذرات – در UBC در TRIUMF، آزمایشگاه ملی کشور برای فیزیک ذرات و هسته ای قرار گرفته است .دانش آموزان و محققان به ١٢ دانشکده در دانشگاه ونکوور و ٧ دانشگاه دیگر در دانشگاه Kelowna سازماندهی شده اند. UBC یک برنامه کارشناسی مشترک ویژه با – Science Poموسسه عالی آموزشی در پاریس ارائه می دهد.

در مجموع ، بیش از ۵٠،٠٠٠ دانشجوی تمام وقت در UBC ثبت نام می کنند و یک چهارم از آنها بین المللی هستند. سه تن از نخست وزیران کانادا در UBC تحصیل کرده اند، از جمله جاستین Trudeau، نخست وزیر فعلی، که با مدرک لیسانس از مدرک تحصیلی فارغ التحصیل شد.

پنج دانشگاه برتر کانادا

پنج دانشگاه برتر کانادا

McGill University

دانشگاه مک گیل تنها نهاد کانادایی است که در مجمع جهانی رهبران دانشگاهی انجمن جهانی، که رهبران ٢۶ دانشگاه برتر جهان را تشکیل می دهد، نمایندگی می کند.

این دانشگاه در سال ١٨٢١ تأسیس شد و محوط ه اصلی در پایه Mount Royal در مرکز شهر مونترال تاسیس شده است . در سال ١٨٢٩، مک گیل اولین دانشکده پزشکی کشور را تأسیس کرد و تا به امروز نمره های دانشگاه به ویژه در رتبه
بندی جهانی برای افراد بالینی است .

این دانشگاه بیش از ٣٠٠ دانشجوی تحصیلات عالی را به بیش از ۴٠،٠٠٠ دانش آموز از ١۵٠ کشور مختلف ارائه می دهد و خود را به عنوان یکی از موسسات متنوع بین المللی کانادا معرفی می کند.

لئونارد کوهن خواننده و ترانه سرا و بازیگر ویلیام شاتنر فارغ التحصیلان مک گیل هستند. این دانشگاه همچنین دانش پژوهان رادز را نسبت به سایر دانشگاه های کانادایی ادعا می کند. ورود به دانش آموزان دارای نمرات متوسط بالاتر از هر دانشگاه دیگری در کشور است.

پنج دانشگاه برتر کانادا

پنج دانشگاه برتر کانادا

McMaster University

دانشگاه مکمستر در همیلتون ، انتاریو با محوط ه اصلی واقع در ١٢١ هکتار زمین در نزدیکی باغ گیاه شناسی سلطنتی هامیلتون واقع شده است .این دانشگاه پس از ویلیام مکمستر، سناتور کانادا و بانکدار برجسته ای که ٩٠٠٠٠٠ دلار به تاسیس موسسه اهدا کرد، نامگذاری شده است.

دانشکده پزشکی مک به کارشناسی مشهور است و دانشگاه همچنین در سراسر دانشکده های مهندسی، کسب و کار، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم تدریس می کند. این دانشگاه تاکید زیادی بر تحقیقاتی دارد که هدف آن برخی از نیازهای فوری در جامعه، به ویژه در زمینه علوم بهداشتی است . این شامل تحقیقات از موسسه تحقیقات سلول های بنیادی و سرط ان است که سطوح پوست انسان را به سلول های خونی تبدیل می کند که می تواند کمبود اهداکنندگان خون را کاهش دهد.
دانش آموزان و اعضای هیئت علمی از بیش از ٩٠ کشور دنیا می آیند و دانشگاه دارای ٧٠ قرارداد تبادل بین المللی با دانشگاه های سراسر جهان است.

پنج دانشگاه برتر کانادا

پنج دانشگاه برتر کانادا

University of Montreal

دانشگاه مونترال (تنها دانشگاه فرانکفون در پنج رده برتر) دومین دانشگاه بزرگ کشور است که تعداد دانشجویان آن بیش از٣٧٠٠٠ دانشجو است . یک چهارم دانش آموزان بین المللی هستند. هفتاد و چهار درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی ثبت نام کرده اند. اتحادیه دانشجویان هر دو دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند.

بسیاری از رهبران کسب و کار مشهور، فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند، از جمله مدیر اجرایی شرکت فناوری متحده . فارغ التحصیلان دیگر برای کمک به پژوهش های علمی، از جمله نوآوری های در انرژی هسته ای، ادراک بصری و رمزنگاری کوانتومی ذکر شده اند.

ده مقام برتر کبک ، فارغ التحصیل دانشگاه ، علاوه بر بسیاری از مقامات دولتی دیگر که در مونترال تحصیل کرده اند، هستند.

پنج دانشگاه برتر کانادا

پنج دانشگاه برتر کانادا

تکمیل فرم خود ارزیابی