موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

زمانی که به مهاجرت فکر می‌کنید، اولین سوال و دغدغه مهمی که به ذهن می‌رسد این است که بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کدام است؟ پاسخ این سوال به هدف شما از مهاجرت، میزان سرمایه مالی و نیازهایی که شما از کشور مقصد دارید، بستگی دارد.

اگر فعلاً نمی‌خواهید این متن را تا انتها مطالعه کنید، فرم ارزیابی مهاجرت را پُر کرده تا مشاوران باتجربه ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی‌تان کنند.

به طور کلی اهداف مهاجرت را می‌توانیم به سه دسته اصلی تقسیم کنیم:

مهاجرت برای کار، مهاجرت برای تحصیل و مهاجرت برای سرمایه‌گذاری. اینجاست که انتخاب کشور مقصد اهمیت پیدا می‌کند.

در ادامه این مقاله به طور کلی بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان را زیر ذره بین قرار داده‌ایم و به تفکیک نیز در صفحات دیگر بهترین کشور برای کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری را بررسی کرده‌ایم.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

کار، یکی از اصلی‌ترین دلیل کسانی است که قصد مهاجرت دارند. به‌طور کلی می‌توان گفت، بهترین کشور برای کار، آن‌جایی است که ترس از اخراج وجود ندارد، دخل و خرج با هم همخوانی دارند، امنیت شغلی بالاست، درآمد دریافتی کفاف تمام هزینه‌ها زندگی را بدهد، دسترسی به مشاغل و بازار کار راحت باشد و رضایت شغلی و اجتماعی بالایی وجود داشته باشد.

یکی از عمده‌ترین دلایلی که مردمان جهان‌ سومی به دنبال بهترین کشورها برای زندگی و صدالبته بهترین کشورها برای کار هستند، همین نداشتن رفاه و درجا زدن باوجود تلاش شبانه‌روزی است. چیزی که با زندگی در کشورهای پیشرفته می‌توان به‌راحتی به آن دست یافت.

بهترین کشور برای مهاجرت

ما مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان را تهیه و لیست بهترین کشورها برای کار را مطابق با آن آماده کرده‌ایم. معیارهای ما از این قرار است:

 • تعادل میان کار و زندگی (Work-life balance)
 • حداقل درآمد (Minimum Wage)
 • امنیت شغلی (Job security)
 • نرخ بیکاری (Unemployment Rate)
 • رضایت از زندگی (Life Satisfaction)
 • نسبت هزینه ملک به درآمد (Property price to income ratio)
 • نزدیکی به ایران و سهولت اخذ ویزا
بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

کشورهای طراز اولی مثل آلمان، کانادا و استرالیا را می‌توان جزو بهترین کشورها برای مهاجرت کاری معرفی کرد. لیست کامل این کشورها را می‌توانید در مطلب بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان مطالعه کنید.

اطلاعات از شما؛ ارزیابی شرایط مهاجرتتان از ما!

ما با کمک باتجربه‌ترین کارشناسان، شرایطتان را ارزیابی دقیق کرده و با توجه به آن، مناسب‌ترین کشور برای مهاجرت کاری را به شما معرفی می‌کنیم. کافی‌ست فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید که فقط 1 دقیقه وقت می‌گیرد!

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

زمانی که صحبت از مهاجرت تحصیلی می‌شود، فاکتورهایی که باید در نظر بگیرید، فرق می‌کند. برای مثال رتبه دانشگاه، کیفیت آموزش در رشته تحصیلی مورد نظرتان و هزینه‌های تحصیل از موضوعات مهم به شمار می‌روند. به طور کلی دانشجویان در سراسر جهان کشورهای زیر را به عنوان اولین مقصد مهاجرت تحصیلی خود انتخاب می‌کنند:

 • ایالات متحده آمریکا
 • انگلستان
 • چین
 • کانادا
 • استرالیا

البته این رده‌بندی برای دانشجویان ایرانی کمی متفاوت است. بر اساس آخرین سرشماری انجام شده از دانشجوهای ایرانی در کشورهای خارجی، بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان به شرح زیر است:

 • ایالات متحده آمریکا
 • ترکیه
 • آلمان
 • ایتالیا
 • کانادا

لیست کامل این کشورها را همراه با جزئیات بیشتر می‌توانید در صفحه بهترین کشور برای تحصیل ایرانیان مطالعه کنید.

بهترین کشور برای سرمایه گذاری کجاست؟

برای انتخاب کشور جهت سرمایه‌گذاری باید فاکتورهایی مثل حداقل هزینه برای سرمایه‌گذاری، امنیت کشور مقصد برای سرمایه‌گذاری، تسهیلات ارائه شده، میزان سود سرمایه‌گذاری و شرایط اخذ اقامت از این طریق را بررسی کنید.

بر اساس این فاکتورها می‌توانیم کشورهای کانادا، استرالیا، پرتغال و اتریش را به شما پیشنهاد کنیم. البته لیست کامل این کشورها را به همراه مزایای سرمایه‌گذاری در هر کدام، می‌توانید در مطلب بهترین کشورها برای سرمایه گذاری ایرانیان، مطالعه کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان

همان‌گونه که می‌دانید به دلیل تبعیض نژادی و فعالیت‌های تروریستی برخی گروهک‌ها در سراسر دنیا، کشورهای پیشرفته از پذیرش مسلمانان امتناع می‌کنند.

همین موضوع باعث شده تا روند مهاجرت مسلمانان به سایر کشورها به‌سختی انجام شود؛ اما بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان کدام است؟ در ادامه فهرستی از بهترین کشورها برای مهاجرت مسلمانان فراهم ‌شده است.

بهترین کشور برای مهاجرت مسلمانان
کانادا استرالیا نیوزلند فرانسه آلمان
یونان بلغارستان بلژیک مجارستان سنگاپور
روسیه آمریکا انگلستان مالزی ترکیه
اسپانیا امارات عربستان

حال، شاید با خود بگویید که چرا این کشورها همیشه پذیرای مسلمانان هستند؟ یکی از دلایل مهم این است که برای این کشورها، شخصیت فرد، مهارت و استعداد او در اولویت قرار دارد. به‌عنوان ‌مثال کشور کانادا را می‌توان بهترین کشور برای مسلمان محسوب کرد، چراکه دولت آن به کارآمد بودن مهاجر برای کشورش بیشتر اهمیت می‌دهد تا دین او.

برای کشور هایی چون آلمان، استرالیا، نیوزلند، فرانسه و … نیز همین کارآمدی فرد مهم ‌تر از دین اوست. همین دلیل مهم باعث شده تا کشور های گفته شده جزء بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ دینی به شمار بیایند. اما در کشورهای عربی مانند امارات یا عربستان به دلیل یکسان بودن دین، درک متقابل بیشتر است.

البته لازم به ذکر است که برای ایرانیانی که قصد مهاجرت دارند و می‌خواهند در کشوری زندگی کنند که از لحاظ دینی برای آن‌ها امنیت وجود داشته باشد، ترکیه، آلمان، سنگاپور، مالزی، کانادا، استرلیا و … می‌توانند گزینه‌های بهتری نسبت به کشورهایی مانند عربستان باشند.

بهترین کشور برای پناهندگی

آخرین راه و صدالبته اشتباه‌ترین روش برای مهاجرت به کشوری دیگر، پناهندگی است. به‌طورکلی، کسانی که از این روش اقدام می‌کنند در خوش‌بینانه حالت، دو راه بیشتر پیش روی آن‌ها نیست: یا باید در کمپ‌ها با افراد دیگر در شرایطی فوق‌العاده نامناسب زندگی کنند تا جواب پناهندگی‌شان برسد و یا باید از آن کشور دیپورت شده و به مکان‌های دیگر منتقل شوند.


پارسی کانادا، پناهندگی را توصیه نمی‌کند و هیچ‌گونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی‌‌دهد.

کشورهایی که در ادامه مشاهده می‌کنید، بیشترین پذیرش مهاجران پناهنده را در سراسر دنیا به خود اختصاص داده‌اند.

معمولاً این کشورها اجازه ورود مردم سوریه، افغانستان، سومالی و… را به وطن خود را می‌دهند و برای آن‌ها شرایط قابل‌قبول‌تری فراهم می‌کنند.

کمپ‌های تمیزتر، روند پذیرش سریع‌تر، فراهم کردن امکانات گرمایشی و تهیه خوراک ازجمله امکاناتی است که برای پناهندگان آماده می‌شود.

بهترین کشور برای پناهندگی
آمریکا ترکیه صربستان بنگلادش
کنیا انگلستان یونان آلمان

لازم به ذکر است، کشور های نام برده بیش‌ترین نرخ پذیرش پناهنده را در دنیا دارند. به عنوان نمونه، کشورهایی چون کنیا و بنگلادش، پناهندگان کشورهای مجاور خود را قبول می‌کنند.

از طرف دیگر، ایرانیان کشورهایی چون ترکیه، یونان و آلمان را برای این روش انتخاب می‌کنند. توجه داشته باشید، پارسی کانادا پناهندگی را به هیچ مهاجری توصیه نمی‌کند. توصیه می‌شود برای مهاجرت، به جای پناهندگی، از سایر روش‌های قانونی استفاده کنید.

سخن پایانی

تلاش کردیم در این نوشته، به گونه‌ای اطلاعات مفید و مختصر به شما ارائه کنیم که بعد از مطالعه آن به پاسخ سوال “بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان” رسیده باشید. امیدواریم هرچه سریع‌تر مقصد ایده‌آل و مطلوب خودتان را پیدا کنید.

ما هم با مشاوره حرفه‌ای در کنارتان خواهیم بود. ضمناً اگر سوالی داشته باشید می‌توانید در قسمت کامنت‌ها بپرسید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به آن پاسخ بدهیم. اگر هنوز هم سوالی در ذهن دارید، برای ارتباط با وکیل مهاجرتی می‌توانید فرم مشاوره زیر را پر نمایید.

از مشاوره تا اقامت

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

سوالات متداول

کشورهای آلمان، کانادا و استرالیا را می‌توان جزو بهترین کشورها برای مهاجرت کاری معرفی کرد. دلیل این ادعا را به همراه لیست کامل کشورها، در مطلب بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان، بخوانید.
شما همراهان عزیز می‌توانید با پر کرن فرم ارزیابی مهاجرت، شرایط خود را برای مهاجرت ارزیابی کنید و منتظر تماس مشاورین پارسی کانادا باشید، تا بهترین مقصد را به شما معرفی کنند.
برای اینکه ببینیم چه کشورهایی پذیرای بهتری برای مهاجرین مسلمان است، باید به فاکتورهای مختلفی توجه کنیم. مثلاً ببینیم وضعیت نژادپرستی و قوانین ضدنژادپرستی در آن کشور چگونه است، وضعیت آزادی‌های مدنی برای مسلمانان چطور است و …
شاید با این تفاسیر بتوان گفت از لیست کشورهایی که در این مقاله ذکر کردیم، کانادا، بهترین کشور برای مهاجرت مسلمان به حساب می‌آید.
از جمله بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی می‌توانیم به کانادا، استرالیا، آلمان، آمریکا و انگلستان اشاره کنیم.
اگرچه برای انتخاب بهترین کشورها چهت مهاجرت ایرانیان، نباید تنها به فاکتور دستمزد اکتفا کرد و فاکتورهای بسیار بیشتری را باید مورد بررسی قرار داد، با این حال می‌توان گفت از بین کشورهای بالا که تشریح کردیم، در کشورهای استرالیا و لوکزامبورگ حداقل دستمزد نسبت به سایر کشور‌ها بیشتر است.

آیا سوالی دارید؟

ارسال سوال

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.

در حال ارسال اطلاعات لطفا چند لحظه منتظر بمانید