موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

شرایط job offer کانادا برای اخذ اقامت

شرایط job offer کانادا برای اخذ اقامت | کشور کانادا یک برنامه عالی برای افرادی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند، فراهم کرده است. در این برنامه برخی از شهر های کانادا که برای رونق کسب وکار و فعالیت های اقتصادی شان به نیرو های کاری متخصص و حرفه ای نیاز دارند، پیشنهاد شغلی می دهند و در این شرایط آن ها را به کشور کانادا دعوت می کنند و آن ها نیز می توانند اقامت کشور کانادا را دریافت کنند.

برای اینکه بتوانید از سوی کارفرمایان کانادایی پیشنهاد کار یا همان Job Offer دریافت کنید، باید یک سری شرایط خاص داشته باشید. در ادامه با ما کارشناسان مهاجرتی پارسی کانادا همراه باشید، تا بیشتر دراین باره اطلاعات کسب کنید.

برای استفاده از Job Offer باید از کجا شروع کنید؟

اگر قصد دارید به کشور کانادا مهاجرت کنید، یکی از برنامه هایی که می تواند برای شما مفید باشد، همین استفاده از جاب آفر یا پیشنهاد شغلی می باشد. اما باید شرایط Job Offer را داشته باشید. برای مثال دولت کانادا تنها در صورتی حاضر به جذب نیرو های کار خارجی می شود که در میان شهروند خود نتواند آن تخصص و مهارت را پیدا کند، بنابراین لازم است که از مهارت و تخصص ویژه و البته بالایی برخوردار باشید.

شرایط job offer
شرایط job offer

برای اینکه بتوانید از شرایط Job Offer کانادا استفاده کنید باید رزومه تان را برای شرکت ها و سازمان های کانادایی ارسال کنید. اما این کار هم به این راحتی ها نیست و باید رزومه دقیق و حرفه ای داشته باشید. خیلی مهم است که رزومه شما کاملا مرتبط با شغلی که برای آن می خواهید درخواست دهید، باشد. بنابراین برای مثال اگر می خواهید برای شرکتی به عنوان برنامه نویس اندروید، درخواست کار بدهید، نباید رزومه یک مهندس نرم افزار را بفرستید.

چرا که ممکن است کارفرمای شما فکر کند، توانایی های تان متناسب با کاری که او از شما می خواهد نیست و یا فکر می کند شما به دنبال حقوق بسیار بالایی هستید و با این کار خیلی رزومه شما رد می شود. نکته دیگر اینکه هرگز یک رزومه را برای چندین کارفرما ارسال نکنید. حتی اگر در همین کشور خودمان هم می خواهید شغل خوبی پیدا کنید، نباید این کار را انجام دهید. اما متاسفانه خیلی ها این موضوع را جدی نمی گیرند.

بنابراین سعی کنید برای هر درخواست شغلی، یک رزومه اختصصای آماده کنید تا کارفرما دقیقا متوجه توانایی ها و درخواست شما درباره همان شغل بداند. پس یادتان باشد که برای هر کارفرما یک رزومه مخصوص به خودش را بفرستید. در ضمن یادتان باشد برای کارفرما رزومه های خیلی طولانی ننویسید. آن ها قطعا وقت و حوصله مطالعه یک رزومه طولانی را ندارند. ببینید کارفرمای شما در آگهی استخدامی اش چه مواردی را خواسته است و سعی کنید روی همان ها در روزمه تان مانور دهید. مثلا اگر سابقه کاری برای او اهمیت دارد، حتما به سوابق و تجربه کاری تان با جزئیات دقیق در رزومه صحبت کنید.

انواع رزومه برای استفاده از شرایط Job Offer کانادا

تا اینجا فهمیدیم که اگر می خواهید از شرایط Job Offer برای مهاجرت به کانادا استفاده کنید، باید برای شرکت ها و سازمان هایی که به دنبال نیرو های متخصص و حرفه ای هستند، رزومه ارسال کنید. یک سری نکات هم درباره اینکه رزومه را چطور و چگونه ارسال کنید، عنوان کردیم. در ادامه می خواهیم سه مورد از رزومه های متداولی که برای استفاده از شرایط Job Offer ارسال می کنند، به شما معرفی کنیم…

رزومه های زمانی برای استفاده از شرایط job offer کانادا

در رزومه های زمانی تمرکز اصلی بیشتر روی تجربه کاری شما به ترتیب زمان است. بنابراین در این روزمه باید آخرین تجربه کاری خود را عنوان کنید و به ترتیب لیستی از تجارب قبلی تان را زیر آن ارائه دهید. در این رزومه ها لازم است که در ابتدا اطلاعات تماس خود را واضح و مشخص درج کنید و بعد با چند جمله عینی و مشخص درباره خودتان و تخصص و مهارت های تان شروع کنید.

در نهایت باید به تجربه های حرفه ای خود با همان لیستی که در ابتدا گفتیم، شروع کنید و مهارت های مربوط به آن را نیز عنوان کنید. در نهایت می توانید به تحصیلات و دیگر اطلاعات تکمیلی بپردازید. این اطلاعات می تواند کارهای داوطلبانه و خیرخواهانه شما و یا کار هایی باشد که ربطی به تخصص و مهارت های تان ندارد، اما نشان دهنده توانایی های خاصی در شما می باشد.

از رزومه های زمانی می توانید برای نشان دادن سوابق حرفه ای و تجارب خود استفاده کنید و نشان دهنده مسیر شغلی شما می باشد و در این رزومه معلوم می شود که شما چطور مسیر موفقیت شغلی و پیشرفت ها را طی کرده اید. در نتیجه اگر تجربه بالایی در کاری دارید و یا می خواهید در همین زمینه کاری که تا به حال به آن پرداخته اید در کانادا هم مشغول به کار شوید، رزومه زمانی بهترین رزومه برای استفاده از شرایط Job Offer می باشد.

شرایط job offer
شرایط job offer

رزومه عملکردی

یکی دیگر از رزومه هایی که می توانید از آن برای شرایط Job Offer کانادا استفاده کنید، رزومه عملکری است که در واقع شامل خلاصه ای از جزئیات دستاورد های شما در موقعیت های کاری مختلف می باشد. در اصل در رزومه عملکردی تمرکز شما روی مجموعه ای از مهارت هایی است که در طول ساله ای فعالیت تان، فرا گرفته اید و در آن متخصص شده اید.

در این نوع رزومه هم بعد از ارائه اطلاعات تماس، جملات عینی درباره خودتان و مهارت های تان، باید به ذکر تجارب کاری و مهارت های مختلفی که در این مدت آموخته اید بپردازید. بعد از می توانید درباره تحصیلات و اطلاعات اضافی صحبت کنید. مواردی که در روزمه زمانی به شما گوشزد کردیم را لازم است که در این رزومه هم رعایت کنید (طولانی ننویسید).

اگر مهارت های مختلفی دارید و فکر می کنید در همه آن ها می توانید خیلی خوب عمل کنید، نوشتن رزومه عملکردی می تواند یک گزینه بسیار عالی برای استفاده از شرایط Job Offer کانادا باشد. اما اگر تعداد مهارت ها و تجربه کاری شما کم است، بهتر است به فکر رزومه ترکیبی باشید، که در ادامه به توضیح درباره آن می پردازیم.

رزومه ترکیبی

همانطور که گفتیم برای افرادی که سابقه کاری و تجربه کاری زیادی ندارند و البته مهارت های مختلفی هم ندارند، بهترین کار این است که یک رزومه ترکیبی برای استفاده از شرایط Job Offer استفاده کنند. در این رزومه می توانید هم ازتجربه کاری خود برای استخدام استفاده کنید و مهارت هایی که دارید.

یادتان باشد در رزومه ترکیبی باید بیشتر درباره سابقه اشتغال و مهارت های تان صحبت کنید در نتیجه توصیه پارسی کانادا به شما این است که موارد دیگر مانند سابقه تحصیلات و یا توضیحات اضافی را حذف کنید و بیشتر تمرکز تان را روی مهارت ها و تجارب تان بگذارید.
رزومه ترکیبی یک رزومه انعطاف پذیر است و می توانید بسته به شرایط خود آن را تغییر دهید. یعنی شاید فردی بیشتر سابقه کاری داشته باشد تا مهارت های مختلف، پس می تواند بخش بزرگتری را به بیان سوابق خود اختصاص دهد. در صورتی که ممکن است برای فردی دیگر کاملا برعکس باشد.

سعی کنید در این روزمه ابتدا سوابق یا مهارت هایی که به شغل مورد نظرتان در کانادا ربط دارد را عنوان کنید تا زودتر به چشم کارفرما آید. حتی اگر تجربه کاری تان در خصوص این کار سال ها پیش بوده است، بهتر است آن را در ابتدای لیست بیاورید. این یک نکته ارزشمند در رزومه شما می باشد.

شرایط job offer
شرایط job offer

تاییدیه LIMA چیست؟

ابتدا یادتان باشد برای اینکه رزومه خود را بتوانید برای شرکت ها و سازمان های کانادایی بفرسیتید و بتوانید از شرایط Job Offer کانادا استفاده کنید، لازم است که اکانت لینکدین داشته باشید. اما لازم است که در مسیر استفاده از شرایط Job Offer کانادا مراقب هم باشید. افراد سودجو همیشه همه جا هستند و سعی می کنند با دریافت هزینه هایی از شما به این امید که برای تان شغلی در کانادا مهیا می کنند، اقدام به کلاهبرداری کنند.

بنابراین لازم است که برای بسیاری از مشاغل در کانادا تاییدیه LIMA را داشته باشید تا به واسطه آن بتوانید از سوی کارفرما های کانادایی پیشنهاد شغلی دریافت کنید. در واقع این تاییدیه مشخص می کند که کارفرما به تخصص ها و مهارت های شما نیاز دارد و هیچ شهروند کانادایی نبوده است که توانایی شما را داشته باشد. بنابراین کارفرما مجوز استخدام نیروی حرفه ای خارجی را دارد.

با داشتن این تاییدیه خیال شما هم از اعتبار پیشنهاد شغلی تان راحت است و درواقع تاییدی بر قانونی بودن فرایند استفاده از شرایط Job Offer می باشد. برای اینکه بتوانید رزومه خود را برای شرکت های کانادایی ارسال کنید لازم است که آن ها را بشناسید، با یک جست و جوی دقیق در وب سایت های مختلف می توانید این شرکت ها را پیدا کنید و درباره تخصص های آن ها اطلاعات کسب کنید و اگر با شرایط شما جور بود، برای شان رزومه ارسال کنید.

اگر هم فکر می کنید به کمک بیشتری در این زمینه نیاز دارید، می توانید روی مشاورین پارسی کانادا حساب باز کنید و از طریق همین صفحه با آن ها به صورت رایگان در ارتباط باشید و پاسخ سوالات خود را در خصوص استفاده از شرایط Job Offer کانادا بپرسید.

سپتامبر 20, 2020

زندگی در اتاوا کانادا

زندگی در اتاوا کانادا

زندگی در اتاوا کانادا زندگی در اتاوا کانادا | برای مهاجرت به کانادا باید شناختی نسبت به شهر های آن پیدا کنید. یکی از مهمترین شهر های کانادا که امروزه نظر بسیاری از مردم را به خود جلب کرده است، اتاوا می باشد که پایتخت کانادا است. این شهر بیش از یک میلیون نفر دارد […]

بیشتر بخوانید...
تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا | کانادا به عنوان دومین کشور پهناور دنیا یکی از بهترین کشورها از لحاظ رفاه و سطح رضایت از زندگی است. سیاست کشور کانادا برای تامین آرایش و رفاه شهروندان نه تنها مخصوص مردم این کشور، بلکه شامل کلیه افرادی است […]

بیشتر بخوانید...
انتخاب برترین خبرنگار ها برای ادامه تحصیل کجاست

انتخاب برترین خبرنگار ها برای ادامه تحصیل کجاست

انتخاب برترین خبرنگار ها برای ادامه تحصیل کجاست؟ انتخاب برترین خبرنگار ها برای ادامه تحصیل کجاست؟ | تحصیل در کانادا یک موقعیت استثنایی برای بسیاری از جوانان به حساب می آید چرا که می توانند از مزایای بسیار زیاد و منحصر به فردی استفاده کنند. کشور کانادا در سال های اخیر بنا به دلایل مختلفی […]

بیشتر بخوانید...

مهاجرت به کانادا یا استرالیا؟

مهاجرت به کانادا یا استرالیا؟ مهاجرت به کانادا یا استرالیا؟ | همان طورکه می دانید، کانادا و استرالیا هر کدام مزیت های زیادی برای مهاجرت دارند و در این مقاله به بیان تفاوت ها و شباهت های این دو کشور پرداخته می شود. امروزه با توجه به سیل عظیم مهاجرت به سمت استرالیا و کانادا، […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات