موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

کل پروسه ی شروع تا انتها چقدر زمان میبرد ؟

پس از زمان تکمیل و تحویل مدارک ظرف 1 ماه به ترکیه اعزام میشوید و بعد از اعزام ترکیه بین 1 تا 3 ماه جوابدهی صورت میگیرد .

متقاضیان هر نوع ویزا برای مهاجرت به کانادا باید متوسط زمان بررسی پرونده از سوی اداره مهاجرت کانادا تا اعلام زمان مصاحبه را در نظر بگیرند

تعریف: دراداره  مهاجرت کانادا، زمان بررسی درخواست ، مدت زمانی است که مسئولین مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) برای بررسی درخواست شما، از زمان دریافت آن تا روزی که تصمیم گیری می کنند، در نظر گرفته می شود.

توجه داشته باشید که زمان بررسی، زمان مربوط به ارسال علت مهاجرت ، دریافت دعوت نامه برای درخواست، تهیه مدارک، ارسال درخواست و یا ارسال ویزاهای نهایی شده، مجوزها  وغیره را دربرنمی گیرد.

چه عواملی بر زمان بررسی پرونده تاثیر می گذارد؟

عواملی وجود دارند که بر زمان بررسی درخواست شما تاثیر می گذارند:

 • کشور محل اقامت: برخی از زمان های بررسی IRCC بسته به کشور اقامت افراد متفاوت است. قبل از دسامبر 2015، زمان بررسی خدمات مختلف با توجه به اداره معلوم می شد. زیرا درخواست ها ی مربوط به اقامت دائم و موقت، ویزا ها و مجوزها، توسط نزدیک ترین اداره مهاجرت بررسی می شد امروزه درخواست ها در شبکه جهانی اداره های مهاجرت برای بررسی هر چه بهتر انجام می شود. بنابراین الزاما درخواست شما در نزدیکترین اداره مهاجرت بررسی نمی شود بلکه در اداره ای انجام می شود که درخواست شما را هرچه سریعتر مورد بررسی قرار دهند.
 • نوع درخواست: زمان بررسی برای دریافت انواع ویزا و مجوزها نیز متفاوت است. نوع درخواست و تعداد متقاضیانی که بررسی می شوند می توانند بر زمان بررسی پرونده تاثیر بگذارند. اگر برنامه ای درخواست های بیشتری داشته باشد، زمان بررسی ممکن است طولانی تر شود.
 • تکمیل پرونده: اگر درخواستی ناقص باشد، IRCC ممکن است به طور کامل متقاضی را رد کند یا ممکن است اطلاعات بیشتری را بخواهد که می تواند باعث تاخیر قابل توجهی در روند بررسی پرونده شما شود.

متوسط زمان بررسی پرونده برنامه های مهاجرتی چگونه است؟

توجه داشته باشید که گاهی اوقات زمان بررسی متناسب با اینکه آیا درخواست شما به صورت آنلاین یا به صورت کتبی ارائه شده است، بستگی دارد. مهم ترین نکته ای که وجود دارد این است که زمان های بررسی لزوما تضمینی نیستند.

روش اکسپرس اینتری

در 80٪ موارد، درخواستی که از طریق Express Entry ارسال می شود طی 6 ماه از زمان دریافت بررسی خواهد شد. لذا توجه داشته باشید که زمانهای بررسی شامل مدت زمان لازم برای ثبت پروفایل ، دریافت دعوت نامه برای درخواست (ITA) و آماده سازی درخواست نهایی نمی شود.

مهاجرت تحصیلی

زمان بررسی روش مهاجرت تحصیلی بسته به کشور اقامت متقاضی متفاوت است.

کوتاه ترین زمان بررسی تقریبا بین 4-6 هفته است، اما زمان بررسی برای برخی از کشورها تا 20 هفته هم می تواند طول بکشد. همچنین مدت زمان بررسی ویزای تحصیلی بسته به تعداد درخواست های دریافتی متفاوت است، بنابراین اگر نزدیک به شروع سال تحصیلی کانادا درخواست بدهید، ممکن است با تاخیر در روند کار روبرو شوید.

مهاجرت از طریق کار

این نوع ویزا مربوط به روش پیشنهاد کار است. زمان بررسی درخواست ویزای کار پس از فارغ التحصیلی بسته به روش مورد نظر شما متفاوت است.

اگر درخواست خود را بصورت آنلاین ثبت کنید، بررسی آن 50 روز طول می کشد. اما اگر درخواست شما به صورت کتبی ارسال شده باشد، باید حدود 105 روز منتظر پاسخ اداره مهاجرت کانادا بمانید.

کارت اقامت دائم

دریافت کارت اقامت دایم (PR) 61 روز طول می کشد. با این حال، تجدید یا جایگزینی یک کارت PR قدیمی ممکن است 71 روز طول بکشد

درخواست اقامت دایم برای همسر

بررسی درخواست اقامت دایم برای همسر  تقریبا 12 ماه طول می کشد.

مدت زمان بررسی بسته به اینکه همسر در داخل یا خارج از کشور کانادا اقامت دارد متفاوت است، در نهایت استاندارد زمانی بررسی پرونده 12 ماه است.

ویزای توریستی

زمان بررسی ویزای توریستی بستگی به کشور محل اقامت و نحوه ارسال درخواست دارد.

اگر از داخل کانادا درخواست می کنید، درخواست های آنلاین به مدت 14 روز و درخواست های کتبی طی 19 روز بررسی می شوند. با این حال، زمان بررسی درخواست های ارسال شده خارج از کشور کانادا بسته به کشور محل اقامت متفاوت خواهد بود.

ویزای توریستی کانادا چه نوع ویزایی است و با آن چه کاری میتوان انجام داد؟

ویزای توریستی 5 سال اعتبار دارد، به معنی اقامت موقت است، شما با این ویزا میتوانید افتتاح حساب و خرید و فروش سندی انجام دهید .بچه ها را به مدرسه بفرستید  و بعد از مدتی برای ویزای کار و اقامت اقدام کنید.

دو مدل ویزای توریستی کانادا وجود دارد:

 • ویزای یکبار ورود یا سینگل: با اخذ این ویزا افراد تنها یکبار می توانند در کشور کانادا حضور داشته باشند. فرد دارای ویزا پس از ترک کانادا امکان استفاده دوباره از ویزا را ندارد و باید برای اخذ ویزا مجددا اقدام کند.
 • ویزای چندبار ورود یا مالتیپل: با این نوع ویزا، اجازه رفت و آمد بدون نیاز به درخواست دوباره طی 6 ماه را به فرد می دهد. از ویزای چندبار ورود می توان از ۱ تا 10 سال تا قبل از منقضی شدن پاسپورت استفاده کرد. همان طور که قبلا گفته شد اعتبار این ویزا برای ایرانیان با توجه به مدت زمان اعتبار پاسپورت ایرانی، 5 ساله است.

آیا روش ما برای ویزای کانادا تضمین 100 درصد دارد؟

ما با همکاری مجموعه های مهاجرتی و توریستی که داریم همه ی مدارک و مستنداتی که برای پروسه ویزای شما ضروری است را آماده کرده و به سفارت مربوطه در انکارا ترکیه ارائه میدهیم. اما با توجه به آنکه صدور ویزا به سابقه ی شما بستگی دارد هیچ تضمین 100 درصدی وجود ندارد اما احتمال بالای 90 درصد هست و هر شرکت دیگری که ادعای تضمین دارد در عمل تضمین مالی به شما نمیدهد و صرفا به عنوان یک ادعا مطرح میکند و اکثر این شرکتها غیرمعتبر و بعضا کلاهبردار هستند.

مراحل کار:

تکمیل مدارک اولیه ← اخذ دعوت نامه در صورت نیاز ← مراجعه به سفارت کانادا در آنکارا ی ترکیه ← زمان یک تا سه ماهه برای نتیجه ویزا ← اعلا م نتیجه ← مراحل نهایی ← پایان .

مرحله 1: تعیین نحوه ارسال درخواست: شما می توانید از دو روش برای ویزای توریستی اقدام کنید.

 • درخواست آنلاین – برای درخواست آنلاین شما نیاز به یک کارت اعتباری، اسکنر و دوربین برای ایجاد کپی های الکترونیکی از مدارک  موردنیاز خود دارید.
 • درخواست کتبی – فرم درخواست ویزا و چک لیست مربوطه را باید دانلود کنید و مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 2: فرم درخواست ویزای توریستی را تکمیل کنید

دستورالعمل ها را دنبال کرده  و فرم درخواست را با دقت پر کنید. توجه داشته باشید که فرم تکمیل شده باید شامل صفحه بارکد باشد. درخواست شما اگر شامل تمام اطلاعات ، مدارک و هزینه های مورد نیاز را ارائه ندهید درخواست شما ممکن است رد یا بازگردانده شود.

مرحله 3: پرداخت هزینه بررسی

هزینه درخواست ویزای خود را  باید پرداخت کنید. هزینه ها باید از طریق پیش نویس بانکی یا چک پرداخت  شود. توجه داشته باشید که برای پرداخت هزینه ها حتما از جدیدترین هزینه ها  اطلاعات کسب کنید.

مرحله 4: مراجعه به سفارت کانادا برای دریافت ویزا

در این مرحله باید به سفارت کانادا در کشور خود مراجعه کنید.در حال حاضر سفارت کانادا در آنکارای ترکیه یرای متقاضیان ایرانی است . به خاطر داشته باشید که گذرنامه، عکس ها، فرم های تکمیل شده و تمام مدارک مالی خود همان طور که در چک لیست آمده است و همچنین اسناد هزینه ها و پرداخت ها را به همراه خود داشته باشید.

مرحله 5: ثبت فرم درخواست

در سفارت کانادا درخواست کامل خود را ثبت کرده و هزینه خدمات را  باید پرداخت کنید. در ادامه شما یک رسید دریافت خواهید کرد. این رسید شامل کد  رهگیری منحصر به فرد شما است که برای ردیابی روند  پرونده شما به صورت  آنلاین ضروری است. همچنین شما بایستی بیومتریک خود را ارائه دهید.

مرحله 6: پیگیری پرونده به صورت آنلاین

با استفاده از کد رهگیری منحصر به فرد، پرونده خود را می توانید به صورت آنلاین بررسی کنید.

شرایط دریافت ویزا به چه صورت است؟

کسانی که از ایران به کانادا سفر می کنند، قبل از درخواست ویزای اقامت موقت ، باید پیش نیازهای قانونی خاصی را دنبال کنند که عبارتند از:

 • باید آفیسر ویزا را مطمئن سازید که پس از زمان تعیین شده به کشور خود باز خواهید گشت
 • باید اسناد مالی جهت حمایت مالی از خود و اعضای خانواده در طول اقامت آنها در کانادا و بازگشت آنها به ایران را ارایه کنید
 • باید تعهد دهید که در طول اقامت خود مشغول به کار و تحصیل نمی شوید.
 • باید آفیسر ویزا را مطمئن سازید که شما خطری برای کشور کانادا نخواهید داشت.
 • هیچ پیش زمینه ی کیفری نباید داشته باشید (متقاضی ممکن است ملزم به ارایه گواهی عدم سو پیشینه پلیس شود)
 • گواهی سلامت خود را باید ارایه دهید (متقاضی ممکن است نیاز به تکمیل آزمایش پزشکی داشته باشد)
 • تمام مدارک درخواست شده را باید برای آفیسر ویزا تهیه و ارایه کنید.

فهرست مدارک براي اخذ پذيرش

 • رزومه فعلي و قبلي دانشجو
 • فرم تکميل شده ارزيابي
 • مدارک مالي شامل نامه تمکن بانک و گردش سه ماه حساب
 • کپي آخرين نتايج آزمون آيلتس
 • کپي از آخرين مدرک تحصيلي و ريزنمرات سالهاي گذشته
 • کپي پاسپورت معتبر (فقط صفحات اطلاعات شخصي)
 • کپي شناسنامه (تمام صفحات)
 • کارت پايان خدمت سربازي براي آقايان

برای رفتن به کانادا چه چیزهایی مهم است؟

 • نداشتن برگشت ویزا از کانادا در سه سال گذشته (چنانچه دارید باید اطلاع دهید)
 • احتمال قبولی 90% با داشتن ویزای کشورهای استرالیا  انگلیس  امریکا و ژاپن در پاسپورت
 • احتمال قبولی بالای 80% برای کسانیکه حداقل یکبار به اروپا کره جنوبی و هنگ کنک سفر داشتند
 • فرد باید 3 سفر خارجی حداقل در سال گذشته در پاس خود داشته باشد
 • وضعیت مالی – شغلی و ملکی خوب
 • پرینت سه ماهه حساب بانکی مانده حداقل 30 میلیون تومان
 • گواهی تمکن مالی
 • سند ملکی
 • ترجمه کامل + مهر دادگستری و مهر وزارت خارجه + گزارش انگلیسی از زندگی فرد
 • دعوتنامه از یک شرکت خدمات مسافرتی کانادایی (هزینه  فردی 1500 دلار و خانواده 2000 دلار)
 • مدارک اموزشی تحصیلی گواهی نامه های بین المللی و جوایز مدیریتی و تحصیلی، دارای امتیاز میباشد.

نکته :‌دو هزینه که خود شخص باید بپردازد برای گرفتن ویزای کانادا مبلغ 138 لیر+ 200 هزار تومان برای هزینه پیک اپ پاسپورت و مبلغ 230 دلار کانادا برای انگشت نگاری فردی است.

یک نظر در “اخذ ویزا
 1. طاهررضاییگفته

  1 سال پیش

  قصداقامت به کانادادارم برای کار،درایران شرایط زندگی سخت است،ازاتباع افغانستان مقیم ایران درشهرتهران هستم ودرزمینه دکوراسیون داخلی مازل دررشته سنگهای مصنوعیsolidsorfacesبه صورت حرفه ای مشغول کارهستم ولی درآمد کافی ندارم ودرشرایط سختی به سرمیبرم.بنده دارای مدرک شناسایی کارت آمایش سازمان ملل هستم

ارسال نظرات