موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

فرصت های باورنکردنی با مهاجرت به کانادا

فرصت های باورنکردنی با مهاجرت به کانادا | ممکن است برای تان پیش آمده باشد که در شرایط سخت هم فکر های عجیب و غریبی به ذهن تان رسیده که برخی از آن ها معقول و بسیاری از آن ها نا معقولند. این روزها که اوضاع اقتصادی کشور مدام درحال تغییر است، ممکن است یکی از این فکرهایی که ذهن تان را مشغول کرده، مهاجرت و زندگی در یک کشور خارجی است، کشوری که تمام ایده آل های شما را داشته باشد. اما پیش از این که چمدان خود را ببندید بد نیست نیم نگاهی به این مطلب بیندازید شاید در انتخاب کشور مطلوب خود برای مهاجرت راحت تر باشید.

آیا انتخاب کانادا برای مهاجرت فکر خوبی است؟

شاید اغلب شماها رویاهای بسیاری در سر داشته باشید اما با خودتان این طور فکر می کنید که هرگز نمی توانید به آن ها برسید و همه آن ها به دور از واقعیت هستند؛ برای مثال داشتن یک بنز آخرین مدل یا داشتن یک خانه بزرگ و ویلایی. اما همیشه هم این طور نیست. شما می توانید آن را به وقعیت تبدیل کند، درصورتی که کمی تلاش کنید و تصمیم های جدید بگیرید. به مهاجرت فکر کنید. اگر هم گاهی در ذهن تان به این موضوع می اندیشید از همین حالا شروع کنید و تمام جوانب را بسنجید.

تاکنون به این موضوع فکر کردید که ملاک تان برای مهاجرت چیست؟ آیا فقط داشتن یک چهاردیواری و درآمدی ماهیانه ملاکیست برای انتخاب مقصد جهت مهاجرت؟ مسلما خیر؛ بالا بودن رفاه و سطح کیفیت زندگی در صدر لیست قرار دارد. یافتن کار و محلی برای سکونت درکنار آرامش و رفاه می تواند برای شما جذاب باشد. کانادا یکی از کشورهاییست که به آسانی تمام این امکانات را برای شما فراهم می کند. تاکنون بسیار کم دیده شده که فردی از مهاجرت به کانادا پشیمان شود. این کشور دارای اقتصاد قوی، رفاه بالای اجتماعی و نظام کاری قوی است و کشوری مهاجر پذیرست که از روش های مختلف به داوطلبان مهاجرت، با رعایت قوانین اقامت و تابعیت اجازه ورود می دهد. قسمت بزرگی از اقتصاد این کشور در دست مهاجران است؛ زیرا 30% جمعیت را این افراد تشکیل می دهند. علت اصلی این درصد بالا از جمعیت در این کشور سطح بالای رفاه اجتماعی است که دلیل اصلی مهاجران است.

زمانی که صحبت از کار و زندگی در خارج از کشور می شود، اولین گزینه ای که به ذهن مردم می رسد، کاناداست. می پرسید چرا؟ دلیل آن کاملا واضح است. سرزمین پهناور کانادا توانسته با ایجاد فرصت های متعدد کاری، ثبات اقتصادی و از همه مهم تر بی طرفی سیاسی در منازعات بین المللی، توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت را به خود جلب کند. کانادا به عنوان یکی از معدود کشورهای دنیا در زمینه ارائه خدمات و امتیازات به مهاجرین به صورت برابر با شهروندان خود می باشد. از دیگر دلایلی که موجب شده کانادا در میان مردم با عنوان بهشت مهاجران شناخته شود، می توان به عوامل محیطی و امکانات بسیاری که دولت آن به مهاجرین ارائه می دهد اشاره کرد.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

اگر یک نظرسنجی به راه بیافتد و از میان متقاضیانی که قصد خروج از کشور و زندگی و کار در کشور دیگری را دارند، سوال شود که کدام کشور را انتخاب می کنند؛ کاملا متوجه می شوید که مهاجرت به کانادا و اخذ ویزاهای مختلف آن چقدر طرفدار دارد. رویای کار و زندگی در کانادا؛ سرزمسن فرصت های بی پایان، در ذهن تعداد زیادی از مردم وجود دارد، چرا که آن ها و خصوصا افراد حرفه ای تر به خوبی می دانند که این کشور فرصت های بسیاری را برای بهبود کیفیت زندگی و موقعیت های شغلی هر فرد، مقابل شان قرار می دهد. در حقیقت اقامت دائم و ساختن زندگی ایده آل، کار و تحصیل بدون دغدغه در کانادا از جمله مواردیست که به راحتی برای افراد خارجی نیز امکان پذیر است.

پس اگر فردی هستید که به دلیل نبود فرصت و موقعیت های شغلی، تحصیلی و مواردی از این قبیل قصد مهاجرت دارید، این موضوع را به خاطر داشته باشید که مهاجرت یعنی ترک یک دیار برای همیشه و زندگی در یک کشور دیگر تا آخر عمر. این بدان معناست که باید پیش از گرفتن هر تصمیمی درباره مقصد موردنظرتان تحقیق کنید، شرایط زندگی در آن را به خوبی بسنجید. اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید از اعتبار مراکز آموزشی و دانشگاه های آن باخبر شوید. اگر به دنبال استخدام یا حتی خوداشتغالی هستید پیش از هرچیز بازار کار این کشور را بررسی نمایید. اگر به فکر اخذ ویزای کانادا هستید و نمی دانید که از کجا شروع کنید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

بسیاری از شما رویای مهاجرت را در سر دارید و به دنبال راهی هستید که هرچه سریع تر بار سفر ببندید و برای همیشه وطن تان را به مقصد کشوری امن و آرام مانند کانادا ترک کنید. اما این که کدام روش مهاجرتی مناسب شماست، مسئله ای نیست که خودتان به خوبی از آن مطلع باشید. حتی ممکن است شما واجد شرایط دستیابی به مزایایی باشید که از آن آگاه نیستید. این مورد یکی از مهم ترین دلایلی است که شما را به داشتن یک وکیل مهاجرتی درجه یک، مجبور می کند. همان طور که گفته شد، یک وکیل و مشاور مهاجرت می تواند بهترین راهکارها را در اختیارتان بگذارد و شما را به تمامی قوانین و شرایط موجود آشنا کند. به طور کلی کسب اطلاعات از کشور مقصد حتی قبل از یک سفر تفریحی لازم و ضروری است، چه برسد به مهاجرت! بهتر است شرایط خود را با وکیل مهاجرتی درمیان گذاشته و سوالاتی که در ذهن تان است را از او بپرسید. انجام امور را به او سپرده و با خیال آسوده به جمع کردن چمدان تان مشغول شوید!

در حقیقت روش های بسیاری برای مهاجرت وجود دارد، اما انتخاب بهترین آن ها دشوار است؛ این که کدام یک از این روش ها با شرایط شما همخوانی دارد و از چه طریقی می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن مهاجرت کنید، مواردی هستند که به تنهایی نمی توانید آن ها را بررسی کنید و به نتیجه ی درستی برسید. برای عبور از این مسیر، بدون هیچ مانعی بهتر است با یک وکیل مهاجرتی معتبر و حرفه ای مشورت کنید و اجازه دهید که او بهترین روش مهاجرتی به استرالیا را برای تان بررسی و انتخاب کند. مشاوران و وکلای مهاجرتی پارسی کانادا، بهترین انتخاب برای این کار هستند.

هنگامی که تصمیم به خروج از وطن و رفتن به کانادا را می گیرید، قطعا طعم سختی و دوری از خانواده و دوستان تان را خواهید چشید. اما کیفیت بالا، رفاه، آرامش و سایر خدمات کشور مقصد می تواند پس از گذشت مدتی، تمام سختی ها و غم های شما را جبران کنند. پس اگر در این راه ثابت قدم هستید و می خواهید بدانید که برای ورود به کشور کانادا از چه امتیازهایی برخوردار هستید، باید این خبر خوب را به شما بدهیم که پارسی کانادا با ارائه سیستم امتیازدهی مهاجرت به کانادا به زبان فارسی و کاملا رایگان قصد دارد با دریافت اطلاعات مورد نیاز، امتیاز لازم برای اخذ اقامت این کشور را به اطلاع شما برساند. نهراسید، اگر می خواهید کانادا را به عنوان خانه ی جدیدتان انتخاب کنید، همین حالا اقدام کنید!

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

نگران هزینه های زندگی در کانادا نباشید؟

اگر تصمیم تان برای مهاجرت به کانادا جدی باشد و به کمک یک وکیل مهاجرتی معتبر، روش مهاجرت به این کشور را هم انتخاب کرده باشید، احتمالا کم کم این نگرانی تان پررنگ می شود که آیا واقعا می توانید از پس هزینه های زندگی در کانادا؛ کشوری که آن را گران می نامند، بربیایید. برای محاسبه این که چه مقدار پول برای مهاجرت و زندگی در کانادا نیاز دارید. باید پارامترهای مختلفی را بررسی نمایید. شاید در ابتدا و بدون این که اطلاعاتی از این کشور و شهرهای آن دارید، این فکر را با خود بکنید که آیا کانادا کشور ارزانی است که سالانه تعداد زیادی از مهاجران کشورشان را به مقصد کانادا ترک می کنند؟
متاسفانه باید بگوییم، خیر!!! شاید ابتدا تعجب کنید که چطور ممکن است با توجه به گران بودن کانادا سالانه افراد بسیاری قدم در خاک آن گذاشته و زندگی جدیدی را آغاز می کنند. کانادا کشور ارزانی نیست اما به دلیل رشد اقتصادی با ثبات، صنایع قوی و نرخ بیکاری پایین، ارزش درآمد افراد در طی زمان رو به افزایش است و بدنه اصلی جامعه در حال رشد اقتصادی می باشد. به همین دلیل در طی سال های اخیر با تعداد بسیار زیادی از افراد مواجه هستیم که قصد خروج از وطن و ساخت یک زندگی نو در کانادا را دارند.

اگر کمی هم بررسی کرده باشید قطعا نسبت به این موضوع آگاه شدید که مهاجرت به کانادا از زمان تصمیم گیری و اقدام تا بخش پایانی، یعنی ورورد به خاک آن، مراحل مختلفی دارد که هرکدام از آن ها به مقداری پول نیاز دارند. البته باید توجه باشید که مقدار پولی که برای رفتن به کانادا هزینه می کنید با توجه به روشی که انتخاب می کنید، متفاوت است؛ پس نیاز است که ابتدا درباره هریک از روش های مهاجرت به کانادا، با یک مشاور یا وکیل مهاجرتی حرفه ای مشورت کنید و اطلاعات کامل و دقیقی کسب کنید و سپس تصمیم بگیرید.

اما هرگز درباره این موضوع نگران نباشید! به طور کلی هزینه زندگی در کانادا درعین حال که از بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر است از کشورهایی مثل استرالیا، آمریکا و انگلستان کمتر می باشد. خصوصا در بخش مسکن؛ این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته دنیا به مراتب ارزان تر است. اما تنها موضوعی که باید به آن توجه کنید هزینه های زندگی در کانادا نیست! شما باید از روشی استفاده کنید که سرمایه ای که در دست دارید را حفظ کنید حال چه این مقدار زیاد باشد و چه کم. در حقیقت پول، یکی از دغدغه های افرادیست که قصد مهاجرت به کشوری دیگر را دارند. چرا که اغلب این افراد هزینه های لازم در این راه را با سختی و مشقت های بسیاری بدست آورده اند و تمام تلاش خود را می کنند که ذره ای از آن بیهوده خرج نشود. یکی از راه های حفظ این سرمایه انتخاب وکیل مهاجرتی خوب، با تجربه و حرفه ای است.

انتخاب یک وکیل معتبر دارای اطلاعات به روز و تجربه ای که در این زمینه بدست آورده است می تواند درعین حال که سرمایه تان حفظ می شود شما را تا کانادا، استرالیا یا هر کشور دیگری ببرد. بسیاری از افراد به اشتباه پولی را به که هزاران زحمت برای این کار جمع کرده اند در اختیار سودجویانی می کذارند که چیزی از مهاجرت و قوانین و روش های آن نمی دانند! پارسی کانادا با همکاری وکلای معتبر و بین المللی قصد دارد درعین حال که حافظ سرمایه تان است، شما را به آرزوی همیشگی تان که زندگی در یک کشور ثروتمند و امن است برساند.

آیا تحصیل در کانادا رایگان است؟

از شرایط اقتصادی، کار و زندگی در کانادا صحبت کردیم. دانستید که چگونه قدم در راه مهاجرت بگذارید و از امتیازهای لازم برای مهاجرت به کانادا باخبر شوید. اما سوال مهم دیگری وجود دارد؛ سیستم آموزشی کانادا چطور است؟ و آیا تحصیل برای فرزندتان رایگان است؟

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

خوشبختانه آموزش و پرورش در کانادا امری دولتی است، تحصیلات غیر دانشگاهی برای همه رایگان هستند. بیش از ۹۰ دانشگاه و ۱۵۰ کالج در کانادا وجود دارد که برخی از آن ها در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان حضور دارند. جالب است بدانید، شرایط تحصیل برای هر دانش آموز کانادایی بدون نیاز به کمک والدین محیا و به آسانی امکان پذیر است. تنها کافیست، مسیر این شرایط ویژه را با وکلای بین المللی مهاجرتی موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت طی کنید.

اگر خودتان قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید، نگران مخارج زندگی و تحصیل تان نباشید. تمام دانشجویان کانادایی می توانند به کارهای پاره وقت مشغول شده و هزینه های خود را از این راه تامین کنند. حتی در بسیاری از رشته ها در دوره های فوق لیسانس، دانشجویان به استخدام دانشگاه در می آیند و نه تنها شهریه ای نمی دهند بلکه حقوق دریافت می کنند. پس ذهن خود را با افکار پوچ مبنی بر گرانی بیش از حد، هزینه های سنگین، سختی تحصیل و … مشغول نکنید.

فرصت های زیادی برای کار در کانادا دارید!

اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را نداشته باشید پس باید در این کشور کار کنید و بخشی از هزینه های زندگی تان را تامین کنید. کار و مهارت، همیشه اولین و بهترین گزینه برای مهاجرت می باشند. کانادا اقتصادی قوی دارد و به ‌سرعت در حال رشد و توسعه است. به ‌همین ‌دلیل نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. پس اگر در شغل یا حرفه ‌ی خاصی مهارت و تخصص دارید، می توانید شانس خود را برای دریافت ویزاهای کاری امتحان کنید. نیازی نیست برای دریافت ویزای کاری کانادا بترسیذ یا نگران شوید! یافتن کار در کانادا نیز تاحدودی مانند پیدا کردن آن در کشور ایران است. داشتن فاکتورهایی مانند، مدرک تحصیلی، تجربه، سابقه کاری و موارد این چنینی، در همه جای دنیا تقریبا یکسان است.

برای پیدا کردن شغل یا انجام کاری در کانادا و جلب نظر کار فرمایان هم فاکتور هایی مانند، داشتن هرگونه مدرک تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات کانادایی مزیت بسیار مهمی محسوب می شود. به علاوه داشتن سابقه کاری در شرکت های کانادایی نیز امتیاز بالایی برای گرفتن پیشنهاد های کاری بهتر است. بهتر است بدانید که ویزای منتخب مهاجرتی ایرانیان، ویزای کاری است. تعداد زیادی از افراد تمایل دارند از راه های مختلف مانند تحصیل در کانادا، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و … برای ورود به کانادا اقدام نمایند. اما تعداد متقاضیانی که برای اخذ ویزای کاری کانادا اقدام می نمایند، بیشتر است. یکی از پرطرفدار ترین و کم هزینه ترین ویزا ها، ویزای کاری کانادا است. اصولا مهاجرت از طریق ویزای کاری، یکی از بهترین روش های مهاجرتی به شمار می رود زیرا علاوه بر این که هزینه خاصی را در پی ندارد، بلکه درآمد نیز خواهد داشت.

می 14, 2020

نویسنده : هانیه اسبقی
مدارس ایرانی کانادا

مدارس ایرانی کانادا (آیا در کانادا مدارس ایرانی وجود دارد؟)

مدارس ایرانی کانادا (آیا در کانادا مدارس ایرانی وجود دارد؟) مدارس ایرانی کانادا (آیا در کانادا مدارس ایرانی وجود دارد؟) | کشور کانادا با وجود وسعت جغرافیایی زیادی که دارد از جمعیت کمی برخوردار است، به همین دلیل تلاش کرده است با ایجاد برنامه های مهاجرتی متنوع اقدام به پذیرش مهاجرین از سراسر جهان کند […]

بیشتر بخوانید...
تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا

تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا

رشته عمران و سازه در کانادا تحصیل در رشته عمران و سازه در کانادا | کانادا یکی از کشورهای ایده آل برای ادامه تحصیل است. با فرصت های شغلی که پس از فارغ التحصیلی وجود دارند، تحصیل در این کشور فرصت طلایی را برای افراد علاقه مند مهاجرت و اخذ اقامت کانادا فراهم می کند. […]

بیشتر بخوانید...
بیانیه فرمانده نظامی کانادا

بیانیه فرمانده نظامی کانادا

بیانیه فرمانده نظامی کانادا بیانیه فرمانده نظامی کانادا | ژنرال چارلز لامار، فرمانده نیروهای نظامی امروز بیانیه زیر را صادر کرد : “کلیه اعضای نیروهای مسلح کشور کانادا باید با بالاترین استانداردهای حرفه ای دنیا ، صداقت، افتخار، شجاعت و مدیریت حرفه ای عمل کنند. هر چیز ناقص و ضعیف در ارتش ما غیرقابل قبول […]

بیشتر بخوانید...

تعریف رشته مهندسی کامپیوتر (CE)

تعریف رشته مهندسی کامپیوتر (CE) رشته مهندسی کامپیوتر (CE) | مهندسی کامپیوتر ،رشته ای است که چند رشته ی تخصصی الکترونیک، کامپیوتر و برق را با هم ترکیب می کند.این رشته بر عکس رشته مهندسی نرم افزارکه محور اصلی آن نرم افزار است، علاوه بر کار درزمینه ی طراحی نرم افزار،پیش زمینه ای از مهندسی […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات