موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان، بزرگترین قطب اقتصادی | آلمان یکی از کشور هایی است که به عنوان پنجمین کشور با کیفیت برای مهاجرت در صدر جهان انتخاب شده است. این عنوان به دلیل اقتصاد عالی، سیستم آموزشی حرفه ای و فرصت های شغلی مناسب به آلمان داده شده و تعداد بی شماری از مردم جهان را به زندگی در این کشور ترغیب کرده است. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و به سوالات احتمالی تان در این باب پاسخ دهیم. بدین منظور شایسته است تا فرد متقاضی از وجود یک وکیل مهاجرتی بهره مند گردد. وکلا و مشاوران موسسه پارسی کانادا نیز تمامی امکانات لازم را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند.

شاید بار ها در حین تحصیل از همکلاسی هایتان شنیده باشید که آلمان تسهیلات ویژه ای را برای دانشجویان، کارمندان و سرمایه گذاران فراهم می آورد و همین موارد باعث شده تا تعداد بسیاری به سوی مهاجرت به آلمان مشتاق شوند.

مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان

شرایط عمومی مهاجرت به آلمان

آلمان به دلیل وجود امکانات بسیار شاهد حضور مهاجران بی شماری است که برای اخذ ویزای آلمان تلاش می کنند. از این رو روش های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند از آن ها برای مهاجرت به آلمان استفاده نمایند. جالب است بدانید که هرکدام از این مسیر ها باید شرایط خاصی را داشته باشند، همچنین به منظور واجد شرایط بودن بایستی معیار هایی در نظر گرفته شود.

  • ثبات مال و ثروت خود را در نظر بگیرید

همان طور که می دانید برای اخذ ویزای آلمان و همچنین اقامت آن، به پس انداز نیاز دارید تا بتوانید از آن طریق مایهتاج خود را تامین کنید. در هر صورت فرد موظف می باشد تا با پولی که در حساب خود دارد به دولت آلمان ثابت کند که قادر به تأمین مالی خود در این کشور است. همچنین وی اگر در آلمان مشغول به کار باشد، تا زمانی که حقوق خود را دریافت نکرده، باید بودجه اولیه برای تأمین هزینه های خود در آلمان را در نظر بگیرد.

  • برای خود بیمه درمانی تهیه کنید

شما بدون پوشش بیمه درمانی قادر نخواهید بود به آلمان مهاجرت کنید. تنها راهی که می توانید از آن طریق آسوده سفر و مهاجرت کنید، اخذ بیمه درمانی آلمان می باشد. همچینی بایستی با کمک وکیل مهاجرتی خود مسیر های مناسب را پیدا کنید زیرا ممکن است دولت آلمان شرایط خاصی برای اخذ بیمه را در نظر گرفته باشد.

  • حداقل مهارت زبان آلمانی را کسب کنید

برای اینکه بتوانید در آلمان زندگی کنید، باید نسبت به یادگیری زبان آلمانی اقدام نمایید. چارچوب مرجع مشترک زبان های اروپایی دارای سه سطح مهارت زبان، A ، B و C می باشد. هر کدام دارای دو بخش هستند. بنابراین مهارت های زبانی در A1 / A2 یا پایه ، B1 / B2 یا مهارت در زبان و مهارت های زبان C1 / C2 یا پیشرفته طبقه بندی می شود. برای اخذ ویزای مهاجرتی آلمان، بایستی در این امتحان شرکت کنید و نمره مورد نیاز را دریافت نمایید. اگر قصد دارید اقامت دائم را به دست آورید، نیازمند مهارت و نمره بالاتری از C1 یا C2 هستید.

روش های مهاجرت به آلمان

لازم به ذکر است که فرد به منظور بهره گیری از روش های مهاجرت به آلمان باید از شرایط عمومی کشور به طور کلی آگاه باشد، زیرا این کشور یکی از صنعتی ترین کشور های جهان و همچنین قطب صنعتی اروپا شناخته شده است.

مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان

مهاجرت آلمان برای کارفرمایان

آلمان بر آن است تا دولت های دیگر را از کمبود کارگران ماهر و افراد متخصص آگاه سازد. آن ها دائماً در جستجوی مهندسین، متخصصان فناوری اطلاعات، کارمندان پزشکی و سایر متخصصان واجد شرایط می باشند. همچنین جالب است بدانید که مقامات مهاجرت خارجی در آلمان، برای ترغیب علاقه مندان و متقاضیان، الزامات سخت را به فرآیند های آسان تبدیل نموده اند. به همین دلیل یکی از مهم ترین روش هایی که برای مهاجرت به آلمان استفاده می گردد، اخذ ویزای کاری است که از طرق زیر امکان پذیر خواهد بود.

  •  در آلمان شغلی پیدا کنید که اتباع خارجی را می پذیرد
  • در اولین قدم برای اخذ ویزای کار در آلمان اقدام کنید
  •  به آلمان مهاجرت کرده و اقامت دائم را اخذ نمایید
  • مهارت خود را زمینه تخصصی تان بالا ببرید

 اخذ ویزای کار در آلمان

جالب است بدانید که یکی از متداول ترین راه های شناخته شده و مرسوم، اخذ ویزای کاری در آلمان است زیرا این کشور جزو مقاصد مهم صنعتی جهان می باشد که به تبع آن در جست و جوی نیروی کاری متخصص و ماهر است مهاجرت کاری از دو طریق در آلمان امکان پذیر خواهد بود. یکی از آن ها Job Offer است که به واسطه داشتن پیشنهاد شغلی از سمت یک کار فرما صورت می گیرد. این فرآیند بدین صورت می باشد که فرد متقاضی باید رزومه کاری خود را برای کارفرما ارسال نموده و پس دریافت تایید رزومه کاری از طرف وی، باید قبل از ارسال دعوتنامه، بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، فرآیند شش ماهی اگهی را بر اساس قوانین آلمان و قوانین اتحادیه اروپا پروسه ۶ ماهه آگهی را انجام دهد و همچنین در صورت نبودن نیروی کار در آلمان، کارفرما قادر است تا دعوت نامه را برای متقاضی ارسال کند.

دومین روش مهاجرت کاری آلمان از طریق Job Seeker می باشد. این پروسه بدین صورت است که فرد متقاضی باید مدارک کاری و تحصیلی خود را در قالب یک پرونده حرفه ای به سفارت کشور آلمان ارائه دهد تا پس از بررسی مدارک، سفارت بتواند ویزای کاری آلمان را برای فرد متقاضی صادر نماید. همچنین پس از اخذ ویزا، وی می تواند به مدت شش ماه در آلمان حضور داشته باشد تا شغلی در خور مهارت و توانایی خود پیدا کند. در ضمن او قادر خواهد بود با کار فرماهای مختلف صحبت کرده و با نشان دادن رزومه کاری خود، جلب توجه نموده و در محل مورد نظر استخدام گردد.

در حالت کلی بهتر است بدانید که به منظور بهره مندی از روش های مهاجرت به آلمان، متقاضی باید شرایط اولیه اخذ ویزای کار این کشور را در نظر گرفته باشد. این شرایط شامل حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، حداقل سه سال رابطه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی، شرط سنی مناسب و همچنین تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی در نظر گرفته می شود.

مهاجرت تحصیلی در آلمان

بسیاری از مردم از این امر آگاه نیستند، اما آلمان آموزش رایگان را به علاقه مندان ارائه می دهد. این بدان معناست که برخلاف جاهایی مانند ایالات متحده، که شهریه بسیار زیادی از دانشجویان اخذ می کنند، دانشگاه های این کشور با دریافت هزینه های اندک، شرایط مناسب را برای علاقه مندان فراهم می گردانند. برای اخذ ویزای تحصیلی در آلمان بایستی الزامات آن به صورت کامل و با کمک وکیل مهاجرتی میسر شود. موسسه پارسی کانادا از جمله مکان هایی است که اقدامات مهاجرتی آلمان را برای عزیزان میسر نموده و مسیر را نیز هموار می کند.

اگر تحصیل را تمام و مدرک خود را دریافت کرده اید، وقت آن رسیده که در آلمان در جست و جوی کار باشید. برای بهتر انجام شدن این روند قادر خواهید بود تا در مدت زمان کم در آلمان مستقر شوید. در این زمان نیز می توانید به دنبال مکانی برای زندگی و سپس پیدا کردن شرکت و کار فرمایی برای استخدام باشید.

مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان

مهاجرت آلمان برای سرمایه گذاری

یکی از راه های مطمئن و متداول مهاجرت به آلمان سرمایه گذاری در این کشور به شمار می رود. زیرا این یک مسیر بسیار عالی برای زندگی در آلمان تلقی می شود. از آن جایی که رشد اقتصادی این کشور به وضوح در میان کشور های جهان دیده می شود، متقاضیان نیز روز به روز در حال افزایش می باشد. جالب است بدانید که سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت صورت می گیرد.. فرایند ثبت شرکت در آلمان بدین صورت است که فرد متقاضی باید طرح تجاری خود را به اتاق بازرگانی این کشور ارائه نموده و پس از دریافت تایید، فرد قادر خواهد بود تا شرکت مورد نظر را به ثبت برساند. این کار در آلمان بسیار عالی و حرفه ای به شمار می رود زیرا اشتغال زایی از نظر دولت آلمان و کمک به بکار گیری استعداد و مهارت انسان ها، امری فرصت زا و شایسته تلقی می شود.

اگر فردی هستید که به سرمایه گذاری در آلمان علاقه مندید، فرصت دارید تا شانس خود را امتحان کنید. زیرا کارآفرینان و سرمایه گذاران با ایجاد فرصت های اقتصادی قادر می باشند تا بدون مشکلات بی شمار، نسبت به اخذ این ویزا و مهاجرت به آلمان اقدام نمایند. همچنین فرد متقاضی برای انجام این کار تقریبا به میزان 250000 یورو نیاز دارد. علاوه بر این، فرد نیاز به دریافت ویزای خود اشتغال دارید که در رده ویزای کار آلمان قرار گرفته است. در نتیجه، برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در آلمان باید بتوانید موارد زیر را ثابت کنید:

  1.  شما بودجه لازم را برای سرمایه گذاری داشته باشید
  2.  سرمایه گذاری شما به نفع اقتصاد آلمان خواهد بود
  3.  آلمان به سرمایه گذاری شما نیاز داشته باشد

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرت به آلمان، ازدواج می باشد که پس از این کار متقاضیان می توانند اقامت آلمان را اخذ نمایند. نکته ای که در خصوص ازدواج باید به آن توجه داشته باشند این است که امروزه تعداد بی شماری از افراد قصد دارند تا با اتباع دیگر کشور ها ازدواج نمایند، در نتیجه این گونه مراسم ها به شکل صوری برگزار می شود و در این راستا حساسیت های زیادی در ارتباط با ازدواج از سوی سفارت کشور مشاهده شده است.

لازم است بدانید که اگر کسی بخواهد این کار را انجام دهد، باید به دولت آلمان ثابت کند که به صورت جدی قصد ازدواج دارد. به علاوه برای اثبات دلایل، باید مدارکی همچون عکس ها و فیلم هایی که بین طرفین بوده است را ارائه دهد. در ضمن فرد متقاضی باید گواهی عدم سوء پیشینه کیفری خود را نشان دهد. همچنین وی باید نشان دهد که توانایی مالی خوبی دارد و می تواند از عهده خرج و مخارج زندگی بر بیاید.

در نتیجه زمانی که با درخواست متقاضی مبنی بر ازدواج با تبعه آلمان موافقت شد، برای وی، کارت اقامت دائم آلمان صادر می شوند. اما دولت این کشور نیز شرط را بر این گذاشته که اگر فرد متقاضی بتواند با شریکش به مدت سه سال بدون هیچ مشکلی زندگی کند، این ویزا تمدید خواهد شد.

مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت از طریق تولد

یکی از راه های مهاجرت به آلمان تولد فرزند در این خاک است. کشور های دیگر هم این امکان را دارند اما آلمان شرایط را به شکلی دیگر در نظر می گیرد. زمانی که افراد متقاضی اقدام به داشتن فرزند می کنند، تمایل دارند به واسطه تولد کودک در آن کشور اقامت دائم و تابعیت خود را دریافت نمایند. همچنین باید توجه داشته باشند که آن کشور اعطای تابعیت و اقامت را بر اساس چه اصلی قرار داده است.

مهاجرت به آلمان را با پارسی کانادا تجربه کنید

همان طور که در مقاله مطالعه کردید، روش های متنوعی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد و بهتر است برای استفاده از آن ها از رهنمود های یک وکیل مهاجرتی استفاده نمایید. موسسه پارسی کانادا وکلا و مشاوران خبره ای دارد که به بهترین حالت شما را به آرزوی دیرینه خود می رسانند.

جولای 28, 2020

نویسنده : راحیل جزینی
هزینه های زندگی در آلمان

هزینه های زندگی در آلمان

هزینه های زندگی در آلمان هزینه های زندگی در آلمان | آلمان یکی از کشورهای توسعه یافته اروپایی و یکی از مقاصد اصلی مهاجران است. این کشور با مزایای بسیاری که دارد، همواره یکی از مهم ترین گزینه ها برای مهاجرت اقشار مختلف همچون دانشجویان و سرمایه گذاران می باشد. یکی از اولین سوال هایی […]

بیشتر بخوانید...
نظم آلمانی ها

آنچه باید در مورد نظم آلمانی ها بدانید

نظم آلمانی ها آنچه باید در مورد نظم آلمانی ها بدانید | بی نظمی و در هم ریختگی محیط زندگی و اطراف، باعث بی نظمی فکری و ذهنی و پریشان حالی می شود. آلمانی ها افرادی هستند که نظم در زندگی شان به مقدار زیاد مشاهده می شود زیرا آن ها با تمرکز بوجود آمده […]

بیشتر بخوانید...
اهمیت شرکت در دوره های MBA برای راه اندازی کسب و کار

برای مهاجرت به آلمان حتما از وکیل مهاجرتی کمک بگیرید

مهاجرت به آلمان برای مهاجرت به آلمان حتما از وکیل مهاجرتی کمک بگیرید | این روزها مهاجرت به آلمان مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گرفته است، با توجه به مطالعات صورت گرفته، آلمان هم اکنون به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد دانشجویی برای افرادی است که به دنبال تحصیل در خارج از کشور […]

بیشتر بخوانید...
روش اصلی مهاجرت به آلمان

5 روش اصلی مهاجرت به آلمان

5 روش اصلی مهاجرت به آلمان 5 روش اصلی مهاجرت به آلمان | اگر شما هم برای دست یابی به رفاه بیشتر، کسب و کار بهتر و امنیت و آسایش و بیشتر به دنبال مهاجرت هستید و می خواهید درباره روش های آن و کشور های مهاجر پذیر بیشتر بدانید، توصیه می کنیم تا انتهای […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات