مهاجرت به کانادا

مطلب پیش رو راهنمای کامل مهاجرت به کانادا در سال 2021 است که با استفاده از دقیق‌ترین و جدیدترین اطلاعات و آمار مهاجرتی و از منابع موثق و معتبر تهیه شده است.

به جرأت می‌گوییم این مطلب بهترین راهنمای مهاجرتی کانادا از نظر محتوا در زبان فارسی است و استناد بسیاری از وبسایت‌ها و وکلا به این اطلاعات و آمار گواه این ادعا است.

این مطلب به‌صورت مداوم آپدیت می‌شود تا جدیدترین شرایط و قوانین مهاجرتی کانادا را در اختیار ایرانیان قرار دهد. پارسی کانادا خود را موظف به ارائه بهترین‌ها به کاربران می‌داند.

امیدواریم نهایت استفاده از این مطلب را ببرید و در صورت داشتن هر گونه سوال و نظر در این زمینه، از شنیدن آن خوشحال خواهیم شد. در صورتی که به‌هر دلیل نمی‌خواهید این راهنمای کامل را بخوانید و از حوصله شما خارج است، فرم ارزیابی مهاجرت را پر کرده تا مشاوران ما در اسرع وقت شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس بگیرند.

درخواست مشاوره رایگان

( فرم مشاوره رایگان )

پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

کانادا یکی از کشورهای توسعه یافته و مهاجر پذیر است. طبق اطلاعات اداره آمار کانادا (Canada Statistics)؛ در سال 2021 تقریبا 8.5 میلیون نفر از جمعیت 38 میلیونی کانادا را مهاجران تشکیل می‌دهند. جمعیت پایین این کشور و نیاز به نیروی ماهر و متخصص، تب مهاجرت به کانادا را در سال‌های اخیر داغ کرده است.

حتی با وجود شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های متنوع در کشورهای مختلف، کانادا پذیرش مهاجران را متوقف نکرد و در سال 2020 تقریباً 184 هزار مهاجر از جمله 3800 ایرانی را پذیرش کرد. با فروکش کردن شیوع ویروس کرونا و آغاز واکسیناسیون در کشورهای توسعه یافته، کانادا حلقه ورود مهاجران را بازتر کرده و آمار پذیرش مهاجران را بالا برده است.

یک توییت از مارکو مندچینو (Marco Mendicino)، وزیر اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) را با هم می‎بینیم:

توییت وزیر اداره مهاجرت کانادا برای جذب مهاجران

در این توییت، آقای مندچینو از از ارائه برنامه 3 ساله پذیرش مهاجران در کانادا صحبت می‌کند. همچنین در ادامه توییت گفته است: پذیرش مهاجران برای رشد اقتصادی کانادا برنامه‌ای بلندپروازانه بود که با شیوع ویروس کرونا به یک ضرورت تبدیل شد.

طبق این برنامه 3 ساله: امسال، کانادا 401 هزار مهاجر می‌پذیرد. خلاصه این برنامه 3 ساله از این قرار است:

میزان پذیرش مهاجران در کانادا طبق آمار IRCC
سال 2021 401 هزار مهاجر
سال 2022411 هزار مهاجر
سال 2023421 هزار مهاجر

یعنی از امسال تا پایان سال 2023، کانادا جمعاً 1 میلیون و 233 هزار مهاجر می‌پذیرد. همان‌طور که در توییت می‌بینید، 60% مهاجران از طریق Economic Class وارد کانادا می‌شوند.


Economic Class شامل برنامه‌های مهاجرتی اکسپرس اینتری + برنامه‌های مهارتی و استانی کبک Quebec است.

به‌هر دلیلی که می‌خواهید مهاجرت کنید، کانادا یکی از بهترین مقصدها برای شماست. دانشگاه های معتبر در سطح جهانی، سطح بالای رفاه اجتماعی و وجود فرهنگ‌های مختلف، کانادا را به یکی از بهترین کشورها برای تحصیل و زندگی تبدیل کرده است.

همچنین اقتصاد قوی و با ثبات، سطح بالای اشتغال، نرخ پایین تورم و وجود فرصت‌های شغلی متنوع، کانادا را به یکی از بهترین کشورها برای کار و زندگی تبدیل کرده است.
با ما همراه باشید تا در این راهنمای جامع انواع روش‌های مهاجرت به کانادا، شرایط، مدارک، هزینه‌ها، امتیازبندی و موضوعات متعدد دیگری را در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت کانادا بررسی کنیم.

راه های مهاجرت به کانادا

راه های مهاجرت به کانادا متنوع است و کانادا مهاجران را از لاین‌ها و روش‌های مختلف مهاجرتی پذیرش می‌کند. از مهاجرت کاری گرفته تا سرمایه گذاری و مهاجرت تحصیلی، با توجه به هدف و شرایطی که دارید، امکان مهاجرت به کانادا برای شما وجود دارد.

افراد مختلف با توانایی، مهارت، سرمایه و شرایط متفاوت می‌توانند با استفاده از یکی از این روش‌ها به کانادا مهاجرت کنند. در ادامه مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا را بررسی می‌کنیم:

درخواست مشاوره رایگان

( فرم مشاوره رایگان )

پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

بخش زیادی از مهاجران کانادا از طریق کار و سرمایه گذاری وارد این کشور می‌شوند. دلیل آن را هم احتمالا خودتان می‌دانید! کمبود نیروی کار و متخصص در کانادا! در توییت مارکو مندچینو دیدیم که 60% آمار مهاجرت به کانادا، متعلق به روش Economic Class است.

کانادا تقریبا 18.5 میلیون نیروی کار فعال دارد که تقریبا 26% آن‌ را مهاجران تشکیل می‌دهند. یکی از ویژگی های مهاجرت به کانادا از طریق کار؛ امکان دریافت اقامت دائم این کشور است. به همین دلیل، مهاجرت کاری یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به کاناداست.

خوشبختانه برنامه های متنوعی مانند جاب آفر، اسکیل ترید، اسکیل ورکر، خود اشتغالی کانادا، برنامه‌های استانی و … برای مهاجرت کاری به کانادا وجود دارد. بنابراین، افراد با شرایط مختلف می توانند با توجه به وضعیت و شرایط خود از طریق یکی از این روش ها به کانادا مهاجرت کنند.

معمولا اولین قدم در مهاجرت کاری به کانادا، بررسی طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (ناک NOC) و لیست مشاغل مورد نیاز کانادا است. در لیست ناک حدود 35 هزار شغل در 4 گروه مهارتی و 500 گروه شغلی دسته‌بندی شده‌اند.

برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق برخی روش‌ها، باید شغل و تخصص شما در لیست ناک باشد. با توجه به مفصل بودن مطلب مهاجرت به کانادا از طریق کار، پیشنهاد می‌کنیم اطلاعات کامل‌تر را در صفحه زیر مطالعه کنید.
حتما بخوانید: چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟

مهاجرت تحصیلی به کانادا

بهترین گزینه برای افرادی که به زندگی در کانادا و تحصیل در بهترین مدارس، کالج ها و دانشگاه های دنیا علاقه دارند، مهاجرت تحصیلی به این کشور است. تحصیل در کانادا نه تنها فرصتی برای دریافت اقامت دائم این کشور، بلکه راهی برای تحصیل در بهترین سطح آموزش است. کانادا در حدود 106 دانشگاه و کالج دارد که از این تعداد، 4 دانشگاه در رنکینگ‌های جهانی رتبه زیر 100 دارند.

طبق آمار IRCC؛ در سال 2019، کانادا 642 هزار ویزای تحصیلی صادر کرد که این تعداد کانادا را در رتبه سوم بیشترین پذیرش تحصیلی بعد از آمریکا و استرالیا قرار داد. تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی امکان‌پذیر است و روش‌های مختلفی هم برای مهاجرت تحصیلی به این کشور وجود دارد.

یکی از این روش‌های تحصیلی، کوآپ Co-op است که به کمک آن می توانید در کانادا تحصیل کرده و همزمان کار کنید.
تحصیل در کانادااخذ بورسیه تحصیلی هم برای تحصیل در کانادا ممکن است و می‌توانید با اخذ آن در هزینه‌های تحصیل خود صرفه‌جویی کنید. با توجه به 2 زبانه بودن کشور کانادا، تحصیل در این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ممکن است.
از جمله مهم‌ترین شرایط تحصیل در کانادا می‌توان به  این موارد اشاره کرد:

مهم‌ترین شرایط تحصیل در کانادا
سنتمکن مالی
گپ تحصیلینمره زبان

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا و اطلاعات کامل درباره تحصیل در این کشور را در مطلب زیر مطالعه کنید.

حتما بخوانید: شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا در 2021 چیست؟

درخواست مشاوره رایگان

( فرم مشاوره رایگان )

پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

اقتصاد روبه‌رشد و فرصت‌های متنوع و زیاد سرمایه‌گذاری، کانادا را تبدیل به یکی از بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری کرده است. کانادا بخشی از نیروی مهاجر خود را از میان سرمایه‌گذاران و کارآفرینان تامین می‌کند. در واقع کانادا با این کار با یک تیر دو نشان می‌زند؛ جذب مهاجر و توسعه سیستم اقتصادی و بازار کار.

روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در کانادا وجود دارد: کارآفرینی، استارتاپ، سرمایه گذاری استانی و خرید بیزینس. با توجه به میزان سرمایه و شرایطی که دارید، می‌توانید یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری را انتخاب کرده و اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری را بگیرید.

هر کدام از روش‌های سرمایه گذاری در کانادا شرایط و قوانین خود را دارد. بعضی استان‌های کانادا هم شرایط خاص خود برای پذیرش مهاجران از طریق کار و سرمایه‌گذاری را دارند. به‌همین دلیل یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا، سرمایه‌گذاری استانی است.

شرایط، قوانین و جزئیات کامل اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا را در مطلب زیر مطالعه کنید.حتما بخوانید: بهترین روش سرمایه گذاری در کانادا در 2021 کدام است؟

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

بازار کار تشنه و رشد اقصادی کانادا، فرصت‌های مختلف و متنوعی را برای راه‌اندازی کسب‌وکارها و استارتاپ‌ها را در دسترس قرار داده است. طبق نتایج رنکینگ سازمان CEOWORLD Magazine: کانادا در سال 2021 رتبه سوم بهترین کشور برای راه‌اندازی کسب و کار را به‌خود اختصاص داده است.

یکی از ویژگی های خوب راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا، امکان دریافت اقامت دائم کانادا است. این اقامت برای فرد متقاضی و خانواده او صادر می شود.

3 شرط کلی برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا وجود دارد:

 • ثابت کنید کسب‌وکار موفقی دارید و یک طرح تجاری Business Plan مبتکرانه داشته باشید.
 • طرح تجاری شما بتواند برای شهروندان کانادایی شغل ایجاد کند.
 • طرح تجاری شما بتواند در مقیاس جهانی رقابت کند.

از جمله شرایط دیگر استارتاپ کانادا این موارد است:

مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا
مدرک زبان انگلیسی یا فرانسویCLB 5 در تمامی مهارت‌ها
اخذ نامه حمایتی طرح تجاری و کسب‌وکاراز یکی از سرمایه‌گذاران مورد تایید کانادایی
(ونچرها Venture Capitals، اینوسترها Investors و انکوباتورها Incubator)
تمکن مالی13 هزار تا 35 هزار دلار با توجه به تعداد افراد خانواده

شرایط و قوانین کامل استارت آپ ویزای کانادا را مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

درخواست مشاوره رایگان

( فرم مشاوره رایگان )

پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

اگر به فکر ثبت شرکت یا راه‌اندازی شرکت خود در خارج هستید، کانادا یکی از بهترین کشورها برای این‌کار است. متقاضیان می‌توانند یکی از 4 نوع شرکت زیر را برای ثبت در کانادا انتخاب کنند:

 • شرکت خصوصی (Sole Proprietorship)
 • شرکت مشارکتی (Partnership)
 • شرکت سهامی (Corporation)
 • شرکت تعاونی (Cooperative)

برای ثبت شرکت در کانادا، باید از طریق یکی از 2 روش ثبت شرکت فدرال یا ثبت شرکت استانی اقدام کنید.

ثبت شرکت در کانادادر روش استانی، با توجه به این‌که استان خاصی برای ثبت شرکت انتخاب می‌شود، شرایط هر استان متفاوت است. شرایط ثبت شرکت در کانادا با توجه به نوع شرکت، استان مد نظر و موارد دیگر متفاوت است. اما به‌طور کلی مهم‌ترین شرایط ثبت شرکت در کانادا این موارد هستند:

مهم‌ترین شرایط ثبت شرکت در کانادا
داشتن طرح تجاری و بیزینس پلن قوی انتخاب نام مناسب و تعیین نوع مالکیت
انتخاب سرمایه‌گذار ارائه یک آدرس در کانادا برای ثبت شرکت
پرداخت هزینه‌های ثبت شرکت

اطلاعات کامل درباره مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت را می‌توانید در مطلب زیر مطالعه کنید.

حتما بخوانید: چگونه شرکت خود را در کانادا ثبت کنم؟

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

خرید بیزینس هم یکی از راه‌های اخذ اقامت کانادا و سرمایه‌گذاری در این کشور است. در این روش، متقاضی می‌تواند ویزای Work Permit کانادا را با خرید یک کسب‌وکار در کانادا اخذ کند. متقاضی پس از اخذ این ویزا و شروع به‌کار هم می‌تواند برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهد.

یکی از روش‌های خرید بیزینس در کانادا، برنامه Owner/ Operator است. برنامه اونر اوپراتور Owner/ Operator به تنهایی یک روش مهاجرت نیست. بلکه این برنامه یک ویزای کار تحت برنامه موقت نیروی کار خارجی فدرال Federal Temporary Foreign Worker Program (TFWP) است.


برنامه خرید بیزینس در 1 آپریل سال جاری یعنی 2021 توسط اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا بسته شد.

در واقع این روش به مهاجران اجازه می‌داد بدون داشتن نامه LMIA، ویزای کار کانادا بگیرند. اطلاعات بیشتر درباره این روش را در مطلب زیر مطالعه کنید.
حتما بخوانید: آیا با خرید بیزینس در کانادا می‌توانم اقامت دائم بگیرم؟

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

اگر در حوزه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی فعالیت می کنید و به زندگی و کار در کانادا هم علاقه دارید می توانید از طریق برنامه خود اشتغالی Self-employment به کانادا مهاجرت کنید. البته ویزای خود اشتغالی در ایران به نام‌های ویزای هنرمندان کانادا و ویزای ورزشکاران هم شناخته می‌شود.

مهم‌ترین تخصص‌های مورد تایید برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا این موارد هستند:

تخصص‌های ورزشیتخصص‌های فرهنگی-هنری
ورزشکارطراح
مربی ورزشینویسنده
داور ورزشینقاش
راهنما و مربی برنامه‌های ورزشینوازنده
---عکاس

البته مشاغل فرهنگی و هنری تنها به این موارد ختم نمی‌شود و اینجا فقط چند مورد را آوردیم. چند مورد از شرایط برنامه خوداشتغالی کانادا هم در زیر بخوانید:

 • داشتن حداقل 2 سال سابقه کار حرفه‌ای در مشاغل فرهنگی و هنری در 5 سال گذشته
 • داشتن علاقه و توانایی بالا برای شرکت فعال در برنامه‌های ورزشی و فرهنگی-هنری در کانادا
 • کسب حداقل 35 نمره از 100 در سیستم امتیازبندی خود اشتغالی
 • داشتن تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا حداقل برای 6 ماه

خوداشتغالی کانادا یکی از برنامه‌های جذاب برای ورزشکاران، هنرمندان و فعالان فرهنگی-هنری است. اگر در این زمینه‌ها تخصص و مهارت دارید، با استفاده از این برنامه می‌توانید اقامت دائم کانادا را اخذ کنید!

اطلاعات کامل‌تر در این زمینه را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: چگونه می‌توانم ویزای خود اشتغالی کانادا بگیرم؟

درخواست مشاوره رایگان

( فرم مشاوره رایگان )

پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری Express Entry

اکسپرس اینتری (Express Entry) کلمه‌ای انگلیسی به‌معنای ورود سریع است. با توجه به روند پیچیده مهاجرت و زمان زیاد انتظار صدور ویزا، کانادا سیستم ورود سریع را در سال 2015 راه‌اندازی کرد.
مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتریهدف اصلی این سیستم صدور اقامت دائم برای نیروهای متخصص و ماهر در کوتاه‌ترین زمان ممکن بود. در این سیستم، متقاضیان با توجه به معیارهای زیر رتبه‌بندی می‌شوند:

معیارهای امتیازبندی اکسپرس انتری کانادا
سنمیزان تحصیلاتسابقه کار
مهارت‌های زبان انگلیسی/فرانسویمیزان انطباق پذیریداشتن پیشنهاد شغلی

افرادی که بالاترین نمره را کسب کنند می‌توانند ویزای کانادا را بگیرند و به این کشور مهاجرت کنند. در حال حاضر بخش زیادی از مهاجران، از طریق اکسپرس انتری به کانادا وارد می‌شوند.

طبق آمار IRCC؛ در سال 2019 تعداد 332 هزار پروفایل در اکپسرس اینتری ثبت شد که از این تعداد 85 هزار نفر قبول شدند و توانستند اقامت کانادا را بگیرند.


چرا آمار 2019 را بررسی می‌کنیم و چرا 2020 نه؟!
با توجه به شیوع ویروس کرونا از اوایل سال 2020، روند مهاجرت به همه کشورها خصوصاً کانادا در این سال مختل شد. در نتیجه به‌جای آن به آمار 2019 استناد می‌کنیم.

اکسپرس اینتری 4 برنامه برای ورود مهاجران دارد:

 • نیروی کار متخصص فدرال یا اسکیل ورکر (Federal Skilled Worker Class)
 • نیروی متخصص فنی فدرال یا اسکیل ترید (Federal Skilled Trades Program)
 • برنامه تجربه کار کانادایی (Canadian Experience Class)
 • برنامه مهاجرت استانی کانادا یا PNP (Provincial Nominee Programs)

اسکیل ورکر مخصوص کارگران و نیروهای متخصص و ماهر گروه‌های شغلی 0، A و B است. اسکیل ترید مخصوص نیروهای فنی و متخصص گروه شغلی B است. تجربه کار کانادایی مخصوص افرادی که سابقه کار در کانادا دارند و برنامه استانی کانادا مخصوص کار و زندگی در یک استان است.

اکسپرس اینتری، بهترین روش برای مهاجرت به کانادا از طریق تخصص است. با توجه به این‌که درصد قابل‌توجهی از آمار مهاجرتی از طریق این سیستم است، اکسپرس انتری فرصتی است مناسب و گزینه‌ای است جذاب برای مهاجرت به کانادا.

راهنمای کامل اکسپرس انتری کانادا و مراحل مهاجرت به کانادا از طریق این سیستم را در مطلب زیر بخوانید:
حتما بخوانید: اکسپرس اینتری کانادا چیست و شرایط شرکت در آن چگونه است؟

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

به‌جز در موارد استثنایی، پناهندگی روش مناسبی نیست و هیچ یک از وکلا و مشاوران مهاجرتی این روش را توصیه نمی‌کنند. با درنظر گرفتن خطرات، مشکلات و معضلات پناهندگی و مدت زمانی بررسی پرونده، این روش از آخرین راه‌های مهاجرت است.

پناهندگی کانادابا توجه به آمار بالای درخواست‌ها برای پناهندگی کانادا، هیئت مهاجرت و پناهندگی کانادا (Immigration and Refugee Board of Canada) به‌صورت مستقل مسئول رسیدگی به درخواست‌های پناهندگی در کانادا است.

بررسی درخواست‌ها در این روش با دقت و به‌سختی انجام می‌شود تا تنها افراد واجد شرایط بتوانند وارد کانادا شوند.


طبق آمار هیئت پناهندگی کانادا (IRB)؛ در سال 2019 حدوداً 58 هزار درخواست پناهندگی ثبت شده است که از این تعداد تنها 25 هزار درخواست قبول شده است.

روش های مهاجرت به کانادا آنقدر متنوع است که تقریبا هر فرد با هر شرایطی که داشته باشد، می تواند از روش‌های قانونی برای مهاجرت به این کشور استفاده کند.

پارسی کانادا مفتخر است در راه مهاجرت قانونی به کانادا به شما کمک کند.

فرم ارزیابی مهاجرت

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، یکی از ساده ترین روش های مهاجرت است. اما نه به‌این سادگی‌ها هم که شما فکر می‌کنید! IRCC صراحتاً اعلام کرده است افرادی که فکر می‌کنند ازدواج صوری و ساختگی بلیط ورود آن‌ها به کانادا است، سخت در اشتباه هستند.

کانادا در سال 2019 تعداد 1700 پرونده مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را به‌دلیل ساختگی بودن رد کرده است.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواجمهم‌ترین شرایط مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا این موارد هستند:

 • همسر شما شهروند قانونی کانادا باشد
 • همسر شما توانایی کافی برای حمایت مالی شما در طول مدت اقامت را داشته باشد
 • ازدواج شما قانونی، قابل اثبات و همراه با مدارک و اسناد معتبر باشد

این موارد هم می‌تواند ازدواج شما را ساختگی و صوری جلوه دهد:

 • اگر متقاضیان مدت‌زمان کوتاهی قبل از ارائه درخواست اقامت کانادا از طریق ازدواج با همسر یا پارتنر خود آشنا شده باشند
 • یا به‌تازگی و در آستانه ارائه درخواست ویزا ازدواج کرده باشند

در صورتی که برای دولت کانادا مشخص شود که ازدواج شما غیر واقعی بوده و صرفا برای دریافت ویزای کانادا این کار را انجام داده اید، بلافاصله از کانادا اخراج خواهید شد. این نکته را هم باید بدانید که؛ با ازدواج با یک شهروند کانادا، همان موقع به شما تابعیت داده نمی‎شود.

شما باید با اسپانسرشیپ همسر کانادایی خود وارد این کشور شوید و حداقل 3 سال در کانادا زندگی کنید. بعد از 3 سال می‌توانید اقامت دائم کانادا را بگیرید. اطلاعات کامل درباره اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج را در مطلب زیر بخوانید:
حتما بخوانید: گول مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را نخورید!

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

کانادا به اصل خاک پایبند است. یعنی هر نوزادی که در این کشور به دنیا بیاید، تابعیت بی قید و شرط کانادا را می‌گیرد. همین موضوع در سال‌های اخیر باعث شده آمار تولد فرزند توسط افراد خارجی در کانادا افزایش پیدا کند و پدیده‌ای به نام گردشگری تولد (Birth Tourism) به‌وجود آید.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که:

والدین کودکی که در کانادا به‌دنیا آمده نمی‌توانند تابعیت کانادا را بگیرند و تابعیت فقط و فقط به کودک متولد شده در خاک این کشور داده می‌شود. البته اراضی دریایی و حریم هوایی کانادا هم جزء خاک کانادا هستند.

دریافت اقامت کانادا از طریق تولد فرزند، زمانی برای والدین امکان پذیر است که آن فرزند به 18 سالگی رسیده باشد و با داشتن شرایط لازم اسپانسر والدین خود شود.

درخواست مشاوره رایگان

( فرم مشاوره رایگان )

پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

مهاجرت به کانادا از طریق فامیلی، خانوادگی و اسپانسرشیپ

از متداول‌ترین سوال‌های متقاضیان برای مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق فامیلی، اسپانسرشیپ و خانوادگی است. برای اخذ اقامت کانادا از این روش باید یک نفر از اعضای خانواده یا خویشاوند درجه 1 شما شهروند کانادا باشد.

خویشاوند درجه 1 یعنی:

مادر، پدر، خواهر، برادر، همسر و فرزندان. این فرد مقیم کانادا همچنین باید توانایی حمایت مالی شما را داشته باشد یا اسپانسر شما شود. از این روش شما ویزای اسپانسرشیپ کانادا می‌گیرید و با حمایت یک شهروند کانادایی به این کشور مهاجرت می‌کنید.

 

برنامه های مهاجرت استانی کانادا

دولت کانادا این اختیار را به استان‌ها داده است تا با توجه به نیازهای خود در زمینه کار، سرمایه‌گذاری، تحصیل و … مهاجر جذب کنند. به‌همین دلیل برنامه‌های استانی کانادا (Provincial Nominee Programs (PNPs)) به‌وجود آمد که مختص کار و زندگی در یک استان هستند.

البته استان‌ها به تنهایی نمی‌توانند اقامت دائم صادر کنند. به‌همین خاطر در سیستم Nominee متقاضیان واجدشرایط از سمت یک استان انتخاب می‌شوند. سپس این افراد باید برای اخذ اقامت اقدام کنند و درخواست آن‌ها توسط اداره مهاجرت بررسی شود.

همه 10 استان کانادا به‌جز ایالت کبک Quebec برنامه مختص به‌خود را برای PNP دارند. روش‌های مهاجرت استانی به کانادا هم متنوع است. با اخذ جاب آفر کانادا در یک استان، سیستم اکسپرس اینتری، سرمایه‌گذاری و … می‌توانید به یکی از استان‌های کانادا مهاجرت کنید.

بریتیش کلمبیا British Columbia، نیوبرانزویک New Brunswick و ساسکاچوان Saskatchewan از استان‌های محبوب برای مهاجرت در بین ایرانیان هستند.

اطلاعات کامل درباره مهاجرت استانی کانادا را در مطلب زیر مطالعه کنید.
حتما بخوانید: برنامه های استانی کانادا کدامند؟

برنامه مهاجرت روستایی و استان های شمالی کانادا RNIP

پایلوت مهاجرت به روستاهای کانادا و مناطق کم‌جمعیت کانادا در سال 2019 به عنوان ابتکاری تازه برای تحریک رشد اقتصادی مناطق روستایی کانادا و رشد جمعیت در این مناطق راه‌اندازی شد.

در حال حاضر 11 شهر کوچک در استان‌های مختلف کانادا در لیست پایلوت مهاجرت روستایی کانادا قرار دارند که به‌صورت مداوم آپدیت می‌شود. تیمینس Timmins، گرتنا Gretna و موس جاو Moose Jaw چند مورد از این شهرها هستند.

این پایلوت یک روش مهاجرتی کاری است و استان مورد نظر پس از بررسی نیازهای خود به نیروی کار، متقاضیان را تایید کرده و متقاضیان می‌توانند Work Permit کانادا بگیرند. اطلاعات کامل‌ درباره برنامه مهاجرت به مناطق کم جمعیت کانادا را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: کدام مناطق جز برنامه مهاجرت روستانی کانادا RNIP هستند؟

ویزای توریستی کانادا

کانادا کشوری زیبا و جذاب است. به‌همین دلیل صنعت گردشگری پررونقی هم دارد. طبق آمار IRCC؛ کانادا در سال 2019 تعداد 22.1 میلیون بازدید کننده داشته است.

البته ویزای توریستی کانادا فقط با اهداف گردش و تفریح صادر نمی‌شود. شما می‌توانید برای سر زدن به خانواده یا دوستان، شرکت در جلسات کاری و … هم ویزای توریستی کانادا بگیرید.

ویزای توریستی کانادابه‌طور کلی ویزای توریستی کانادا 3 نوع است:

ویزای سینگل کانادا (Single entry visa)

این ویزا یک‌بار ورود است و با آن می‌توانید تا 6 ماه در کانادا بمانید. در صورت خروج از کانادا و تمایل به ورود مجدد، باید برای صدور یک ویزای جدید درخواست دهید.

ویزای مولتی کانادا (Multiple entry visa)

این ویزا چند بار ورود است و با هر بار ورود به کانادا می‌توانید تا 6 ماه در این کشور بمانید.

سقف ویزای مولتی هم 10 سال است اما با توجه به اعتبار 5 ساله پاسپورت ایران، به آن ویزای 5 ساله هم می‌گویند.

سوپر ویزای کانادا (Super Visa)

این ویزا به طور خاص برای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ مهاجرانی در نظر گرفته شده است که فرزند یا نوه آنها اقامت دائم کانادا را داشته باشند. این افراد با سوپر ویزای کانادا می‌توانند در هر ورود تا 2 سال و نهایتاً تا سقف 10 سال در کانادا بمانند.

احتمالا حدس زدید که ویزای توریستی یک روش مهاجرتی به کانادا نیست و اقامت شما موقتی است. اما در مدت سفر می‌توانید شرایط مهاجرت خود را ساده‌تر کنید.

جزئیات کامل ویزای توریستی کانادا را در مطلب زیر بخوانید:
حتما بخوانید: ویزای توریستی کانادا، تفریح یا فرصت مهاجرت؟!

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا، با توجه به روشی که برای مهاجرت انتخاب می‌کنید متفاوت است. هر کدام از روش‌های مهاجرتی شرایط، قوانین و مدارک خاص خود را می‌خواهند.

برای مثال، اگر می‌خواهید با ویزای تحصیلی وارد کانادا شوید، سطح زبان انگلیسی یا فرانسه شما با فردی که از راه سرمایه گذاری وارد کانادا می‌شود، یکی نیست. بعضی از شرایط اقامت در کانادا عمومی است و برای چند روش یا همه روش‌های مهاجرتی وجود دارد.

در ادامه 2 سوال از پرتکرارترین سوال‌های بخش شرایط مهاجرت به کانادا را بررسی می‌کنیم.

آیا مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان ممکن است؟

بله! روش‌های معدودی مانند ICT کانادا نیازی به مدرک زبان ندارند. اما به‌طور کلی برای مهاجرت به کانادا باید دانش زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشید.

حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟

محدودیت سنی برای بیشتر روش‌های مهاجرت به کانادا وجود ندارد. اما داشتن سن مناسب می‌تواند شانس اخذ ویزا را برای شما بالا ببرد. برای مثال در اکسپرس انتری سنین 35-18 بیشترین امتیاز را از بخش سن می‌گیرند.

امتیازبندی مهاجرت به کانادا و مدارک مورد نیاز هم جزء همین شرایط است که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

هزینه مهاجرت به کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا با توجه به روشی که برای رفتن انتخاب می‌کنید متفاوت است. هزینه‌های مهاجرت به کانادا را می‌توان به 2 دسته تقسیم‌بندی کرد.

 • هزینه‌های دولتی بررسی پرونده، انگشت نگاری، سفارت، آزمایش‌های مورد نیاز، صدور ویزا و اجازه اقامت
 • هزینه‌های وکیل، پیگیری پرونده، ترجمه مدارک و …

هزینه‌ها با رفتن به کانادا باز هم گریبان‌گیر شما خواهند بود! در واقع هزینه‌های زندگی در کانادا هم یکی از دغدغه‌های متقاضیان مهاجرت به این کشور است.

درباره هزینه مهاجرت به کانادا مطلب زیر را از دست ندهید:
حتما بخوانید: هزینه مهاجرت به کانادا در سال 2021 چقدر است؟

امتیاز مهاجرت به کانادا

بعضی از راه‌های مهاجرت به کانادا مانند خود اشتغالی (Self-Employment) و اکسپرس انتری (Express Entry) سیستم امتیازبندی دارند. اما معمولا منظور از امتیازبندی مهاجرت به کانادا، امتیازدهی اکسپرس اینتری است.

در قسمت اکسپرس انتری گفتیم که متقاضیان بر اساس فاکتورهای سن، میزان تحصیلات، سابقه کار، میزان انطباق‌پذیری، داشتن پیشنهاد شغلی در کانادا و مهارت زبان رتبه‌بندی می‌شوند.

این رتبه‌بندی در 2 مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول متقاضیان باید 67 امتیاز از 100 کسب کنند تا وارد مرحله Pool شوند. در مرحله دوم، امتیازدهی از 1200 محاسبه می‌شود و افرادی که بیشترین امتیاز را کسب کنند، از سمت اداره مهاجرت کانادا مجاز به دریافت ITA می‌شوند.

حداقل امتیاز موردنیاز برای قبولی در اکسپرس اینتری
مرحله اول67 از 100
مرحله دومحداقل امتیاز در هر دوره قرعه‌کشی متغیر است.
امتیاز از 1200 محاسبه می‌شود.

ITA (Invitation to Apply) دعوت‌نامه‌ای است که دولت کانادا برای پذیرفته‌شدگان سیستم امیتازبندی صادر می‌کند و از متقاضیان می‌خواهد برای اخذ ویزا اقدام کنند.

اطلاعات کامل درباره امتیاز مهاجرت به کانادا، جزئیات و جدول‌های امتیاز را در مطلب زیر بخوانید:
حتما بخوانید: امتیاز لازم برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

یکی از دغدغه‌های اصلی متقاضیان مهاجرت، مدرک زبان است. کانادا یک کشور دو زبانه است و زبان انگلیسی و فرانسوی هر دو زبان رسمی و پرکاربرد در این کشور هستند.

3 نوع آزمون و مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا مورد تایید است:

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا
آیلتس IELTSسلپیپ CELPIP
تف TEF

با آیلتس احتمالا آشنایی دارید!

سلپیپ CELPIP:

سلپیپ مخفف Canadian English Language Proficiency Index Program است. این آزمون توسط اداره مهاجرت کانادا تهیه شده و مختص مهاجرت به کانادا است.

تف TEF:

تف مخفف Test d’évaluation du français است. این آزمون برای تعیین سطح مهارت زبان فرانسه طراحی شده است.


تافل TOEFL آزمون مورد تایید اداره مهاجرت کانادا نیست. اما برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌توان از آن استفاده کرد.

حداقل نمره زبان مورد قبول هم برای روش‌های مهاجرتی مختلف متفاوت است. نمره تعیین سطح زبان هم طبق 2 معیار CLB و NCLC سنجیده می‎شود.

CLB از 4 (ضعیف) تا 10 (عالی) ارزیابی می‌شود.

برای مثال، نمره زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری در زیر آمده است:

نمره زبان مورد نیاز برای اکسپرس انتری
اسکیل ورکر (FSWC)CLB 7 معادل نمره 6 در تمامی مهارت‌های آیلتس
اسکیل ترید (FSTP)CLB 5  در اسپیکینگ و لیسنینگ (نمره 5 آیلتس)
CLB 4 در ریدینگ و رایتینگ (نمره 3.5 و 4 آیلتس)

اگر در هر دو زبان فرانسه و انگلیسی مهارت داشته باشید، شانس اخذ ویزای کانادا در برنامه‌ای مانند اکسپرس اینتری بالاتر است.

اطلاعات کامل درباره مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا و جداول تبدیل نمرات آزمون‌های آیلتس، سلپیپ و تف را در مطلب زیر مطالعه کنید:
حتما بخوانید: کدام مدارک زبان برای مهاجرت به کانادا مورد تایید هستند؟

پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا است. طبق جدیدترین رتبه‌بندی موسسه‌ Passport Index: پاسپورت کانادا رتبه 16ام قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیا را در اختیار دارد. رنکینگ Henley Passport Index هم پاسپورت کانادا را در رتبه 9ام قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیا قرار داده است.

رنکینگ Passport Index 2021رنکینگ Henley Passport Index 2021
169

با داشتن پاسپورت کانادا می‌توانید به 113 کشور بدون ویزا و با ویزا پس از ورود سفر کنید.

قدم اول در اخذ پاسپورت کانادا اخذ اقامت این کشور است. بعد از اقامت در کانادا به‌مدت 3 سال، می‌توانید برای شهروندی این کشور درخواست دهید. این 3 سال اقامت باید در 5 سال منتهی به ارائه درخواست شهروندی شما باشد.

بعد از اخذ شهروندی هم می‌توانید این پاسپورت قدرتمند را اخذ کنید.
حتما بخوانید: شرایط اخذ پاسپورت کانادا در 2021 چیست؟

درخواست مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان

پارسی کانادا تنها قادر به پیگیری درخواست ایرانیان بوده و با توجه به قوانین، امکان پیگیری درخواست ملیت‌های دیگر ممکن نیست.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا

بعضی از مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا با توجه به روش مهاجرتی متفاوت است. مثلاً برای تحصیل در کانادا باید مدارک تحصیلی، ریزنمرات و نامه پذیرش دانشگاه را به‌همراه داشته باشید.

اما بعضی مدارک عمومی است و برای اخذ ویزای کانادا و رفتن به این کشور مورد نیاز است:

 • اصل و کپی پاسپورت معتبر و مدت دار
 • گواهی سوء پیشینه
 • اصل و کپی مدارک شخصی (شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت یا معافیت (برای آقایان))
 • مدارک معتبر سوابق کاری و سابقه بیمه
 • نامه تمکن مالی معتبر صادره از بانک
 • مدرک معتبر و مدت دار زبان انگلیسی یا فرانسوی (CELPIP, IELTS, TEF, TOEFL)
 • عکس دیجیتالی

برای بعضی از روش‌های مهاجرتی هم این مدارک مهم هستند:

 • مدارک تحصیلی
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • دعوت‌نامه استانی کانادا
 • تاییده جاب آفر
 • مدارک ازدواج یا طلاق
 • مدرک داشتن حامی یا خانواده درجه یک در کانادا

البته معمولا بیشتر این مدارک باید ترجمه و تایید شوند. طبیعی است که در روند اخذ ویزا مدارکی از شما بخواهند که در این لیست نباشد. تکمیل فرم‌های مربوطه و ارائه رسید پرداخت هزینه‌های دولتی صدور ویزا هم جز همین مدارک است.
وکیل مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت به کانادا

مهاجرت یک روند زمان‌بر و پرچالش است. وجود یک وکیل یا مشاور مهاجرتی می‌تواند این روند را سریع‌تر کرده و درصد موفقیت پرونده مهاجرتی را بالاتر ببرد. احتمالا می‌دانید موارد زیادی هستند که ممکن است باعث شود درخواست ویزای شما رد شده یا حتی تا چندین سال برای مهاجرت به کانادا ممنوع الورود شوید.

انتخاب روش اشتباه، نقص مدارک، دروغ گفتن و … جز این موارد است. وکیل مهاجرت به کانادا با اطلاع از جدیدترین قوانین و شرایط، شما را در این روند راهنمایی می‌کند. مشاور مهاجرتی کانادا با توجه به شرایط و مدارک شما، بهترین روش را به شما پیشنهاد داده و به شما در روند مهاجرت به کانادا کمک می‌کند.

یکی از سوال‌های مهم کاربران در زمینه مشاور مهاجرت به کانادا این است که:

وکیل خود را از ایران انتخاب کنیم یا کانادا؟!

تصمیم در این باره کاملا برعهده خود شماست. اما از مهم‌ترین مزایای وکیل مهاجرتی کانادا در ایران این است که:

شما می‌توانید به‌راحتی با آن‌ها در تماس باشید، از روند پیگیری پرونده مطلع شوید، حضوری آن‌ها را ملاقت کرده و احساس راحتی و اطمینان بیشتری در روند پر استرس و پر چالش مهاجرت داشته باشید.

برای مشاوره مهاجرت به کانادا توسط مشاوران پارسی کانادا کافیست فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید. مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند

فرم ارزیابی مهاجرت

سوالات متداول

کانادا کمبود نیروی کار و متخصص دارد.
طبق آمار اداره مهاجرت کانادا IRCC؛ کانادا در سال 2021، 2022 و 2023 جمعاً 1.23 میلیون مهاجر می‌پذیرد.
اکسپرس اینتری سریع ترین روش مهاجرت به کانادا است. در این سیستم رتبه بندی، افرادی که بیشترین امتیاز را بگیرند می توانند اقامت کانادا را اخذ کنند.
اسپانسرشیپ، ازدواج و پناهندگی از کم خرج ترین روش های مهاجرت به کانادا هستند که هر کدام شرایط خود را دارد. می‌ توانید در مطلب ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا با این روش‌ها بیشتر آشنا شوید.
خیر. کانادا برنامه ای تحت عنوان اقامت بازنشستگی ندارد و روشی به نام مهاجرت بازنشستگی کانادا وجود خارجی ندارد.

کلمه PR مخفف Permanent Residence یعنی اقامت دائم است. در بعضی از روش های مهاجرتی کانادا مانند اکسپرس انتری می توانید از همان ابتدا برای PR درخواست دهید.

در بعضی از روش های دیگر هم باید 3 سال در کانادا اقامت داشته باشید تا بتوانید برای PR درخواست دهید.

خیر. کانادا برنامه ای برای اقامت دادن به خریداران ملک در این کشور ندارد. با سرمایه خود می توانید از سایر روش های سرمایه گذاری در کانادا اقامت این کشور را بگیرید.
خیر. اقامت کانادا فقط و فقط به فرزند متولد شده در خاک کانادا تعلق می گیرد.

آزمون های آیلتس IELTS و سلپیپ CELPIP برای زبان انگلیسی و آزمون تف TEF برای زبان فرانسه مورد تایید کانادا هستند.

تافل TOEFL هم برای اخذ پذیرش تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به کانادا مورد تایید است.

 

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه ها

 1. رامین

  سلام و وقت بخیر
  بنده ۴۳ سالمه هم داروساز هستم هم معلم (دو شغله هستم ) کتاب شهر هم دارم چندتا مدرک فنی حرفه ای هم گرفتم میخواستم برای آسانترین روش مهاجرت به کانادا بنده رو راهنمایی فرمایید
  ممنون

  1. دوست عزیز سلام، با توجه به شرایط سنیتون میتوانید از طریق پروسه های بیزنسی اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان از طریق شماره 09935215234 در واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

  2. دوست عزیز سلام، با توجه به شرایط سنیتون میتوانید از طریق پروسه های بیزنسی اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

  3. دوست عزیز سلام ، با توجه به شرایط سنیتون میتوانید از طریق پروسه های نیروی کار و بیزنسی اقدام کنید، البته باید رزومه شما به صورت کامل بررسی شود، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید، کارشناسان پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس میگیرند.

   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 2. سامان

  سلام من بیست و یک سالمه دارای مدرک دیپلم .دو سال کارآموزی مکانیک و دو سال سابقه .مدرک زبان آیلتس ۷ آکادمیک و کمی هم فرانسوی هم متوجه میشم
  میتونم بعنوان کارگر ماهر یا همون شغل های نوع Bاقدام کنم.

  1. سامان عزیز سلام، با توجه به شرایط سنیتون فقط از طریق پروسه های تحصیلی اقدام کنید، جهت هماهنگی تایم مشاوره رایگان در این خصوص میانیداز طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 3. علیرضاا

  سلام وقت بخیر آیا صنعت طلا سازی و جواهر سازی در کانادا اهمیتی بهش میدند یا نه من شغلم طلاو جواهر هست میخواستم ببینم اونجا میتونم برم و ادامه شغل ما انجام بدم به صورت اختصاصی

  1. دوست عزیز سلام ، این بیزنس قطعا هرجای دنیا ارزش خودش و داره شاید در کانادا به اندازه یک سری کشور ها مثل ایران یا عراق مورد توجه نباشه اما در کانادا هم خواهان خودش را داره ، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیاب را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 4. مریم

  سلام. من 30 ساله هستم و دارای مدرک دکترای شیمی از دانشگاه دولتی معتبر. رزومه تحصیلی قابل قبولی دارم اما سابقه کار خیر. خواستم بپرسم برای مهاجرت بهتره از چه طریقی اقدام کنم و میشه امیدی داشت یا خیر؟

  1. مریم عزیز سلام، شرایط سنی و تحصیلی خیلی خوبی جهت اقدام از طریق پروسه های نیروی کار ماهر دارید ، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 5. Javad

  سلام لطف میکنید اگه جواب بدید … من ۲۰ سالمه رشتم الکترونیکه معدل کل دیپلمم ۱۶.۵ و فوق دیپلمم ۱۴.۵ هست و در دانشگاه فنی حرفه ای دولتی تحصیل کردم و زبان رو به طور جدی ۲ ساله دنبال میکنم واسه شرکت در آیلتس و امید به نمره بالای ۸ دارم … با این شرایط امکان تحصیل در دانشگاه های سطح متوسط خارج وجود داره؟؟

  1. دوست عزیز سلام ، بله شرایط مناسبی دارید، جهت بررسی فرم ارزیابی و دریافت مشاوره رایگان در این خصوص می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 6. محمد حسین

  با عرض سلام و وقت بخیر
  بنده برنامه نویس زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت هستم و قصد مهاجرت دارم ، ۲۱ ساله و سال آخر دانشجو کارشناسی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه دولتی شهرکرد می باشم. آیا برای مهاجرت به کانادا به عنوان دانشجو برای کارشناسی ارشد بهتر به نتیجه خواهم رسید یا به عنوان کار برای برنامه نویس ارشد ؟
  باتشکر

  1. دوست عزیز سلام، شما با توجه به شرایط سنیتون میتونید از طریق پروسه های تحصیلی اقدام کنید، جهت بررسی شرایط شما توسط کارشناسان ما و دریافت مشاوره رایگان در این خصوص می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 7. سالی

  سلام وقتتون بخیر
  من 27 ساله هستم کارشناسی مدیریت کسب و کار دارم.هم فیلمساز و هم گوینده هستم. تحصیلات سینما دارم.
  نزدیک به ده سال در عرصه های استانی و ملی مشاور سیاسیون و فعال اجتماعی بودم.
  برای مهاجرت کاری یا تحصیلی میتونم اقدام کنم؟

  1. دوست عزیز سلام، بله تحصیلی میتونید اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان در این خصوص میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 8. مجتبی

  سلام،من ۳۷ سال سن دارم و یک پسر ۲ساله هم دارم،مدرک مکانیک درجه یک از فنی حرفه دارم و توان خرید یک خانه کوچک هم دارم،به نظر شما می توانم با این شرایط اقامت برای خودم و پسرم بگیرم؟

  1. دوست عزیز سلام، شرایط شما باید توسط کارشناسان ما بررسی شود و لاین قابل اقدام تعیین بشه ، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 9. آذر

  سلام خسته نباشید پسر 17 ساله من دوره های سرآشپزی و هتل داری رو داره میبینه و درحال دریافت مدارک فنی حرفه ای هست و تصمیم به کار وتحصیل در همین رشته رو در کانادا داره آیا در این سن میتونه مهاجرت کنه و در ضمن زبان هم داره میخونه که درحد مکالمه راه بیفته

  1. آذر عزیز سلام، از طریق پروسه های تحصیلی میتوانید اقدام کنید. جهت دریافت تایم مشاوره رایگان از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید .
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 10. حسین

  سلام . من 30 ساله هستم و قهرمانی های زیادی دارم در سطح استان . از یکی از دوستان شنیدم که میتونم ویزای خود اشتغالی کانادا را بگیرم . راهنمایی میفرماید

  1. حسین عزیز سلام، شرایط شما باید بررسی شود، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 11. زهرا لطفی

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من دو تا سوال داشتم میتونید راهنماییم کنید
  من سه سال پیش اقدام کردم برای ویزای توریستی.ویزای مولتی گرفتم و چون اعتبار پاسم ۳/۵ سال بود الان باید پاسپورت جدید بگیرم از اونجایی که ویزای مولتی اعتبار پنج ساله داره آیا اگه پاسمو عوض کنم بقیه اعتبار ویزارو بهم میدن دوباره یا باید از صفر شروع کنم. سوال دومم دفعه پیش خودم تو سایت سی آی سی اکانت ساختم و کارامو کردم حالا به برادرم که تو ونکووره گفتم یه دعوتنامه بفرسته امروز خواستم وارد اکانتم بشم وقتی یوزر نیم و پسورد رو میزنم، وارد پیجم میشم ولی انگار برای امنیت بیشتر اکانت، جدیدا این مورد اضافه شده و ازم میخواد شماره social insurance وارد کنم در حالی که من ایرانم و همچین شماره ای ندارم. سری قبل توریستی ویزا گرفتم و اومدم و برگشتم. باید چکار کنم؟ خیلی ممنون میشم جواب بدین.

  1. سلام زهرا عزیز، ویزای توریستی در اصل یک ویزای 10 ساله هست و چون اعتبار پاسپورت ما 5 سال هست برای ما این تعداد سال لحاظ میشه. شما الان مجدد باید برای دریافت ویزا اقدام کنید جهت بررسی فرم ارزیابی و دریافت مشاره ی رایگان در این خصوص می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 12. حسین حقی

  با سلام من از مشهد هستم 29 ساله کارشناس ارشد مکانیک سابقه کار هم دارم فقط مشکلم سربازیه / آیا راهی هست که بتونم به فکر مهاجرت کانادا باشم؟

  1. حسین عزیز سلام، شما از طریق پروسه های نیروی کار متخصص می توانید اقدام کنید، جهت بررسی کامل رزومه و هماهنگی تایم مشاوره رایگان در این خصوص می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 13. فاطمه

  سلام و عرض ادب دارم خدمتت شما و تشکر از راهنماییتون
  بنده لیسانس رادیولوژی و همسرم ارشد تربیت بدنی و دبیر آموزش و پرورش هستن وسه پسر دارم که بزرگه 20 ساله هست و تا حالا برای کنکور تجربی تلاش کرده ولی نتیجه دلخواه را نگرفته بشدت به مسایل متا فیزیک علاقه داره و دوست داره در این رشته توی کانادا ادامه تحصیل بده امکان مهاجرت به کانادا را برای پسرم به تنهایی یا با خانواده لطفا بفرمایید حتی میتونه مقاله در این زمینه بنویسه ولی آیا با مدرک دیپلم مقاله اش ممکنه مورد قبول واقع بشه؟ از راهنماییتون پیشاپیش خیلی سپاسگزارم .بنه 47 و همسرم50 ساله هستیم مدرک زبان هم نداریم.البته بنده مهارت گرافیک کامپیوتری هم دارم و لوگو و .. میتونم طراحی کنم.

  1. فاطمه عزیز سلام، فرزند شما باید از طریق پروسه های تحصیلی اقدام کنند و شما از طریق پروسه های بیزینسی. جهت هماهنگی تایم مشاوره رایگان در این خصوص می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 14. ماندانا

  درود
  میشه با خونه خریدن ( خوب و قیمت بالا ) اقامت گرفت؟

  1. دوست عزیز سلام، از طریق خرید ملک در کانادا امکان دریافت اقامت دائم نیست اما از طریق لاین های دیگر می توانید اقدام کنید. جهت دریافت مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 15. دانیال

  سلام
  من مدیر تولید یکی از شرکت های صنایع غذایی هستم و دانشجوی ارشد مدیریت صنعتی . سن ۳۳ و همسرم ۲۷ . میخواستم بدونم از طریق درخواست شغل میتونیم مهاجرت کنیم و چه مقدار سرمایه مورد نیازه
  ممنون

  1. دانیال عزیز سلام ، با توجه به شرایط سنیتون میتوانید میتونید از طریق پروسه های نیروی کار متخصص اقدام کنید، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 16. کیوان

  سلام آقا هستم مجرد ۳۰ سال و فوق دیپلم گرافیک کامپیوتر. و مدرک فنی و حرفه ای Mdf که بین المللی معتبر هستش + و مدرک فنی اسپیلت و پکیج که ۵ مدرک بین المللی ( قابل ترجمه ) از همین مجتمع فنی به من داده شده، خواستم بدونم شانسی هست و اینکه از چه طریق باید اقدام کنم و نزدیک به یک و نیم هم سرمایه دارم

  1. کیوان عزیز سلام، با توجه به شرایطی که دارید میتوانید از طریق نیروی کار متخصص اقدام کنید اما نیاز هست که اطلاعات تمکیلی تری از شما داشته باشیم، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 17. کافی

  سلام من ۲۸ساله هستم ومعلم ابتدایی به صورت رسمی .با ۶سال سابقه کار .همسرم دکترای تغذیه دام دارن و۳۳ساله هستن .وایشون هم تدریس میکنن توی رشته خودشون توی دبیرستان فنی حرفه ای
  .یه دختر ۴ساله داریم.مدرک زبان نداریم.پول هم نداریم برای ما هم امیدی هست بتونیم بریم؟

  1. دوست عزیز سلام، بله برای همه ی شرایط برنامه های اخذ اقامت باز است، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان در این خصوص میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 18. سمیه

  سلام من 24 ساله و دانشجوی کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه هستم، مایلم در مقطع ارشد به کانادا مهاجرت کنم، چه رشته و شغلی در این کشور برای من مورد انتظار خواهد بود؟ تا اون زمان چه کارهایی رو میتونم برای تسریع روند مهاجرت انجام بدم؟

  1. دوست عزیز سلام، رزومه تحصیلی و شرایط شما باید توسط کارشناسان بررسی شود، جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان در این خصوص می توانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 19. ابوالفضل

  سلام من ۲۱ شال سن دارم و در حال حاضر در حال تحصیل در رشته آموزش زبان انگليسي هستم و تجربه کاری فروش دارم به مدت ۴ سال میخواستم ببینم از شیوه کار و یا سرمایه گذاری چگونه اقدام به مهاجرت به کانادا کنم

  1. سلام ابوالفضل عزیز، باتوجه به شرایط سنیتون فقط ازطریق لاین های تحصیلی میتونید اقدام کنید. جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان می توانید طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 20. ابی

  سلام.عرض ادب.بنده 36سالمه.متاهلم.دارای 2فرزند.دیپلم دارم.تعمیرکارلوازم خانگی هستم.البته چنداختراع هم تاحالاداشتم.شانسی برای اخذ اقامت کانادا دارم.ممنون

  1. سلام دوست عزیز، باید فاکتور های دیگه شما هم بررسی بشه تا خدمتتون عرض کنم شرایط به چه شکل هست. جهت بررسی فرم ارزیابی و هماهنگی تایم مشاوره رایگان میتوانید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.
   آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

تا چند لحظه ی دیگر یک کد تایید برای شما ارسال می گردد . لطفا در فیلد زیر قرار دهید.