موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

فرهنگ استرالیا | به طور معمول کشورها هر کدام دارای فرهنگی منحصر به فرد است که از دیگر کشورها متمایز می باشد. فرهنگ مجموعه ای از عادات ، عقاید، آداب و رسوم و در واقع شیوه ای کلی است که افراد در یک جامعه و یا در یک طبقه ی خاص آن را پذیرفته و برای آن ارزش قائل می شوند و بی توجهی به این امور در واقع به معنای بی احترامی به فرهنگ جامعه تلقی می شود.

استرالیا از جمله کشورهایی است که بسیار مورد علاقه ی گردشگران قرار گرفته است. چنانچه شما هم به دنبال بازدید از این کشور و یا به هر دلیلی به دنبال اخذ اقامت استرالیا هستید، بهتر است که قبل از عزیمت خود به مطالعه ی فرهنگ و آداب و رسوم این مردم بپردازید. در این مقاله تلاش کردیم در ابتدا اشاره ی کوتاهی به موقعیت جغرافی این کشور داشته و به معرفی این کشور پرداخته و در ادامه به معرفی آداب و رسوم و فرهنگ این کشور پرداخته ایم.

استرالیا در نیم کره ی جنوبی و در قاره ی اقیانوسیه واقع شده است. پایتخت این کشور شهر کانبرا است. این کشور هیچ مرز خاکی با سایر کشورها ندارد و دور تا دور آن را آب فرا گرفته است از شمال به چندین دریا و خلیج می رسد، از جنوب به به اقیانوس منجمد جنوبی، از سمت شرق به اقیانوس آرام و از غرب به اقیانوس هند می رسد. طی بررسی های انجام شده امید به زندگی در این کشور بالا بوده و از جمله شادترین کشورهای جهان می باشد.

فرهنگ استرالیا دستخوش تغییرات زیادی شده است. مهاجرت آسیایی ها و اروپایی ها به این کشور، منجر به ورود فرهنگ های متفاوتی به این کشور شده است. از جمله تاثیرگذار ترین آداب و رسوم بر این کشور می توان به فرهنگ بریتانیا اشاره کرد. با وجود همه ی مواردی که به آن اشاره کردیم سنت های قدیمی مردم استرالیا هنوز پابرجا هستند و نمی توان آن ها را نادیده گرفت. نقش محل زندگی افراد را بر فرهنگ یک کشور نمی توان نادید گرفت، ساکنان استرالیا اغلب کنار آب و در سواحل زندگی می کنند و این امر خود منجر به شکل گیری شیوی خاصی زندگی در بین مردم شده است.

زبان رسمی این کشور انگلیسی است که در نوع تلفظ و دستور زبان با آنچه در زبان انگلیسی است تا حدی متفاوت می باشد. مردم این کشور در مقایسه با سایر کشورها بیشتر اهل معاشرت هستند، از جمله خصوصیاتی که در بین استرالیایی ها بسیار مشهود است می توان به روشن فکر بودن آن ها و روحیه ی شاد و خستگی ناپذیر آن ها اشاره کرد. استرالیایی ها در کل افرادی فعال و بسیار اهل ورزش هستند. مردمان این کشور ترجیح می دهند برای تعطیلات به همراه دوستان و خانواده ی خود به کنار ساحل و یا مناطق سرسبز رفته و حتی غذای خود را در چنین مکان هایی آماده کرده و اغلب تمایل به پختن کباب دارند! که از این لحاظ روحیه ی مشابهی با ایرانیان دارند.

سرانه ی مطالعه در این کشور همچنین بالا می باشد و این امر بر شیوه ی زندگی و نحوه ی منطقی برخورد آن ها با مسائل بسیار موثر بوده است.
مردم این کشور به هنر مخصوصا هنرهای تجسمی علاقه ی خاصی دارند . در گالری های هنری که در شهرهای مختلف استرالیا موجود است تنوع فرهنگی این کشور به نمایش گذاشته می شود.

"<yoastmark

پوشش:
امروزه کمتر کسی برای پوشش خود لباس های سنتی را انتخاب می کند و الویت برای انتخاب پوشش در بین استرالیایی ها به راحتی آن داده می شود. از طرفی به دلیل شرایط جوی و آفتاب سوزان این کشور، مردم ترجیح می دهند لباس های خنک و آستین بلند بپوشند.
در این قسمت نیز به عادات اخلاقی و رسوم این مردم و تعاملات روزانه ی آن ها اشاره کرده ایم:

  • در این کشور افراد در دیدار اول خود همدیگر را به اسم کوچک صدا نمی کنند.
  • در محیط های اداری از در آغوش گرفتن و بوسیدن همدیگر خودداری می کنند و به دست دادن بسنده می کنند.
  • تعارف در بین آن ها مفهومی ندارد و همه صریح و واضح نظر خود را عنوان می کنند و از “نه” گفتن ابایی ندارند.
  • از تظاهر کردن و مبالغه پرهیز می کنند.
  • چنانچه از آن ها برای حضور در جایی دعوت به عمل آمد، بایستی میزبان را از تصمیم خود دال بر پذیرش یا عدم پذیرش دعوت، مطلع کنند.
  • استعمال دخانیات در مکان های عمومی و ادارات ممنوع می باشد.
  • پوشیدن لباس های سنتی در محیط کار ممنوع است.
  • بعد از عطسه در حضور دیگران بایستی از حاضرین معذرت خواهی کرد.

از سوغاتی های معروف این کشور می توان به سنگ اوپال، بومرنگ، کلاه اکوبرا و تابلوی نقاشی بومیان اشاره کرد.

مرداد 31, 1398

آب و هوای استرالیا

جغرافیا و آب و هوای استرالیا

جغرافیا و آب و هوای استرالیا | استرالیا کشوری است که در نیم کره جنوبی، جنوب آسیا، در نزدیکی اندونزی، نیوزلند و پاپوآ گینه نو قرار دارد. استرالیا متشکل از قاره استرالیا و جزیره تاسمانیا و برخی جزایر کوچک دیگر می باشد. استرالیا جز کشور های توسعه یافته می باشد و دوازدهمین اقتصاد جهان را […]

بیشتر بخوانید...
تحصیل در استرالیا

آنچه پیش از تحصیل در استرالیا باید بدانید

تحصیل در استرالیا آنچه پیش از تحصیل در استرالیا باید بدانید | بسیاری از افراد در بی خبری به سر می برند و از قوانین و شرایط تحصیل در کشورهای خارجی بی خبرند. کشور استرالیا یکی از گزینه های مناسب تحصیل در میان سایر کشورهاست. شاید شما به اشتباه بر این باور باشید که تحصیل […]

بیشتر بخوانید...
دانشگاه ملبورن استرالیا

دانشگاه ملبورن استرالیا

دانشگاه ملبورن استرالیا | تحصیل در یک کشور دیگر از جمله تصمیمات سخت و پر هزینه است که افراد کمی می توانند آن را عملی کنند. اما این نکته را به یاد داشته باشید که ادامه تحصیل در کشوری سطح بالا و در دانشگاهی معتبر یک تلاش نوید دهنده برای موفقیت زندگی شماست. درصورتی که […]

بیشتر بخوانید...

آثار گرمایش زمین بر بدن انسان

آثار گرمایش زمین بر بدن انسان | طبق پژوهش های جدید دانشمندان استرالیایی، گرمایش زمین علاوه بر محیط زیست بر مغز و بدن انسان نیز تاثیرات منفی می گذارد. موسسه تحقیقاتی «اتحاد جهانی سلامت استرالیا» طی هفته جاری مطالعات خود را مبنی بر آثار گرمایش زمین بر بدن انسان، منتشر کرد. بر اساس این مطالعات، […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات