موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

با مشاغل پر درآمد کانادا آشنا شوید

با مشاغل پر درآمد کانادا آشنا شوید| کانادا کشوری که منابع غنی و متنوعی از نظر فرهنگی و اقتصادی دارد و یکی از بالاترین سطوح کیفیت زندگی در دنیا به کشور کانادا تعلق دارد. زیرساخت های عالی ، ارتباطات جهانی و دسترسی به بازارهای مهم بین المللی باعث رونق اقتصادی این کشور شده و علاقمندان زیادی را به زندگی و مهاجرت به کانادا جذب کرده است.

کشور کانادا یک مرکز تجاری بین المللی ایده آل است، و افرادی که می خواهند در کانادا سرمایه گذاری کرده و یا به دنبال زندگی و کار در کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته هستند، گزینه بسیار مناسبی است. اما چه مشاغلی در کانادا بیشترین درآمد را دارد؟ در ادامه با مشاغل پر درآمد کانادا آشنا شوید.

با مشاغل پر درآمد کانادا آشنا شوید
با مشاغل پر درآمد کانادا آشنا شوید

برخی از رشته هایی که افراد پس از فارغ التحصیلی می توانند در آنها مشغول به کار شده و بیشترین درآمد را داشته باشند در ادامه فهرست شده است. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که این لیست به هیچ وجه یک لیست جامع و کامل نیست. به طور کلی هر چقدر در کاری سابقه بیشتر داشته باشید و کیفیت کاری که انجام می دهد قابل توجه و با کیفیت باشد، مسلما درآمد بیشتری بدست می آورید. اما به طور کلی مشاغل زیر جز مشاغل پردرآمد در کانادا است:

  • دندانپزشکی
  • پزشکی
  • پرستاری
  • وکالت
  • مهندسی
  • علوم کامپیوتر
  • بازرگانی
  • رشته های فنی

رشته های پزشکی و پرستاری

مشاغل که به نوعی با رشته های پزشکی و پرستاری در ارتباط هستند، از جمله مشاغل پر درآمد در حال حاضر کانادا محسوب می شوند. به دلیل اینکه سن شهروندان کانادایی رو به بالاست، میزان امراض مزمن در این کشور رو به بیشتر شدن است. به همین دلیل کشور کانادا به افراد متخصص در زمینه‌ پزشکی و پرستاری بیشتر از همیشه نیاز دارد و این موضوع در سال های آینده بیشتر هم می شود.

در مقایسه با جمعیتی که کانادا دارد، تعداد پزشکان و پرستاران و به خصوص پرستاران بخش مراقبت ویژه و کارمندان بیمارستانی چندان زیاد نیست. به همین دلیل کشور کانادا افرادی متقاضی مهاجرت به کانادا را که در این حوزه فعالیت می کنند بیشتر از سایر رشته ها می پذیرد. با توجه به مسائل اقتصادی و نیاز کشور، این دسته افراد می‌ توانند مشاغل مناسبی را با درآمد بالا داشته باشند.

شغل پرستاری از مشاغل پر درآمد کانادا

پرستاری از جمله رشته های پر درآمد در کانادا محسوب می شود. اگر سابقه پرستاری داشته باشید پیدا کردن شغل بسیار راحت تر است ، اما در صورتی که می خواهید در کشور کانادا در رشته پرستاری مشغول به فعالیت شوید هم می توانید در دوره های آموزشی شرکت کرده و سپس مدرک پرستاری بگیرید و مشغول به فعالیت شوید.

وظیفه ارزیابی بیمار و اجرای اصول درمانی در یک بیمارستان به عهده پرستاران است. در صورتی که بخواهید نام شما به عنوان یک پرستار ثبت شود و رسمی در کانادا مشغول به کار شوید، باید حدود چهار سال تحت آموزش قرار بگیرید. یک پرستار رسمی وظیفه سنگین‌ تری به عهده دارد و در نتیجه درآمد بیشتری نیز خواهید داشت. یک پرستار در شمال کانادا به ازای هر ساعت کار درآمدی در حدود 70 دلار خواهد داشت. حداقل درآمد یک پرستار غیر رسمی در هر ساعت حدود 37 تا 46 دلار است. در حال حاضر حدود هزاران موقعیت شغلی مختلف برای این افراد در کشور کانادا وجود دارد.

با مشاغل پر درآمد کانادا آشنا شوید
با مشاغل پر درآمد کانادا آشنا شوید

کارشناس امور مالی

اقتصاد پر رونق کانادا که همچنان رو به رشد است باعث شده تا این کشور به یکی از بزرگ‌ترین و بهترین ارائه دهندگان خدمات مالی در سراسر دنیا تبدیل شود. سیستم بانکداری بسیار قدرتمند نشان می دهد که داشتن فرصت های شغلی زیادی در زمینه امور مالی در این کشور وجود دارد. در زمینه امور مالی معمولا سه بخش مختلف به یک متخصص امور مالی نیاز دارند که شامل بخش تحلیل سرمایه گذاری، بخش مدیریت مالی و بخش بانکداری و اعتبارات است.

هر کدام از این قسمت ها به تنهایی می تواند چندین شغل مرتبط دیگر نیز داشته باشد. بنابراین اگر در هر یک از این بخش های تخصص دارید می توانید به راحتی در کانادا شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. با مشغول شدن در بخش مدیریت مالی معمولا درآمدی بین 45 تا 70دلار در ساعت دریافت می کنید. اما این مقدار به مهارت و جایی که در آن کار می کنید نیز بستگی دارد.
در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا بیش از 27 هزار و 800 مدیر مالی ذکر شده، که نشان می دهد این کشور تا چه اندازه به افراد متخصص در امور مالی نیاز دارد. البته درآمد یک مدیر سرمایه گذاری، اعتبارات و بانکداری فرق زیادی با درآمد یک مدیر مالی نیست. درآمد این مشاغل حدود 45 تا 65 دلار در ساعت است، و بیش از 16 هزار و 700 موقعیت شغلی برای این دسته از مشاغل وجود دارد.

به طور کلی درآمد یک تحلیل ‌گر سرمایه ‌گذاری و افرادی که در امور مالی در کانادا فعالیت می کنند، درآمدی بین 33 تا 52 دلار دارند. امور مالی در اکثر کشورهای دنیا جز زمینه هایی است که هم فرصت های شغلی آن زیاد است و هم درآمد بالایی نسبت به ساری مشاغل دارد. در مورد کشور کانادا نیز تخصص در امور مالی یکی از مشاغل پر درآمد کانادا محسوب می ‌شود.

حسابداری نیز از مشاغل پردرآمد کاناداست. افرادی که در این زمینه تخصص دارند ، می توانند به عنوان مسئول ثبت امور مالی، اصلاح حساب ‌های مالی، آماده ‌سازی حساب ها و کلیه امور مربوط به ثبت مسائل مالی مشغول به کار شوند. حسابداران معمولا اطلاعات مالی را تحلیل کرده و پس از تهیه یک گزارش کامل آن را به مدیران شرکت یا سازمان اعلام می کنند. کانادا به بیش از 94 هزار و 500 حسابدار خبره نیاز دارد. درآمد یک حسابدار در کانادا حدود 32 تا 56 دلار در ساعت است که در مقایسه با بسیاری از مشاغل جز مشاغل پر درآمد کانادا محسوب می شود.

کارشناس بازاریابی و تبلیغات

تبلیغات و بازاریابی جز یکی از مشاغل پرطرفدار و البته پر درآمد در اکثر کشورهای دنیاست. تبلیغات و بازاریابی یکی از بخش‌ های مهم هر کسب و کاری به حساب می آید. دنیای پر رقابت کسب و کارهای این روزها باعث شده تا بدون تبلیغات و بازاریابی عملا یک شرکت یا یک کسب و کار نمی تواند موفق باشد.

به همین دلیل نیروی ماهر و متخصص در این زمینه به خصوص در کشورهای پیشرفته که رونق اقتصادی دارند، اهمیت ویژه ای دارد. تبلیغات و بازاریابی زیر مجموعه ‌ای از علوم اقتصاد است و یکی از رشته های پر درآمد کانادا محسوب می ‌شود. یک مدیر تبلیغات و بازاریابی در کانادا حداقل 39 و حداکثر 65 دلار در ساعت درآمد خواهد داشت. در ضمن باید بدانید که کانادا نیاز به بیش از 18 هزار و 500 مدیر بازاریابی و تبلیغات دارد.

کارشناس نیروی انسانی

نیروی انسانی و اهمیت مدیریت آن برای کشورهای پیشرفته بسیار بالاست. هیچ بخش اقتصادی وجود ندارد که به کارشناس نیروی انسانی نیاز نداشته باشد. کار یک کارشناس نیروی انسانی استخدام نیروی کاری مفید برای یک سازمان یا یک شرکت است. انتخاب نیروی مفید و مناسب برای یک سازمان اهمیت زیادی دارد و می تواند در موفقیت و یا شکست یک سازمان نقشی اساسی ایفا کند. به همین دلیل در کشورهایی مثل کانادا شغل کارشناسی نیروی انسانی یک شغل کاملا پر طرفدار و مورد نیاز است.

با فعالیت در بخش نیروی انسانی حدود 27 تا 41 دلار در ساعت درآمد خواهید داشت. البته افرادی که سابقه کار دارند و یا مهارت بیشتر دارند می توانند درآمدی در حدود 35 تا 54 دلار داشته باشند. این میزان درآمد بسته به توانایی شما به حدود 42 تا 69 دلار در ساعت نیز می رسد که درآمد نسبتا بالایی است.

سخن پایانی

شرایط کار و زندگی در کانادا برای بسیاری از افراد در سراسر دنیا، شرایط بسیار ایده الی است. کشور کانادا به عنوان یک کشور پهناور با منابع مختلف یک کشور پیشرفته در حال رشد است. همین ویژگی در کنار سطح نسبتا بالای رفاه زندگی باعث شده تا افراد و متخصصان زیادی به فکر مهاجرت به کانادا باشند.

اما برای زندگی در هر کشوری باید کار کرد، و چه بهتر که شغلی که در کانادا انتخاب می کنید، جز مشاغل پردرآمد کانادا باشد. با این حال مهاجرت به کانادا می تواند چالش های خودش را داشته باشد و بهتر است قبل از هر اقدامی ابتلا به مشاورین پارسی کانادا مشورت کنید. پارسی کانادا با سال ها تجربه در زمینه امور مهاجرت و اخذ انواع ویزا از کشورهای مختلف در کنار شماست تا با بهترین و مناسب ترین روش ممکن به کشور مورد نظر خود مهارجت کنید.

سپتامبر 20, 2020

نویسنده : سودابه قدیری
همه چیز درباره استارتاپ در کانادا

همه چیز درباره استارتاپ در کانادا

استارتاپ در کانادا همه چیز درباره استارتاپ در کانادا | ویزای استارتاپ کانادا چیست؟ در مورد آن چه اطلاعاتی دارید؟ برای معرفی ویزای استارتاپ کانادا در این مقاله در ابتدا به مفهوم اصلی استارتاپ و همچنین پروژه های استارتاپی اشاره می کنیم و بعد از آن در مورد ویزای استارتاپ کانادا صحبت خواهیم کرد و […]

بیشتر بخوانید...
اکسپرس اینتری

توضیح روش tie-break در اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری توضیح روش tie-break در اکسپرس اینتری | اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا در دو قرعه کشی اخیر خود برای برنامه اکسپرس اینتری از روش tie-break که در ماه ژوئن معرفی شد استفاده کرده است.  در این روش جدید، متقاضیانی که دارای نمره‌ یکسان بوده بر اساس تاریخ و زمانی که پروفایل آنها […]

بیشتر بخوانید...
پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا | ممکن است دریافت پاسپورت کانادا و داشتن شهروندی یک رویای دست نیافتنی و بزرگ به نظر برسد، اما در صورت تحقق این رویا می توانید از مزایا و امتیازات پاسپورت کانادایی بهره مند شوید. یکی از این مزایا که امکان سفر به کشورهای مختلف بدون داشتن هیچ گونه ویزا می باشد. با […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات