موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

رشته کشاورزی در کشور استرالیا

تحصیل در رشته کشاورزی در کشور استرالیا | اگر قصد تحصیل در خارج از کشور و به طور خاص کشور استرالیا را دارید، باید بتوانید از این فرصت نهایت استفاده را ببرید. اما فراموش نکنید تحصیل در خارج از کشور و به دور از خانواده می تواند، چالش هایی برای شما به همراه داشته باشد. به همین منظور دانشجویان باید یک سری پیش نیاز های لازم را از قبل آماده کنند تا در زمان ورود به این کشور، با مشکلی مواجه نشوند. از جمله این پیش نیاز ها تسلط به زبان انگلیسی و آشنایی با مهارت های اولیه ای مانند آشنایی با فناوری های روز و کامپیوتر می باشد. یکی دیگر از موضوعاتی که به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید مد نظر قرار دهید، این است که قبل از سفر به این کشور و اخذ اقامت تحصیلی تان، حتما به فکر تامین بیمه سلامت و درمان خود باشید.

در این مقاله قصد داریم راهنمایی برای شما جهت تحصیل در کشور استرالیا در رشته کشاورزی داشته باشم. ابتدا به معرفی این رشته پر طرفدار می پردازیم و سعی می کنیم مواردی که برای تحصیل در استرالیا را باید بدانید، برای تان ذکر کنیم.

رشته کشاورزی در کشور استرالیا
رشته کشاورزی در کشور استرالیا

معرفی رشته مهندسی کشاورزی

رشته مهندسی کشاورزی درواقع شامل آموزش تمامی علوم مربوط به کشاورزی و تمامی ابزار ها و تکنیک های به روز مربوط به آن است. به طور کلی می توان گفت بعد از فارغ التحصیلی در این رشته، می توانید در بسیاری از موقعیت های شغلی دولتی و خصوصی مشغول به کار شوید. دلیل اهمیت این رشته ریشه در قدمت آن دارد. از زمانی که بشر روی این کره خاکی بوده است، علم کشاورزی نیز، در حال رشد و توسعه بوده زیرا منبع اصلی تامین غذای انسان ها همین کشاورزی است. از همین روی این علم توانسته است به پیشرفت های بزرگی نائل شود و تبدیل به یک رشته تخصصی وحرفه ای شود تا جایی که اگر امروزه می خواهید در آن مشغول به کار شوید، باید به صورت آکادمیک آموزش های لازم و تخصصی ببینید.

دلیل اهمیت رشته مهندسی کشاورزی در دنیای امروز که با خشکسالی و افزایش جمعیت جهان رو به رو هستیم، و البته با توجه به کم شدن منابع آبی، بسیار بیش از گذشته می باشد. کشور های توسعه یافته بهترین الگو برای ما می توانند باشند، تا ما نیز با تقلید از روش های علمی و به روز آن ها بتوانیم سیستم کشاورزی مان را به گونه ای اجرا کنیم که پاسخگوی نیاز های تغذیه ای جامعه مان باشد. از جمله کشور هایی که در این زمینه پیشگام بوده است و توانسته سهم بزرگی در پیشرفت صنایع کشاورزی داشته باشد، کشور استرالیا می باشد. لذا تحصیل در این رشته در دانشگاه های معتبر و سطح بالای استرالیا یک فرصت عالی برای دانشجوهای ایرانی می باشد تا از طریق آن بتوانند علوم روز دنیا در حوزه کشاورزی را در کشور خودمان ایران نیز، اجرا کنند.
استرالیا از جمله کشور های توسعه یافته ای است که دانشگاه های آن در رتبه بندی های علمی، همیشه جز برترین ها بوده اند و در کنار این موضوع بهره مندی از رفاه و زندگی با کیفیت نیز می تواند، دلیل قانع کننده دیگری برای تحصیل در این کشور زیبا باشد.

گرایش های مختلف رشته کشاورزی

مهندسی کشاورزی گرایش های مختلفی دارد که بسته به نیاز و علاقه تان می توانید، یکی از آن ها را انتخاب کنید. در ادامه به توضیح مختصر هر یک از این گرایشات می پردازیم:

 • گرایش آب:

بخش اعظم این گرایش مرتبط با آب و تامین منابع آبی کشاورزی می باشد که شامل روش های آبیاری و انتقال آب هست. از جمله دروسی که دانشجوهای این گرایش باید بگذرانند، زمین شناسی، خاک شناسی، گیاه شناسی و ساختار های مکانیزه آبیاری می باشد. با توجه به کم آبی کشورمان که البته یک معضل جهانی هم هست، این گرایش امروزه از اهمیت زیادی برخوردار است.

 • گرایش اقتصاد کشاورزی:

هدف از این گرایش این است که متخصصین بتوانند علوم اقتصاد را در حوزه کشاورزی ترکیب کنند و به نوعی راندمان کار را بالا ببرند.

 • گرایشات ماشین آلات کشاورزی:

از آنجایی که امروزه دیگر، کشاورزی سنتی و یدی طرفدار ندارد و از راندمان کمی برخوردار است، متخصصین کشاورزی امروز دیگر باید با ماشین آلات صنعتی به روز آشنا باشند و بتوانند با استفاده از آنها راندمان کار شان را نیز افزایش دهند. بخشی از دورسی که دانشجویان این رشته باید طی کنند، برق و مکانیک می باشد.

رشته کشاورزی در کشور استرالیا
رشته کشاورزی در کشور استرالیا

تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در دانشگاه های استرالیا

همانطور که گفتیم رشته کشاورزی رشته ای است که تا همیشه بشر به متخصصین آن نیاز دارد، پس می توانید از بازار کار آن مطمئن باشید، خصوصا اگر در دانشگاه های معتبری تحصیل کرده باشید و تخصص و مهارت های منحصر به فردی را فرا گرفته باشید. به همین دلیل تحصیل در این رشته در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. خصوصا کشور های توسعه یافته ای که همگی حوزه کشاورزی شان را صنعتی کرده اند، اقدام به تدریس حرفه ای این رشته برای تربیت متخصصین حرفه ای کرده اند که مجهز به بروز ترین اطلاعات و دانش کشاورزی باشند. برای تحصیل در این رشته در کشور استرالیا می توانید با تهیه یک رزومه قوی که شامل مهارت بالا در زبان انگلیسی مانند اخذ مدارک تافل و یا آیلتس است، به راحتی اقدام به پذیرش در یکی از دانشگاه های استرالیا کنید.

فراموش نکنید که این رشته نیازمند افرادی است که علاقه مند به طبیعت هستند و تمایل دارند در محیط های باز کار و فعالیت کنند. کشاورزی حتی اگر به درجه مهندسی آن هم برسید، یک کار پشت میز نشینی نیست و باید حضور فیزیکی بر سر زمین های کشاورزی داشته باشید. علاوه براین ها مهارت تان در حوزه های ریاضی و فیزیک نیز باید تا حدودی قوی باشد. در کنار تمام این موارد، موسسه حقوقی دادگران حق و عدالت با پشتوانه وکلای حرفه ای و متخصصی که در زمینه مهاجرت دارد، می تواند بهترین راهنمای شما در این حوزه باشد. این موسسه تنها با بررسی شرایط شما اقدام به بررسی دانشگاه ها و شهر های مختلف استرالیا می کند و بهترین گزینه را در اختیار شما قرار می دهد.

علاوه براین، موسسه حق و عدالت از صفر تا صد اخذ ویزای تحصیلی شما را به عهده می گیرد و ضمن تهیه تمامی مدارک شما، به تعیین محل اقامت و اجرای تمامی مراحل ثبت نام در دانشگاه مورد نظر تان خواهد پرداخت.

شرایط لازم جهت پذیرش در رشته مهندسی کشاورزی در دانشگاه های استرالیا

همانطور که در بالاتر هم اشاره کردیم، یکی از پیش نیاز های اصلی برای ورود به دانشگاه های خارج از کشور داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی می باشد. نمره مورد قبول هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد، پس جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نمرات آزمون های بین المللی و استانداردی مانند، تافل و آیلتس می توانید از مشاوره رایگان موسسه حق و عدالت بهره گیرید.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی کشاورزی باید مدرکی دال بر اتمام دوره دبیرستان در ایران را به دانشگاه های استرالیا ارائه دهید. همین روند برای تحصیل در مقاطع بالاتر نیز باید طی شود. در صورتی که نمره زبان شما کمتر از حد نصاب دانشگاه مورد نظر بود، آن دانشگاه برای شما یک دوره آموزش زبان برگزار می کند که پس از قبولی در آن می توانید سال تحصیلی خود را آغاز کنید.

باز هم جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دیگر پیش نیاز های ورود به دانشگاه های استرالیا می توانید با مشاورین صبور و متخصص موسسه حق و عدالت در همین سایت به گفت و گو بپردازید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

ژانویه 14, 2020

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا ویزای سرمایه گذاری استرالیا | استرالیا یکی از شش کشور بزرگ دنیاست و سالانه نظر افراد بسیاری را برای مهاجرت به خود جلب می کند. این کشور به دلیل داشتن فرصت های بی حد و اندازه، به سومین مکان محبوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. جالب است بدانید که […]

بیشتر بخوانید...
درآمد در استرالیا چطور است

درآمد در استرالیا چطور است

درآمد در استرالیا چطور است درآمد در استرالیا چطور است | کشور استرالیا به عنوان ششمین کشور بزرگ دنیا و با 25 میلیون جمعیت از نظر اقتصادی جز کشورهای توسعه یافته محسوب می شود. اقتصاد این کشور بیشتر به بخش بازرگانی و کشاورزی متکی است و علاوه بر این کشور معادن فراوانی دارد. شرکای بازرگانی […]

بیشتر بخوانید...
معرفی برترین کاریابی های استرالیا

معرفی برترین کاریابی های استرالیا

معرفی برترین کاریابی های استرالیا معرفی برترین کاریابی های استرالیا | کاریابی در استرالیا خلاصه ای از روند بازار کاری را در این کشور نشان می دهد. یکی از برنامه هایی که برای دانشجویان، مشاوران و افراد جویان کار، طراحی شده است، سایت های کاریابی در استرالیا می باشند، زیرا آینده شغلی در این مسیر […]

بیشتر بخوانید...
فرصت های شغلی در استرالیا

بهترین فرصت های شغلی در استرالیا

بهترین فرصت های شغلی در استرالیا | کشور استرالیا یکی از مقاصد پر طرفدار مهاجران و متخصصان رشته های مختلف می باشد، چرا که در این کشور می توانید خیلی سریع کار پیدا کنید. توصیه می کنیم بعد از ورود به این کشور زیبا حتما سری به وب سایت های کار یابی و استخدامی بزنید، […]

بیشتر بخوانید...
‫3 دیدگاه در “تحصیل در رشته کشاورزی در کشور استرالیا
 1. Sayed Altaf Husainگفته

  7 ماه پیش

  میخواستم ویزای تحصیلی در بخش زراعت از آسترالیا بدست بیاورم

 2. نگین احمدی نژادگفته

  2 ماه پیش

  آیا امکانش هست دانشگاه های رشته مهندسی کشاورزی گرایش اقتصاد در استرالیا را معرفی کنید.

  1. پریسا انصاری پورگفته

   2 ماه پیش

   درود بر شما در لیست مقالات موجود، به این موضوع پرداخته ایم. لطفا چک کنید. با تشکر

ارسال نظرات