موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

توصیه های امنیتی سفر به استرالیا | استرالیا مقصدی امن می باشد که می توانید در آن جا از زندگی و یک تجربه سفر ایمن در تمام طول سال، لذت ببرید. در این مقاله سعی کرده ایم نکاتی را برای شما جمع آوری کنیم که در سفر به این کشور زیبا بیشتر بتوانید از جاذبه هایش لذت ببرید.

آیا برای سفر به کشور استرالیا باید بیمه سفر داشته باشیم؟

دریافت بیمه سفر، تضمینی برای احتمالاتی نظیر سرقت، تصادفات و مشکلات پزشکی شما قبل از ترک کشور مادری تان می باشد و توصیه ما هم دریافت آن است. اگر قرار است در این کشور کار های ماجراجویانه ای مانند غواصی یا سفر به مناطق دور دست در استرالیا داشته باشید، باید تمام شرایط آن ها را مطالعه کنید تا حتما برای انجام آن واجد شرایط باشید. به خاطر داشته باشید جزئیات بیمه نامه خود را به همراه شماره تماس های ضروری همراه خود داشته باشید.

آیا می توان از سیستم درمانی عمومی استرالیا استفاده کرد؟

سیستم سلامت و درمان استرالیا به نام Medicare می باشد و بیمارستان های استرالیا تجهیزات و خدمات درمانی جهانی با بالاترین سطح استاندارد را ارائه می دهند. دولت استرالیا توافق نامه مراقبت های درمانی متقابل را با بریتانیا، جمهوری ایرلند، نیوزلند، سوئد، هلند، فنلاند، بلژیک، نروژ، اسلونی، مالتا و ایتالیا امضا کرده است، که به دنبال آن مسافران برخی از شهر های استرالیا می توانند از خدمات درمانی این کشور استفاده کنند. بهتر است قبل از سفر به این کشور شرایط لازم استفاده از خدمات درمانی این کشور را مطالعه کنید تا بتوانید بعد از ورود به کشور استرالیا از این خدمات استفاده کنید.

آیا نیازی به واکسیناسیون یا درمان های خاصی قبل از سفر به استرالیا وجود دارد؟

هیچ واکسیناسیون خاصی برای سفر به کشور استرالیا نیاز نمی باشد، مگر اینکه چند روز قبل از ورود تان به استرالیا از یکی از کشور هایی آمده باشید که گرفتار یک بیماری خاصی بوده اند. با این وجود قوانین و توصیه های درمانی در برخی موارد ممکن است تغییر کند. پس قبل از سفر به این کشور قوانین و شرایط دپارتمان سلامت استرالیا را چک کنید.

آیا دارو هایی که با خود حمل می کنم را باید به دولت استرالیا اطلاع دهم؟

دارو هایی که برای استفاده شخصی با خود به استرالیا می برید باید کنترل شوند و زمانی که وارد فرودگاه استرالیا می شوید باید اعلام کنید که چه دارو هایی همراه خود دارید. توصیه ما به شما این است که نسخه یا نامه ای از سمت پزشک معالجتان داشته باشید که نشان دهد این دارو برای شخص شما و بیماری تان تجویز شده است. اگر نیازمند نسخه یا داروی جدیدی در زمانی که در کشور استرالیا هستید می باشید، باید حتما توسط پزشک ویزیت شوید.

آیا کشور استرالیا خدمات خاصی برای مسافرت افراد ناتوان دارد؟

افراد ناتوان و معلول نباید از مسافرت محروم شوند به همین دلیل دولت استرالیا این مورد را نیز مد نظر قرار داده است تا تمام مسافران به این کشور، بتوانند از تمام خدمات رفاهی و زیبایی های طبیعی این کشور استفاده کنند. اگر شما هم شرایط پزشکی خاصی دارید و نیازمند مراقبت می باشید، در این کشور می توانید خدمات متنوعی را پیدا کنید که متناسب با شرایط شما می باشد. حتما قبل از سفر به این کشور با آژانس مسافرتی خود مشورت کرده تا او شما را برای این سفر راهنمایی کند.

چطور از آفتاب استرالیا در امان باشیم؟

آفتاب استرالیا بسیار شدید می باشد و در عرض 15 دقیقه حتی در روز های ابری، می تواند پوست شما را بسوزاند. پس حفاظت از پوست تان در مقابل اشعه های خورشید ضروری می باشد. به خاطر داشته باشید بین ساعت 11 صبح تا 3 بعد ازظهر زمانی که اشعه های مضر خورشید در بیشترین حد خود می باشند، باید بیشتر مراقب باشید. وقتی به استرالیا سفر می کنید، باید نسبت به آفتاب حساس باشید و پوست خود را در مقابل آن با لباس های مناسب محافظت کنید و تا جایی که ممکن است بدن تان را بپوشانید و برای آن قسمت از پوست تان که در معرض آفتاب می باشد، از ضدآفتاب بر پایه آب و با SPF 30 به بالا استفاده کنید. کلاه و عینک را فراموش نکنید. برای پیش گیری از گرما زدگی سعی کنید بیشتر در سایه باشید و به مقدار کافی آب بنوشید تا دچار کم آبی نشوید.

قوانین مربوط به استعمال دخانیات در استرالیا چگونه است؟

در کشور استرالیا، استعمال دخانیات در مکان های عمومی سر پوشیده ممنوع می باشد تا دیگر افراد از آسیب های دود سیگار در امان باشند. این مکان های عمومی وسایل حمل و نقل عمومی، مراکز خرید، رستوران ها، هتل ها، سینما ها و دیگر محیط های عمومی می باشد. محصولات تنباکویی هم در این کشور به افراد زیر 18 سال فروخته نمی شود.

توصیه های سفر به استرالیا
توصیه های سفر به استرالیا

چطور می توان با خدمات اورژانسی استرالیا تماس بر قرار کرد؟

تلفن اورژانس استرالیا 000 می باشد. اپراتور این شماره می تواند شما را به پلیس، آمبولانس یا آتش نشانی ارتباط دهد. پس تنها شماره 000 شماره اورژانس استرالیا می باشد.

وضعیت جرم و جنایت در کشور استرالیا چگونه است؟

استرالیا دارای یک سیستم با ثبات سیاسی می باشد و نرخ پایین جرم و جنایات در این کشور معمولا یک سبک زندگی امن را برای شما به همراه دارد. با این وجود در راه خانه و در طول سفر تان در این کشور، باید توصیه های امنیتی متداول را رعایت کنید و مراقب اموال و پول های تان باشید.

بیشترین آتش سوزی های جنگلی در استرالیا چه زمان رخ می دهد؟

برای بیشتر استرالیایی های جنوبی، در فصل های بهار تا تابستان خطر آتش سوزی جنگل ها وجود دارد، در حالی که در شمال مناطقی که کمتر افراد در آن سکنی دارند، در فصل زمستان و بهار رخ می دهد. قبل از برنامه ریزی برای سفر به استرالیا، اخبار آتش سوزی جنگل ها را دنبال کنید و اخبار آن را در روزنامه ها و رادیو هم پیگیری کنید. وقتی می خواهید در جنگل های استرالیا به پیکنیک بروید حتما نکات امنیتی را رعایت کنید و اگر آتشی در جنگل روشن کردید، حتما آن را کاملا خاموش کنید.

آیا شنا کردن در سواحل استرالیا امن می باشد؟

وقتی در سواحل استرالیا شنا می کنید، باید مراقب باشید. همیشه بین پرچم های قرمز و زرد شنا کنید. این پرچم ها به معنی این است که این بخش از دریا امن می باشد و خدمات گارد ساحلی در آن ارائه می شود. هرگز تنها، شب ها، بعد از صرف وعده های غذایی، در سواحل شنا نکنید. همیشه قبل از رفتن به دریا گزارش آب و هوایی را چک کنید.

چطور از خطرات کوسه ها و کروکدیل های استرالیا در امان باشیم؟

حملات کوسه ها در استرالیا بسیار به ندرت پیش می آید. شکار کوسه ها در سواحل استرالیا باعث شده است کوسه ها کمتر به نزدیکی ساحل آیند، اما به هر حال برای اینکه خیال تان از این بابت راحت باشد، بهتر است میان پرچم های تعیین شده شنا کنید. باز هم به خاطر داشته باشید تنها شنا نکنید. کروکدیل ها هم در رودخانه ها زندگی می کنند و گاهی هم در دریا دیده شده اند. وقتی نزدیک محل زندگی کروکدیل ها می شوید، علائم امنیتی را جدی بگیرید و هرگز در رودخانه ها شنا نکنید. همچنین از محلی ها و تور لیدر ها حتما قبل از ماهیگیری و یا قایق سواری در این رودخانه ها، درباره حضور یا عدم حضور کروکدیل ها اطلاعات بگیرید و به توصیه های آن ها گوش دهید.

آیا استرالیا حیوان سمی و خطرناکی دارد؟

گزنده های دریایی در اقیانوس ها و دریای شمال استرالیا از ماه نوامبر تا مه دیده شده اند. در این زمان می توانید در مناطقی شنا کنید که حتما علامت امنیت داشته باشند و این مکان ها هم معمولا سواحل معروف و پر رفت و آمد استرالیا می باشند. به خاطر داشته باشید در زمان شنا حتما از لباس های محافظ استفاده کنید و همیشه به هشدار های امنیتی توجه داشته باشید. در موقع پیاده روی یا دوچرخه سواری در جنگل های استرالیا هم باید مراقب مارگزیدگی باشید. پس سعی کنید حتما کفشی با پوشش مناسب بپوشید. اما در صورت گزیدگی فورا با اورژانس تماس بگیرید. شماره اورژانس را که به خاطر دارید؟ (شماره آن 000 بود) تنها عنکبوت های خطرناک استرالیا عنکبوت پشت قرمز و تار قیفی می باشند. خوشبختانه از زمان تولید پادزهر ها از سال 1981، آمار مرگ و میر ناشی از نیش عنکبوت بسیار کمتر شده است.

آیا سفر به مناطق دور دست در استرالیا امن می باشد؟

سفر به مناطق دور دست در استرالیا امن می باشد اما باید با تجهیزات و آمادگی به این مکان ها بروید. قبل از سفر به این مکان ها مطمئن شوید تمام تجهیزات خودرو را به همراه دارید، خصوصا لاستیک زاپاس و تجهیزات پنچر گیری. علاوه بر این ها، نقشه، غذا و خوراکی، آب آشامیدنی، سوخت و جعبه کمک های اولیه هم همراه تان باشد. مسیر سفرتان را قبل از حرکت به طور دقیق مشخص کنید و حتما اطلاعات سفر خود را با یکی از نزدیکان تان که همراه شما نمی آید در میان گذارید. آنتن دهی تلفن های موبایل در این مناطق محدود هستند بنابراین قبل از سفر به این مکان ها چک کنید که آیا تحت پوشش شبکه های مخابراتی هستند یا خیر. در آب و هوای بسیار گرم، سعی کنید از سفر به مناطق دور دست خودداری کنید.

توصیه های سفر به استرالیا
توصیه های سفر به استرالیا

سفر به مناطق بیابانی استرالیا امن است؟

زمانی که برای پیاده روی یا کمپ در بیابان برنامه ریزی می کنید، طول مسیر و آب و هوا را حتما چک کنید. اگر بدون راهنما و پیش بینی های لازم اقدام به این کار کنید، حتما فردی را در جریان سفر و زمان بازگشت خود بگذارید. حتما کفش مناسب بپوشید و همراه خود کلاه، پماد بعد از گزیدگی، ضد آفتاب و لباس اضافی و تجهیزات مانند نقشه ها و آب آشامیدنی کافی، همراه خود داشته باشید. هرگز تنها برای پیاده روی در مناطق بیابانی نروید و سعی کنید چند نفری اقدام به این کار کنید.

شهریور 3, 1398

مزایای زندگی در استرالیا

مزایای زندگی در استرالیا

مزایای زندگی در استرالیا مزایای زندگی در استرالیا | استرالیا از جمله مقاصد مهاجرتی در سطح دنیا شناخته شده است و افراد زیادی رویای مهاجرت به استرالیا را در سر می پرورانند. در این مقاله سعی کرده ایم مزایای مهاجرت و زندگی در این کشور را برای شما بیان کنیم، شاید در پایان این مقاله […]

بیشتر بخوانید...
آب و هوای استرالیا

جغرافیا و آب و هوای استرالیا

جغرافیا و آب و هوای استرالیا | استرالیا کشوری است که در نیم کره جنوبی، جنوب آسیا، در نزدیکی اندونزی، نیوزلند و پاپوآ گینه نو قرار دارد. استرالیا متشکل از قاره استرالیا و جزیره تاسمانیا و برخی جزایر کوچک دیگر می باشد. استرالیا جز کشور های توسعه یافته می باشد و دوازدهمین اقتصاد جهان را […]

بیشتر بخوانید...
پر درآمد ترین مشاغل استرالیا

پر درآمد ترین مشاغل در استرالیا

پر درآمد ترین مشاغل در استرالیا | به گفته دفتر آمار استرالیا “طی سال گذشته ، اشتغال روند افزایشی 284.100 نفری داشته است، که بالاتر از متوسط رشد سالانه طی 20 سال گذشته بوده است.” حقوق و درآمد بالا همواره یکی از اصلی ترین عوامل مؤثر در تصمیم گیری های شغلی شما است. در حالی […]

بیشتر بخوانید...
بررسی سیستم حمل و نقل در استرالیا

بررسی سیستم حمل و نقل در استرالیا

بررسی سیستم حمل و نقل در استرالیا سیستم حمل و نقل در استرالیا به چهار روش مختلف انجام می شود: ریلی، اتوبوس رانی، دریایی و هوایی. به دلیل اینکه تمام شهرهای استرالیا دارای رودخانه و دریا نیستند، سفرهای دریایی هم در آن ها آنچنان متداول نمی باشد. کارت های هوشمند چند بار مصرف در شهر […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات