موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

دامپزشکی در استرالیا

دامپزشکی در استرالیا | کشور استرالیا از جمله کشورهایی می باشد که همواره پذیرای نیروی کار متخصص در حیطه های مختلف می باشد، از جمله زمینه هایی که نیروی کار می توانند در این کشور مشغول به فعالیت شوند، دامپزشکی می باشد. دامپزشکان در واقع تمایل دارند که با توجه به شرایط کاری مساعدی که در این کشور برای شان موجود است به استرالیا مهاجرت کنند، در این مقاله اطلاعات کاملی در خصوص این حیطه فعالیت در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اخذ اقامت کاری در کشور استرالیا به شما این شانس را می دهد که بتوانید در این کشور مستقر شده و از شرایط رفاهی موجود در استرالیا لذت ببرید. اگرچه هزینه های زندگی در این کشور حدودا بالا می باشد اما خب درآمد نیز به طبع بالا بوده و متقاضیان در صورت اخذ اقامت استرالیا می توانند زندگی مرفهی داشته باشند و از خدمات درمان، حمل و نقل و بیمه موجود در این کشور بهره مند شوند.

دامپزشکی در استرالیا
دامپزشکی در استرالیا

روش های مهاجرت به کشور استرالیا متفاوت بوده و از تنوع بالایی برخوردار است. اگر به دنبال روشی مطمئن و مطابق با شرایط تان برای مهاجرت به این کشور هستید تنها کافیست فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و منتظر تماس مشاوران ما باشید. مشاوران ما با سال ها تجربه در این زمینه آماده هستند تا در این راستا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار داده و در این مسیر شما را راهنمایی کنند.

دامپزشکی از جمله علومی است که به تشخیص و همچنین درمان تمامی بیماری ها و همچنین جراحاتی که ممکن است در حیوانات رخ دهد می پردازد . به دلیل تنوع بسیار زیاد گونههای حیوانی در این کشور، فرصت های شغلی که برای فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی موجود می باشد بسیار وسیع بوده و از این رو دولت استرالیا فرصتهای بسیاری را برای توسعه کاری دامپزشکان در استرالیا فراهم کرده است.

دامپزشکی خدمات گسترده ای را در رابطه با بهداشت حیوانات انجام می دهkد. این کار معمولاً در مراکز خصوصی انجام می شود، اگرچه ممکن است در مراکزی همچون باغ وحش نیز رخ دهد. برخی از خدمات متداول که توسط دامپزشکان انجام می شود ، معاینات ، واکسیناسیون ، تجویز دارو ، عقیم سازی و سایر جراحی ها است. افرادی که از حیوانات خانگی نگه داری می کنند به منظور معالجه و تشخیص بیماری حیوانشان نیاز به مشاوره با دامپزشک را خواهند داشت. اما ، بنابر بررسی های صورت گرفته در سال 2013، بسیاری از فعالیت های دیگر مانند آبزی پروری ، پرورش دام و طیور و فراهم کردن امکانات مورد نیاز در این زمینه، مدیریت وضعیت، چه از لحاظ تخصصی چه ایمنی زیستی همه و همه بر عهده دامپزشکان بوده است.

چگونه می توان به عنوان یک دامپزشک به استرالیا مهاجرت کرد؟

آیا در رشته دامپزشکی تحصیل کرده اید و علاقه دارید که به عنوان یک دامپزشک در کشور استرالیا مشغول به فعالیت شوید؟ آیا سن شما در زمان کنونی کمتر از ۴۵ سال می باشد؟ آیا به زبان انگلیسی تسلط کافی دارید و می توانید در آزمون آیلتس نمره مطلوب کسب کنید؟ چنانچه پاسخ تان به سوال های مذکور مثبت بوده، در نتیجه مهاجرت به کشور استرالیا می تواند گزینه مناسبی برای شما به منظور فعالیت در حرفه دامپزشکی باشد.

ANZSCO به عنوان لیست شناخته شده است که مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا در آن منتشر میشود از این رو میتوانید قبل از اینکه برنامه مهاجرتی خود را را پیگیری کنید این لیست را چک کرده و فهرست مشاغل را مورد بررسی قرار دهید و اگر شغل مورد نظر شما در این فلز موجود بود و در نتیجه امکان اخذ ویزای مستقل اقامت دائم به استرالیا برای شما امکان پذیر خواهد بود در غیر اینصورت متاسفانه شانس اقامت دائم به این کشور را از دست خواهی داد.

و اما خبر خوب برای افرادی که در حرفه دامپزشکی فعالیت می کنند این است که خوشبختانه در حال حاضر شغل دامپزشکی در لیست MLTSSLموجود می باشد، در نتیجه این خبر می تواند به شما این امکان را بدهد که بنابر میزان و سطح مهارت هایتان ارزیابی شوید و شانس خود را امتحان کنید.

آنچه باید به خاطر بسپارید این است که یکی از شرایط لازم برای اخذ اقامت استرالیا داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی می باشد. بنابراین اگر به دنبال این هستید که حساب شده قدم بردارید قبل از هر کاری برنامه ای برای تقویت زبان خود ریخته و مهارت خود را در این زمینه افزایش دهید. به تمامی مشاغلی که در فهرست MLTSSL موجود می باشد یک کد سطح مهارت و همچنین یک رتبه ارزیابی داده شده است، در صورتی که شما شرایط قید شده را داشته باشید خواهید توانست که متقاضی مهاجرت به استرالیا شوید.

دامپزشکی در استرالیا
دامپزشکی در استرالیا

سازمان AVBC

ارزیابی مهارت ها برای دامپزشکان به چه صورت است؟ چگونه می شود که به عنوان یک دامپزشک در کشور استرالیا مشغول به فعالیت شد؟ و ارزیابی متقاضیان توسط چه کسی و چگونه ارزیابی می شود؟ چنانچه شخص دارای مدرک دامپزشکی و یا معادل آن باشد و به دنبال این باشد که در استرالیا مشغول به فعالیت شود بایستی که قبل از هر کاری توسط سازمانی ارزیابی شود و مهارت های وی سنجیده شود. فردی در این اعتبار سنجی مورد تایید واقع شد خواهد توانست به صورت مستقیم به هیئت عالی دامپزشکی استرالیا می باشد ملحق شود و درخواست خود را برای فعالیت ارسال کند این سازمان AVBC نام دارد.

AVBC به عنوان یک سازمانی دولتی برای ارزیابی و اعتبار سنجی مدارک تحصیلی، شغلی، و همچنین سطح مهارت ها و تکنیک های رشتۀ دامپزشکی در استرالیا می باشد. افراد به منظور اینکه بتوانند ثابت کنند که آیا به منظور اشاعه علوم پزشکی در استرالیا صلاحیت دارند یا خیر بایستی که به این سازمان تقاضای خود را ارسال کند در دقیقه این سازمان به عنوان تنها مقام رسمی ارزیابی در استرالیا شناخته می شود که با انجام یک اعتبار سنجی استاندارد که توسط مقامات مهاجرت قابل قبول می باشد.

علوم دامپزشکی در استرالیا

دانشگاه های استرالیا اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در علوم حیوانی کرده است که با شرکت در آن خواهید توانست در این باره مطالعات بیشتری انجام دهید و در نتیجه در این مسیر پیشرفت کنید و به عنوان یک دامپزشک موفق به دریافت اعتبار نامه ای از هیئت آموزشی شوید و فعالیت خود را به طور رسمی به عنوان یک دامپزشک ادامه دهید.

افرادی که می خواهند به عنوان یک دامپزشک ویزای شغلی استرالیا را دریافت کنند به چه ملزوماتی نیاز خواهند داشت؟

همانطور که اشاره کردیم فعالیت در حرفه دامپزشکی مانند سایر فعالیت ها بر اساس یک سیستم امتیاز دهی، سنجیده خواهد شد. از این رو افرادی که بتوانند در این سیستم، امتیاز بیشتری را از آن خود کنند برنامه مهاجرتی آن ها سریع تر پیش خواهد رفت و در نتیجه زودتر از سایرین می توانند برای مهاجرت خود خود اقدام کنند. اما در این قسمت به معیارهای امتیاز دهی اشاره خواهیم کرد:

سن

فاکتوری که در این زمینه بسیار مهم تلقی می باشد سن است. هر چقدر سن متقاضی مهاجرت کمتر باشد، شخص از امتیاز بیشتری برخوردار می شود.

زبان انگلیسی

قبلا نیز اشاره کردیم که سطح زبان انگلیسی شما از جمله معیارهای بسیار ارزشمند در سیستم امتیازدهی مهاجرت محسوب می شود. مد نظر داشته باشید چنانچه شما بخواهید توانایی خود را در استفاده از زبان انگلیسی به دولت استرالیا اثبات کنید بایستی که در یکی از آزمون های بین المللی همچون آیلتس یا تافل شرکت کنید و نمره قابل قبولی کسب کنید.

مدرک تحصیلی

افرادی که مدارک تحصیلی بالاتری را دارند، امتیاز بالاتری را در سیستم امتیازدهی به خود اختصاص خواهند داد.

سابقۀ کار

متقاضیانی که در داخل و یا خارج از استرالیا سابقه کاری داشته باشند موفق به کسب امتیاز بیشتری خواهند شد.

داشتن مدرک تحصیلی در استرالیا

متقاضیانی که در استرالیا تحصیل کرده باشند و از موسسات آموزشی این کشور موفق به اخذ مدرک شده اند، می توانند به مجموع امتیازات خود اضافه کنند.

داشتن مدرک مترجمی حرفه ای و رسمی از استرالیا

افرادی که بتوانند حدنصاب نمرۀ آزمون مترجمیین رسمی استرالیا را کسب کنند، امتیاز جداگانه ای دریافت خواهند کرد.

داشتن همسر

از جمله ویژگی هایی همچون سن، شغل و البته سطح زبان همسر متقاضی می تواند به عنوان عاملی کمک کننده در کسب امتیازات بیشتر باشد.

اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت، داشتن یک مشاوره تخصصیف موثر و هدفمند می باشد تا مشخص شود که آیا شما معیارهای اصلی برای امر مهاجرت را دارید یا خیر. مشورت با مشاوران کار آمدمی توان به شما کمک کند تا بتوانید شرایط خود را به طور کامل ارزیابی کرده و تصمیم مناسبی را در این راستا اخذ کنید. مشاوران پارسی کانادا آماده هستند تا در این مسیر پر پیچ و خم شما را یاری کنند تا به هدف خود نائل شوید.

درآمد دامپزشکان در استرالیا

به طور کلی متوسط حقوق دامپزشکی در استرالیا 80.000 دلار در سال یا 41.03 دلار در ساعت است و این میزان می تواند تا 117،000 دلار در سال متفاوت باشد.

دامپزشکی در استرالیا
دامپزشکی در استرالیا

درآمد دامپزشکان در استرالیا به چه عواملی بستگی دارد؟

یک دامپزشک تازه کار با تجربه کمتر از 1 سال می تواند انتظار داشته باشد که به طور متوسط با پاداش و اضافه کاری چیزی حدود 55.608 دلار AU را دریافت کند. یک دامپزشک حرفه ای در اوایل کار با 1-4 سال تجربه ، به طور متوسط حقوقی حدود 62.402 دلار AU را دریافت خواهد کرد. یک دامپزشک با 5-9 سال تجربه ، به طور متوسط درآمدی معادل با 76،329 دلار AU را خواهد داشت. یک دامپزشک با 10-19 سال تجربه ، به طور متوسط 80،058 دلار AU را دریافت خواهد کرد. و اما افرادی که بیشتر از 20 سال در این حرفه فعالیت کرده باشند به طور متوسط 88،503 دلار AU دریافت می کنند.

پرداختی ها بنابر محل زندگی می تواند متفاوت باشد:

بریزبن ، کوئینزلند 6%
پرت ، استرالیا غربی 5%
سیدنی ، نیو ساوت ولز 4%
٪ژئولونگ ، ویکتوریا 4%
ملبورن ، ویکتوریا 0
آدلاید ، استرالیا جنوبی 4%-
ساحل گلد ، کوئینزلند 5%-

کارمندان دامپزشکی در عنوان شغلی خود در بریزبن ، کوئینزلند به طور متوسط 6.2٪ بیشتر از میانگین ملی درآمد دارند. این عناوین شغلی همچنین در پرت ، استرالیا غربی (9/4 درصد بیشتر) و ژئونگ ، ویکتوریا (4/4 درصد بیشتر) بالاتر از متوسط حقوق دریافت می کنند. کمترین حقوق را می توان در گلدن ساحل ، کوئینزلند (5.5٪ -) و آدلاید ، استرالیا جنوبی (4.0٪ -) دید.

چنانچه به دنبال این هستید که در خصوص اخذ اقامت استرالیا و مهاجرت به این کشور اطلاعات لازم را کسب کنید می توانید با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی ما، منتظر تماس مشاوران مهاجرتی ما باشید.

می 12, 2020

همه چیز در مورد استرالیا

همه چیز در مورد استرالیا

همه چیز در مورد استرالیا همه چیز در مورد استرالیا | کشور استرالیا به عنوان ششمین کشور پهناور دنیا رتبه بندی شده و بین اقیانوس آرام،اقیانوس هند و اقیانوس منجمد شمالی قرار دارد. این کشور حدود 26 میلیون نفر جمعیت دارد که بیشتر از 91 درصد آن را سفید پوستان تشکیل می دهند.هم چنین چیزی […]

بیشتر بخوانید...
موقعیت جغرافیایی استرالیا

موقعیت جغرافیایی استرالیا

موقعیت جغرافیایی استرالیا موقعیت جغرافیایی استرالیا | فاره اقیانوسیه با مساحتی حدود 6/7 میلیون کیلومتر مربع در مقایسه با سایر قاره ها به عنوان کوچک ترین قاره شناخته شده است. کشور استزالیا نیز در این قاره واقع شده است. استرالیا زمینی هموار است که از سمت شرق به رشته کوه های جداکننده می رسد. رشته […]

بیشتر بخوانید...

کشف ماده معدنی جدید در یک شهاب سنگ

کشف ماده معدنی جدید در یک شهاب سنگ | دانشمندان استرالیایی با بررسی شهاب سنگی که در استرالیا سقوط کرده یک ماده معدنی طبیعی کشف کرده اند که تاکنون در طبیعت دیده نشده است. پس از سقوط یک شهاب سنگ در خاک استرالیا، به تازگی دانشمندان با انجام آزمایشات و تحقیقات مختلف به این نتیجه […]

بیشتر بخوانید...
مدیریت پروژه ساختمانی در استرالیا

مدیریت پروژه ساختمانی در استرالیا

مدیریت پروژه ساختمانی در استرالیا | مدیریت پروژه های ساختمانی یا ساختمان سازی، بالاترین سمت های اجرایی در هر پروژه ای است و در واقع مسئولیت اجرایی پروژه را بر عهده داشته و همواره اولین فردی خواهد بود که در مقابل بروز مشکلات احتمالی پروژه پاسخگو و مسئول خواهد بود. به غیر از صاحبان املاک […]

بیشتر بخوانید...
یک نظر در “دامپزشکی در استرالیا
  1. پینگ بک: شناسایی ده شغل پر خطر را در اولویت قرار دهید | جاب اکسپرت

ارسال نظرات