موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا | استرالیا یکی از کشورهایی است که قدرت اقتصادی خوبی دارد و در سال های اخیر هم سرمایه گذاران بسیاری را از کشورهای مختلف جذب خود کرده است. دولت استرالیا پذیرای سرمایه گذاران خارجی است و فرصت کار در استرالیا و کسب درآمد در این کشور را فراهم کرده است. از دهه 1980، دولت استرالیا بودجه ای را برای سرمایه گذاران خارجی تعیین کرده است که باعث رشد اقتصادی این کشور در دهه های اخیر شده است که نتیجه آن رشد تولید ناخالص درصدی 3.6 درصدی بوده است. علاوه بر این نرخ بیکاری در این کشور هم پایین بوده است. گذشته از آن، سرمایه گذاری در استرالیا یکی از روش های اخذ اقامت استرالیا و مهاجرت به استرالیا است. ولی، آیا با این موارد آیا استرالیا کشور خوبی برای سرمایه گذاری است؟

سرمایه گذاری در استرالیا
سرمایه گذاری در استرالیا

مزایای سرمایه گذاری در استرالیا چیست؟

همانطور که قبلا بدان اشاره شد، استرالیا دارای اقتصادی قوی بوده که بستر را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است. سرمایه گذاری در استرالیا یکی از روش های مهاجرت به استرالیا است. همچنین به دلیل نرخ پایین تورم این کشور، سرمایه گذاری در این کشور امن بوده و سود خوبی برای کسب و کار به همراه خواهد داشت. این ویژگی باعث شده است که این کشور یک قدم از کشورهایی مانند آمریکا، کشورهای اتحادیه اروپا و انگلستان بالا تر باشد. اما به چه دلایلی؟

 • ثبات اقتصادی بالا. استرالیا به دلیل ثباتی که در اقتصاد خود دارد، در رتبه برتر قدرت های اقتصادی جهان قرار دارد. همچنین بانک های این کشور تراز مالی سالیانه قوی و خوبی دارند که این قدرت اقتصادی این کشور را نشان می دهد.
 • چارچوب حقوقی استوار. قانون کشور استرالیا به صورتی است که حاکمیت شرکتی قوی دارد و قانون حمایت از مالکیت معنوی خوبی دارد. حاکمیت شرکتی به این معنی است که در صورتی که مشکلی بین اعضاء هیأت مدیره شرکت و سهامداران پیش آید، قانونی بین آنها وجود دارد که برای حل اختلاف آنها استفاده می شود.
 • برخورداری منابع طبیعی غنی. استرالیا در یکی از کشورهایی است که منابع طبیعی عظیم و غنی دارد. به عنوان مثال در صنعت معدن، استرالیا یکی از بزرگترین تولید کنندگان ذغال سنگ در جهان به حساب می آید. همچنین این کشور دارای منابع عظیم پتروشیمی مانند نفت خام و میعانات طبیعی گازی است. علاوه بر این، استرالیا غنی از زمین های حاصلخیز است که تولید محصولات کشاورزی را بالا برده است.
 • نوآوری و مهارت. آموزش، نوآوری و علم روز ، پایه های اصلی اقتصاد این کشور را تشکیل می دهند. استرالیا نیروی کاری چند فرهنگی، چند زبانه و تحصیل کرده دارد که آماده کار هستند. همچنین نوآوری که در سیستم کسب و کار این وجود دارد، فرصت اداره هر کسب و کار در این کشور را فراهم می کند.
 • همکاری نزدیک اقتصادی با کشورهای مختلف. به دلیل روابط اقتصادی که استرالیا با سایر کشورها دارد، باعث می شود تا سرمایه گذاری در این کشور امن تر باشد. این کشور علاوه بر همکاری اقتصادی با کشورهای حوزه خود و کشورهای اروپایی، با کشورهای آسیایی هم روابط نزدیک اقتصادی دارد و بازار خود را در کشورهای آسیایی هم گسترش داده است. همچنین به دلیل موقعیت استراتژیکی که استرالیا دارد باعث می شود تا از طرفی هم با کشورهای حوزه اقیانوسیه/آسیا و هم با کشورهای اروپایی و آمریکا تجارت دوطرفه داشته باشد.

چرا استرالیا به سرمایه گذاری خارجی نیاز دارد؟

همانطور که در بالا بدان ذکر شد، استرالیا به دلیل وجود منابع عظیمی که دارد تقاضای سرمایه گذاری در این کشور را جذب سرمایه های خارجی بیشتر می کند. همچنین میزان سرمایه گذاری کل که در داخل بوده است با سرمایه گذاری خارجی تفاوت هایی دارد. نیروی انسانی آماده به کار و حرفه ای که استرالیا دارد، نیاز به سرمایه گذاری های خارج از این کشوراست.

چگونه سرمایه گذاری در استرالیا را شروع کنیم؟

اگر تصمیم خود را برای سرمایه گذاری در استرالیا گرفته اید، باید یک سری از نکات را قبل از آن رعایت کنید و بدون تصمیم گیری درست، سرمایه گذاری نکنید. می توانید از نکات زیر برای سرمایه گذاری در استرالیا استفاده کنید.

 • خوب تحقیق کنید. در مورد اینکه تا چه اندازه می توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید، اطلاعات دقیق را کسب کنید. اینکه چه گزینه هایی پیش روی شما هست، چقدر می خواهید هزینه کنید، چه نوع سرمایه گذاری می خواهید انجام دهید و اینکه برنامه کسب و کار شما برای شروع یک سرمایه گذاری در استرالیا دقیقا چیست؟
 • مدیریت ریسک داشته باشید. اینکه از میزان ریسک در کسب و کار خود اطلاع کافی داشته باشید، یکی از مواردی است که باید قبل از سرمایه گذاری در استرالیا حتما مد نظر داشته باشید. سرمایه گذاری های مختلف، سطوح ریسک جداگانه خود را دارند. ممکن است بخواهید برای نوعی محصول خاص در استرالیا سرمایه گذاری کنید. باید قبل از آن میزان ریسک در آن نوع محصول را بررسی کنید و سپس اقدام به سرمایه گذاری کنید.
 • با مشاوران متخصص صحبت کنید. اگر هر گونه پرسشی در مورد سرمایه گذاری در استرالیا دارید باید قبل از هر اقدام برای سرمایه گذاری، به مشاورین متخصص در این زمینه مراجعه کنید. اگر هر گونه سؤال در مورد سرمایه گذاری در استرالیا دارید می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید و اطلاعات لازم در این زمینه را دریافت کنید.
سرمایه گذاری در استرالیا
سرمایه گذاری در استرالیا

چه ویزایی برای سرمایه گذاری در استرالیا لازم است؟

برای اینکه بتوانید در استرالیا بمانید و سرمایه گذاری کنید باید ویزای مخصوص به آن را اخذ کنید که ویزا سرمایه گذاری استرالیا یا ویزا ساب کلاس 891 نام دارد. این ویزا برای افرادی است که می خواهند کسب و کار خود را در استرالیا گسترش دهند و در استرالیا سرمایه گذاری کنند. با استفاده از این ویزا می توانید:

 • برای اخذ اقامت استرالیا اقدام کنید.
 • در استرالیا همزمان هم کار کنید و هم تحصیل کنید.
 • در برنامه مراقبت های بهداشتی دولت استرالیا ثبت نام کنید.
 • خانواده خود را برای آمدن به استرالیا اسپانسر کنید.
 • به مدت 5 سال به استرالیا مسافرت کنید.
 • در صورت حائز شرایط بودن، شهروند استرالیا شوید.

چه مدت زمان می توانیم با ویزا ساب کلاس 891 در استرالیا بمانیم؟

ویزا ساب کلاس 891 به شما این امکان را می دهد تا در استرالیا به مدت نا محدود بمانید. زمانیکه این ویزا صادر می شود، اقامت دائمی استرالیا را اخذ خواهید کرد.

فوریه 13, 2020

نویسنده : Ehsan Nadimi
تعطیلات خوش بگذره

تعطیلات خوش بگذره

تعطیلات خوش بگذره ! واژه شیرینی که همه جای دنیا دوسش دارن! سری به تعطیلات بقیه کشورها بزنیم ببینیم اوضاع چطوره …

بیشتر بخوانید...
موقعیت جغرافیایی استرالیا

موقعیت جغرافیایی استرالیا

موقعیت جغرافیایی استرالیا موقعیت جغرافیایی استرالیا | فاره اقیانوسیه با مساحتی حدود 6/7 میلیون کیلومتر مربع در مقایسه با سایر قاره ها به عنوان کوچک ترین قاره شناخته شده است. کشور استزالیا نیز در این قاره واقع شده است. استرالیا زمینی هموار است که از سمت شرق به رشته کوه های جداکننده می رسد. رشته […]

بیشتر بخوانید...
ویزای 190 استرالیا

ویزای 190 استرالیا

ویزای 190 استرالیا ویزای 190 استرالیا | ویزای 190 یکی از انواع ویزای کار در استرالیا می باشد که برای اقامت دائم مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از زیر مجموعه های ویزای اسپانسرشیب است، به این معنی است که اگر فردی تحت حمایت یکی از اسپانسر های ایالتی استرالیا قرار گیرد، می تواند […]

بیشتر بخوانید...
مهاجرت به استرالیا با وجود کرونا

مهاجرت به استرالیا با وجود کرونا

مهاجرت به استرالیا با وجود کرونا مهاجرت به استرالیا با وجود کرونا | بسیاری از افراد به دنبال این بودند که با مهاجرت به کشور استرالیا اوضاع زندگی و شرایط کاری یا تحصیلی شان را بهبود بخشند. اما متاسفانه جهان با یک چالش بزرگ مواجه شد که هیچ فردی در هیچ جا از آسیب های […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات