موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

سرمایه گذاری در استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا | همان طور که می دانید امروزه تمایل افراد برای سرمایه گذاری های بین المللی افزایش یافته است. اکثر تاجران و صاحبان مشاغل بزرگ در پی یافتن راهی برای توسعه تجارت خود در آن سوی مرزهای کشور خود می باشند. با توجه به محیط امن و راحتی که استرالیا برای سرمایه گذران فراهم کرده است، هر ساله افراد بسیاری از نقاط مختلف جهان با هدف سرمایه گذاری وارد این کشور می شوند.

آن ها می توانند علاوه بر سرمایه گذاری در بازارهای مالی استرالیا و یا آغاز یک بیزینس در استرالیا، اقامت این کشور را نیز دریافت کنند. در حقیقت سرمایه گذاری در استرالیا یکی از روش های مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت آن می باشد، سرمایه گذاری این کشور دارای شرایطی خاص می باشد و افراد در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزا نیز بهره مند شوند.

سرمایه گذاری در استرالیا به عنوان تنها کشوری که وارد رکود اقتصادی نشد تصمیمی بسیار هوشمندانه است. ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا معمولا از یک و نیم میلیون دلار استرالیا شروع می شوند و امکان سرمایه گذاری تا میلیون ها دلار وجود دارد. افرادی که از شرایط مالی نسبتا خوبی برخوردار هستند سرمایه گذاری در استرالیا می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای آن ها باشد. شرایط یا کار آفرینی در استرالیا از ابتدای ماه جولای ۲۰۱۲ تغییرات زیادی کرده است. برای آشنایی کامل با این تغییرات اعمال شده خواندن این مطلب را از دست ندهید.

سرمایه گذاری در استرالیا
سرمایه گذاری در استرالیا

شرایط سرمایه گذاری در استرالیا

در ابتدای مطلب ذکر شد که افراد بسیاری از طریق سرمایه گذاری در استرالیا اقامت دائم این کشور را دریافت می کنند. چرا که با توجه به وضعیت اقتصادی مناسب و رو به رشد استرالیا و همچنین استاندارد های بالایی که در استرالیا وجود دارد موجب می شود به تعداد افرادی که سرمایه گذاری در استرالیا را برای مهاجرت خود انتخاب می نمایند افزوده شود.

از جمله دلایلی که بسیاری از افراد استرالیا را برای سرمایه گذاری خود انتخاب می نمایند می توان به ارائه خدمات درمانی استاندارد و پیشرفته و نظام آموزشی رو به رشد در این کشور اشاره کرد همچنین اقتصاد قوی این کشور و وجود شرکت های بین المللی بسیاری که در این کشور وجود دارد باعث شده تا بسیاری از افراد سرمایه گذاری در استرالیا را برای برنامه مهاجرتی خود انتخاب نمایند.

درصورتی که قصد مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم در این کشور را داشته آن هم از طریق سرمایه گذاری، بهتر است بدانی که راه های بسیاری پیش پای شماست. در ادامه مطلب با تعدادی از ویزاهای سرمایه گذاری در استرالیا آشنا می شوید. افرادی که قصد سرمایه گذاری در استرالیا را دارند باید شرایطی را دارا باشند تا بتوانند از طریق ویزاهای متفاوتی که در استرالیا وجود دارد برای سرمایه گذاری اقدام نمایند. هر کدام از ویزاهای موجودذ شرایطی دارند که باید در ابتدا آن ها را بررسی کرده و درصورت تناسب آن با شرایط خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

در صورتی که متقاضی مهاجرت به استرالیا هستید و از سرمایه نسبتا خوبی نیز برخوردارید می توانید از طریق یکی از ویزاهای زیر اقامت دائم و یا موقت در استرالیا را دریافت نمایید:

  • ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت موقت – ساب کلاس ۱۸۸
  • ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت دائم – ساب کلاس ۸۸۸
  • ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت دائم – ساب کلاس ۱۳۲
  • ویزای ۸۹۰ (اقامت دائم مستقل) و ۸۹۲ (اقامت دائم اسپانسری ایالتی)
  • سرمایه گذاری در استرالیا از طریق ویزای کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار

95 درصد افراد از طریق ویزای 188 استرالیا برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت استرالیا اقدام می کنند. از این راه شما می بایست اسناد و مدارکی آماده کنید که نشان دهد در 2 سال گذشته در کشور خود بیزنسی و سرمایه ای داشتید. در روش ویزای کارآفرینی استرالیا شما ابتدا ویزای ۴ ساله دریافت کرده و به استرالیا می روید. پس از ثبت شرکت در استرالیا و راه اندازی بیزینس، می بایست چندین هزار دلار وارد کسب و کار خود کنید. البته این روند برای دریافت ویزای 188 ادامه دارد و باید مراحل بسیاری بگذرانید، شما می توانید با مشاورین پارسی کانادا تماس گرفته و با جزییات دریافت این نوع ویزا بیشتر آشنا شوید. پس از گذراندن تمام مراحل آن هم به صورت صحیح و کامل می توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید. یک نکته بسیار مهم که برخی از افراد آن را فراموش می کنند در طول دوره شروع بیزنس و ادرخواست اقامت دائم می باشد. حداقل 2 سال زمان نیاز است تا پس از شروع کسب و کارتان برای دریافت اقامت در استرالیا اقدام نمایید.

سرمایه گذاری در استرالیا از طریق انتقال پول

درصورتی که از سرمایه خوبی برخوردار هستید این روش برایتان بسیار مناسب و راحت است. برای سرمایه گذاری در استرالیا از طریق پول تنها کافیست چند میلیون دلار استرالیا را به حساب خزانه ی این کشور واریز کنید و برای مدتی در این کشور ساکن شوید یپس می توانید پس از گذشت 4 سال مبلغ واریزی خود را پس گرفته و اقامت دایم خود را دریافت نمایید. شاید با خودتان فکر کنید که این راه اخذ اقامت بسیار آسان است و خود می توانید به راحتی از طریق سرمایه گذاری و واریز پول اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید. این یک اشتباه بزرگ است. می پرسید چرا؟ برای شروع هر کاری نیاز است ابتدا با کارشناسان حرفه ای مهاجرت کنید زیرا تنها یک اشتباه کوچک در این مسیر می تواند نتیجه عکس داشته باشد و موجب شود زمان و پولی که خرج کردید، تلف شوند.

سرمایه گذاری در استرالیا
سرمایه گذاری در استرالیا

دلیل استقبال افراد از سرمایه گذاری در استرالیا

طبق اطلاعات منتشر شده توسط مراکز آماری معتبر، استرالیا از اقتصاد قوی و متنوعی برخوردار است که این اقتصاد یکی از 5 اقتصاد منعطف و رو به رشد جهان به شمار می رود. رشد اقتصاد استرالیا با داشتن روابط نزدیک با آمریکا و اروپا، تضمین شده است. همچنین استرالیا رتبه سوم اقتصاد بزرگ دنیا در زمینه صادرات انرژی را نیز دارد. بیشتر اقتصاد استرالیا وابسته به خدمات است و باقی آن وابسته به منابع طبیعی و غیره می باشد. از سال 1991 تا 2012 (22 سال) استرالیا دارای رشد اقتصاد بی وقفه و غیر قابل مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته داشته است.

کشور استرالیا از نظر قوانین و مقررات یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری می باشد. به دلیل رکود اقتصادی که دامن بسیاری از کشور ها را گرفته، مقاصد سرمایه گذاران تغییر یافته است و آن ها به دنبال سرمایه گذاری با ریسک کمتر و سود دهی طولانی مدت در یک اقتصاد پایدار هستند. وجود بیش از 18 هزار شرکت خارجی در استرالیا این ادعا را ثابت می کند. از لحاظ قوانین و مقررات استرالیا بهترین کشور با بالاترین رتبه قرار گرفته است. طبق آمار منتشر شده توسط بانک جهانی 2013، استرالیا دومین کشور از لحاظ آسانی در راه اندازی یک تجارت اعلام شده است.

در انتها می توان گفت اشخاصی که قصد سرمایه گذاری در کشور استرالیا را دارند به روش های مختلفی امکان سرمایه گذاری در استرالیا را خواهند داشت این اشخاص از طریق کار آفرینی و یا ثبت شرکت در استرالیا و یا با وارد کردن سرمایه های کلان امکان سرمایه گذاری در استرالیا را خواهند داشت. نکته ای که باید به آن پرداخت این است که برای سرمایه گذاری در استرالیا ساب کلاس های متفاوتی وجود دارد از جمله ساب کلاس ۱۸۸ و یا ساب کلاس ۱۳۲ و یا ساب کلاس ۸۸۸ که هر کدام از این ساب کلاس ها شرایط ویژه ای را برای فرد سرمایه گذار در نظر گرفته اند که به برخی از آن ها در این مقاله اشاره شد. به عنوان سخن پایانی می توان گفت افرادی که خواهان مهاجرت به استرالیا و مقدار سرمایه لازم جهت سرمایه گذاری در استرالیا می باشند همواره از این راه می توانند استفاده نمایند . از آن جایی که دریافت ویزاهای تجاری استرالیا از جمله ویزای سرمایه گذاری از نظر اداری و حقوقی به مراتب پیچیده هستند، توصیه می‌ شود پیش از هرگونه اقدام برای این ‌گونه ویزاها حتما از مشاوران مهاجرتی راهنمایی و کمک بگیرید. برای این کار می توانید با مشاوران پارسی کانادا تماس گرفته و از تمام جزییات این روش آگاه شوید.

نوامبر 24, 2019

خوراکی های ارزان در ملبورن

خوراکی های ارزان در ملبورن خوراکی های ارزان در ملبورن | یکی از مهم ترین دغدغه های افراد در سفر به شهرها یا کشورهای مختلف، هزینه خورد و خوراک است. حتی جالب است بدانید که این مسئله برای افرادی که مهاجرت می کنند نیز بسیار مهم و حیاتی است. به عنوان مثال اغلب افرادی که […]

بیشتر بخوانید...
برای مهاجرت کردن نیاز به سرمایه ای هنگفت ندارید

برای مهاجرت کردن نیاز به سرمایه ای هنگفت ندارید

مهاجرت کردن برای مهاجرت کردن نیاز به سرمایه ای هنگفت ندارید | آیا تا به حال به این اندیشیده اید که از کشورتان خارج شوید و زندگی خود را در یک مرز و بوم جدید از سر بگیرید؟ آیا از نظر شما مهاجرت از جمله خواسته های دور و درازی است که تنها در سایه […]

بیشتر بخوانید...
سیستم مالیاتی کانادا

سیستم مالیاتی کانادا

سیستم مالیاتی کانادا سیستم مالیاتی کانادا | مدتی بود که قصد داشتم در مورد سیستم مالیات کانادا بنویسم اما چون اطلاعات کافی دراین مورد نداشتم صبر کردم تا بتوانم با یکی از دوستان کانادایی ام که اتفاقا مشاور مالیاتی در کاناداست صحبت کنم و بعد از کسب اطلاعات کامل و دقیق بتوانم آنها را با […]

بیشتر بخوانید...
نکات سرمایه گذاری در استرالیا

نکات سرمایه گذاری در استرالیا

نکات سرمایه گذاری در استرالیا نکات سرمایه گذاری در استرالیا | این روز ها بازار مهاجرت به کشور استرالیا بسیار داغ است. خیلی از افرادی که تمایل به مهاجرت به این کشور زیبا را دارند، بیشتر به دلیل موقعیت اقتصادی آن می باشد. اگر شما هم به دنبال مهاجرت سریع به استرالیا هستید، تا انتهای […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات