موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

سرمایه گذاری در کانبرا استرالیا

سرمایه گذاری در کانبرا استرالیا | استرالیا به عنوان ششمین کشور پهناور دنیا با جمعیت 25 میلیون نفری خود یکی از کشورهایی است که مقصد گردشگران زیادی از سراسر دنیا است. زندگی و کار در استرالیا از روش های مختلفی امکان پذیر است و این کشور برنامه های مهاجرتی مختلفی را به افراد علاقمند به زندگی در استرالیا ارائه می کند. یکی از انواع روش های مهاجرت به استرالیا سرمایه گذاری در این کشور است. شرایط مربوط به سرمایه گذاری در استرالیا مختلف و متفاوت است و در واقع برای جذب افرادی در نظر گرفته شده است که استطاعت مالی کافی برای کار در این کشور را دارند. به طور کلی برای سرمایه گذاری در استرالیا به حدود پنج میلیون دلار استرالیا نیاز است و علاوه بر آن شرایط سنی نیز در نظر گرفته می شود، به جز شرایط استثنایی که ایالت های استرالیا اعلام می کنند.

یکی از شهرهای مناسب برای سرمایه گذاری در استرالیا شهر کانبرا است. کانبرا پایتخت کشور استرالیا است و بزرگترین شهر غیر بندری استرالیا به شمار می آید. این شهر تنها شهر در بین تمامی شهرهای استرالیا است که با هدف و طراحی قبلی ساخته شد. پس از مسابقه بین المللی طراحی شهری، طرح معمار شیکاگویی، والتر بورلی گریفن انتخاب شد و عملیات ساخت این شهر از سال ۱۹۱۳ آغاز شد. طراحی شهر مملو از باغ های شهری بود و مساحت ‌های زیادی به فضای سبز اختصاص داده شد. هر چند رشد و توسعه کانبرا در اثر جنگ ‌های جهانی کاهش یافت، پس از جنگ جهانی دوم دوباره مسیر پیشرفت را ادامه داد.

قبل از اینکه سفید پوستان به منطقه امروزی کانبرا وارد شوند این منطقه به عنوان محل سکونت فصلی قبایل بومی استرالیا مورد استفاده قرار می گرفته است. اکتشافات باستان شناسی در کانبرا نشان می دهد که انسان از 20 هزار سال پیش در این منطقه زندگی می کرده اند. اسم شهر کانبرا از اسم یکی از قبایل محلی به نام نگابری گرفته شده است که به معنی محل ملاقات است. طبق آمار منتشر شده از نرخ بیکاری در استرالیا و سطح درآمد مناسب در این شهر ساکنین کانبرا نسبت به سایر شهرهای بزرگ استرالیا بیشترین درآمد را دارند. کارفرمایان اصلی در قسمت عمومی اقتصاد کانبرا در اختیار پارلمان و سازمان های دولتی است.

سرمایه گذاری در کانبرا استرالیا
سرمایه گذاری در کانبرا استرالیا

چرا در کانبرا استرالیا سرمایه گذاری کنیم؟

وقتی موضوع سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا مطرح می شود، پایتخت این کشور به عنوان یک انتخاب امن برای بسیاری از خریداران در نظر گرفته می ‌شود. به دلیل صرف هزینه های دولتی در این شهر فعالیت‌ های تجاری در کانبرا افزایش یافته و انواع کسب و کارها در کانبرا به عنوان یک فرصت فوق العاده درآمده است. با این حال، پایتخت استرالیا قوانین مربوط به سرمایه گذاری خود را دارد که افراد علاقمند به سرمایه گذاری در آنجا باید قبل از اقدام به سرمایه گذاری در آنجا با متخصصین و مشاورین مشورت کنند. برای این کار می توانید از مشاوره رایگان با مشاورین پارسی کانادا استفاده کنید.

اقتصاد رو به رشد در کشور استرالیا باعث رونق کسب و کارها در این کشور و به خصوص پایتخت آن شده است. کشور استرالیا در طی 28 رشد اقتصادی بدون وقفه داشته است. همین موضوع سرمایه گذاری در کانبرا را به گزینه ای جذاب برای افرادی تبدیل کرده است که می خواهند علاوه بر یک سرمایه گذاری مطمئن سود قابل توجهی نیز از کسب و کار خود بدست آوردند. فعالیت ‌های زیادی در کانبرا وجود دارد که افراد علاقمند به اقامت استرالیا می توانند از طریق سرمایه گذری در آنجا از این فرصت های استفاده کنند.

آموزش در کانبرا استرالیا

کانبرا شهری است که برای علم و آموزش و بالا بودن سطح تحصیل اهمیت ویژه ای قائل است. تعداد افراد تحصیل کرده در این شهر زیاد است. در کانبرا 7 آکادمی در حوزه بین المللی فعالیت دارند و مدرک بین المللی به فارغ التحصیلان می دهد. حدود دو سوم مدارس کانبرا دولتی هستند و یک سوم آن ها توسط بخش خصوصی اداره می شود. در شهر کانبرا دو دانشگاه وجود دارد. این دو دانشگاه ملی هستند و یکی در شهر آکنون و دیگری در شهر کانبرا قرار دارد. همچنین کالج نظامی نیز در شهر کانبرا قرار دارد که در آنجا آموزش نظامی داده می شود. در کل کیفیت آموزشی شهر کانبرا بالا است و اغلب مردم با سواد هستند.

بازار کار در کانبرا استرالیا

هر مهاجری برای مهاجرت به کانبرا به مسائل مهمی چون بحث بازار کار و درآمد، بحث آموزش و سلامت و هزینه های زندگی و بررسی محیط زیست می پردازد. لذا بازار کار در کانبرا طبق آمارهایی که در سال 2011 توسط سازمان act اعلام شده است تبلیغات شغلی فراوانی به ثبت رسیده است و مشاغل صنعتی محبوبیت بالایی داشته اند. تبلیغات برای کارهای صنعتی در این شهر باعث شده است مشاغل صنعتی رشد خوبی با بازدهی اقتصادی کم داشته باشند چرا که مواردی از جمله سیاست به آن ورود کرده است

سیستم حمل و نقل  در کانبرا استرالیا

شهر کانبرا یک شهر جوان با ساختار و معماری مدرن است. در این شهر سیستم حمل و نقل متناسب با نیاز مردم طراحی شده است. جاده ها در کانبرا به گونه ای طراحی شده است که بتوان بیشترین سرعت نزدیک به 100 کیلومتر در ساعت حین رانندگی داشت. این شهر در خصوص توسعه برای سال های آینده آماده شده است. به همین دلیل برای هر خانه حدود 500 متر فضا برای پارکینگ در نظر گرفته شده است. در کانبرا برای حمل و نقل عمومی و همچنین دوچرخه سواری مسیر های مطمئنی وجود دارد. افراد زیادی از سیستم حمل و نقل عمومی و برخی هم از دوچرخه استفاده می کنند. در شهر کانبرا امکان استفاده از هواپیما وجود دارد. چرا که در این شهر فرودگاه با پرواز های داخلی وجود دارد. معمولا افرادی که در این شهر زندگی می کنند برای رفتن به سایر شهر ها ابتدا به مشهورترین شهر، ملبورن و سیدنی سفر می کنند و در نهایت با استفاده از وسایل حمل و نقلی چون قطار به ادامه مسیر می پردازند.

سرمایه گذاری در کانبرا استرالیا
سرمایه گذاری در کانبرا استرالیا

انواع ویزا استرالیا از طریق سرمایه گذاری

ویزای نوآوری کسب و کار و سرمایه گذاری که زیر مجموعه 188 به حساب می آید یکی از انواع روشهای  سرمایه گذاری در استرالیا است که برای گرفتن ان باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • درخواست علاقه به سرمایه گذاری ارائه دهید
 • توسط یکی از ایالات یا دولت منطقه ای یا آژانس سرمایه گذاری استرالیا معرفی شوید

ویزای نوآوری کسب و کار

این ویزا برای افرادی است که مهارت های تجاری دارند. با داشتن این ویزا می توانید در یک کسب و کار جدید یا موجود در استرالیا فعالیت کنید. مدت زمان اقامت با این ویزا 4 سال و 3 ماه بوده و هزینه آن از 5375 دلار استرالیا است. مدت زمان استانداری برای رسیدگی به این ویزا وجود ندارد. شرایط لازم برای اخذ این ویزا عبارت است از:

 • کسب و کار جدید یا موجود در استرالیا را انجام دهید
 • توسط یکی از ایالات یا دولت منطقه ای یا آژانس سرمایه گذاری استرالیا معرفی شوید

ویزای سرمایه گذار معمولی

با این ویزای ملزم به سرمایه گذاری حداقل1.5 میلیون دلار استرالیا در این کشور یا قلمروهای آن و حفظ فعالیت تجاری یا سرمایه گذاری در استرالیا می شوید. مدت زمان اقامت با این ویزا 4 سال و 3 ماه بوده و هزینه آن از 5375 دلار استرالیا است. مدت زمان استانداری برای رسیدگی به این ویزا وجود ندارد. شرایط لازم برای اخذ این ویزا عبارتند از:

 •  باید 1.5 میلیون استرالیا در این کشور یا قلمروهای آن سرمایه گذاری کنید.
 • توسط یکی از ایالات یا دولت منطقه ای یا آژانس سرمایه گذاری استرالیا معرفی شوید.

ویزای سرمایه گذار ویژه

این ویزا برای افرادی است که حداقل 5 میلیون دلار استرالیا در این کشور سرمایه گذاری می کنند، که برای شرایط خاصی کارآمد است و به فعالیت سرمایه گذاری در استرالیا ادامه می دهند. مدت زمان اقامت با این ویزا 4 سال و 3 ماه بوده و هزینه آن از 7880 دلار استرالیا است. مدت زمان استانداری برای رسیدگی به این ویزا وجود ندارد. شرایط لازم

 • 5 میلیون استرالیا برای سرمایه گذاری های مهم در این کشور سرمایه گذاری کنید
 • توسط یکی از ایالات یا دولت منطقه ای یا آژانس سرمایه گذاری استرالیا معرفی شوید
سرمایه گذاری در کانبرا استرالیا
سرمایه گذاری در کانبرا استرالیا

ویزای نوآوری کسب و کار ویژه

دارندگان ویزای نوآوری و سرمایه گذاری (زیرمجموعه 188) می توانید تا 2 سال بیشتر در استرالیا اقامت کنند. در کل به مدت 6 سال بعد از تاریخ صدور ویزای اصلی نوآوری کسب و کار و سرمایه گذاری (زیرمجموعه 188) به شما اقامت داده خواهد شد. هزینه صدور این ویزا 645 دلار استرالیا است. مدت زمان استانداری برای رسیدگی به این ویزا وجود ندارد. شرایط لازم برای اخذ این ویزا عبارتند از:

 • اقامت خود را تا 2 سال دیگر تمدید کنید. یعنی می توانید از تاریخ اعطای ویزای نوآوری کسب و کار زیرمجموعه 188 در کل 6 سال در استرالیا بمانید
 • فقط می توانید یک ویزای نوآوری کسب و کار و سرمایه گذاری (زیر مجموعه 188) داشته باشید
 • فقط می توانید ویزای نوآوری کسب و کار زیرمجموعه 188 داشته باشید
 • حداقل 3 سال ویزای نوآوری کسب و کار زیرمجموعه 188 داشته باشید
 • توسط یکی از ایالات یا دولت منطقه ای استرالیا معرفی شوید

ویزای سرمایه گذار ویژه

این ویزا به دارندگان ویزای نوآوری تجاری و سرمایه گذاری(زیر مجموعه 188) و ویزای سرمایه گذار ویژه اجازه می دهد تا 4 سال دیگر اقامت خود را در استرالیا تمدید کنند. مدت زمان اقامت با این ویزا 4 سال و هزینه آن 645 دلار استرالیا است. زمان استانداری برای رسیدگی به این نوع ویزا وجود ندارد. شرایط لازم برای اخذ این ویزا عبارت است از:

 • مدت اقامت خود را تا 4 سال دیگر تمدید کنید. یعنی می توانید از تاریخ اعطای ویزای زیرمجموعه 188 در سرمایه گذار با سرمایه زیاد، در کل 8 سال در استرالیا بمانید.
 • باید حداقل 3 سال از ویزای زیرمجموعه 188 سرمایه گذار با سرمایه زیاد گذشته باشد، یا ویزای زیرمجموعه 188 تمدید سرمایه گذار با سرمایه زیاد داشته باشید.
 • نمی توانید بیش از یک ویزای زیر مجموعه 188 در تمدید سرمایه گذار با سرمایه زیاد داشته باشید.
 • باید توسط یکی از ایالات یا قلمروهای استرالیا و یا آژانس سرمایه گذاری استرالیا معرفی شده باشید.

ویزای سرمایه گذار ممتاز

این ویزا برای افرادی است ک توسط آژانس سرمایه گذاری استرالیا معرفی شده اند یا دست کم 15 میلیون استرالیا در یک سرمایه گذاری معین یا خیریه خاص سرمایه گذاری کرده اند. مدت زمان اقامت با این ویزا 4 سال و 3 ماه و هزینه آن 9455 دلار استرالیا است. زمان استانداری برای رسیدگی به این نوع ویزا وجود ندارد. شرایط لازم برای اخذ این ویزا عبارت است از:

 • 15 میلیون دلار استرالیا در یک سرمایه گذاری معین یا خیریه خاص سرمایه گذاری کنید
 • آژانس سرمایه گذاری استرالیا شما را معرفی کند

ویزای کارآفرینی

این ویزا به شما اجازه می دهد که به فعالیت های کارآفرینی خود در استرالیا ادامه دهید. مدت زمان اقامت با این ویزا 4 سال و 3 ماه بوده و هزینه آن 4045 دلار استرالیا است. به دلیل حجم کم درخواست برای این نوع ویزا زمان معینی برای رسیدگی به آن وجود ندارد. شرایط لازم برای اخذ این ویزا عبارت است از :

 • برای انجام فعالیتهای کارآفرینی باید با شخص ثالث توافق نامه مالی داشته باشید
 • ابتدا باید توسط یکی از ایالت های استرالیا یا سازمان دولتی منطقه ای معرفی شوید

سرمایه گذاری در استرالیا یکی از روش های اخذ ویزا از این کشور است. استفاده از ایده های نو و سابقه شغلی مرتبط از جمله موارد ضروری سرمایه گذاری در استرالیا است. سرمایه گذاری در استرالیا با توجه به رشد و ثبات اقتصادی این کشور انتخاب بسیار مناسبی است. علاوه بر اینکه می توانید از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم استرالیا و پاسپورت این کشور را دریافت کنید به عنوان یک سرمایه گذاری هیچ جای نگرانی برای از بین رفتن سرمایه خود نخواهید داشت.

برای سرمایه گذاری در استرالیا می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید که هر یک از این روش ها با توجه به میزان سرمایه گذاری و مهارت و زمینه فعالیتی که دارید متفاوت است. اگر شما هم به داشتن زندگی بهتر و سرمایه گذاری در یک کشور امن علاقه دارید می توانید از انواع روش های سرمایه گذاری در کشور استرالیا استفاده کنید. از طریق مشاوره با مشاورین پارسی کانادا می توانید از جزئیات هر یک از انواع ویزا استرالیا مطلع شوید. وکلای مجرب پارسی کانادا با سال ها تجربه بهترین گزینه مناسب را به شما معرفی می کنند تا بتوانید سریع و آسان ویزای استرالیا را دریافت کنید.

می 16, 2020

نویسنده : سودابه قدیری
مهاجرت به کانادا یا استرالیا؟

مهاجرت به کانادا یا استرالیا؟ مهاجرت به کانادا یا استرالیا؟ | همان طورکه می دانید، کانادا و استرالیا هر کدام مزیت های زیادی برای مهاجرت دارند و در این مقاله به بیان تفاوت ها و شباهت های این دو کشور پرداخته می شود. امروزه با توجه به سیل عظیم مهاجرت به سمت استرالیا و کانادا، […]

بیشتر بخوانید...
رشته کشاورزی در کشور استرالیا
تحصیل در رشته کشاورزی در کشور استرالیا

رشته کشاورزی در کشور استرالیا تحصیل در رشته کشاورزی در کشور استرالیا | اگر قصد تحصیل در خارج از کشور و به طور خاص کشور استرالیا را دارید، باید بتوانید از این فرصت نهایت استفاده را ببرید. اما فراموش نکنید تحصیل در خارج از کشور و به دور از خانواده می تواند، چالش هایی برای […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات