موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

مزایای تحصیل در رشته مردم شناسی در استرالیا

مزایای تحصیل در رشته مردم شناسی در استرالیا | جوانان زیادی هستند که به دنبال علم آموزی در کشور ها و دانشگاه های بزرگ جهان می باشند. یکی از این کشور ها، استرالیا است که توانسته است با سیستم آموزشی استاندارد خود و بهره مندی از اساتید بسیار رده بالا، رتبه خود را در دانشگاه های برتر جهان بهبود بخشد و دانشجویان زیادی را جذب خود کند. همین موضوع باعث شده است افراد زیادی در سراسر جهان به فکر مهاجرت به استرالیا افتند تا با تحصیل در این کشور ضمن دریافت اقامت و بهره مندی از یک زندگی در رفاه در استرالیا، بر علم و دانش خود بیافزایند. یکی دیگر از علاقه مندی های مهاجرین به کشور استرالیا، کار در استرالیا می باشد. فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور استرالیا تا مدتی بعد از اتمام درس شان اجازه دارند به دنبال کار در این کشور باشند تا بتوانند بعد از ابطال ویزای تحصیلی، ویزای کاری استرالیا را نیز دریافت کنند و در همان جا مشغول به کار شوند.

با اخذ ویزای استرالیا می توانید کار و زندگی در یک کشور منحصر به فرد از لحاظ چشم انداز های طبیعی و طبیعت بکر همراه با اقتصاد پر رونق و پویایی را تجربه کنید. مهاجرت به استرالیا می تواند مزایای زیادی برای شما به همراه داشته باشد که اگر با دیدی باز و کاملا آگاهانه نسبت به آن اقدام کنید قطعا می توانید از زندگی در این کشور نهایت لذت و بهره را ببرید. همانطور که گفتیم یکی از راه های مهاجرت به کشور استرالیا تحصیل در این کشور می باشد. اما اینکه در چه رشته ای امکان تحصیل دارید هم خود موضوعی جدا است.

از آنجایی که کشور استرالیا اهمیت زیادی به علم آموزی و تربیت متخصصین حرفه ای برای رونق اقتصادی خود می دهد، این کشور همیشه پذیرای دانشجو هایی بوده است که از استعداد های خوبی برخوردار باشند و بتوانند ضمن تحصیل در این کشور خدماتی را نیز در جهت رونق اقتصادی آن ارائه دهند. به همین دلیل درب دانشگاه های معتبر و سطح بالای کشوراسترالیا همواره به روی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این کشور باز است. یکی از رشته های پر طرفدار در استرالیا، رشته مردم شناسی می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره این رشته و شرایط تحصیل در آن را در کشور استرالیا بیشتر بررسی کنیم.

رشته مردم شناسی در استرالیا
رشته مردم شناسی در استرالیا

معرفی رشته مردم شناسی و دلیل اهمیت آن

دو دلیل خیلی مهم برای تحصیل در رشته مردم شناسی وجود دارد: یک، جذابیت این رشته و دوم، موقعیت های شغلی خوب. تحقیقات نشان داده است که دانشجویان این رشته به دلیل جذابیت بالای موضوعات آموزشی آن، با شوق و اشتیاق زیادی تحصیلات خود را به اتمام می رسانند. علاوه بر این این رشته آنقدر کاربردی است که بعد از فارغ التحصیلی در آن می توانید به سرعت شغلی برای خود دست و پا کنید و از دانشی که در طی دوران تحصیلی تان آموخته اید، برای کسب درآمد و خدمت به مردم استفاده کنید. دلیل همه گیری این رشته در این است که دانشی که شما می آموزید، مهارت ها و دانشی می باشد که جهانی است و در هر کسب و کار، تحقیقات، آموزش و … کاربرد خواهد داشت.

با تحصیل در رشته مردم شناسی در دانشگاه های معتبر استرالیا می توانید با موضوعات و مسائل زیر آشنا شوید و در این زمینه ها برای خود خبره و متخصص گردید:

  • آشنایی تنوع فرهنگ ها و اصول مرم شناسی و مطالعه رفتار های بشر
  • آشنایی با پیش زمینه های فرهنگی بنیادین درحداقل یک جامعه غیر از جامعه ای که خود در آن زندگی می کنید و بررسی روابط میان جوامع
  • آشنایی با تنوعات زبان شناسی و ویژگی های مشترک میان زبان های مختلف و البته بررسی ویژگی های منحصر به فرد انسان ها برای استفاده از زبان
  • آشنایی با قوه ادراک و عقل در گونه های انسانی که منجر به متمایز شدن آن ها از دیگر جانداران شده است
  • آشنایی با اصول بیولوژی و تاریخی انسان و نسل بشری برای توضیح بیشتر و دقیق تر درباره وضعیت کنونی بشر و تاریخی که بر آن گذشته است
  • آشنایی با قوانین و حقوق مربوط به انسان ها و بشریت

پس با حضور در رشته مردم شناسی می توانید در تمامی این حوزه ها دانش ویژه ای کسب کنید و علاوه براین می توانید برای کسب تخصص خود و افزایش آگاهی تان بر یکی از این موضوعات تمرکز کرده و دانش خود را در آن تقویت کنید. با این کار حتی می توانید به طور خاص تر و تخصصی تر وارد زمینه هایی مانند حقوق، اقتصاد، سیاست، روانشناسی و حتی سیستم های درمانی شوید. در تمامی این حوزه ها که نام بردیم، رشته مردم شناسی و تحقیقات وابسته آن، نقش پر رنگی دارند و همیشه نشان داده است که آنچه امروزه تحت عنوان پیشرفت در این حوزه ها می بینیم، ریشه در تحقیقات متخصصین مردم شناسی دارند. این تحقیقات مردم شناس ها بوده است که همواره باعث برقراری ارتباط میان جوامع و کشور های مختلف در جهان شده است و توانسته است فرهنگ های مختلف را به گونه ای مسالمت آمیز به هم وصل کند.

مردم شناس کیست و به چه کسی مردم شناس می گویند؟

علم مردم شناسی، علم مطالعه رفتار های بشر می باشد. کشف آنچه باعث شده ما انسان ها از دیگر موجودات مجزا باشیم و یا مطالعه فرهنگ و روابط اجتماعی از وظایف و مسئولیت های یک مردم شناس می باشد. بیولوژی انسان، تکامل او و زبان و موسیقی و حتی معماری نیز وابسته به مردم شناسی می باشد و مردم شناس ها باید در این زمینه ها تحقیق و مطالعه کنند. سوال جالبی که معمولا در مردم شناسی پیش می آید این است که چطور رفتار های انسان به مرور در طی سال های سال تغییر کرده است و چرا مردم با وجود فاصله های جغرافیایی زیاد مشترکات زیادی دارند و میلیون ها سال است که همین مشترکات باعث دور هم جمع شدن انسان ها شده است.

در واقع می توان گفت مردم شناسی شامل چهار حوزه اصلی می شود: مردم شناس فرهنگی، زبان شناسی، مردم شناس فیزیکی و مردم شناسی با تمرکز بر باستان شناسی. هر کدام از این حوزه ها نیازمند مهارت های خاص خود می باشند مانند اجرای تئوری های خاص، استخدام روش های تحقیقاتی مناسب، طراحی و تست فرضیه ها و ارائه گزارش و توسعه داده های دریافتی. مردم شناسان معمولا در یکی از نقاط جغرافیایی تخصص دارند، برای مثال یا افریقا، امریکای لاتین، اروپای شرقی و یا امریکای شمالی. علاوه براین مردم شناسان بر جمعیت و تراکم آن در مناطق مختلف تمرکز می کنند و به بررسی تاثیرات جمعیت می پردازند.

برخی از مردم شناسان به مطالعه فرهنگ های مختلف می پردازند و آن را با سیستم های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مقایسه می کنند تا تاثیرات فرهنگ را بر این موارد بررسی کنند. فرهنگ بخش مهمی از مردم شناسی است و نقش زیادی هم بر شکل گیری جوامع مختلف داشته است. یک مردم شناس به بررسی رفتار های انسان ها می پردازد و تلاش می کند تکامل او را در طی میلیون ها سال بررسی کند. مورد جالب دیگری که مردم شناسان به آن می پردازند، تفاوت های بیولوژی زن و مرد و قابلیت باروری و تولید مثل می باشد.

رشته مردم شناسی در استرالیا
رشته مردم شناسی در استرالیا

موقعیت شغلی پیش روی فارغ التحصیلان رشته مردم شناسی

فرصت های شغلی پیش روی مردم شناسان بر اساس مهارت ها و تخصص هایی است که در این رشته می آموزند. دانشجو ها در طی دوران تحصیلشان در رشته مردم شناسی در دانشگاه های استرالیا چند دوره کارآموزی خواهند دید تا برای ورود به این عرصه آماده شوند. این رشته خوشبختانه در سراسر جهان مورد نیاز است. چون همانطور که گفتیم مردم شناسی تقریبا بر تمامی حوزه های دیگر تاثیر می گذارد و در نتیجه در همه این حوزه به مردم شناس نیاز است.

برای مثال در حوزه اقتصاد مردم شناسان می توانند با تحلیل روابط و رفتار انسان ها برای کسب سود بیشتر از سوی مشتری ها اقدام کنند و یا در حوزه اجتماعی با مطالعه رفتار انسان ها می تواننداز وقوع جرم و جنایت پیش گیری کنند. پس شما با اخذ یک مدرک معتبر در رشته مردم شناسی و آگاهی کامل از اصول و تخصص مربوط به آن، می توانید در هر حوزه ای که به کمک شما نیاز دارند، مشغول به کار شوید.

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا با موسسه حق و عدالت

تا اینجا با مزایای تحصیل در کشور استرالیا و رشته مردم شناسی تا حدودی آشنا شدید. همانطور که گفتیم مردم شناسی یکی از رشته های پر تقاضا در استرالیا می باشد که بیشتر به دلیل کاربردی بودن و جذاب بودن است است. اگر شما هم علاقه مند به این رشته هستید و یا به دنبال تحصیل در استرالیا می باشید، می توانید با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به هدف خود برسید. اما چگونه؟ برای مهاجرت و اقامت در کشور های خارجی آنچه از اهمیت زیادی برخوردار است این است که بی گدار به آب نزنید. برای این کار هم باید به دقت تمامی شرایط کنونی خود، میزان درآمد و سرمایه تان را بررسی کنید و هدف تان از مهاجرت را به خوبی برای خود تحلیل کنید.

بهترین کار مشورت با متخصصینی است که به خوبی با شرایط مهاجرت به استرالیا و شرایط لازم آن آشنایی دارند. موسسه بین المللی حقوقی دادگران حق و عدالت با بهره مندی از وکلای مهاجرتی مجرب و با سابقه می توانند بهترین مشاور برای شما باشند. این موسسه با تجربه زیادی که در اداره و به سرانجام رسانی پرونده های مهاجرتی داشته است، تا کنون توانسته اعتماد بسیاری از مراجعین خود را جلب کند.

پس شما نیز درنگ نکنید و هم اکنون با مشاورین آنلاین این موسسه به طور رایگان مشورت کنید تا اطلاعات بیشتری درباره تحصیل در کشور استرالیا و مهاجرت به آن دریافت کنید. پس از آن می توانید با مراجعه به این موسسه و توضیح شرایط خاص خودتان، برنامه مهاجرتی مناسب خود را دریافت کنید و با برنامه ریزی از پیش تعیین شده نسبت به مهاجرت به استرالیا اقدام کنید. موسسه بین المللی حقوقی دادگران حق و عدالت مفتخر است این خبر را به شما بدهد که از لحظه ورود شما به این موسسه تا زمان ورودتان به کشور مقصد شما را تنها نمی گذارد و از هیچ پشتیبانی و حمایتی دریغ نمیکند.

برای دانشجوهایی که علاقه مند به تحصیل در استرالیا می باشند، وکلای مهاجرتی حق و عدالت می توانند مشاور خوبی در انتخاب رشته و دانشگاه برای شما باشند. دانشگاه های استرالیا همواره جز برترین دانشگاه های جهان با رتبه بندی بالا می باشد. وکلای ما با بررسی شرایط شما و رشته مورد نظرتان بهترین و مناسب ترین دانشگاه را به شما معرفی می کنند. در آخر لازم به ذکر است که با تحصیل در استرالیا و اخذ اقامت آن می توانید یک موقعیت استثنایی برای خود و خانواده تان ایجاد کنید تا همگی از یک زندگی مرفه و در آسایش لذت ببرید، اما فراموش نکنید که برای محقق شدن این هدف باید حساب شده عمل کنید و مسیر مهاجرت را با راهنمای متخصصین این کار طی کنید.

مارس 25, 2020

جاذبه های گردشگری استرالیا

جاذبه های گردشگری استرالیا

جاذبه های گردشگری استرالیا | کشور استرالیا بزرگترین جزیره دنیا واقع در قاره ی اقیانوسیه، خوش آب و هوا ترین ناحیه ی دنیا با سواحلی دیدنی، حیات وحشی بی نظیر، فرهنگ و آداب و رسوم غنی و غذاهایی خوش طعم، بهترین پیشنهاد برای مسافرت و لذت بردن از بهشتی بی همتا است. با این اوصاف […]

بیشتر بخوانید...
چطور به استرالیا مهاجرت کنیم

چطور به استرالیا مهاجرت کنیم

چطور به استرالیا مهاجرت کنیم؟ چطور به استرالیا مهاجرت کنیم؟ | زندگی در کشور استرالیا رویای بسیاری از افرادی است که به دنبال کیفیت بالای زندگی، تحصیلات عالی، مراقبت های پزشکی خوب و تعادل بین کار و زندگی هستند. استرالیا کشوری پیشرفته در نیمکره جنوبی و ششمین کشور پهناور دنیا است. این کشور نزدیک به […]

بیشتر بخوانید...
مزایای تحصیل در رشته علوم اجتماعی در استرالیا

مزایای تحصیل در رشته علوم اجتماعی در استرالیا

مزایای تحصیل در رشته علوم اجتماعی در استرالیا مزایای تحصیل در رشته علوم اجتماعی در استرالیا | مهاجرت به استرالیا برای خیلی از افراد به معنای دست یابی به یک زندگی در رفاه و آرامش و بهره مندی از استاندارد های بین المللی در حوزه های تحصیلی و درمانی می باشد. اما چرا؟ کشور استرالیا […]

بیشتر بخوانید...
ده دقیقه وقت داری

ده دقیقه وقت داری

از طریق لینک زیر وارد شوید و فرم ارزیابی رایگان را پر کنید. parsicanada.com مشاوران ما با سنجش شرایط شما، بهترین روش مهاجرت را در اختیارتان قرار می دهند.

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات