موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

استرالیا سرزمین سرمایه گذاری های مطمئن

استرالیا سرزمین سرمایه گذاری های مطمئن | اگر شما نتوانسته اید به دلیل نداشتن شرایطی مانند سن پایین تر از 30 سال، آیلتس بالاتر از 7، پیشنهاد کار یا دعوت نامه و مواردی از این قبیل به استرالیا مهاجرت کنید، می توانید از طریق مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی ویزای اقامت دائم که به پاسپورت استرالیایی می رسد، دست پیدا کنید؛ البته اگر از سرمایه قابل قبولی برخوردار هستید و همچنین هوش اقتصادی خوبی دارید!

ممکن است چیزی از ویزای سرمایه گذاری استرالیا ندانید، پس برای اطلاع بیشتر از این موضوع بهتر است که پیش از هرچیز کمی با مفهوم سرمایه گذاری آشنا شوید.

در زبان ساده، سرمایه گذاری (Investment) به معنای گذاشتن پول در چیزی، با انتظار کسب سود از آن است. ویزای سرمایه گذاری، به جهت جذب سرمایه خارجی و طرح های کسب و کار مردم، با ارایه حق اقامت و شهروندی به متقاضیان واجد شرایط آن اعطا می شود. گاها ممکن است ویزای سرمایه گذاری، همچنین با عنوان های برنامه سرمایه گذاری و یا ویزای طلایی نیز شناخته می شود. در حالی که چندین کشور از جمله استرالیا در حال حاضر به سرمایه گذاران حق اقامت و یا در ازای سرمایه گذاری حق اقامت می دهند، این مفهوم نسبتا جدید است و در طول سال های اخیر مورد توجه قرار گرفت.

مشاوران پارسی کانادا به شما توصیه می کنند که اگر مدیر یا تاجری هستید که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌ گذاری را دارید، در نظر داشته باشید که دولت‌ استرالیا برنامه‌ های متعددی تدارک دیده که می ‌توانید از طریق آن ها مسیر مهاجرت به استرالیا را طی کنید. استرالیا قصد دارد از طریق برنامه‌ های استرالیا دارند، به این کشور جذب نماید. این برنامه‌ ها با هدف توسعه ی اقتصادی و بهبود بازار کار کشور از طریق جذب سرمایه‌ گذاران، کارآفرینان و افراد خود اشتغال در خارج از استرالیا که دارای سرمایه ی کافی برای فعالیت اقتصادی، بینش قابل توجه در کسب و کار و مهارت‌ های کارآفرینی هستند، ارایه می ‌شوند.

استرالیا سرزمین سرمایه گذاری
استرالیا سرزمین سرمایه گذاری

چرا استرالیا را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

کشور استرالیا از نظر قوانین و مقررات یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری در جهان است. پس از رکود اقتصادی که در سال های گذشته رخ داده است، مقاصد سرمایه گذاران تغییر یافته است و مسلما هریمک از آن ها به دنبال سرمایه گذاری با ریسک کمتر و سود دهی طولانی مدت در یک اقتصاد پایدار هستند. البته این ادعا با وجود بیش از 18 هزار شرکت خارجی در استرالیا کاملا اثبات می شود. از لحاظ قوانین و مقررات استرالیا بهترین کشور با بالاترین رتبه قرار گرفته است. طبق آمار منتشر شده سال 2019 که توسط بانک جهانی اعلام شد، استرالیا یازدهمین کشور از لحاظ آسانی در راه اندازی یک تجارت است.این کشور دارای بازار باز با حداقل محدودیت در واردات کالا و خدمات است. منظور از بازار باز هم به‌ طور کلی نبود محدودیت است که با توجه به آن فروشندگان و خریداران می ‌توانند در معامله ی محصولات وارد شوند، آزادانه قیمت ‌گذاری کنند و سیاست ‌های اعتباری خود را به کار بندند.

استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیاست که شامل قاره اقیانوسیه، جزیره تاسمانی و تعدادی جزیره کوچک دیگر می باشد. پایتخت این کشور کانبرا می باشد و بر اساس آمار منتشره در سال 2018، 24.99 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور با هیچ کشور دیگری هم مرز نیست و دور تا دور آن را آب های اقیانوس آرام، هند و منجمد جنوبی فراگرفته. دو شهر مهم این کشور نیز سیدنی و ملبورن می باشد. تمام این وسعت و مزایایی که در بالا به آن ها اشاره شد، سبب شده که این کشور به گزینه مناسبی برای راه ‌اندازی کسب ‌و کار تبدیل شود و افراد زیادی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا اقدام کنند.

انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا

یکی از سریع ترین راه ها برای اخذ اقامت دائم استرالیا، سرمایه گذاری در استرالیا است. این روش دارای انواع مختلفی از ویزا می باشد که افراد با توجه به شرایط خود می توانند برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به یکی از این شیوه ها اقدام نمایند. مشاوران پارسی کانادا در ادامه به معرفی این نوع ویزا می پردازند.

ویزای سرمایه گذاری 188 استرالیا

یکی از انواع ویزاهای پرطرفدار سرمایه گذاری که حدود 95 درصد افراد از این راه اقدام می کنند، ویزای سرمایه گذاری 188 استرالیا است که به جهت سرمایه گذاری و کار آفرینی برای متقاضیان صادر می ‌شود. در روش ویزای کارآفرینی استرالیا شما ابتدا ویزای ۴ ساله دریافت کرده و به استرالیا می روید. پس از ثبت شرکت در استرالیا و راه اندازی بیزینس، می بایست چندین هزار دلار وارد کسب و کار خود کنید. البته این روند برای دریافت ویزای 188 ادامه دارد و باید مراحل بسیاری بگذرانید، شما می توانید با مشاورین پارسی کانادا تماس گرفته و با جزییات دریافت این نوع ویزا بیشتر آشنا شوید.

ویزای سرمایه گذاری 188 به 5 گروه مختلق تقسیم می ‌شود:

 • ویزای تجارت و نو آوری (A188 (Business and Innovation Stream 188A
 • ویزای سرمایه گذاری معمولی (B188 (Investor Stream 188B
 • ویزای سرمایه ‌گذاری ویژه (C188 (Significant Investor Stream 188C
 • سرمایه ‌گذاری عمده (D188 (Premium Investor Stream 188D
 • ویزای کارآفرینی (E188 (Entrepreneur Subclass 188 Visas

ویزای تجارت و نوآوری برای مهاجرت به استرالیا

این نوع ویزا زیرمجموعه ی ویزای سرمایه گذاری 188 استرالیا است که قوانین مربوط به خود را دارد. این یک ویزای موقت 4 ساله است. هنگامی که شما کسب و کار خودتان را در استرالیا ایجاد کردید، می توانید برای اقامت دائم از طریق ویزای دائم تجارت و نوآوری زیر مجموعه‌ ی 888Business Innovation & Investment (Residence) Subclass 888 visa) ) درخواست دهید. پس از گذشت 3 سال از اقامت شما با ویزای تجارت و نوآوری می ‌توانید ویزا را به مدت 2 سال دیگر تمدید کنید. این بدین معنی است که مجموعاً به مدت 6 سال می ‌توانید توسط ویزای اقامت و نوآوری زیر مجموعه‌ ی 188 در استرالیا حضور داشته باشید.

ویزای کارآفرینی برای مهاجرت به استرالیا

فردی که از این طریق قصد مهاجرت به استرالیا را دارد، می تواند به مدت 4 سال با رعایت شرایط و مقررات اقامت آن را به اقامت دائم استرالیا تبدیل کند. همچنین باید پس از ثبت شرکت در استرالیا و راه اندازی بیزینس، می بایست چندین هزار دلار وارد کسب و کار خود کنید. و در فرم ارزیابی و محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا حداقل 65 امتیاز را کسب کنید که این امتیازات شامل سن، مدرک تحصیلی ‌یا فنی‌، زبان انگلیسی‌، میزان سرمایه، میزان گردش مالی، سابقه صادرات کالا، اختراع و ابتکار، سابقه مدیریت و سابقه سرمایه‌ گذاری می شود.

به طور معمول شرایط متقاضی برای دریافت این ویزا شامل سن متقاضی مهاجرت که می بایست زیر 55 سال باشد، گردش مالی در 2 تا 4 سال اخیر، حداقل 500 هزار دلار، سرمایه فرد و همسرش حداقل 800 هزار دلار شامل اموال منقول و غیرمنقول و قابل انتقال به استرالیا باشد و همچنین سوابق مدیریتی موفقی داشته باشد، ضمنا داشتن مدرک IELTS با نمره 5 است هم می تواند امتیاز فرد را افزایش دهد. اگر تمایل دارید که با سرمایه در دست تان با اخذ این ویزا به استرالیا بروید، باید از یکی از استان های استرالیا اسپانسرشیپ بگیرید و طی یک پروسه 4 ساله کلیه تعهدات خود را اجرایی کنید و اگر در طی 4 سال موفق نشدید تا 2 سال امکان تمدید ویزا وجود دارد.

ویزای سرمایه گذاری معمولی مهاجرت به استرالیا

شاید این نوع ویزا را بتوان یکی از ساده ترین آن ها دانست. زیرا در این نوع سرمایه گذاری نیازی به گردش حساب در چند سال اخیر نیست و فرد باید حداقل 2 میلیون دلار سرمایه، به همراه سابقه مدیریتی بالا داشته باشد یا حداقل 10 درصد یک تجارت موفق در یک سال اخیر به نام وی باشد، فرد متقاضی در یکی از استان های استرالیا می بایست سرمایه گذای به مبلغ یک و نیم میلیون دلار انجام دهد.

استرالیا سرزمین سرمایه گذاری
استرالیا سرزمین سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری ویژه برای مهاجرت به استرالیا

اگر متقاضی دریافت ویزای سرمایه گذاری ویژه استرالیا هستید، پس باید تعهد انجام سرمایه گذاری به مدت 4 سال و به مبلغ حداقل 5 میلیون دلار را داشته باشید. داشتن مدرک زبان اجباری نیست و در ازای سرمایه گذاری برای شما به مدت مشخص کلاس زبان رایگان برگزار خواهد شد.

ویزای سرمایه گذاری عمده برای مهاجرت به استرالیا

می توان این نوع ویزا را تقریبا شبیه به ویزای سرمایه گذاری ویژه دانست. البته با این تفاوت که مبلغی که باید سرمایه گذار یشود کمی بیشتر است. ویزای سرمایه گذاری عمده یک ویزای موقت 4 ساله است. هنگامی که در استرالیا به مدت یک سال سرمایه گذاری کنید و مبلغ سرمایه ‌ی خود را از این کشور خارج نکنید، می توانید برای اقامت دائمی از طریق ویزای کسب و کار زیر مجموعه‌ ی 888 برای اقامت دائم تان در استرالیا درخواست کنید. جالب است بدانید که بر خلاف سایر دسته های مهاجرت کسب و کار، هیچ محدودیتی برای این نوع ویزا وجود ندارد. متقاضیان باید سرمایه گذاری حداقل 5 میلیون دلار را در “سرمایه گذاری مناسب” انجام دهند. اما یک سرمایه گذاری ویژه باید چگونه باشد؟

 • بورس اوراق بهادار استرالیا دارایی‌ های ذکر شده
 • اوراق قرضه دولتی و یا نیمه دولتی
 • اوراق قرضه شرکتی یا اوراق بهادار صادر شده توسط یک موسسه‌ی ارزی استرالیایی (یا شرکت تابعه متعلق به شرکت استرالیایی) و یا رتبه بندی سرمایه گذاری اوراق قرضه شرکت های استرالیا یا اوراق بهادار توسط صندوق صدور مجوز بدهی AFS
 • شرکت های خصوصی محدود استرالیا
 • املاک و مستغلات در استرالیا به غیر از املاک مسکونی

استرالیا همان جاییست که برای سرمایه گذاری دنبالش هستید

تقریبا همه شما می دانید که یکی از آسان ترین راه ها برای مهاجرت به کشورهای خارجی مانند استرالیا، سرمایه گذاری است. کشورهای پیشرفته و رو به رشد بیشتر مانند استرالیا مانند یک بهشت برای سرمایه گذاران هستند. استرالیا را می توان یکی از امن ترین و در عین حال مرفه ترین کشورهای جهان دانست؛ کشوری که فضایی راحت و بدون ریسک برای ورود سرمایه گذاران ایجاد کرده.

اگر در پایان هر سال به آمار منتشر شذده در این حوزه نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که هر سال که می گذرد تعداد مهاجرینی که استرالیا را برای مهاجرت و سرمایه گذاری انتخاب می کنند، بیشتر و بیشتر می شود. آن هم به این دلیل که علاوه بر این که یک تجارت پرسود را در این کشور پایه گذاری می کنند، می توانند اقامت استرالیا را نیز دریافت کنند. عموما سرمایه گذاری در استرالیا برای کارآفرین هایی که می خواهند اقدام به مهاجرت کنند، از بین تمامی کشور های جهان، جزو اولین انتخاب های شان قرار دارد. حتی می توان گفت که طبق آمار رسمی استرالیا، این کشور جز اولین مقاصد برای سرمایه گذاران ایرانی هم به شمار می آید؛ اما این تمام ماجرا نیست.

سرمایه گذاری در استرالیا به عنوان تنها کشوری که وارد رکود اقتصادی نشد تصمیمی بسیار هوشمندانه است. ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا معمولا از یک و نیم میلیون دلار استرالیا شروع می شوند و امکان سرمایه گذاری تا میلیون ها دلار وجود دارد. افرادی که از شرایط مالی نسبتا خوبی برخوردار هستند سرمایه گذاری در استرالیا می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای آن ها باشد.

استرالیا سرزمین سرمایه گذاری
استرالیا سرزمین سرمایه گذاری

بیهوده نیست که استرالیا را بهشت سرمایه گذاران نامیده اند. این مقصد زیبا همیشه برای مهاجران چه از طریق اخذ ویزای تحصیلی و کار و چه از طریق اخذ ویزای سرمایه گذاری، جذاب بوده. همان طور که گفتیم براساس آمار رسمی دولت استرالیا، مقصد اول کارآفرینان و سرمایه گذاران باهوش ایرانی، این کشور است. آن هم به این دلیل که دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا مزایای بسیاری دارد، این مزایا عبارتند از:

 • زندگی در کشور پیشرفته و انگلیسی زبان
 • شرایط با ثبات بالا و در حال رشد برای ایجاد کسب و کار
 • عدم انتقال سرمایه قبل از ورود به استرالیا برای ویزای کارآفرینی
 • امکان اقدام برای اقامت دائم استرالیا ۲ سال بعد از ورود
 • امکان دریافت پاسپورت استرالیایی بعد از ۴ سال
 • تحصیل رایگان فرزندان در کشور تراز اول
 • شرایط کارآفرینی به مراتب راحت تر از سایر کشور های صنعتی دنیا
 • محدود نبودن در انتخاب بیزینس

پارسی کانادا حامی شما در این سرمایه گذاری!!!

این که پیش از هر اقدامی برنامه ریزی کنید و بدانید که چطور باید جلو بروید، امری واجب و ضروری است. در راه اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا هم این امر لازم است. کاملا طبیعی است که ویزای سرمایه گذاری مناسب افرادی است که توانایی مالی مناسبی داشته و از شرایط مالی و زندگی مناسبی برخوردار هستند. اما این عاملی نیست که موجب شود این طور فکر کنید که روند اخذ این ویزا بسیار راحت است و به اصطلاح پول تمام آن چیزی است که به آن نیاز دارید. اما اصلا این طور نیست. شما برای گرفتن چنین ویزایی هم باید با برنامه ریزی قدم بردارید و از تمام قوانین و مقررات و شرایط لازم، اطلاع داشته باشد.

به همین دلیل براساس تجربه افراد در این مسیر، استخدام وکلای مهاجرتی منطقی ترین کار ممکن است؛ اطلاعات به روز یک مشاور یا وکیل مهاجرتی، آشنایی با پیچ و خم های قانونی کشور مقصد و تجربه آن ها در مواجه با موارد مشابه راهگشای شما خواهد بود. البته توصیه می کنیم در زمینه انتخاب وکیل مهاجرت به استرالیا دقت لازم داشته باشید تا با کمترین هزینه و حداقل زمان به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. ممکن است با انتخابی اشتباه، پس از صرف زمان و هزینه بسیار متوجه شوید از هدف خود که مهاجرت به استرالیاست دورتر شده اید. شما می توانید با وکلای مهاجرتی پارسی کانادا ارتباط برقرار کرده و با خیالی راحت تمام امور مرتبط با مهاجرت را به ما بسپارید.

می 5, 2020

نویسنده : هانیه اسبقی
کاریابی مهاجرین در استرالیا

کاریابی مهاجرین در استرالیا

کاریابی مهاجرین در استرالیا کاریابی مهاجرین در استرالیا | در این مقاله قصد داریم به موضوع یافتن کار و شغلی مناسب برای مهاجرین در کشور استرالیا بپردازیم. همانطور که حتما می دانید کشور استرالیا با بهره مندی از اقتصاد قوی و پر رونقی که دارد این روز ها مقصد امن بسیاری از افرادی شده است […]

بیشتر بخوانید...
درباره استرالیا

درباره استرالیا

درباره استرالیا درباره استرالیا | استرالیا به عنوان ششمین کشور بزرگ و پهناور دنیا شناخته می‌شود. پایتخت این کشور شهر کانبرا  است که مجلس کشور استرالیا در آن مستقر است. بومیان استرالیایی تقریباً حدود ۵۰ هزار سال پیش قبل از اینکه بریتانیایی‌ها به این کشور دسترسی پیدا کنند در استرالیا زندگی می کردند. بومیان استرالیا […]

بیشتر بخوانید...
ویزای ۴۸۹ استرالیا

ویزای ۴۸۹ استرالیا را بشناسید

ویزای ۴۸۹ استرالیا را بشناسید ویزای ۴۸۹ استرالیا را بشناسید | اگر به دنبالی مکانی امن و دارای رفاه برای زندگی هستید، بدون شک کشور استرالیا یکی از بهترین مقاصد به شمار می رود. این کشور به عنوان ششمین منطقه پهناور جهان شناخته می شود و در نیم کره جنوبی واقع شده است. مساحت استرالیا […]

بیشتر بخوانید...
تحصیل در رشته مدیریت بازاریابی در استرالیا

تحصیل در رشته مدیریت بازاریابی در استرالیا

رشته مدیریت بازاریابی در استرالیا تحصیل در رشته مدیریت بازاریابی در استرالیا | استرالیا یکی از بهترین نظام های آموزشی دنیا را دارد. بر اساس آخرین رتبه بندی ها، دانشگاه های استرالیا جز 50 دانشگاه برتر در دنیا برای تحصیل بوده است. دانشگاه های استرالیا همیشه مکانی برای دانشجویانی بوده است که می خواهند علاقه […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات