موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

استرالیا سرزمین جنگل های استوایی

استرالیا سرزمین جنگل های استوایی | نحوه مهاجرت به استرالیا یا مهاجرت به هر کشور دیگری گامی بزرگ است که باید برداشته شود. در این مقاله از پارسی کانادا می خواهیم به شما کمک کنیم تا خودتان را برای مهاجرت به استرالیا این سرزمین جنگل های استوایی، آماده نمایید. در ادامه به بررسی گام هایی می پردازیم که باید پیش از مهاجرت آن ها را پشت سر بگذارید.

استرالیا سرزمین جنگل های استوایی
استرالیا سرزمین جنگل های استوایی

گام اول: در مورد گزینه های اشتغال خود تحقیق کنید

کار کردن در استرالیا یک گزینه است که از میان هزاران گزینه، پیش روی شما قرار دارد. دانستن اینکه چه فرصت های شغلی در دسترس است و چگونه به امنیت شغلی دست پیدا کنید مهم است. ما اطلاعات زیادی را برای شما فراهم آورده ایم تا بتوانید در یافتن شغلی مناسب در استرالیا به شما کمک کنیم. برای ورود به بازار کار استرالیا موارد زیر را دنبال نمایید.

  • پیدا کردن شغل مناسب در استرالیا
  • صنایع موجود در استرالیا را مورد بررسی قرار دهید.
  • مشاغل موجود که در راستای تخصص شما هستند را بیابید.
  • اگر قصد سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت یا کارآفرینی در استرالیا را دارید، حتما تحقیقات لازم را به عمل آورید.
  • در استرالیا چطور می توانید فعالیت موثر داشته باشید.
  • بررسی تجارت های جاری در استرالیا

فراموش نکنید که پیدا کردن خانه در زمانی که به استرالیا مهاجرت می کنید، مسئله بسیار مهمی است. زندگی در یکی از پربازدید ترین کشورهای جهان می تواند بسیار جالب باشد. سعی کنید در مورد خانه در استرالیا اطلاعات بسیاری کسب کنید و گزینه های مناسب برای زندگی و اقامتتان را کشف نمایید.
خودتان را برای اقامت آماده کنید. ممکن است مدتی طول بکشد تا همه چیز برای انتقال شما به استرالیا سازماندهی شود. با استفاده از تهیه یک چک لیست جابجایی، می توانید ایده هایتان را راجع به مهاجرت به دست آورید.

گام دوم: برای استرالیا سرزمین جنگل های استوایی درخواست ویزا بدهید

تقاضای ویزای استرالیا می تواند به شما کمک کند شرایط برخی ویزاهای مهاجرتی از طریق مهارت و و یا تجارت در استرالیا را برآورد کنید. ثبت نام برای ویزای استرالیا آسان است و پیچیدگی خاصی ندارد. فراموش نکنید که تمام ویزاهایی که می توانید واجد شرایط آن باشید را بررسی کنید. در زیر مواردی را برای شما آورده ایم:

  • ویزای تجارت و سرمایه گذاری در استرالیا
  • ویزاهای مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر استرالیا

گام سوم: برای ویزا اقدام کنید

شما می توانید از طریق وب سایت پارسی کانادا برای اخذ ویزای استرالیا اقدام کنید. مراحل را برای دریافت ویزا انجام دهید و در این مسیر از وکلای با تجربه پارسی کانادا در زمینه امور مهاجرت مشاوره بگیرید.

گام چهارم: برای حرکت آماده شوید

وسایل مورد نیاز خود را جمع کنید و از چک لیست جابجایی استفاده کنید. یعنی لیستی تهیه کنید که در آن نوشته باشید چه چیزهایی را برای مهاجرت به استرالیا با خود بردارید. انجام این کار به شما در سازماندهی حرکت کمک کند.

گام پنجم: به استرالیا وارد شده و مستقر شوید

برنامه های مهاجرتی متعددی برای استرالیا وجود دارد. مهاجرت از طریق فرصت های شغلی، تحصیلی و سرمایه گذاری از سوی دولت استرالیا برای شما ارائه شده است هر روشی را که می خواهید برگزینید از قبل با کارشناسان پارسی کانادا هماهنگ کنید؛ چرا که آن ها بر اساس تجربه ای که دارند به شما کمک می کنند که بهترین روش را متناسب با شرایط تان انتخاب نمایید. یک نماینده یا وکیل مهاجرت از پارسی کانادا می تواند به شما در مهاجرت به استرالیا کمک بسیاری بکند. پس به جای اینکه این روند را به تنهایی مدیریت کنید، آن را به کارشناسان و متخصصان مهاجرت پارسی کانادا بسپارید.

استرالیا سرزمین جنگل های استوایی
استرالیا سرزمین جنگل های استوایی

جنگل های استوایی استرالیا چشم مهاجران را خیره می کند

استرالیا 3.6 میلیون هکتار از انواع جنگل های گوناگون بومی را در خود جای داده است. جنگل های بارانی استرالیا به طور معمول با بارندگی زیاد، رشد گیاهان سرسبز و پدید آمدن سایبان های بسته مشخص می شوند. آن ها به ندرت دچار آتش سوزی می شوند و عموماً حاوی درخت اوکالیپتوس هستند. جنگل های بارانی بخش مهمی از تنوع زیستی استرالیا را تشکیل می دهند، از جمله بسیاری از خانواده گیاهان بی نظیر که بومی خود استرالیا هستند. جنگل های بارانی گرمسیری در شمال کوئینزلند سرشار از گونه های مارپوپی، قورباغه و پروانه می باشند، در حالی که جنگل های بارانی معتدل تاسمانی از قارچ ها، خزه ها و گلسنگ های متنوع تشکیل شده اند.

استرالیا انواع جنگل های بارانی را در خود جای داده است که از نظر میزان بارندگی و عرض جغرافیایی متفاوت هستند. جنگل های بارانی گرمسیری و نیمه گرمسیری در مناطق شمالی و شرقی استرالیا و در مناطق ساحلی مرطوب یافت می شوند. جنگل های آب و هوای معتدل در نیو ساوت ولز و ویکتوریا رشد می کنند. جنگل های بارانی معتدل در ویکتوریا، تاسمانی و در مناطق کوچکی از ارتفاعات نیو ساوت ولز و کوئینزلند یافت می شوند. جنگل های بارانی خشک جزو مناطق محافظت شده از آتش سوزی مکرر و در مناطق زیر ساحلی و داخلی شمال، شرق، و شمال غربی استرالیا هستند. جنگل های بارانی موسمی نیز در شمال استرالیا در مناطق ساحلی و زیر ساحلی به صورت فصلی موجود می باشند.

مناطق زیادی از جنگل های بارانی در پارک های ملی مشهور مانند پارک ملی Daintree در شمال کوئینزلند، پارک ملی Barrington Tops در منطقه هانتر در نیو ساوت ولز و پارک ملی Cradle Mountain-Lake St Clair در تاسمانی یافت می شوند. در مجموع 0.9 میلیون هکتار (26 درصد) از نوع جنگل های بارانی در اراضی خصوصی می باشند.
جنگلهای بارانی برای حفظ تنوع زیستی بسیار مهم هستند. آن ها زیستگاه بسیاری از گونه های ساکن جنگل و حیوانات وابسته به گیاهان می باشند. گونه های متعددی که بومی استرالیا هستند، گونه هایی می باشند که طبق قانون حفاظت از محیط زیست مشترک المنافع می باشند.

جالب است بدانید که سی و دو درصد از جنگل های بارانی استرالیا جزو میراث جهانی یونسکو قرار دارند. آن ها مکان هایی با زیبایی طبیعی استثنایی و زیبایی شناختی هستند. هم تنوع زیستی غنی و هم وضعیت میراث جهانی آن ها محرک های قدرتمندی در زمینه گردشگری، اکوتوریسم و مزایای اقتصادی مرتبط هستند. اگر مهاجرت به استرالیا جزو انتخاب های شما باشد. با ورود به جنگل های استوایی این کشور متوجه زیبایی مثال زدنی آن ها می شوید.

گونه هایی حیوانی همچون کوالا، کانگورو، شترمرغ استرالیایی و پنگوئن آبی کوچک از انواعی هستند که در مهاجرت به استرالیا نمی توان به دیدنشان نرفت.
جنگل های بارانی یکی از بزرگترین و جذاب ترین شگفتی های طبیعت است. آن ها حداقل 50٪ از کل گونه های جانوری و گیاهی موجود در کره زمین را برای زندگی در خود جای داده اند. تنوع گونه ها، به ویژه در جنگل های بارانی گرمسیری، بی نظیر است. اگرچه جنگل های بارانی فقط حدود 0.3٪ استرالیا را در بر می گیرند، اما تقریبا نیمی از کل خانواده های گیاهی استرالیا و حدود یک سوم از گونه های پستانداران و پرندگان استرالیا را شامل می شوند.

تاریخچه مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از زمانی آغاز شد كه اجداد استرالیایی های بومی از طریق جزایر دریایی جنوب شرقی آسیا و گینه نو به این قاره رسیدند. اسکان دائمی اروپا از سال 1788 با تأسیس کلونی مجازات بریتانیا در نیو ساوت ولز آغاز شد. در سال 1901، استرالیا سیاست استرالیای سفید را در پیش گرفت که بر اساس آن ورود افراد غیر اروپایی به استرالیا به خصوص آسیایی ها را ممنوع اعلام کرد و پس از جنگ جهانی دوم این سیاست لغو شد. از سال 1945 ، بیش از 7 میلیون نفر در استرالیا ساکن شدند.

بین سال 1788 و جنگ جهانی دوم، اکثریت قریب به اتفاق مهاجران از سایر نقاط و مهاجران از جزایر بریتانیا (به طور عمده انگلستان، ایرلند و اسکاتلند) به استرالیا آمدند. در قرن 19 مهاجرت قابل توجهی نیز از چین و آلمان صورت گرفت. در دهه های بعد از جنگ جهانی دوم، استرالیا موج بزرگی از مهاجرت از سراسر اروپا را پذیرفت و تعداد مهاجران بیشتری نیز نسبت به دهه های گذشته از جنوب و شرق اروپا وارد شدند.

از زمان پایان سیاست استرالیای سفید در سال 1973 ، استرالیا سیاست رسمی چند فرهنگی را دنبال کرده است. به همین خاطر موج بزرگی به صورت مداوم، مهاجرت به استرالیا را از سراسر جهان دنبال می کنند که آسیا بزرگترین منبع مهاجران در قرن بیست و یکم است.

یک مطالعه جامعه شناختی در سال 2014 نتیجه گرفت که: “استرالیا و کانادا بیشترین پذیرش مهاجرت در بین ملل غربی را دارند.
استرالیا امضا کننده کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان است و بسیاری از پناهجویان را اسکان داده است. در سال های اخیر، سیاست استرالیا مبنی بر بازداشت اجباری ورود غیر مجاز از طریق قایق، شرایط را جنجال برانگیز کرده است.

در 7 آگوست 2018، جمعیت آماری استرالیا به 25 میلیون نفر رسیده است که 62٪ رشد مهاجرت، نتیجه بدست آمده در ده سال گذشته است. نقطه عطف 33 سال پیش از برنامه بود. سناتور پائولین هانسون خواستار یک لیست ملی بصورت رأی گیری شد و در آن از رأی دهندگان خواسته شد که فکر می کنند مهاجرت به استرالیا خیلی زیاد است یا خیر. نتیجه نظرسنجی ها مبنی بر این بود که اکثریت مردم خواهان کاهش مهاجرت هستند.

استرالیا سرزمین جنگل های استوایی
استرالیا سرزمین جنگل های استوایی

جمع بندی

با وجود تمامی مواردی که در این مقاله از پارسی کانادا به آن ها پرداختیم، در نهایت به شما توصیه می کنیم که اگر به هر دلیل خواستار مهاجرت به استرالیا این کشور زیبا در کوچکترین قاره جهان می باشید؛ حتما همه مراحل را به صورت قانونی زیر نظر وکلای مهاجرت پارسی کانادا پیگیری کنید. دانش و تجربه چندین ساله وکلا و کارشناسان حرفه ای پارسی کانادا به شما کمک می کند تا بدون نگرانی از بروز مشکلات و موانع بتوانید به خوبی طعم مهاجرت به استرالیا را بچشید و تجربه شیرینی در این زمینه داشته باشید.

بیش از 200 پرونده مهاجرتی با شرایط گوناگون به صورت موفقیت آمیز در پارسی کانادا حل و فصل شده اند و به نتیجه مطلوب رسیده اند. همانطور که می دانید استرالیا کشوری است که سطح درآمد افراد در آن بسیار بالاست و اگر شما تخصص ویژه ای داشته باشید به راحتی می توانید از شرایط مناسب برای مهاجرت کاری به این کشور استفاده نمایید. همچنین اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید از قبل نسبت به یادگیری زبان انگلیسی و آماده سازی خود جهت قرارگیری در محیطی جدید آماده شوید.

مردم استرالیا با توجه به قانون چند ملیتی برخورد مناسبی با مهاجران دارند و هیچ گونه تبعیضی میان مهاجران و بومیان قائل نمی شوند. بنابراین در ابتدا می توانید نسبت به ویزای تحصیلی اقدام کنید. پس از پایان تحصیلاتتان در شاخه های مورد نیاز در استرالیا درخواست کار دهید و سایت های کاریابی را زیر و رو نمایید. در صورت یافتن شغل مناسب و دریافت جاب آفر از کارفرما می توانید به راحتی نسبت به اقامت دائم اقدام نمایید. مهاجرت به استرالیا طرفداران بسیاری از گوشه و کنار جهان دارد.

البته برخی از افراد به اشتباه و از روی نا آگاهی روش پناهندگی را برمی گزینند که پارسی کانادا این روش را تائید نمی کند. چرا که سرنوشت پناه جویان قابل پیش بینی نیست و بهتر است از روش های قانونی متعددی که برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد استفاده کنید.

می 14, 2020

نویسنده : مینا نجفی
روش های اخذ ویزای کار استرالیا

روش های اخذ ویزای کار استرالیا

روش های اخذ ویزای کار استرالیا روش های اخذ ویزای کار استرالیا | یکی از مهمترین دلایل علاقه افراد مختلف به زندگی و کار در استرالیا، اقتصاد قوی این کشور است که حتی در دوره رکود اقتصادی که در کل دنیا برای اکثر کشورها به وجود آمد آسیب چندانی ندید. استرالیا از نظر نرخ بیکاری […]

بیشتر بخوانید...
اقتصاد قوی استرالیا دلیل مهم مهاجرت به این کشور

اقتصاد قوی استرالیا دلیل مهم مهاجرت به این کشور

اقتصاد قوی استرالیا دلیل مهم مهاجرت به این کشور اقتصاد قوی استرالیا دلیل مهم مهاجرت به این کشور | این روزها که بازار مهاجرت به کشورهای خارجی بسیار داغ است، حتما نام استرالیا بیش از بقیه کشورها به گوش شما هم خورده است. استرالیا از آن دسته از کشورهایی است که به دلایل زیادی توجه […]

بیشتر بخوانید...
تجربیات مهاجرت به استرالیا

تجربیات شخصی من از مهاجرت به استرالیا

تجربیات مهاجرت به استرالیا تجربیات مهاجرت به استرالیا | بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند اطلاعات ناکامل و جسته و گریخته ای دارند. در واقع انگیزه ی اصلی تمامی افراد به منظور اخذ اقامت استرالیا، تجربه ی زندگی بهتر و با کیفیت تر در مقایسه با ایران است. به منظور امکان مقایسه […]

بیشتر بخوانید...
اسپانسرشیپ ازدواج

اسپانسرشیپ ازدواج

اسپانسرشیپ ازدواج اسپانسرشیپ ازدواج | این پست به شما کمک میکنه با اصطلاح “اسپانسرشیپ ازدواج” به طور کامل آشنا بشین؛ درسته که شرایط خیلی ویژه و سختی برای استفاده از این قانون وجود داره، ولی همیشه دونستن، از ندونستن بهتره. شما دوست دارین اونی باشین که دعوت میکنه یا اونی که دعوت میشه؟!

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات