موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

صفر تا صد سیستم آموزشی استرالیا

صفر تا صد سیستم آموزشی استرالیا | در سال های اخیر شاهد مهاجرت های تحصیلی زیادی به کشور استرالیا بوده ایم که البته این موضوع تنها در مورد ایرانی ها صدق نمی کند. در سراسر جهان یکی از مقاصد تحصیلی کشور استرالیا می باشد. اما چرا؟ در این مقاله امروز می خواهیم شما را با ویژگی های سیستم آموزشی این کشور و دلیل محبوبیت آن صحبت کنیم. تحصیل در استرالیا می تواند یک فرصت عالی برای شما باشد تا ضمن بهره مندی از خدمات آموزشی در سطح بین المللی و استاندارد از داشتن یک زندگی امن و آرام و رفاه اجتماعی هم برخوردار شوید. متخصصین پارسی کانادا با تجربه زیادی که در زمینه پرونده های مهاجرتی داشته اند، در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص ویژگی های سیستم آموزشی استرالیا پرداخته اند، پس با ما همراه باشید تا با دید باز و دانش کافی وارد این کشور شوید و از مزایای آن استفاده کنید.

آیا می دانستید که کشور استرالیا سومین کشور جهان در جذب دانشجوهای خارجی، بعد از امریکا و بریتانیا می باشد؟ پس جای تعجبی نیست که شما هم این کشور را برای تحصیل انتخاب کرده اید. استرالیا در میان 100 دانشگاه برتر جهان، هشت مورد آن را به خود اختصاص داده است، پس به جرات می توان گفت در حوزه آموزش و پرورش در جایگاه بسیار عالی قرار دارد. این کشور، در زمره کشور های مدرن جهان است و از یک فرهنگ بسیار سطح بالا  و با سواد برخوردار است، به این معنا که بسیار به دنبال علم آموزی و تحقیقات علمی و افزایش سطح دانش و تحصیلات خود می باشند. به همین دلیل این کشور در زمینه علوم و تحقیقات پیشرفت های زیادی کرده است و در دانشگاه ها و مدارس نیز اهمیت زیادی برای این موضوع قائل است به گونه ای که در سطح بین المللی توانسته است نتایج تحقیقات خود را به اشتراک بگذارد.

صفر تا صد سیستم آموزشی استرالیا
صفر تا صد سیستم آموزشی استرالیا

البته در کنار سیستم آموزشی استاندارد و حرفه ای، استرالیا توانسته است از طبیعت، اقتصاد و فرصت های شغلی موجود در کشورش هم برای جذب مهاجرین استفاده کند. پس برای دانشجویانی که تحصیل در استرالیا را انتخاب می کنند، فرصت های شغلی زیاد هم می تواند دلیلی برای ماندن آن ها بعد از اتمام تحصیلات شان باشد. ضمن اینکه در حین تحصیل در استرالیا می توانید فرهنگ و آداب و رسوم این کشور را به خوبی بشناسید و دید خود را نسبت به جهان و ملیت های مختلف تغییر و پرورش دهید. اما اجازه دهید ببینیم چه چیز هایی باعث شده است که این کشور بالغ بر چهل هزار دانشجوی بین المللی داشته باشد. این دانشجو ها در تمامی دوره های تحصیلی می توانند شرکت کنند و از مزایای تحصیل در استرالیا استفاده کنند.

چه دلایلی باعث شده است کشور استرالیا داری یکی از برترین سیستم های آموزشی شود؟

استرالیا در سال های اخیر بسیار مورد توجه مهاجرین بوده است به همین دلیل افراد به دنبال روش های مختلف مهاجرت به استرالیا بوده اند. یکی از روش های مهاجرت به این کشور از راه تحصیل می باشد. در صورت داشتن شرایط برای تحصیل در این کشور، می توانید با اخذ ویزای تحصیلی اقامت استرالیا را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به استرالیا، می توانید با مشاورین پارسی کانادا تماس برقرار کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

کشور استرالیا اهمیت زیادی به نیرو های کار و آموزش می دهد. در وهله اول آموزش های حرفه ای و دقیق است که می تواند نیرو های کار متخصصی هم به جامعه معرفی کند. به همین دلیل دولت استرالیا تمام تلاش خود را کرده است که از پایه روی تخصص و مهارت های دانشجو ها و محصل هایش کار کند. تمام این موارد باعث شده جوانانی که به دنبال تامین نیاز های آموزشی و آینده خود می باشند، به این کشور سفر کرده و از داشتن یک زندگی مرفه نیز برخودار شوند. مواردی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، جز دلایلی هستند که همگی در کنار هم باعث شده اند، کشور استرالیا در زمینه آموزش به موفقیت های زیادی دست پیدا کند.

 • یک: هزینه های زندگی در کشور استرالیا

هزینه های زندگی دراسترالیا هم برای زندگی و هم آموزش بسیار کمتر از کشور هایی مانند امریکا و بریتانیا می باشد. اما با وجود این هزینه های کم، در استرالیا سطح رفاه اجتماعی بالا است و زندگی در این کشور بسیار با کیفیت و در آسایش می باشد. ضمن اینکه فراموش نکنید که می توانید با مشاوره با پارسی کانادا می توانید راه هایی برای کاهش همین هزینه ها هم پیدا کنید و پول بیشتری را پس انداز کنید.

صفر تا صد سیستم آموزشی استرالیا
صفر تا صد سیستم آموزشی استرالیا
 • دو: فرصت های شغلی زیاد و متنوع در استرالیا

درحالی که کشور بریتانیا در های آموزشی خود را به روی پزشکان بسته است و کشور امریکا بیشتر روی متخصصین فناوری اطلاعات (IT) تمرکز کرده است، دانشجویان بین المللی با ورود به کشور استرالیا ضمن بهره مندی از آموزش های استاندارد می توانند در تمامی حوزه ها مشغول به کار شوند. تقریبا هر رشته ای که مد نظر شما باشد، نه تنها می توانید در آن تحصیل کنید، بلکه فرصت های شغلی زیادی هم برای تمامی این رشته ها در استرالیا وجود دارد. دولت استرالیا برای فارغ التحصیلان دانشگاهی، مجوز کار صادر می کند و به آن ها اجازه می دهد، بعد از اتمام درس شان تا مدتی به دنبال شغل در این کشور باشند. در صورت پیدا کردن شغلی، می توانند ویزای خود را تغییر دهند و برای کار در استرالیا اقامت بگیرند.

 • سه: ورود به یک جامعه چند ملیتی و چند فرهنگی

کشور استرالیا یک جامعه امن، چند فرهنگی، دوستانه و هماهنگی دارد که به سرمایه های ملی، فرهنگی و تمدن خود ارزش زیادی می دهد. ویژگی چند ملیتی کشور استرالیا به دلیل پذیرش مهاجرین زیاد می باشد که باعث شده است از سراسر جهان افراد با قومیت ها و ملیت های مختلف در این کشور زندگی کنند. در نتیجه تحصیل در این کشور نه تنها آموزش های دانشگاهی و تخصصی در رشته مورد نظرتان را به همراه خواهد داشت، بلکه دانشگاه بزرگتر آن یعنی جامعه استرالیایی نیز می تواند به شما آموزش های زیادی در حوزه های مختلف به همراه داشته باشد.

 • چهار: تنوع در دوره ها و رشته های دانشگاهی

موسسات آموزشی در کشور استرالیا دامنه وسیعی از رشته های دانشگاهی را پوشش می دهند و دانشجو های بین المللی به راحتی می توانند در هر رشته ای که به آن علاقه دارند، در این کشور مشغول به کار شوند. ضمن اینکه تحصیل در استرالیا محدود به دانشگاه ها نمی شود و متقاضیان می توانند در موسسات آموزشی، آموزشگاه های فنی و حرفه ای و یا موسسات زبان شرکت کنند. به طور تقریبی در حدود بیست و دو هزار رشته و گرایش تحصیلی در هزار و صد واحد آموزشی در استرالیا فعال می باشند. این کشور بالا تر از کشور هایی مانند آلمان، هلند و ژاپن قرار گرفته است و در گزارش های جهانی معرفی برترین دانشگاه های جهان در رتبه هشتم قرار گرفت.

 • پنج: استفاده از فناوری ها و تکنولوژی های پیشرفته در آموزش

کشور استرالیا همانطور که گفتیم در زمینه تحقیقات بسیار حرفه ای می باشد و اهمیت زیادی به بخش تحقیقات علمی می دهد. دانشجو هایی که در این کشور مشغول به تحصیل می باشند، نیز می توانند از این ویژگی استفاده کنند و ضمن ارائه خدمت به تحقیقات علمی، بار دانشی خود و تجربه شان را در حوزه های تخصصی افزایش دهند. در حدود یک هزار میلیون افراد در سراسر جهان بر نتایج تحقیقاتی کشور استرالیا استناد می کنند. در سیستم آموزشی این کشور سعی بر آن شده است که تمامی فناوری های پیشرفته برای تسهیل آموزش ها استفاده شود.

صفر تا صد سیستم آموزشی استرالیا
صفر تا صد سیستم آموزشی استرالیا

موقعیت دانشگاه های کشور استرالیا در سال 2020 در جهان

این موضوع کاملا بر همگان روشن است که آموزش چقدر در رشد و پیشرفت یک کشور در زمینه های اجتماعی، انسانی و اقتصادی تاثیر دارد. آموزش یکی از حقوق مسلم انسان ها در سراسر جهان می باشند و می تواند باعث رشد سطح کیفی ، افزایش امنیت و آرامش در خانواده ها و جوامع و یافتن شغل و حرفه مناسب شود. انتخاب برترین دانشگاه های جهان بر اساس سه فاکتور اصلی می باشد: بهره مندی از سیستم آموزش عمومی، امکان پذیرش دانشجو های خارجی و بهره مندی از کیفیت و استاندارد های بالا در سیستم آموزشی. بر این اساس برترین دانشگاه ها در سال 2020 به این ترتیب معرفی شدند: انگلیس، امریکا، کانادا، آلمان، فرانسه، استرالیا، سوئیس، سوئد، ژاپن و هلند. این کشور ها همگی برای دانشجو هایی که به دنبال تحصیلات عالی و با کیفیت می باشند، مقصد بسیار مناسبی هستند.

استرالیا هم توانسته است با قرار گرفتن در این لیست ده تایی، علاوه بر امکانات تحصیلی و سیستم آموزشی برتر، با ویژگی های جغرافیایی و موقعیت برتر اقتصادی نظر همه را به خود جلب کند. در ادامه متخصصین پارسی کانادا حقایقی درباره مدارس استرالیایی ارائه کرده اند که مطالعه و دانستن آن ها خالی از لطف نمی باشد. آیا می دانستید:

 • نود و نه درصد استرالیایی ها با سواد هستند
 • آموزش در استرالیا از سن شش سالگی تا پانزده سالگی ادامه دارد و در سن شانزده یا هفده سالگی ادامه تحصیلات مدرسه ای بستگی به ایالت و محل تولد دانش آموز دارد
 • به طور تقریبی چهل درصد مدارس استرالیا غیر انتفاعی و خصوصی می باشند
 • اکثریت دانشگاه های استرالیایی ها دولتی هستند و هزینه های بسیار کمی برای دانشجو ها دارند
 • سال تحصیلی مدرسه در استرالیا در میان ایالت ها و استان های مختلف، فرق می کند. اما به طور معمول از اواخر ژانویه و اوایل فوریه شروع می شود و تا اوایل/ اواسط دسامبر برای دانش آموزان ابتدایی و راهنمایی با تعطیلات کمی ادامه خواهد داشت.
 • در حدود هشتاد و پنج درصد کودکان استرالیایی در پیش دبستانی شرکت می کنند
 • دانش آموزان بین المللی دراسترالیا به بیش از ششصد هزار نفر می رسند.

معرفی انواع تحصیلات در کشور استرالیا

یکی از انواع تحصیلات در کشور استرالیا آموزش های فنی حرفه ای می باشد که استرالیایی ها می توانند از دوران کودکی در این آموزش ها شرکت کنند. اما این فرصت برای نوجوانان و جوانان هم فراهم می باشد. یکی دیگر از انواع آموزش ها، پیش دبستانی است است که البته در کشور استرالیا اجباری نیست. بعد از آن تحصیلات ابتدایی و راهنمایی می باشد که سن ورود به آن باز هم به ایالت و استان محل زندگی دانش آموز بستگی دارد. در سال های اخیر بیش از سه چهارم دانش آموزان استرالیایی تا هفده سالگی در این مقطع آموزشی تحصیل می کنند. مدارس دولتی در این مقطع در حدود 60% از مدارس استرالیا را تشکیل می دهند.

با این توضیحات اگر تمایل به تحصیل در کشور استرالیا را دارید، می توانید با مراجعه به مشاورین متخصص پارسی کانادا، درباره نحوه اخذ ویزای تحصیلی و شرایط کار و زندگی در این کشور اطلاعات بیشتری کسب کنید. پارسی کانادا از آنجایی که پرونده های مهاجرتی زیادی را به سرانجام رسانده است، مشاور خوبی برای شما در این زمینه می باشند و تا پایان فرایند مهاجرتی شما همراه و حامی شما هستند.

آوریل 14, 2020

سطح کیفیت زندگی در استرالیا بالا است
سطح کیفیت زندگی در استرالیا بالا است

سطح کیفیت زندگی در استرالیا بالا است | استرالیا در مقایسه با کشورهای دیگر از نظر شاخص زندگی بهتر سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) در رتبه دوم قرار دارد و در این زمینه عملکرد خوبی نشان داده است. کشور استرالیا از نظر مدیریت شهروندی در رتبه بالایی قرار دارد و از لحاظ درآمد و […]

بیشتر بخوانید...
دانشگاه سیدنی
دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی دانشگاه سیدنی | دانشگاه سیدنی یکی از برترین دانشگاه های استرالیا است که به عنوان اولین دانشگاه در کشور استرالیا تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر رتبه چهارم جهان و رتبه 1 استرالیا را دارد و مکان خوبی برای تحصیل در استرالیا به حساب می آید. دانشگاه سیدنی به طور مداوم جزء […]

بیشتر بخوانید...
مزایای تحصیل در استرالیا
مزایای تحصیل در استرالیا

مزایای تحصیل در استرالیا مزایای تحصیل در استرالیا | دیگر مانند سال های قبل، تحصیل در کشوری پیشرفته با سطح کیفیت آموزشی بالا مانند استرالیا، رویا نیست؛ برای رسیدن به آن تنها به کمی تلاش و برنامه ریزی نیاز دارید. امید به ساختن زندگی جدید و کار و تحصیل در بهترین و معتبرترین مراکز آموزشی […]

بیشتر بخوانید...
کاریابی مهاجرین در استرالیا
کاریابی مهاجرین در استرالیا

کاریابی مهاجرین در استرالیا کاریابی مهاجرین در استرالیا | در این مقاله قصد داریم به موضوع یافتن کار و شغلی مناسب برای مهاجرین در کشور استرالیا بپردازیم. همانطور که حتما می دانید کشور استرالیا با بهره مندی از اقتصاد قوی و پر رونقی که دارد این روز ها مقصد امن بسیاری از افرادی شده است […]

بیشتر بخوانید...
ارسال نظرات