موسسه حقوقی بین‌ المللی دادگران حق و عدالت

تحصیل در کانادا

چرا باید به فکر تحصیل در کانادا باشید؟ آیا رویای یک آینده روشن در سر دارید؟ آیا می خواهید در بهترین دانشگاه های کانادا تحصیل کنید؟ فرض کنید در بهترین کشور، در امنیت و رفاه کامل، در رشته مورد علاقه خود، دوران تحصیلی تان را می گذرانید.

بعد از فارغ التحصیلی مدرکی بین المللی در دست دارید که همه جای جهان از اعتبار بالایی برخوردار است و می توانید به واسطه آن در بهترین موقعیت های شغلی، استخدام شوید و مهم تر از همه درآمد عالی داشته باشید.

این یک رویا نیست!!! با مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می توانید آن را به واقعیت تبدیل کنید.

کانادا به عنوان یک کشور توسعه یافته، از آنجایی که جمعیت کمی دارد، به دنبال جذب دانشجوهای بین المللی است تا ضمن آموزش آن ها، بتوانند در حوزه های کاری مختلف از آن ها استفاده کند.

بنابراین با ادامه تحصیل در کانادا دیگر نگران کار و آینده شغلی خود نخواهید بود و مهم تر از همه می توانید از حضور در یک کشور مدرن، امن، بی حاشیه با چشم اندازهای طبیعی شگفت انگیز نهایت لذت را ببرید.

 

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای اینکه بدانید شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید یا خیر، لازم است که از نحوه پذیرش دانشگاه های کانادا اطلاعات کافی داشته باشید. علاوه بر این باید به فکر انتخاب استان و دانشگاه مناسب هم باشید.

مراحل ارزیابی دانشگاه ها و ایالت ها و البته اخذ پذیرش در دانشگاه ها را می توانید به کارشناسان حرفه ای و خبره پارسی کانادا بسپارید و تنها به فکر تهیه مدارک مورد نیاز که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم باشید.

در کل کشور کانادا به دلیل بهره مندی از نظام آموزش با کیفیت و استاندارد، رفاه اجتماعی و فرصت های خوب کار پس از تحصیل، توجه بسیاری از دانشجوها و دانش آموزان را به خود جلب کرده است.

اما برای اینکه شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا را داشته باشید باید فاکتور های مختلفی مانند سن، نمره زبان و تمکن مالی را در نظر گیرید.

یکی از فاکتورهایی که برای دانشگاه های کانادا و ادامه تحصیل در کانادا اهمیت زیادی دارد، نداشتن گپ تحصیلی است. به این معنا که از تاریخ دریافت آخرین مدرک تحصیلی شما زیاد نگذشته باشد.

دانشگاه ها و مقاطع مختلف محدویت های سنی متنوعی هم دارند که باید این فاکتور را هم در نظر داشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان

 

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

یکی از نگرانی های متقاضیان مهاجرت، اهمیت مدرک آیلتس برای مهاجرت است. برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید نمره آیلتس IELTS حداقل شش به بالا داشته باشید. اما این امکان برای شما وجود دارد که بدون مدرک زبان و یا حتی با نمره آیلتس پایین، باز هم در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید.

با این شرایط که قبل از شروع ترم تحصیلی باید در دوره‌های زبانی که به عنوان پیش نیاز برگزار می‌شوند، شرکت کنید و به سطح مورد نظر دانشگاه مربوطه برسید. بعد از اتمام این دوره دیگر نیازی به مدرک آیلتس نیست.

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

یکی دیگر از شرایطی که برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا به آن نیاز دارید، مدرکی است که نشان دهد برای مدت زمانی که در کانادا تحصیل می‌کنید، توانایی مالی پرداخت هزینه‌های خود را دارید. این مدرک تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا است که شما توانایی پرداخت هزینه‌ها را می‌توانید با ارائه مدارک زیر ثابت کنید:

 • حساب پس انداز
 • گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC) از یک موسسه مالی کانادایی
 • مدارک مربوط به داشتن وام دانشجویی از یک بانک
 • گردش مالی حساب بانکی در 4 ماه گذشته
 • ارائه مدارک مربوط به بورسیه تحصیلی کانادا (در صورت وجود)

با این مدارک می‌توانید تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا را اثبات کنید. حداقل بودجه مورد نیاز برای تأمین هزینه زندگی خود به عنوان دانشجو (و اعضای خانواده که با شما می‌آیند) در جدول زیر نشان داده است:

خارج از کبک

افرادی که به کانادا می‌آیندهزینه 1 سال (به جز شهریه)هزینه 1 ماه (به جز شهریه)
خود دانشجو10000 دلار کانادا833 دلار کانادا
خانواده درجه یک4000 دلار کانادا333 دلار کانادا
خانواده درجه دو3000 دلار کانادا255 دلار کانادا

برای مثال اگر 2 عضو خانواده بخواهند برای یک سال به استانی به غیر از کبک بیایند مجموعه هزینه‌های آنها به صورت زیر خواهد بود:
هزینه‌های زندگی: 10000 دلار ( برای دانشجو)
هزینه‌های زندگی: 4000 دلار( برای اعضای درجه یک)
هزینه‌های زندگی: 3000 دلار( برای اعضای درجه دو)
مجموع هزینه‌ها = 17000 دلار کانادا

در کبک

افرادی که به کانادا می‌آیندهزینه 1 سال (به جز شهریه)​هزینه 1 ماه (به جز شهریه)
خود دانشجو11000 دلار کانادا917 دلار کانادا
خانواده درجه یک (بالای 18 سال)5100 دلار کانادا425 دلار کانادا
خانواده درجه یک (زیر 18 سال)3800 دلار کانادا317 دلار کانادا
خانواده درجه دو (بالای 18 سال)515 دلار کانادا427 دلار کانادا
خانواده درجه دو (زیر 18 سال)1903 دلار کانادا159 دلار کانادا

برای مثال اگر 2 عضو خانواده (بالای 18 سال) بخواهند برای یک سال به کبک بیایند مجموعه هزینه‌های آنها به صورت زیر خواهد بود:
هزینه‌های زندگی: 11000 دلار (برای دانشجو)
هزینه‌های زندگی: 5100 دلار (برای اعضای درجه یک)
هزینه‌های زندگی: 5125 دلار (برای اعضای درجه دو)
مجموع هزینه‌ها = 21225 دلار کانادا

شرط معدل برای تحصیل در کانادا

یکی دیگر از شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا شرط معدل ورود به دانشگاه های کانادا است. کانادا براساس سیستم امتیاز بندی GAP معدل مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های خود را تعیین کرده است. نمره دهی بر این اساس با سیستم نمره دهی ایران که از 20 نمره است مغایرت دارد. به همین دلیل دانشگاه های کانادا برنامه تبدیل این نوع امتیاز بندی معدل را در سایت های خود قرار داده اند. شرط معدل برای تحصیل در کانادا دارا بودن معدل 3 از 4 تعییین کرده اند. البته لازم به ذکر است برخی از دانشگاه های کانادا معدل 3.2 و 3.4 دو سال آخر مقطع تحصیلی را مشخص کردند.

دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه‌های کانادا تحت اساسنامه‌های استانی و سرزمینی تأسیس و فعالیت می‌کنند. بیست و شش دانشگاه در کانادا به عنوان 100 دانشگاه برتر توسط رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS 2018 انتخاب و رتبه بندی شده‌اند که نشان دهنده سطح بالای کیفیت آموزش در دانشگاه‌های کاناداست.

تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های کانادا، برای دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف امکان پذیر است.

انتخاب دانشگاه های برتر کانادا

هر ساله لیست جدیدی از دانشگاه‌های برتر جهان منتشر می‌شود. در این لیست همیشه بهترین دانشگاه های کانادا هم وجود دارد.

از جمله دانشگاه‌های کانادا می‌توان به دانشگاه تورنتو (University of Totonto)، دانشگاه بریتیش کلمبیا (The University of British Columbia)، دانشگاه مک گیل (McGill University) و مک مستر (McMaster University) اشاره کرد.

به عنوان مثال دانشگاه تورنتو در رتبه بندی‌های جهانی در رتبه 21 قرار دارد.

ملاک‌هایی که دانشگاهی را نسبت به دیگری ممتاز می‌کند، اعتبار مدرک برای ورود به بازار کار و مراکز علمی و تحقیقاتی آن‌ها هستند که این چند دانشگاه کانادا بر اساس این فاکتورها جزء بهترین‌ها می‌باشند.

پنج کالج‌ معتبر کانادایی را هم می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

ردیفنام دانشگاه
1Langara College بریتیش کلمبیا
2George Brown College انتاریو
3Seneca College of Applied Arts and Technology انتاریو
4Durham College انتاریو
5Algonquin College انتاریو

مقاطع تحصیلی در کانادا

در کانادا نیز مانند سایر کشورها امکان تحصیل از مقطع دبستان تا دوره های مختلف دانشگاهی وجود دارد. در زیر مقاطع تحصیلی دانشگاه در کانادا را معرفی کردیم.

لیسانس در کانادا

اگر به تازگی از دبیرستان فارغ التحصیل شده اید و به فکر ادامه تحصیل در کانادا هستید، باید درباره تحصیل کارشناسی در کانادا بیشتر بدانید. برای شرکت در این دوره، باید زیر 21 سال سن داشته باشید و دیپلم معتبری را هم به دانشگاه مربوطه ارائه کنید.

علاوه بر این باید به فکر نمره زبان بالا هم باشید. معمولا نمره آیلتس شش به بالا مورد قبول می باشد. در ادامه بیشتر درباره رشته ها و دانشگاه های کانادا صحبت خواهیم کرد.

کارشناسی ارشد در کانادا

بسیاری از دانشجویایی که مقطع لیسانس را در ایران به اتمام می رسانند، برای ادامه تحصیل به فکر اخذ ویزای تحصیلی کانادا واقامت در این کشور می افتند. شما می توانید در مقطع فوق لیسانس در تمامی شاخه های هنر، علوم، مهندسی و مدیریت در بهترین دانشگاه های کانادا ادامه تحصیل دهید.

مدت زمان تحصیل در مقطع ارشد بسته به رشته شما متفاوت می باشد و از هجده ماه تا دو سال می تواند متفاوت باشد. اما لازم است که نمره زبان شما برای ورود به این مقطع 6.5 الی 7 باشد.

تحصیل دکتری در کانادا

با تحصیل دکترا در کانادا در بهترین دانشگاه های کانادا می توانید به راحتی در کنار برترین اساتید و امکانات آموزشی و تحقیقاتی حرفه ای تحصیلات خود را تکمیل کنید. معمولا مقطع دکتری در کانادا بین سه الی شش سال به طول می انجامد.

اما برای اینکه بتوانید در این مقطع ارزشمند مشغول به تحصیل شوید، لازم است که یک رزومه علمی، تحقیقاتی و آکادمیک حرفه ای داشته باشید. پس از همین الان به فکر این مدارک باشید.

 

درخواست مشاوره رایگان

 

بهترین رشته های تحصیلی کانادا

برخی از دانشجوهای بین المللی هدف شان تحصیل در رشته ای خاص است و برخی دیگر تنها می خواهند از این طریق به اقامت دائم کانادا دست پیدا کنند.

بنابراین اینجا اهمیت رشته ها بیشتر می شود. چرا که باید رشته ای را انتخاب کنید که بتوانید بعد از فارغ التحصیلی ویزای تحصیلی تان را به ویزای کاری کانادا تبدیل کنید و بعد از آن به اقامت دائم کانادا برسید.

از جمله این رشته ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرستاری
 • فنی مهندسی
 • مهندسی عمران
 • مدیریت کسب و کار
 • داروسازی

اطلاعات بیشتر درباره رشته های پر طرفدار در کانادا را در لینک زیر بخوانید:

بهترین رشته های کانادا

 

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه یا همان کمک هزینه زندگی دانشجویی در کانادا همیشه جزء جذاب ترین گزینه های تحصیل در خارج از کشور بوده اند.

کانادا هم این فرصت عالی را برای یک سری از دانشجوهای بین المللی فراهم کرده است و به طور کامل هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را پوشش می دهد.

البته برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا باید دارای یک سری شرایط خاص باشید که این شرایط را می توانید در مقاله بورسیه تحصیلی کانادا به طور کامل مطالعه کنید.

اما در کل برای اینکه بورسیه این کشور را دریافت کنید لازم است که نمره زبان بالای 7 داشته باشید و مقالات معتبری را در مجلات معتبر به چاپ رسانیده باشید.

در همین رابطه بخوانید:

بورسیه تحصیلی کانادا

 

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

می‌رسیم به موضوع مهم هزینه‌ها! همان طور که می دانید، دانشجویان بین المللی موظفند هزینه ویزای تحصیلی کانادا را از قبل ، هزینه تحصیل در کانادا و هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را بپردازند.

علاوه بر این، دریافت تابعیت و مهاجرت به کانادا شامل مراحلی می‌شود که بایستی قدم به قدم آن‌ها را انجام داد.

یکی از این مراحل، این است که فرد باید به دولت فدرال ثابت کند، که از پول و سرمایه کافی برای کار و زندگی در کانادا برخوردار است و تا مدتی می‌تواند بدون هیچ مشکلی در کشور کانادا زندگی کند.

نکته‌ای که باید در نظر گیرید این است که هزینه تحصیل در کانادا و زندگی دانشجویی در این کشور، از شهری به شهری دیگر متفاوت است.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا به دانشگاه و مدرسه‌ای که در آن تحصیل می‌کند، نیز دارای اختلافی بسیار است. از طرفی هزینه ویزای تحصیلی کانادا دولتی به ازای هر نفر 150 دلار و هزینه انگشت نگاری نیز برای هر شخص 70 دلار و به ازای هر خانواده دو نفر یا بیشتر 170 دلار است.

همان طور که قبلاً ذکر شد، هر کدام از مراکز آموزشی هزینه‌های خاص خود را دارند و فرد متقاضی باید قبل از مهاجرت تحصیلی، نسبت به برخی از این نکات آگاه شود.

مشورت با یک وکیل قابل اعتماد و بررسی دقیق هزینه تحصیل در کانادا در این روند توصیه اکید ما به شما است، زیرا در صورت نبود وکیل و یا وکلای نامعتبر، سرمایه فرد بیهوده از بین خواهد رفت.

در همین رابطه بخوانید:

هزینه های زندگی در کانادا

 

با این حال باید بدانید که فاکتورهای مختلفی را برای هزینه‌ تحصیل در کانادا باید در نظر بگیرید، مثلاً هر مقطع تحصیلی، شهریه متفاوتی برای شما به همراه خواهد داشت. از طرفی هزینه‌های زندگی در کانادا مانند حمل و نقل، پوشاک و خورد و خوراک را هم باید در نظر بگیرید.

هزینه‌های اخذ ویزا هم مورد مهمی است که باید به آن توجه کنید. در جدول زیر می‌توانید برخی از هزینه‌های را مشاهده کنید و تصمیم منطقی‌تری برای تحصیل در کانادا بگیرید.

هزینه های تحصیل در کانادا

 

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

بعد از پذیرش تحصیلی کانادا لازم است که یک سری مدارک را از قبل تهیه کرده باشید تا بتوانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. این مدارک در نهایت باید به سفارت کانادا تحویل داده شوند.

فراموش نکنید که هر دانشگاهی ممکن است از شما مدارک متفاوتی درخواست کند به همین دلیل حتماً با دانشگاه مربوطه هماهنگ باشید. حداقل مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

مدارک اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 

پذیرش در دانشگاه های کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا طی دوره‌های سه تا پنج سال (MD) یا تخصص و جراحی (M.D ،C.M) ارائه می‌شود. در حال حاضر، 17 دانشکده پزشکی در کانادا وجود دارد، و ورودی مورد نیاز برای دانشکده‌های پزشکی کانادا در هر موسسه متفاوت است. دانشکده‌های زیر جزء دانشکده‌های پزشکی کانادا هستند که دانشجویان بین المللی می‌پذیرند:

 • دالهاوزی (Dalhousie University)
 • مک گیل (McGill University)
 • مک مستر (McMaster University)
 • مموریال (Memorial University)
 • کوئینز (Queen’s University)
 • سن جان باتیستا (St John’s University)
 • تورنتو (University of Toronto)
 • شربوک (Université de Sherbrooke)
 • مونترال (University of Montreal)

این یک لیست کلی از مؤسسات و دانشکده‌هایی است که دانشجویان بین المللی را می‌پذیرند. لازم به ذکر است که سیاست دانشگاه‌ها قابل تغییر است.

برای پذیرفته شدن در دانشکده‌های پزشکی بین المللی و تحصیل پزشکی در کانادا، باید علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی قبل از ارائه درخواست در آزمون پذیرش کالج پزشکی شرکت کرد.

هر دانشکده پزشکی با توجه به نمره‌ای که باید کسب کنید، الزامات مختلفی دارد و از 8.7 برای وسترن انتاریو تا 30 برای مک گیل متفاوت است.

همانطور که اشاره شد، گذراندن دوره تحصیل پزشکی در کانادا سه تا پنج سال طول می‌کشد. البته این زمان به مدارک تحصیلی قبلی شما بستگی دارد. برای پذیرش در رشته پزشکی در کانادا به این مدارک نیاز دارید:

 • نامه پذیرش از یک دانشکده پزشکی
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • نمرات آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT)
 • مدرک زبان

ویزای دانش آموزی کانادا

بسیاری از والدین به دلیل تحصیل فرزندانشان در دبیرستان‌های سطح بالای کانادا، به فکر مهاجرت به کانادا هستند.

دبیرستان‌ها و مدارس کانادا می‌توانند یک سرمایه گذاری بسیار با ارزش برای آینده فرزندان شما به حساب آید.

اما یادتان باشد اگر نمی‌خواهید همراه فرزندتان به کانادا مهاجرت کنید لازم است که شرایط اقامت تحصیلی کانادا یعنی انتخاب قیم و هزینه‌های تحصیل و زندگی‌ را، به طور دقیق بررسی کنید.

انواع گزینه‌های مختلف به شکل کوتاه مدت و بلند مدت در کانادا وجود دارد، که این امکان را برای دانش آموزان فراهم می‌کند تا مدت زمان مناسب خود را انتخاب کنند.

یک اردوی تابستانی، یک‌ترم یا یک سال تحصیلی کامل، یا کل دوران ابتدایی یا دبیرستان.

صرف نظر از مدت زمانی که انتخاب می‌کنید، تحصیل در کانادا یک تجربه تغییر دهنده زندگی است!

تحصیل در مدارس و دبیرستان‌های کانادا دریچه‌ای به سمت ادامه تحصیلات بعد از متوسطه و در نتیجه فرصت‌های شغلی آینده در کانادا است.

مدارس کانادا به سه گروه دولتی، خصوصی و شبانه روزی دسته بندی می شوند که هرکدام از آنها ویژگی های مربوط به خود را دارند که شرایط تحصیل را برای تحصیلات قبل از دانشگاه به خوبی مهیا می کنند.

علاوه بر این، کانادا برنامه‌های زیادی برای کمک به دانشجویان بین المللی برای ماندن و کار پس از فارغ التحصیلی از کالج یا دانشگاه کانادا دارد.

با اخذ ویزای دانش آموزی کانادا می توانید فرصت تحصیل در بهترین مدارس کانادا و پیشرفت را برای فرزند خود فراهم کنید.

کالج‌های کانادا

هر ساله به تعداد دانشجویان مقطع دکتری در کانادا اضافه می‌شود که این بیشتر به دلیل کیفیت دوره‌های آموزشی این کالج‌ها مؤسسات آموزشی هستند که تمرکز اصلی آنها بر آموزش مهارت‌های عملی و کاربردی است.

گذراندن دوره‌های آموزشی در کالج بیشتر برای کسانی مناسب است که می‌خواهند بلافاصله وارد بازار کار شوند.

کالج‌های کانادا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند و ورود به آن‌ها معمولاً از ورود به دانشگاه آسان‌تر است. برای پذیرش در کالج‌های کانادا حداقل باید نمره 6 آیلتس داشته باشید.

تحصیل در کانادا

میزان شهریه نیز با توجه به رشته و کالجی که انتخاب می‌کنید متفاوت و بین 8000 تا 16000 دلار است.

در مورد شرایط سنی اگر چه هیچ محدودیتی قانونی در نظر گرفته نشده است، با این حال افرادی که بالای 45 سال سن دارند باید دلایل قانع کننده‌ای برای مهاجرت تحصیلی به کانادا ارائه دهند.

لازم به ذکر است که تحصیل در کالج ‌های کانادا به معنی دریافت اقامت دائم نیست. با این حال، در صورت داشتن شرایط لازم و با توجه به استانی که در آن تحصیل می‌کنید، امکان تبدیل نوع ویزا به اقامت دائم هم وجود دارد.

مقطع و دسترسی به منابع آموزشی و تحقیقاتی به روز و کاملاً استاندارد است. به همین دلیل شما با تحصیل در مقطع دکتری در کانادا می‌توانید به راحتی در کنار برترین اساتید و امکانات آموزشی و تحقیقاتی حرفه‌ای تحصیلات خود را تکمیل کنید.

معمولاً مقطع دکتری در کانادا بین سه الی شش سال طول می‌کشد. اما برای اینکه بتوانید در این مقطع ارزشمند مشغول به تحصیل شوید، لازم است که یک رزومه علمی، تحقیقاتی و آکادمیک حرفه‌ای داشته باشید.

 

درباره کالج ها و دبیرستان های کانادا بیشتر بخوانید:

کالج های کانادا

 

ویزای تحصیلی کانادا با روش تضمین کار یا Co-Op

دوره‌های کوآپ کانادا، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که همراه با تحصیل در کشور کانادا، کار هم بکنید.

با این تفاوت که بعد از فارق التحصیلی یک ضمانت کار برای شما در کانادا وجود دارد.

پس می‌توان کوآپ را تحصیل با ضمانت کار در کانادا تعریف کرد. دوره‌های تحصیلی کواپ، کوتاه مدت هستند و معمولاً بعد از گذشت یک سال می‌توانید وارد بازار کار حرفه‌ای شوید.

سیر تا پیاز دوره های کوآپ را بخوانید:

CO-OP

 

شرایط کار حین تحصیل در کانادا

درست است که افراد می‌توانند در حین تحصیل مشغول به کار شوند، اما پیدا کردن شغلی در خور و متناسب با رشته تحصیلی، ممکن است کمی سخت باشد.

همان طور که می دانید، شغل، نقش تأثیر گذار و سازنده‌ای در زندگی هر فرد دارد.

در نتیجه لازم است برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف رزومه ارسال کنید، هم زمان مهارت‌های تخصصی و آکادمیکتان را هم بهبود بخشید و نسبت به تقویت رزومه خود اقدام کنید.

در این شرایط ممکن است فرصت‌های شغلی مناسبی برای فرد متقاضی پس از فارغ التحصیلی در کانادا ایجاد شود.

آموزش و تحصیل برای دولت کانادا از اهمیت زیادی برخوردار است.

با این وجود اجازه کار نیمه وقت برای دانشجوها نیز صادر شده است تا بتوانند در هفته ساعات مشخصی را کار دانشجویی پاره وقت هم انجام دهند.

شرایط کار حین تحصیل در کانادا چندان سخت نیست و حتی در ایام تعطیلات دانشگاه هم شما مجاز به کار در این کشور هستید.

به هر حال این هم راهی برای تأمین مخارج و هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا است.

اخذ اقامت دائم کانادا بعد از فارغ التحصیلی

اخذ اقامت دائم بعد از پایان تحصیلات در کانادا

یکی از مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا در ارتباط با شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل است. با این شرایط دریافت پاسپورت کانادایی بعد از تحصیل برای شما امکان پذیر است.

البته ممکن است این روند در هر سال متغیر باشد و کمی دشوارتر شود.

اما نسبت به دیگر کشورها، راه‌های ساده‌تری برای اخذ اقامت دائم و شهروندی کانادا پس از فارغ التحصیلی وجود دارد.

بد نیست بدانید که زمان دریافت ویزای اقامت کانادا، نسبت به دیگر به کشورها، همچون استرالیا، آمریکا و آلمان بسیار کمتر خواهد بود.

اولین اقدامی که بعد از پایان تحصیلات در کانادا باید انجام دهید، یافتن کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری است.

این ویزا را در کانادا ویزای اقامت کاری بعد از تحصیل یا PGWP (Post Graduate Work Permit) است. اما این روش هم شرایط اقامت موقت را برای شما فراهم می‌کند.

بنابراین بعد از اتمام اعتبار این ویزا باید از طریق تجربه کانادایی، تجربه کبکی و نیروی کار ماهر فدرال اقامت خود را دائمی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ویزای کار کانادا را نیز مطالعه کنید.

درخواست مشاوره رایگان

 

مهاجرت تحصیلی به کانادا در دوران کرونا

فرقی نمی‌کند که دانشجوی سال اول یا آخر هستید، و یا می‌خواهید به عنوان پژوهشگر برای یک فرصت مطالعاتی به کانادا بروید.

محدودیت‌های به وجود آمده در دوران کرونا، برنامه‌های دولت کانادا را نیز برای دانشجویان بین المللی تغییر داده است.

به همین دلیل، بهتر است که در جریان آخرین بروزرسانی های مربوط به دانشگاه‌ها باشید.

بعضی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی، مجوز بازگشایی در دوران کرونا و در نتیجه پذیرش دانشجویان را گرفته‌اند. دانشجویانی که بعد از تاریخ 20 اکتبر سال 2020، قصد ورود به دانشگاه‌های کانادا را دارند باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • دانشگاه محل تحصیل در فهرست دانشگاه‌های مجاز به بازگشایی باشد.
 • مجوز تحصیل در کانادا داشته باشند.

لازم به ذکر است که حتی اگر قبل از بسته شدن دانشگاه‌ها به دلیل کرونا، پذیرش تحصیلی کانادا گرفته باشید اما دانشگاه شما در فهرست دانشگاه‌های مجاز به باشگایی نباشد، نمی‌توانید وارد کانادا شوید.

چرا موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت؟

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت یکی از بزرگترین موسسات مشاوره به حساب می آید که از یک سیستم مشاوره ای نوین استفاده می کند. با مراجعه به این موسسه می توانید از تخصص و تجربه وکلای پارسی کانادا در زمینه مهاجرت بهره مند شوید. متخصصین ما می توانند رزومه مهاجرتی شما را به نحو مطلوبی ارتقا دهند و در صورت عدم دریافت ویزا می توانید وجه خود را از موسسه باز پس گیرید. تیم متخصص پارسی کانادا تمام مراحل مهاجرتی شما را اعم از ترجمه مدارک، رزرو هتل، اخذ بلیط رفت و برگشت، اخذ PR، اجاره خانه و ماشین و … برای شما انجام می دهند.

موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت

 

سوالات متداول:

از جمله شرایطی که برای تحصیل در کانادا باید در نظر بگیرید، سن، نمره زبان و تمکن مالی است. البته نداشتن گپ تحصیلی هم اهمیت زیادی دارد.

بله! تنها کافی است که قبل از شروع ترم تحصیلی تان در دوره های زبان دانشگاه مربوطه شرکت کنید.

اگر از روش Co-Op (تحصیل با ضمانت کار) استفاده کنید، بله! این روش دوره های آموزشی کوتاه مدتی هستند که بعد از اتمام آن ها در همان حوزه وارد بازار کار حرفه ای می شوید.

بله! همسر و فرزندان زیر 18 سال تان هم می توانند ویزا دریافت کنند.
بله، دولت کانادا شرایط کار ضمن تحصیل را برای دانشجوهای بین المللی فراهم کرده است و بر این اساس می توانید در هفته 20 ساعت کار پاره وقت انجام دهید.

‫40 دیدگاه در “تحصیل در کانادا
 1. حسین ربی زادهگفته
  3 هفته پیش

  سلام وقت بخیر من 20 سالمه و دیپلم رشته علوم انسانی هستم با معدل 14 تحلیلگر بازار های مالی هستم و یک گواهی بین المللی از اکادمی MPT اتریش دارم سطح زبانم در سطح ایلتس 6.5 هست با این شرایط میتونم در مقطع کارشناسی در رشته های مدیریت مالی یا اقتصاد تحصیل کنم ؟

  1. علیزادهگفته
   2 هفته پیش

   دوست عزیز سلام، بهتره رزومه کاملی از شما داشته باشیم ، در همین خصوص فرم ارزیابی را از طریق لینک زیر پر کنیید پس از بررسی کارشناسان با شما تماس میگیرند. آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت باعث افتخار که در خدمت شما باشیم

 2. Katrinگفته
  3 هفته پیش

  با عرض سلام و خسته نباشید . ببخشید من الان کلاس دهم تجربی هستم و میخوام بعد از تموم شدن دبیرستان بورسیه کانادا بگیرم . اگه بتونم تا اون موقع آیلتس بالای ۶ بگیرم میتونم برای گرفتن بورسیه موفق شم ؟ شرکت در مسابقات متفرقه از طرف مدرسه کمکی میکنه ؟ و اینکه من حدودا ۳ سال پیش تو مسابقات خوارزمی دوم شدم آیا میتونه کمکی کنه ؟ من میخوام پزشکی بخونم ولی تو ایران نه ‌. میشه شاخه ی زیست شناسی رو انتخاب کنم و کنکور بدم بعد تو کانادا پزشکی بخونم ؟ خیلییییییی دوست دارم اونجا تحصیل کنم . ممنون میشم کمکم کنید و جواب بدید .

  1. علیزادهگفته
   2 هفته پیش

   دوست عزیز سلام، در مقطع کارشناسی به international students بورسیه داده نمیشه، اما میتونید از طریق لینک زیر فرم رزومه را پرکنید، کارشناسان ما بعد از بررسی فرم شما با شما تماس میگیرند. آدرس لینک : فرم ارزیابی مهاجرت

 3. نیلوفرگفته
  2 ماه پیش

  سلام خسته نباشید من الان چند ماهه دیپلمم گرفتم و قصد دارم برم در کانادا رشته داروسازی یا دندانپزشکی بخونم.ایا میتونم مثل دانشگاه های ازاد خودمون هزینه دانشگاه بدیم و هر رشته ای که دوست داریم بخونیم؟

  1. مینا نجفیگفته
   2 ماه پیش

   سلام به شما دوست عزیز برای کانادا یا استرالیا به محض ورود امکان تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی وجود ندارد و پذیرش نمیکنه مگر اینکه با رشته ای دیگه وارد و بعد از دوسال برای پزشکی و پیراپزشکی اقدام کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می تونید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و جواب سوالات خود را به صورت رایگان از مشاوران مهاجرتی ما دریافت کنید.فرم ارزیابی مهاجرت

 4. علیگفته
  3 ماه پیش

  سلام من مهندسی برق قدرت خوندم در دانشگاه غیرانتفاعی میخواستم ببینم شانسی دارم که بورسیه بگیرم؟؟

  1. مینا نجفیگفته
   2 ماه پیش

   سلام به شما دوست عزیز شرایط شما باید کامل بررسی بشه، از جمله سطح زبان، رزومه پژوهشی، معدل و مقالات چاپ شده تا بشه نظر قطعی داد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر می تونید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و جواب سوالات خود را به صورت رایگان از مشاوران مهاجرتی ما دریافت کنید.فرم ارزیابی مهاجرت

 5. Mehrsaگفته
  3 ماه پیش

  سلام خیلی اطلاعات خوبی بود ممنون فقط من یه سری سوال دارم رتبه برتر کنکور تجربی تاثیری داره؟ معدل نهایی هم خیلی خوبهههه انگلیسیم خیلی خوبه و براحتی میتونم صحبت کنم فقط وقت نکردم برای آیلتس اقدام کنم به نظرتون میتونم برای دانشگاه مک گیل یا مستر بورسیه تحصیلی پزشکی دریافت کنم؟ سنمم18 است

  1. مینا نجفیگفته
   2 ماه پیش

   سلام دوست عزیز ما در حال حاضر صرفا برای پذیرش کالج / مستر / سکند مستر فعالیت می کنیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر می تونید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و جواب سوالات خود را به صورت رایگان از مشاوران مهاجرتی ما دریافت کنید.فرم ارزیابی مهاجرت

 6. نسترنگفته
  5 ماه پیش

  سلام. شنیدم واسه تحصیل در کانادا ریجکتی زیاده! درسته؟؟

  1. پریسا انصاری پورگفته
   4 ماه پیش

   سلام چنانچه رزومه شما کامل و مطابق با شرایط درخواستی باشه، امکان ریجت شدن وجود نخواهد داشت. لطفا فرم ارزیابی ما را پر کنید و منتظر تماس مشاوران ما باشید تا در این مسیر شما را راهنمایی کنند. فرم ارزیابی مهاجرت

 7. رضاگفته
  5 ماه پیش

  سلام. من قصد تحصیل در کانادا رو دارم. الانم 31 سالمه و لیسانس عمران دارم. تایم زیادی هم از فارغ التحصیلیم میگذره ولی به جاش سابقه کار دارم و مهر نظام مهندسی. دانشگاه ها واسه ادمه تحصیل شرط سن و اینکه تایم زیادی گذشته براشون مهمه؟ تو پذیرشم تاثیر داره ؟؟

  1. زهرا شاهیگفته
   5 ماه پیش

   درود بر شما. تحصیلات و شرایط شما برای تحصیل در کانادا مناسب هست ولی ما به اطلاعات بیشتری از شما نیاز داریم. پینشهاد دیگری هم با توجه به شرایطی که نوشتید وجود داره، شما می تونید از طریق کار و سیستم ورود سریع برای مهاجرت اقدام کنید. برای دریافت مشاوره رایگان در این خصوص فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

  2. زینب باباییگفته
   4 ماه پیش

   سلام من ۴۱ سالم کارشناسی ارشد تغذیه دارم و نمره ایلتس ۷ ایا میتونم برای بورسیه تحصیلی کانادا برای دکتری اقدام کنه شرایط سنی تا چه سنی مجازه و میتونم خانواده ام رو ببرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  3. زهرا شاهیگفته
   4 ماه پیش

   درود بر شما. برای دریافت بورسیه تحصیلی 5 فاکتور بسیار مهم وجود داره. از طرف دیگه شما به واسطه شرایط فوق العاده ای که دارید می تونیداز روش های مهاجرتی دیگه برای رفتن به این کشور اقدام کنید. بنابراین، برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. فرم ارزیابی مهاجرت

 8. Sareگفته
  5 ماه پیش

  سلاممم، واسه تحصیل در کانادا از طریق کوآپ شما می تونید اقدام کنید ؟؟ اخه هر موسسه ای انجام‌نمیده😔

  1. زهرا شاهیگفته
   5 ماه پیش

   درود بر شما. بله برای مهاجرت تحصیلی به کانادا و کار کردن در حین تحصیل، ما می تونیم ویزای کوآپ را برای شما اخذ کنیم. فرم ارزیابی مهاجرتی را کنید تا مشاوران ما با شما ارتباط برقرار کنند. فرم ارزیابی مهاجرت

  2. هدیگفته
   5 ماه پیش

   بر طبق این جوابی که نوشتید پس ویزای کوآپ برای مهاجرت تحصیلی به کانادا خیلی بهتره. هم دانشگاه میری هم میدونی که کار هست.

  3. زهرا شاهیگفته
   4 ماه پیش

   درود بر شما. بله بسته به شرایط شما می تونه گزینه خیلی مناسبی باشه

 9. رویاگفته
  5 ماه پیش

  salut. من ادبیات فرانسه می خونم دانشگاه آزاد سال دوم هستم و سطح فراسنه ام تا b هست. بعد میخام که از دانشگاه انصراف بدم و بتونم واسه تحصیل در کانادا واسه همین رشته اقدام کنم. حالا اگر انصراف بدم ضرر نمیشه واسخ پذیرشم ؟؟؟ و اینکه شما می تونید برام یه دانشگاه خوب اوکی کنید؟

  1. زهرا شاهیگفته
   5 ماه پیش

   درود بر شما، برای سطح زبان فرانسه تون باید مدرک معتبر داشته باشید و اینکه هر دانشگاهی قوانین خودش را برای پذیرش داره. برای ست کردن شرایط شما با دانشگاه به اطلاعات بیشتری از شما نیاز داریم. لطفا فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل کنید تا مشاوران ما با شما ارتباط برقرار کنند. فرم ارزیابی مهاجرت

 10. Viidaگفته
  5 ماه پیش

  سلام. به نظرتون اگر از یه کالج اروپایی مدرک زبان فرانسه بگیرم مثلا مجارستان و بعد برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام کنم، بهتر نیست؟ هم زبان فرانسه خوندم و هم از یه کشور اروپایی مدرک گرفتم نه از ایران!

  1. زهرا شاهیگفته
   5 ماه پیش

   درود برشما. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، مدرک زبان آبلتس یا مدارم معتبر زبان فرانسه ضروری است. گرفتن مدرک از کالج مجارستان می تونه برای دانشگاهی که انتخاب می کنید ارزشمند باشه ولی صرفا هزینه اضافی برای شما تلقی میشه. برای مشاوره رایگان در خصوص تحصیل در کانادا فرم ارزیابی مهاجرتی ما رو تمکیل کنید تا مشاوران با شما ارتباط برقرار کنند. فرم ارزیابی مهاجرت

 11. ستاره عابدیگفته
  5 ماه پیش

  سلام. واسه تحصیل در کانادا شرط معدل خیلی مهمه؟؟؟ من وضعیت کارنامم متوسط هست؟ می تونم دانشگاه های خوبش پذیرش بگیرم؟ اگرم قرار باشه اول کالج برم بعد دانشگاه مشکلی نداره برام. میشه راهنمایی کنید؟

  1. زهرا شاهیگفته
   5 ماه پیش

   درود بر شما. برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، یکسری شرایط ثابت مثل سن، مدرک زبان، سوابق تحصیلی و ... وجود داره. در کنار اینها هر دانشگاه برای پذیرش دانشجو شرایط خاص خودش را داره و اطلاعات شما برای دریافت پاسخ دقیق کم هست. لطفا با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرتی برای دریافت مشاوره رایگان در این خصوص اقدام کنید. فرم ارزیابی مهاجرت

 12. Nassimگفته
  5 ماه پیش

  سلام. من برادرم شاگرد ممتاز مدرسه است و تمام نمراتش بالاست. ولی از اونجایی که اگه تو ایران بهترین دانشگاه رو هم بره باز به جایی نمیرسه. نمیخوایم کنکور بده و یه راست میخایم واسه تحصیل در کانادا براش اقدام کنیم. حالا سوالم اینکه میشه بورسیه بشه؟؟ چون تمام نمرات مدرسه اش از دبستان تا به الان که پیش دانشگاهیه بالاست و حتی مقام های ناحیه ای و استانی هم داره، توی مسابقات جابر هم مقام داره. واسه تحصیل در کانادا باید چیکار کنیم براش؟؟

  1. زهرا شاهیگفته
   5 ماه پیش

   درود بر شما. سوابق تحصیلی با نمره ممتاز، و اینکه برادر شما جایزه جابر دارند روی روند مهاجرت تحصیلی به کانادا خیلی تاثیر می گذارد. اما باید حتما مدرک آیلتس داشته باشند. برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص تحصیل در کانادا و دانشگاه هایی که مناسب ایشون هست همین الان فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل کنید تا مشاوران ما با شما ارتباط برقرار کنند. فرم ارزیابی مهاجرت

 13. بهارهگفته
  5 ماه پیش

  سلام خسته نباشید. من 26 سالم هست و قصد تحصیل در کانادا رو دارم. لیسانس معماری هم دارم ولی معدلم روی 13.46هست. اما الان میخوام که ارشدم رو رشته عکاسی بخونم. یه رزومه قابل قبولی هم از نظر خودم دارم ، هم اینستام عکسهای باکیفیتی داره و فالوور زیاد دارم و هم تو چند تا مسابقه تونستم مقام بیارم. الان سوالم اینه که با این معدل و رشته متفاوت چجوری میتونم دانشگاه ها رو متقاعد کنم؟ و سوال دومم اینکه من چون پدرم فوت شده واسه هزینه میتونم از ارثیه ام استفاده کنم ولی خب رقم آن چنانی نمیشه.میشه کاری کرد که تو دانشگاه ارزون تر یا حتی بورسیه بشم. شما می تونید کمکم کنید؟

  1. پریسا انصاری پورگفته
   5 ماه پیش

   سلام بر شما - دوست عزیز عکس های اینستاگرام برای شما رزومه محسوب نمیشه اما مسابقاتی که به اونها اشاره کردید می تونه به عنوان مدرکی دال بر مهارت شما در این زمینه باشه، با این وجود به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی متقاعد کردن دانشگاه ها و هزینه های مورد نیاز لطفا با مشاوران ما در ارتباط باشید. برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. فرم ارزیابی مهاجرت

 14. یاسمینگفته
  5 ماه پیش

  سلام وقت بخیر. من مقطع کاردانی یا فوق دیپلمم رو در یک دانشگاه غیرانتفاعی گذروندم.آیا مدرکش اعتبار داره برای درخواست ویزای تحصیلیم در مقطع کارشناسی؟؟

  1. پریسا انصاری پورگفته
   5 ماه پیش

   سلام بر شما - بله مدارک دانشگاه های غیر انتفاعی و آزاد هم از اعتبار برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی مقاله کوآپ کانادا را مطالعه کنید. کوآپ کانادا همچنین می تونید برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. فرم ارزیابی مهاجرت

 15. نادریگفته
  5 ماه پیش

  ممنون میشم در مورد هزینه ی تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد منو راهنمایی کنید.

  1. مینا نجفیگفته
   5 ماه پیش

   سلام دوست عزیز. همانطور که در تصویر این مقاله مطرح شده است به طور تقریبی هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، معادل با 17.744 دلار کانادا در هر سال است. اما باز هم شرایط تحصیل شما، دانشگاه انتخابی، رشته مورد نظر شما و بسیاری فاکتورهای دیگر در هزینه تحصیل تان تاثیر دارد. برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. فرم ارزیابی مهاجرت

 16. میتراگفته
  5 ماه پیش

  با سلام. می خواستم بدونم حداقل معدل مورد نیاز برای تحصیل در کانادا چنده و اینکه آیا مدرک دانشگاه آزاد معتبر شناخته میشه؟

  1. مینا نجفیگفته
   5 ماه پیش

   سلام دوست عزیز. حداقل معدل شما بستگی به رشته انتخابی تان دارد و مدرک دانشگاه آزاد هم در برخی دانشگاه ها مورد قبول می باشد و دارای اعتبار است. برای کسب اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. فرم ارزیابی مهاجرت

 17. بابکگفته
  5 ماه پیش

  سلام. من کارشناسی فناوری اطلاعات دارم و در حال حاضر دارم یک کتاب مربوط به رشتم ترجمه می کنم. می خواستم بدونم برای تقویت رزومه ام چیکار باید بکنم تا بتونم در یکی از دانشگاه های کانادا ادامه تحصیل بدم؟

  1. مینا نجفیگفته
   5 ماه پیش

   سلام دوست عزیز. هر چه که شما سوابق تحصیلی درخشان، مدارک علمی معتبر، مقالات تخصصی و موادری از این قبیل را در پرونده خود داشته باشید، شانس و امتیاز بیشتری برای استفاده از روش تحصیلی دارید و رزومه شما قوی تر خواهد بود. چنانچه می خواهید اطلاعات کاملی در این باره بدست بیاروید برای مشاوره رایگان، همین حالا فرم ارزیابی مهاجرت را در سایت ما پر کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. فرم ارزیابی مهاجرت

 18. مححسن کلینیگفته
  6 ماه پیش

  اطلاعات بسیار رسا و مبسوط بود - متشکرم

  1. پریسا انصاری پورگفته
   6 ماه پیش

   خوشحالیم که منجر به رضایت تون شد

ارسال نظرات